Skocz do zawartości
IGNORED

Kable.....wzmacniacz , kolumny


DariusMaximus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, pmcomp napisał:

Ktos kto nie wspomina o wartościach i o pieniądzach, he, he, he ...

Jak zwykle nic nie kumasz. Mój wpis obrazuje przykłady i nie ma tam w ogóle mowy o cenach sprzętów audio, czyli o czymś co tak ciebie uwiera. Nie widzisz jak się ośmieszasz takimi wpisami? Najlepsze jest to, że pośrednio stajesz po stronie kolesia, który w tym wątku kpi i nabija się z takich jak ty, uważając również ciebie za idiotę, a cały twój vintage sprzęt za śmietnik, bo jego parametry wg.tabelek specyfikacji są nędzne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, tomek7776 napisał:

wiesz cos na temat bezprzewodowego przeplywu pradu na odleglosc?(Tesla)

Przecież gdyby od jutra wprowadzono do powszechnego zastosowania bezprzewodową dystrybucje prądu, dzisiejsi słuchacze HajEnd drutów zasilajacych oczekiwaliby audiofilskiej hajendowej wersji ...bo ta nowa na początek "zabrzmiała" by im niegodnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomek7776 napisał:

nie zachwycaj sie prymitywnym umyslem czlowieka,przynajmniej w dziedzinie techniki.jestesmy w tych tematach slepi,glusi,niemi.

a czyj umysł taki nie jest? masz na myśli sztuczną inteligencję działającą na komputerach wymyślonych przez ludzi?  

14 minut temu, tomek7776 napisał:

tez mi proces technonlogiczny z miliardem tranow.

to podaj coś co jest dużo bardziej zaawansowane w dziedzinie przepływu prądu ? i wg ciebie zasługuje na uznanie

15 minut temu, tomek7776 napisał:

czym on skutkuje,ze bron bedzie precyzyjniesza,tym ze zminiaturyzuja chipy do wszczepienia ludziom?

jeżeli chodzi ci o ludzka myśl i wykorzystanie technologii, to tak będzie to miało miejsce

 

18 minut temu, tomek7776 napisał:

wiesz cos na temat bezprzewodowego przeplywu pradu na odleglosc?(Tesla)

tak wiem, wszystko kwestia odległości, najprostsze możesz kupić na allegro w formie ładowarki do telefonu ? 

znajomością tej technologii chciałeś zaimponować? 

1 godzinę temu, DariusMaximus napisał:

trzeb być sporym ignorantem , aby tak twierdzić. Niestety to tylko wskazuje jak nikła jest Twoja wiedza. Rozumiem to , ale nie próbuj wciskać wszystkim swojej niewiedzy. Tak bedzie lepiej ..

a jakiś konkret co dokładnie wskazuje nia nikłość mojej wiedzy w tym temacie? Czy tylko na ogólne rzucanie "gównem" cię stać?

 

59 minut temu, pmcomp napisał:

 Szkoda wdawać się w dyskusje. Pisałem, że jego miejsce w zakładce start, a on sam groził, że pisać tu już nie będzie bo tu sami idioci, ale pisze dalej. Kolejny leszcz ze sprzętem „ high end z Allegro”, który musi ubabrać gównem zakładkę w której w ogóle nie powinien pisać. Widać mega sfrustrowany. 

Pisać jednak będę bo chcę mieć materiał do opowiadania na temat absurdów w jakie wierzą audiofile. 

O moim sprzęcie możesz poczytać w moich wypowiedziach ale z tak zamknięta głową i tak nie zrozumiesz dla czego tak a nie inaczej jest skonfigurowany.  I nie jest to „ high end z Allegro” 

Do zakładki start sam się idź uczyć bo to ile się wydaje na sprzęt nie jest równe z wiedzą na temat inżynierii i fizyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Szacunek dla Tesli. On nie musiał, jak np. Edison - zwykły eksperymentator , szukać właściwego rozwiązania. On  je "widział" i umiał zastosować. Nie wiedzę powodu, haile, żebyś się naśmiewał z Tesli. W końcu to on wymyślił radio! No i to nasza bajka już.

Dżizus, ale kupa bzdur - dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pantagruel napisał:

Szacunek dla Tesli. On nie musiał, jak np. Edison - zwykły eksperymentator , szukać właściwego rozwiązania. On  je "widział" i umiał zastosować. Nie wiedzę powodu, haile, żebyś się naśmiewał z Tesli. W końcu to on wymyślił radio! No i to nasza bajka już.

Dżizus, ale kupa bzdur - dobranoc.

Pomyliłeś człowieka z technologią. Pisałem o przesyle prądu na odległość a nie o człowieku. 

Masz rację idź spać będzie tu mniej bzdur ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pantagruel napisał:

Szacunek dla Tesli. On nie musiał, jak np. Edison - zwykły eksperymentator , szukać właściwego rozwiązania. On  je "widział" i umiał zastosować. Nie wiedzę powodu, haile, żebyś się naśmiewał z Tesli. W końcu to on wymyślił radio! No i to nasza bajka już.

Dżizus, ale kupa bzdur - dobranoc.

z Tesli? Zjawiska ktore badal juz dawno sa rozpracowane i w uzyciu na wiele sposobow. Ja sie nabijam z kolesia ktory to przeoczyl i wyobraza sobie, ze "geniusze" od kablowego hi-endu sa nierozumianymi pionierami, jak tesla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dankam napisał:

Jego wpływ przy poprawnym wykonaniu jest żaden w porównaniu do całego urządzenia czy też  dodatkowo całej infrastruktury przed nim w przypadku kabli zasilających.

Wpływ jest tak duży, że całkowicie determinuje warunki pracy urzadzenia.

To moje zdanie.

Urzadzenie podłączone kablem zasilającym najlepszym jaki da się wykonać, gra, pracuje tak dobrze, że wrecz nie można przestać słuchać, odejść, pozostawić, czy wręcz wyjść z domu, a kiedy nie ma już innego wyjścia i opuszcza się pomieszczenie, to bedąc poza nie myśli się o niczym innym jak tylko ponownym załączeniu i słuchaniu, materiał muzyczny odkrywa się jako nowy i nigdy nie słuchany, a atmosfera odsłuchu nasuwa tylko jedno skojarzenie - odświętność tego momentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 747 napisał:

Wpływ jest tak duży, że całkowicie determinuje warunki pracy urzadzenia.

To moje zdanie.

Urzadzenie podłączone kablem zasilającym najlepszym jaki da się wykonać, gra, pracuje tak dobrze, że wrecz nie można przestać słuchać, odejść, pozostawić, czy wręcz wyjść z domu, a kiedy nie ma już innego wyjścia i opuszcza się pomieszczenie, to bedąc poza nie myśli się o niczym innym jak tylko ponownym załączeniu i słuchaniu, materiał muzyczny odkrywa się jako nowy i nigdy nie słuchany, a atmosfera odsłuchu nasuwa tylko jedno skojarzenie - odświętność tego momentu.

no tu widze audioprozę a nie jakikolwiek konkret, 

i to wszystko za sprawą 2m przewodu w 500m linii badziewia?

bez znaczenia na źródło, wzmacniacz i kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 747 napisał:

Wpływ jest tak duży, że całkowicie determinuje warunki pracy urzadzenia.

To moje zdanie.

Urzadzenie podłączone kablem zasilającym najlepszym jaki da się wykonać, gra, pracuje tak dobrze, że wrecz nie można przestać słuchać, odejść, pozostawić, czy wręcz wyjść z domu, a kiedy nie ma już innego wyjścia i opuszcza się pomieszczenie, to bedąc poza nie myśli się o niczym innym jak tylko ponownym załączeniu i słuchaniu, materiał muzyczny odkrywa się jako nowy i nigdy nie słuchany, a atmosfera odsłuchu nasuwa tylko jedno skojarzenie - odświętność tego momentu.

w 100% zgoda i powiem wiecej, to nie jest temat na to forum, nie zostaniesz tu zrozumiany, idz do psychologa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dankam napisał:

to wszystko za sprawą 2m przewodu w 500m linii badziewia

Proszę mnie z kimś nie mylić, gdyż to nikt inny jak tylko moja skromna osoba informuje na ten temat forum od dekady, że te 500m linii posiada fundamentalne znaczenie,  na ten moment jest to lekceważone, ale forum tak samo jak zmieniło się z kablo-sceptycznego tak samo kiedyś zmieni sie z energetyczno-sceptycznego, - w proliniowe specjalistyczne, będą wyścigi, kto ma lepszą czy dłuższą..

8 minut temu, haile napisał:

idz do psychologa 

Prawie studiowałem psychologię, po to by natychmiast rozpoznać jednostki raz, do czego się kwalifikują, dwa, jaki jest ich pułap możliwości, - czyli czego można się po nich spodziewać, natychmiast, w perspektywie średnio oraz długookresowej.

.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 747 napisał:

Prawie studiowałem psychologię, po to by natychmiast rozpoznać jednostki raz, do czego się kwalifikują, dwa, jaki jest ich pułap możliwości, - czyli czego można się po nich spodziewać, natychmiast, w perspektywie średnio oraz długookresowej.

.....

Gratuluje, to z pewnoscia cenne. Sugeruje sie jeszcze doksztalcic z takich jednostek jak volt, amper i db, zeby ogarnac co wogole jest teoretycznie mozliwe do uslyszenia i nie popadac w paranoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dankam napisał:

bez znaczenia na źródło, wzmacniacz i kolumny?

Nie tylko ja, ale nikt w tej zakładce nie pisze o braku znaczenia.

To nieporozumienie.

System jako taki jest współzależny, doświadczenia wykazują zhierarchizowanie, ale własnie z powodu wzajemnych zalezności opis byłby skomplikowany.

Głośnik nie dostanie sygnału, jeśli nie doprowadzisz go do zasisków, sygnał na zaciskach to nie jest sygnał na wyjsciu wzmacniacza - podaje poglądowo, obszar odpowiedzi pełnej wyczerpującej, to byłaby mała broszurka..

/Głosnik przetworzy w drgania tylko taki prąd jaki zdoła przepłynąć przez jego cewkę, a ta pracuje w warunkach takich to a takich, której na przeszkodzie stoją żelazne elementy obwodu magnetycznego, w których indukują się prądy wirowe i metodą indukcji wzajemnej oddziałują na cewkę, czyli w nastepstwie na jej drgania, - skrajnie negatywnie........../

/Partnerem pracy zwrotnicy w kolumnie oraz okablowania jest obudowa, wykonana z materiału o ogromnej stratności dielektrycznej, pożerająca wszelkie niuanse potrzebne do wiernej reprodukcji .............../

8 minut temu, haile napisał:

Sugeruje sie jeszcze doksztalcic

Volty ampery i omy potrzebne są w szkoleniu młodych adeptów, czy organizujesz tu cokolwiek takiego ?

Tu posługujemy się energiami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

Nie tylko ja, ale nikt w tej zakładce nie pisze o braku znaczenia.

To nieporozumienie.

System jako taki jest współzależny, doświadczenia wykazują zhierarchizowanie, ale własnie z powodu wzajemnych zalezności opis byłby skomplikowany.

Głośnik nie dostanie sygnału, jeśli nie doprowadzisz go do zasisków, sygnał na zaciskach to nie jest sygnał na wyjsciu wzmacniacza - podaje poglądowo, obszar odpowiedzi pełnej wyczerpującej, to byłaby mała broszurka..

/Głosnik przetworzy w drgania tylko taki prąd jaki zdoła przepłynąć przez jego cewkę, a ta pracuje w warunkach takich to a takich, której na przeszkodzie stoją żelazne elementy obwodu magnetycznego, w których indukują się prądy wirowe i metodą indukcji wzajemnej oddziałują na cewkę, czyli w nastepstwie na jej drgania, - skrajnie negatywnie........../

/Partnerem pracy zwrotnicy w kolumnie oraz okablowania jest obudowa, wykonana z materiału o ogromnej stratności dielektrycznej, pożerająca wszelkie niuanse potrzebne do wiernej reprodukcji .............../

Tak zaczepnie:

 na ile % w końcowym brzmieniu systemu oceniasz kable ? 

Tak na rozluźnienie proszę poniżej nagranie w którym Nelson Pass opowiada i pokazuje o tym co ma w pokoju odsłuchowym.

Przyjrzyjcie się  aspektom o których jest tu dyskusja. To jeden z najbardziej uznanych i zasłużonych inżynierów w świecie audio.

Kablowyznawcy chyba powinni go wysłać do zakładki start :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, haile napisał:

Poddaj swoje kable rzetelnej ocenie w slepym tescie, a tez sie o tym przekonasz.

Tylko nikt nie przeprowadził prawidło testu kabli sieciowych i dlatego pier..lą głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dankam napisał:

Tak zaczepnie:

 na ile % w końcowym brzmieniu systemu oceniasz kable ? 

Tak na rozluźnienie proszę poniżej nagranie w którym Nelson Pass opowiada i pokazuje o tym co ma w pokoju odsłuchowym.

Przyjrzyjcie się  aspektom o których jest tu dyskusja. To jeden z najbardziej uznanych i zasłużonych inżynierów w świecie audio.

Kablowyznawcy chyba powinni go wysłać do zakładki start :)

 

No, ale slaby sprzet, a kable to juz wogole wstyd :)

Mam tektronixa z tej samej serii tylko topowego TDS 460, to byl kiedys hi-end, ale od dawna na nim nie slucham ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dankam napisał:

na ile % w końcowym brzmieniu systemu oceniasz kable

To bardzo trudne pytanie, gdyż można, da się technicznie wykonać tak strukturalnie dobre urządzenie, że podłaczone zasilanie kablem podtynkowym, będzie "wystarczające" do zdetronizowania klasycznego urzadzenia nawet najlepszego, podłaczonego najlepszym dostepnym kablem.

To jest właśnie efekt owych współzależności.

Wystarczy użyć transformator zasilajacy lepszy od tradycyjnego o przysłowiowe "dziesięć klas", czyli deklasująco / również bank pojemności / - w wyniku tego urządzenie nawet Kondo bedzie bezradne, pracujace z najlepszymi kablami zasilajacymi.

 

Odpowiedź wprost na zadane pytanie jest uwarunkowana brakiem odpowiednich dla audio kabli na rynku.

 

Jeśli najlepsza na swiecie firma produkujaca przewody audio uważa, że weźmie dwa superprzewodniki, dwa superizolatory, coś jeszcze z tym zrobi i posiada produkt dedykowany dla najlepszych systemów hi end, to jest w błędzie.

 

Brałem osobiście udział w takich dylematach, kiedy ktoś zwracał się do mnie z prośbą o pomoc przy zakupach.

Dylematy były nierozwiązywalne, kasa cała szła na sprzęt, a na kable zbierana była..nowa kasa, wczesniej nie uwzgledniona w budżecie.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

Wpływ jest tak duży, że całkowicie determinuje warunki pracy urzadzenia.

To moje zdanie.

Urzadzenie podłączone kablem zasilającym najlepszym jaki da się wykonać, gra, pracuje tak dobrze, że wrecz nie można przestać słuchać, odejść, pozostawić, czy wręcz wyjść z domu, a kiedy nie ma już innego wyjścia i opuszcza się pomieszczenie, to bedąc poza nie myśli się o niczym innym jak tylko ponownym załączeniu i słuchaniu, materiał muzyczny odkrywa się jako nowy i nigdy nie słuchany, a atmosfera odsłuchu nasuwa tylko jedno skojarzenie - odświętność tego momentu.

Powinienes zostać Dyrem od marketingu np. w Transparent Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 747 napisał:

Dylematy były nierozwiązywalne, kasa cała szła na sprzęt, a na kable zbierana była..nowa kasa,

nie mam takich dylematów,chodzę słuchać muzyki na żywo,ostatnio Sinfonia Iuventus ,pierwsza symfonia Mendelssohna,bilet kosztował tyle co flaszka wódki.....powiem tyle :nie da się tego powtórzyć na żadnym sprzęcie grającym ,na żadnych kablach,na najdroższym na świecie zestawie,szkoda życia i wydanych pieniędzy na dążenie do absolutu w domowym zaciszu,wyciągnijcie czasami wtyczki z kontaktu i idżcie na prawdziwy koncert....bo inaczej skończycie na wsłuchiwaniu się w przepływ prądu przez superprzetwornik...prosta droga do szaleństwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Powinienes zostać Dyrem od marketingu

Jeżeli tego rodzaju doznań jeszcze jakaś osoba nie odebrała, podczas załączania do pracy danego przewodu, to oznacza że wszystko co najlepsze jeszcze przed nią.

Sly mi przyzna rację, że najpierw trzeba jednak parę groszy położyć na urzadzenia systemowe, by wpływ transmisji stał się czytelny w takim stopniu, że niemal decydujacy o całym ostatecznym wyniku.

5 minut temu, szpotek73 napisał:

nie da się tego powtórzyć na żadnym sprzęcie grającym

Oczywiście że Kolega ma rację, hi end to zabawa, hobby, nisza, to wszystko każdy powinien mieć z tyłu głowy, kiedy wykonuje ruch w tym zakresie.

Pisałem dawno temu o tym, by uważać, by nie zwariować, mam przykłady osób, które wykończyły rodziny z powodu ciągłego błądzenia po hi end, krytykowałem tu otwarcie tzw przerzucaczy sprzetu, czy osoby rozdzierajace włos na czworo, przewrażliwione, albo z rozbujałym ego...itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, haile napisał:

mam sprobowac czapeczek czy kabli? O kablach wiem, ze dzialaja tak jak tutaj opisujecie, tzn. wpiecie drogiego kabla u wielu osob wywoluje wrazenie zmiany brzmienia. Ale tez wiem, ze te wrazenia nie maja zwiazku z ich wlasnosciami elektrycznymi, czy wogole fizycznymi wprost. Dzialaja jak placebo. Poddaj swoje kable rzetelnej ocenie w slepym tescie, a tez sie o tym przekonasz. I przestan pisac zebym czegos sprobowal, bo w probach jestem daleko przed Toba.

czyli nie masz zielonego pojęcia o kablach. Spróbuj czapeczki i podłącz się do prądu potem spróbuj kabli. Poddałem kable ślepym testom i jest zauważalna różnica. Nie wiesz czy jesteś przede mną , bo mnie nie znasz. Natomiast jak czytam co piszesz , to mam wrażenie , że jesteś na etapie co najwyżej .... "hiendu" z mediamarkt

2 godziny temu, iro III napisał:

Przecież gdyby od jutra wprowadzono do powszechnego zastosowania bezprzewodową dystrybucje prądu, dzisiejsi słuchacze HajEnd drutów zasilajacych oczekiwaliby audiofilskiej hajendowej wersji ...bo ta nowa na początek "zabrzmiała" by im niegodnie...

i widzisz , znów brniesz w ślepą uliczkę ... zagadnienie jakości przesyłu znów jest dla Ciebie czymś abstrakcyjnym

2 godziny temu, dankam napisał:

 

a jakiś konkret co dokładnie wskazuje nia nikłość mojej wiedzy w tym temacie? Czy tylko na ogólne rzucanie "gównem" cię stać?

 

 

teoretyzujesz , a jaka koledzy proszą Cie o wyjaśnienie (sly30) to milczysz. Nie rzucam ... lecz obnażam Twoją nikłą wiedzę a to różnica 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dankam napisał:

bez znaczenia na źródło, wzmacniacz i kolumny?

...oraz - bez znaczenia jakość realizacji w studiu, jakość ew. remastera czy remixu...

Dodatkowo zapewne taka genialna sieciówka również "zdejmuje" z nagrania, ew. brutalny loudness war.

No chyba, że w takim "magicznym systemie" to od-słuchuje się (bo przecież nie -- słucha) wyłącznie audiofilskie wydumki-nagrania wyselekcjonowanych audiofilnych wydawnictw...smutne takie życie musi być...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, 747 napisał:

Odpowiedź wprost na zadane pytanie jest uwarunkowana brakiem odpowiednich dla audio kabli na rynku.

To te firmy kablarskie nie stworzyły jeszcze  kabla nadającego się do audio?

6 minut temu, DariusMaximus napisał:

Poddałem kable ślepym testom i jest zauważalna różnica. Nie wiesz czy jesteś przede mną , bo mnie nie znasz. Natomiast jak czytam co piszesz , to mam wrażenie , że jesteś na etapie co najwyżej .... "hiendu" z mediamarkt

A co jeżeli się mylisz i tak wcale nie było lecz Ci się wydawało?

Zapewne mało osób chce Cie znać jak ciągle obrzucasz ludzi inwektywami i wywyższajac się tym ile to kasy wydałeś na sprzęt co w Twoim mniemaniu robi z Ciebie osobe o słuchu co najmniej nietoperza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 747 napisał:

łośnik nie dostanie sygnału, jeśli nie doprowadzisz go do zasisków, sygnał na zaciskach to nie jest sygnał na wyjsciu wzmacniacza - podaje poglądowo, obszar odpowiedzi pełnej wyczerpującej, to byłaby mała broszurka..

O! to tego nie wiedziałem ?

co do reszty "przekazu"...broszurkę to napisz w końcu (może w tym czasie tutaj dasz ludziom święty spokój)...może być mała albo jeszcze większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kazik II napisał:

Tylko nikt nie przeprowadził prawidło testu kabli sieciowych i dlatego pier..lą głupoty.

bądź pierwszy i oświeć nas wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DariusMaximus napisał:

teoretyzujesz , a jaka koledzy proszą Cie o wyjaśnienie (sly30) to milczysz. Nie rzucam ... lecz obnażam Twoją nikłą wiedzę a to różnica 

Czego wyjaśnienie? Tego, że nie zrozumiał opisu jak mam podłączony DSP?

Tak fizyka składa się z teorii i bez niej nie da się świadomie funkcjonwać w hobby jakim jest audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Dylematy były nierozwiązywalne, kasa cała szła na sprzęt, a na kable zbierana była..nowa kasa, wczesniej nie uwzgledniona w budżecie.

Doprawdy, wzruszyłem się. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, haile napisał:

z Tesli? Zjawiska ktore badal juz dawno sa rozpracowane i w uzyciu na wiele sposobow.

Piszesz głupoty, proszę śmieć w zakładce START

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dankam napisał:

To te firmy kablarskie nie stworzyły jeszcze  kabla nadającego się do audio?

A co jeżeli się mylisz i tak wcale nie było lecz Ci się wydawało?

Zapewne mało osób chce Cie znać jak ciągle obrzucasz ludzi inwektywami i wywyższajac się tym ile to kasy wydałeś na sprzęt co w Twoim mniemaniu robi z Ciebie osobe o słuchu co najmniej nietoperza

cos Ci sie chyba pomieszało , bo jeszcze nie napisałem ile wydałem na sprzęt i nie zamierzam tego robić. Cena (powyżej penego pułapu)  nigdy nie będzie wyznacznikiem jakości grania. Natomiast pewnym jest , że jeżeli nie słyszysz wpływu kabli na dźwięk , oznacza to , że to jeszcze nie tak klasa sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dankam napisał:

Czego wyjaśnienie? Tego, że nie zrozumiał opisu jak mam podłączony DSP?

Z Twojego opisu weryfikując to doświadczeniem życiowym Sly napisał że topologia jest kijowa co do uzyskania dobrego efektu finalnego.

Teraz nic tylko co najwyżej można posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, DariusMaximus napisał:

Poddałem kable ślepym testom i jest zauważalna różnica. N

Czy one te "ślepe"czasem nie wyglądały tak, jak już kiedyś któryś wyczynowiec druciany opisywał?

..."No, podłączam testowany drut (on pisał org. oczywiście "kabelek")...następnie zasiadam wygodnie...(uwaga - baczność!) zamykam oczy i od-słuchuję, po określonym czasie "procedura" powtarza się z drugim drutem ("kablem')...zawsze słyszę KOLOSALNĄ RÓŻNICĘ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.