Skocz do zawartości
IGNORED

Kable.....wzmacniacz , kolumny


DariusMaximus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dankam napisał:

Zrób pomiary zaadaptuj akustycznie zrób pomiary po adaptacji i to dopiero jest punkt wyjścia bez tego NIGDY nie będzie HighEnd bo po co ci gonić za 0,0001% czystości kabla    jak masz 10dB mody pomieszczenia

Zaadoptowane pomieszczenie, elementami o dużej stratności dielektrycznej "pożre dźwięk", zamieni niuanse na ciepło / w skrócie /.

Zalecam ostrożność !

Zalecam zadbanie o urządzenia, które tak kontrolują przekaz, są tak "szybkie", że niekorzystne zjawiska akustyczne niejako "nie mają czasu powstawać".

Jest to uzyskiwalne, Kolega pmcomp zamiescił w sąsiednim temacie przykład zestawu Japońskich przyjaciół.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, 747 napisał:

Warstwami się pokrywa z wielu powodów, Van den Hul pokrywał, w celu uzyskania zalożonych własciwości brzmieniowych.

Pomiedzy 4N a 6N jak dla wymagań hi end, istnieje przepaść, nawet jednomilimetrowej grubości szpilka 4N /łączówka/, użyta przykładowo przed wyjściem sygnału z CD, potrafi CAŁKOWICIE zdegradować sygnał, przeporządkować na swoją modłę, spłaszczyć realnie wszelkie dane, urządzenie po prostu staje się odsłuchowo dysfunkcjonalne, - tylko po transmisji poprzez grubość łączówki czyli ok 1mm.

Sony nawet w najtańszych ES - stosował miedź 4N - jako radiator do chłodzenia scalonych stabilizatorów zasilających / okablowanie wewnetrzne pcocc /.

Ludzkie ucho kocha czyste materiały, poza tym to najdroższe rzeczy na świecie.

 

Miedź, która nadaje się do audio to 8N.

Serio usłyszysz 0,0099% różnicy w czystości miedzi  w kablu? 

26 minut temu, 747 napisał:

Ludzkie ucho kocha czyste materiały, poza tym to najdroższe rzeczy na świecie.

No faktycznie w świetle takich argumentów to musi działać. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dankam napisał:

Nie planowałem niczego rozwadniać ale jeżeli nie ogarniasz takiej ilości tekstu to ustosunkuj się więc proszę tylko do kwestii sprzedawanego przez Ciebie  audiovoodoo  wynalazku.

Dla czego audiovoodo? Nie znasz nie miałeś u siebie ani u nikogo go nie słyszałeś, może ustosunkuj się do herezji którą od czapy z sufitu tu napisałeś.

 

Chcesz być traktowany poważnie, traktuj innych w podobny sposób, bezsensowna jest moja dyskusja z osobą z góry nastawionej negatywnie do danego zagadnienia a nie jestem jakimś pieprzonym nawracaczem świata żeby tracić na to czas..

26 minut temu, dankam napisał:

Serio usłyszysz 0,0099% różnicy w czystości miedzi  w kablu? 

Tak na dobrym sprzęcie usłyszy, usłyszy nawet to że izolator nie jest tej samej klasy co kabel. Żeby było śmieszniej wystarczy na to pasmo głosu męskiego lub żeńskiego czyli jakieś 125Hz do 2'000Hz plus harmoniczne głosu do 4'000Hz

Stare dziadki też za tym mogą!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym głośniczku w dużej 1500litrow u frame odgrodzie da radę obskoczyć całość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście parka stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dankam napisał:

Nie wiesz nic o moim wieku, zajęciu, stanie majątkowym i powodów dlaczego aktualnie zabijam czas w tym durnym wątku ?

To fakt.

2 godziny temu, dankam napisał:

moich opinii na temat jak wygląda  HighEnd u lokalnych guru o którym tu krzyczą.

A skąd ty możesz wiedzieć jak to wygląda u innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatwardziali Audiofile to beznadziejne przypadki ignorancji i braku wiedzy w połączeniu  z przekonaniem o swojej nadprzyrodzonej zdolności do rozróżniania rzeczy fizycznie przez człowieka nierozróżnialnych.

Przez takie osoby wstydzę się gdy ktoś nazywa mnie audiofilem i tłumaczę, że nie jestem jakimś tam prorokiem "wiary" w różne zjawiska.

Na szczęście bliżej mi do tego co było widać u Nelsaona Pass-a niż tych introwertyków bez swojego zdania ślepo wierząc w to co im wcisną guru audio. Kończy się okres uziemienia w łóżku i nie będę miał czasu aby tu zaglądać.

Trzymajcie się  i uważajcie bo wchodzi 5G i będzie trzeba znowu powymieniać wszystko aby się przed tym uchronić, no i broń boże nie szczepcie siebie czy swoich dzieci ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie lecz się z tą nagonką na innych g.. wiesz w d... mieszkałeś a pouczasz innych..

 

Nelson Pass dla tego ma taki warsztat bo dane urządzenie musi już dobrze grać z byle czym i jego lepszość w porównaniu z innymi urządzeniami już na tym poziomie musi się przejawiać!

 

 

Recepta

 

"zabrać telefon, długo trzymać w łożku-izolatka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ASURA napisał:

Recepta

 

"zabrać telefon, długo trzymać w łożku-izolatka"

I co jeszcze Ci psychiatra zalecił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Dla czego audiovoodo? Nie znasz nie miałeś u siebie ani u nikogo go nie słyszałeś, może ustosunkuj się do herezji którą od czapy z sufitu tu napisałeś.

 

Chcesz być traktowany poważnie, traktuj innych w podobny sposób, bezsensowna jest moja dyskusja z osobą z góry nastawionej negatywnie do danego zagadnienia a nie jestem jakimś pieprzonym nawracaczem świata żeby tracić na to czas..

Tak na dobrym sprzęcie usłyszy, usłyszy nawet to że izolator nie jest tej samej klasy co kabel. Żeby było śmieszniej wystarczy na to pasmo głosu męskiego lub żeńskiego czyli jakieś 125Hz do 2'000Hz plus harmoniczne głosu do 4'000Hz

Stare dziadki też za tym mogą!

jest wyznawcą tylko swojego miernika , jeżeli on nie pokazuje różnic oznacza to , że różnic nie ma. Niestety, na słuchu nigdy jak widać nie mógł polegać. A wszytko czego nie ogarnia rozum jest z zakresu audio voodoo. Szkoda pisać, takim ludziom nie wytłumaczy się pewnych zjawisk zachodzących w torach audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dankam napisał:

Zatwardziali Audiofile to beznadziejne przypadki ignorancji i braku wiedzy w połączeniu  z przekonaniem o swojej nadprzyrodzonej zdolności do rozróżniania rzeczy fizycznie przez człowieka nierozróżnialnych.

Przez takie osoby wstydzę się gdy ktoś nazywa mnie audiofilem i tłumaczę, że nie jestem jakimś tam prorokiem "wiary" w różne zjawiska.

Na szczęście bliżej mi do tego co było widać u Nelsaona Pass-a niż tych introwertyków bez swojego zdania ślepo wierząc w to co im wcisną guru audio. Kończy się okres uziemienia w łóżku i nie będę miał czasu aby tu zaglądać.

Trzymajcie się  i uważajcie bo wchodzi 5G i będzie trzeba znowu powymieniać wszystko aby się przed tym uchronić, no i broń boże nie szczepcie siebie czy swoich dzieci ?  

to pokazuje jak mało rozumiesz ze swiata audio. Opinie oparte na własnych doświadczeniach to nie slepa wiara w to co piszą "guru" audio. Twój umysł jest ograniczony , dlatego od wielu lat stoisz w miejscu. Miotasz się w swoich pomiarach i tak jesteś juz zafiksowany , że nie docierają już do Ciebie zadne informacje z zewnątrz. Nie nazywaj się audiofilem bo obrażasz audifili, nie nazywaj sie też naukowcem bo obrażasz naukowców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DariusMaximus napisał:

to pokazuje jak mało rozumiesz ze swiata audio. Opinie oparte na własnych doświadczeniach to nie slepa wiara w to co piszą "guru" audio. Twój umysł jest ograniczony , dlatego od wielu lat stoisz w miejscu. Miotasz się w swoich pomiarach i tak jesteś juz zafiksowany , że nie docierają już do Ciebie zadne informacje z zewnątrz. Nie nazywaj się audiofilem bo obrażasz audifili, nie nazywaj sie też naukowcem bo obrażasz naukowców. 

Jak ty nic o mnie nie wiesz. 

A jak łatwo wyciągasz wnioski. W audio też nie potrzebujesz nic wiedzieć aby wyciągać wnioski?

To pewno są zgodne z prawdą  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dankam napisał:

Jak ty nic o mnie nie wiesz. 

A jak łatwo wyciągasz wnioski. W audio też nie potrzebujesz nic wiedzieć aby wyciągać wnioski?

To pewno są zgodne z prawdą  ?

wyciągam wnioski w audio na podstawie tego co słyszę, natomiast w Twoim przypadku na podstawie tego co czytam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DariusMaximus napisał:

wyciągam wnioski w audio na podstawie tego co słyszę, natomiast w Twoim przypadku na podstawie tego co czytam. 

I w obu przypadka jest to nie miarodajne ze względu na ilość "próbek" .

W przypadku audio dotyczą tylko "Twoich" obserwacje w "Twoich" warunkach  z "Twoją"  wiarą że tak ma być a nie inaczej.

I to jest Twoje a nie uniwersalne wiec zakładanie tego wątku nie miało sensu, no chyba, że potrzebujesz potwierdzenia tego bo nie jesteś pewien czy dobrze myślisz/słuchasz ? 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dankam napisał:

I w obu przypadka jest to nie miarodajne ze względu na ilość "próbek" .

W przypadku audio dotyczą tylko "Twoich" obserwacje w "Twoich" warunkach  z "Twoją"  wiarą że tak ma być a nie inaczej.

I to jest Twoje a nie uniwersalne wiec zakładanie tego wątku nie miało sensu, no chyba, że potrzebujesz potwierdzenia tego bo nie jesteś pewien czy dobrze myślisz/słuchasz ? 

 

 

 

i znów źle rozumujesz. Ale pewnie przez pryzmat swoich ubogich doswiadczeń. Nie możesz się ograniczać do jednego zestawu i cały czas go badać jak robisz do tej pory. Twoje ograniczenie niestety nic ciekawego nie wnoszą do tego wątku , co więcej nawet rzeczowo nie potrafisz kolegom odpowiedzieć na zadawane pytania.

Oczywiście, że audio to są moje odczucia , ale oparte na bogaty obyciu z dźwiekiem. Na tyle bogatym , abym wiedział czego potrzebuję i do czego zmierzam. A Ty  budujesz audio dla siebie czy dal sąsiada? Bo z badaniami daj sobie spokój. I nie neguj czyiś doświadczeń i osiągnięć jak nie miałeś styczności z produktem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Nelson Pass dla tego ma taki warsztat bo dane urządzenie musi już dobrze grać z byle czym i jego lepszość w porównaniu z innymi urządzeniami już na tym poziomie musi się przejawiać!

 

Brawo!

Bardzo ciekawa i na tle wywodów innych "guru's" z zakładki hajend ...powiedziałbym "innowacyjna" teoria...czy już konsultowaleś ją z 747?  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DariusMaximus napisał:

i znów źle rozumujesz. Ale pewnie przez pryzmat swoich ubogich doswiadczeń. Nie możesz się ograniczać do jednego zestawu i cały czas go badać jak robisz do tej pory. Twoje ograniczenie niestety nic ciekawego nie wnoszą do tego wątku , co więcej nawet rzeczowo nie potrafisz kolegom odpowiedzieć na zadawane pytania.

Oczywiście, że audio to są moje odczucia , ale oparte na bogaty obyciu z dźwiekiem. Na tyle bogatym , abym wiedział czego potrzebuję i do czego zmierzam. A Ty  budujesz audio dla siebie czy dal sąsiada? Bo z badaniami daj sobie spokój. I nie neguj czyiś doświadczeń i osiągnięć jak nie miałeś styczności z produktem. 

To ty nie rozumiesz nie chodzi o jeden zestaw audio a jednego odbiorcę różnych zestawów. Nie można na podstawie preferencji jednej próbki twierdzić że to prawda uniwersalna.

Nie mam ograniczeń właśnie bo korzystam z wiedzy ogólnej i uniwersalnej a nie tylko Z pseudo doświadczeń Jak w Twoim przypadku Coś sobie ubzdurałeś i się tego trzymasz,  co do wyjaśnień O DSP to już 2 razy tłumaczyłem że wynikło to z tego ze sly30 nie przeczytał dokładnie wypowiedzi a Ty cały czas to wałkujesz, czepiłem się desperacko byle czego.

Czytaj chłopie ze zrozumieniem a żadzie będziesz wychodził na idiotę.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dankam napisał:

To ty nie rozumiesz nie chodzi o jeden zestaw audio a jednego odbiorcę różnych zestawów. Nie można na podstawie preferencji jednej próbki twierdzić że to prawda uniwersalna.

Nie mam ograniczeń właśnie bo korzystam z wiedzy ogólnej i uniwersalnej a nie tylko Z pseudo doświadczeń Jak w Twoim przypadku Coś sobie ubzdurałeś i się tego trzymasz,  co do wyjaśnień O DSP to już 2 razy tłumaczyłem że wynikło to z tego ze sly30 nie przeczytał dokładnie wypowiedzi a Ty cały czas to wałkujesz, czepiłem się desperacko byle czego.

Czytaj chłopie ze zrozumieniem a żadzie będziesz wychodził na idiotę.

 

 

 

przecież sam stwierdzasz swoje prawdy na podstawie jednej próbki. Wprowadź chłopie trochę logiki do swoich wypowiedzi , to będziesz bardziej rozumiany przez ogół. Wyzywając ludzi od idiotów pokazujesz tylko swoją nie do końca rozwiniętą inteligencję. Przepraszam cię , ale ja naprawdę już nie jestem w stanie zniżyć się tak nisko. Musisz sobie poszukać innego forum na swoim poziomie. Tu i tak nic ciekawego nie masz do powiedzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dankam napisał:

żadzie będziesz wychodził na idiotę.

 

A ty kiedy przestaniesz wychodzić na idiotę? Nim zajmiesz się audio, to może zacznij od gramatyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dankam napisał:

Jak ty nic o mnie nie wiesz. 

A jak łatwo wyciągasz wnioski. W audio też nie potrzebujesz nic wiedzieć aby wyciągać wnioski?

To pewno są zgodne z prawdą  ?

nic o tobie nie wiemy,wiec moze jestes

1.Nelsonem Passem

2 Franco Sebrinii

3.Jahwe?Allachem??Budda??Malym Budda?

4.no nie,,,ty musisz byc Jaroslawem Kaczynskim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DariusMaximus napisał:

przecież sam stwierdzasz swoje prawdy na podstawie jednej próbki. Wprowadź chłopie trochę logiki do swoich wypowiedzi , to będziesz bardziej rozumiany przez ogół. Wyzywając ludzi od idiotów pokazujesz tylko swoją nie do końca rozwiniętą inteligencję. Przepraszam cię , ale ja naprawdę już nie jestem w stanie zniżyć się tak nisko. Musisz sobie poszukać innego forum na swoim poziomie. Tu i tak nic ciekawego nie masz do powiedzenia 

 

14 minut temu, sly30 napisał:

A ty kiedy przestaniesz wychodzić na idiotę? Nim zajmiesz się audio, to może zacznij od gramatyki.

 

12 minut temu, tomek7776 napisał:

nic o tobie nie wiemy,wiec moze jestes

1.Nelsonem Passem

2 Franco Sebrinii

3.Jahwe?Allachem??Budda??Malym Budda?

4.no nie,,,ty musisz byc Jaroslawem Kaczynskim

Brawo Wy :-)

Sama merytoryka zero konkretów, tak to się piszą w komentarzach na onecie internetowe trole.

Proszę podajcie przykłady błędnej merytorycznie mojej wypowiedzi? 

Śmiało audio wyjadacze!

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

Jasnie Pan Prezes raczy wybaczyc brak oglady.

nie godni my z taka krynica madrosci dyskutowac.

konkrety proszę - umiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomek7776 napisał:

Pan Prezes mnie oniesmiela,,,,,

A więc jeden już się poddał gdy trzeba swoje pierdolenie uzasadnić. 

Gdzie reszta mądrych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dankam napisał:

Gdzie reszta mądrych?

Czyści i kalibruje przyrząd pomiarowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Brawo!

Bardzo ciekawa i na tle wywodów innych "guru's" z zakładki hajend ...powiedziałbym "innowacyjna" teoria

No popatrz!

całe życie się uczysz a głupi umierasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.