Skocz do zawartości
IGNORED

Kable.....wzmacniacz , kolumny


DariusMaximus

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, dankam napisał:

Kup poprawnie wykonane i nadające się do swojego zadania.  To jest kryterium a nie to ile kosztują.

Jak to ? Piszesz że nie mają kabla znaczenia dla jakości dźwięku !!!

9 godzin temu, dankam napisał:

Akustyka i prawidłowe zestawienie poszczególnych elementów ( dopasowanie mocy, impedancji, właściwe podłaczenie )

Aha - akustyke zrobię topową i do tego monoficzne radyjko dopasuje pod względem mocy i impedancji do głośniczków  z mini wieży - oczywiście właściwie to podłącze - rozumiem że wtedy będe miał tego upragnionego hi-enda ?

9 godzin temu, dankam napisał:

Zrób pomiary zaadaptuj akustycznie zrób pomiary po adaptacji i to dopiero jest punkt wyjścia bez tego NIGDY nie będzie HighEnd bo po co ci gonić za 0,0001% czystości kabla    jak masz 10dB mody pomieszczenia. Realne myślenie i  wiedza sprawi że twój system będzie grał jak Highend a nie tylko kosztował jak Highend. N 

Akustyka -pełna zgoda. Ale co dalej ?

Co Ty, Wy macie z tymi cenami i Hi-Endem - ile razy mam powtarzać co to jest hi-end. Odszukaj podaną przeze mnie  definicję hi-endu - tam nie ma NIC o cenie - NIC !!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, babatular napisał:

Jak to ? Piszesz że nie mają kabla znaczenia dla jakości dźwięku !!!

Ale to nie oznacza że nie mają być właściwe i poprawnie dobrane do zadania, pisałem i też o tym.  No chyba zasilającym czy i terkonektem nie będziesz podpinał głośników, Tak samo nie wepniesz zasilającego 0,75 do instalacji z bezpiecznikiem 16A bo on go nie zabezpieczy. Poprawnie to także zgodnie z dobra praktyka inżynierską. 

 

24 minuty temu, babatular napisał:

Aha - akustyke zrobię topową i do tego monoficzne radyjko dopasuje pod względem mocy i impedancji do głośniczków  z mini wieży - oczywiście właściwie to podłącze - rozumiem że wtedy będe miał tego upragnionego hi-enda ?

Dlaczego wpadasz w takie furiackie skrajności. Przecież nik normalny się tak nie miota a i moja wypowiedź jest na forum audio w zakładce dla bardziej zaawansowanych, więc z czym ty wyskakujesz z kuchennym radyjkiem? 

Twój wpis nie naguje merytoryki a czepia się semantyki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dankam napisał:

furiackie skrajności.

niezłe, nadaje się do słownika audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 końcówek Accu kolega zapina w systemie stereo....

a tu dalej trwają debaty teoretyków czym jest hajend.... ??? LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, m4tech napisał:

6 końcówek Accu kolega zapina w systemie stereo..

...Przepraszam... :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dankam napisał:

Ale to nie oznacza że nie mają być właściwe i poprawnie dobrane do zadania, pisałem i też o tym.  No chyba zasilającym czy i terkonektem nie będziesz podpinał głośników, Tak samo nie wepniesz zasilającego 0,75 do instalacji z bezpiecznikiem 16A bo on go nie zabezpieczy. Poprawnie to także zgodnie z dobra praktyka inżynierską. 

 

 

co oznacza właściwie i poprawnie dobrane. Grubość? w/g Ciebie wystarczy kabel o odpowiednim przekroju i i to załatwi wszystko. Sam sobie przeczysz, raz kabel ma znaczenie raz nie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, m4tech napisał:

 

a tu dalej trwają debaty teoretyków czym jest hajend.... ??? LOL

??

Plus wpisy inżynierów.  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mircysko napisał:

Plus wpisy inżynierów.

Bez tych inżynierów, to żeby posłuchać muzyki musiałbyś napierdzielać kijem w drzewo albo duć w jakąś trzcinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iro III napisał:

Bez tych inżynierów, to żeby posłuchać muzyki musiałbyś napierdzielać kijem w drzewo albo duć w jakąś trzcinę.

Łoj tam łoj tam. Trochę humoru Tobie by się przydało. ? 

Co powiedzieć, jeśli trzeba to i kijem czasem w coś pierdo...  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DariusMaximus napisał:

co oznacza właściwie i poprawnie dobrane. Grubość? w/g Ciebie wystarczy kabel o odpowiednim przekroju i i to załatwi wszystko. Sam sobie przeczysz, raz kabel ma znaczenie raz nie.  

No właśnie nie wiesz jakie powinien spełniać wymogi poszczególne typy kabli wiec bredzisz na ich temat to co wyczytasz w ulotkach producentów audiovoodo. Podpowiem Ci nie jest to czystość miedzi 99,9999% zwykle 99,99% wystarczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to było takie fajne forum .... 

A teraz - folwark zwierzęcy i to w zakładce Hi- End .... smutne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable nie mają znaczenia, a później w innych wątkach ci sami znawcy tematu zrzucają winę na realizatorów płyt że w uszy kłuje albo na akustykę ze im bas buczy.

Zgrać system audio to nie jest prosta sprawa i nie polega na wymianie jednego kabla. Łatwo można źle ocenić jakiś element, także kabel, bo w innych miejscach jest kaskada błędów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dankam napisał:

No właśnie nie wiesz jakie powinien spełniać wymogi poszczególne typy kabli wiec bredzisz na ich temat to co wyczytasz w ulotkach producentów audiovoodo. Podpowiem Ci nie jest to czystość miedzi 99,9999% zwykle 99,99% wystarczy. 

Ty nawet nie wiesz o czym ja piszę, nie mówiąc o innych zagadnieniach związanych z tematem kabli. Nie dajesz sobie wytłumaczyć i brniesz w swoje wyimaginowane ideały w których sam się gubisz.  Widać taki z Ciebie  inżynier jak z koziej dupy trąbka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fafarskid napisał:

Kable nie mają znaczenia, a później w innych wątkach ci sami znawcy tematu zrzucają winę na realizatorów płyt że w uszy kłuje albo na akustykę ze im bas buczy.

przepraszam, a to niby kable mają te problemy wyeliminować czy jak ? bo nie comprende....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, will66 napisał:

przepraszam, a to niby kable mają te problemy wyeliminować czy jak ? bo nie comprende....

Skąd zdziwienie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, will66 napisał:

a dlaczego nie? 

 

Jeśli ktoś jest zaskoczony to zapraszam do siebie. Będzie można posłuchać co da się zrobić kablami, a nie teoretyzować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, DariusMaximus napisał:

Ty nawet nie wiesz o czym ja piszę, nie mówiąc o innych zagadnieniach związanych z tematem kabli. Nie dajesz sobie wytłumaczyć i brniesz w swoje wyimaginowane ideały w których sam się gubisz.  Widać taki z Ciebie  inżynier jak z koziej dupy trąbka

Konkrety o co Ci chodzi co Ty próbujesz wytłumaczyć czego ja niby nie rozumiem? Weź się w końcu określ i sprecyzuj? 

Nie byłeś w stanie wskazać żadnego merytorycznego błędu w moich wypowiedziach, a teraz znowu walisz ogólnikami.  

Konkrety człowieku konkrety a nie bajdużenie jak to wszyscy myślący inaczej są w błędzie a do tego bezczelnie wykorzystują do tego wiedzę której nie rozumiesz. 

Daj coś o czym można merytorycznie porozmawiać. Po co założyłeś ten wątek?

Ps. Musiałbym mieć Twojego pokroju przekonanie o swojej wartości aby się obrażać na Twoje inwektywy. Więc sobie już je daruj. Wątek będzie bardziej czytelny. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dankam napisał:

Ale to nie oznacza że nie mają być właściwe i poprawnie dobrane do zadania, pisałem i też o tym.  No chyba zasilającym czy i terkonektem nie będziesz podpinał głośników, Tak samo nie wepniesz zasilającego 0,75 do instalacji z bezpiecznikiem 16A bo on go nie zabezpieczy. Poprawnie to także zgodnie z dobra praktyka inżynierską. 

Wiadomo, że każdy hi-endowiec podpina kabel zasilający do głośników, a interkonekt podpina do listwy zasilającej. To przecież oczywista oczywistość.

10 godzin temu, dankam napisał:

Ale to nie oznacza że nie mają być właściwe i poprawnie dobrane do zadania, pisałem i też o tym.  No chyba zasilającym czy i terkonektem nie będziesz podpinał głośników, Tak samo nie wepniesz zasilającego 0,75 do instalacji z bezpiecznikiem 16A bo on go nie zabezpieczy. Poprawnie to także zgodnie z dobra praktyka inżynierską. 

 

Dlaczego wpadasz w takie furiackie skrajności. Przecież nik normalny się tak nie miota a i moja wypowiedź jest na forum audio w zakładce dla bardziej zaawansowanych, więc z czym ty wyskakujesz z kuchennym radyjkiem? 

Twój wpis nie naguje merytoryki a czepia się semantyki? 

Już był taki jeden ( w zasadzie to nadal jest - niestety) od "semantycznego nadużycia".

Jakie skrajności. Wybitni hi-endowcy podłączają radyjko tranzystorowe w kuchni do gniazda sieciowego 230V - czyli zgodnie z hi-endową sztuką i dobrą praktyką inżynierską. Oczywiście ta kuchnia ma perfekcyjnie zrobioną akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze wrzucę kamyczek do ogródka . W przypadku purista rzeczywiscie wygrzewanie kabli ma sens . nie bez kozery jeżeli producent pisze 300 h to ma być 300 h . bo dżwięk się zmienia. I jak tam wyznawcy psychoakustyki? 

Psychoakustyka ma proste wytlumaczenie na to
Uszy potrzebuja 300h do przyzwyczajenia sie do nowego brzmienia wymienionego elementu (ktore w przypadku glosnikow na pewno jest inne niz w poprzednich, ale w kablach..), ktore pozniej jest zdiagnozowane jako „wygrzanie“

To twoj mozg sie „wygrzewa“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ubaw na tym forum

w każdej zakładce jaja na całego

ten wątek jest świetny, Klub S16Hz - też kabaret jakich mało, te wątki "hi-endowe" - ubaw po pachy, polecanie 30 letnich CD jako Hi-endu, które się rozlatują ale mają stary, słaby  TDA1541, do którego się modlą dłubacze

Niesamowite jajca, piwniczni  mistrzowie lutownicy, którzy mówią - najważniejsze pomiary, za chwile - najważniejsze brzmienie, za chwile jednak inżynieria, za chwilę jednak najważniejsze jak gra. 

Jak się napisze że lampy są słabe , Harbethy  to kilo wkrętów,cienkich deseczek i zwrotnica po całkowitej taniości i słabiutkie brzmienie - ban w wątku. Nie wolno śmiać się z paździerzy w Lampizatorze za zilion złotówek, listwy czy kabla z plastiku za 6 tys, nie wolno ryć ze śmiechu z Jadisa, który  nie pozwala swoim dystrubutorom publikować cen urządzeń na stronach internetowych ( konspiracja jak za okupacji) - zaraz ban - a w najlepszym wypadku jest się hejterem. "Audiofile" gotowi się pojedynkować w obronie słabości brzmieniowej i technologicznej garmofonów analogowych.

Zbanowany Szymcio - ależ go brak. Ale teraz przewodzi chłopakom w krótkich spodenkach, którzy dla niepoznaki są diabełkami udającymi recenzentów.  Szkoda że tu nie pisze -ale byłyby jajca. 

Postuluje by odbanować wszystkich - ale będzie kupa śmiechu z przewaga kupy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, will66 napisał:

przepraszam, a to niby kable mają te problemy wyeliminować czy jak ? bo nie comprende....

Z własnych obserwacji.  

Ów zagadnienie wydaje się być złożone dlatego, że dotyka paru zagadnień ściśle ze sobą współpracujących, takich jak m. in;

 1. systemu jako złożoność

 2. pokoju w który w/w złożoność pracuje i współpracuje

 3. realizacji materiału źródłowego

 4. aparatu analizującego czyli ucho/ mózg z własnymi wzorcami, przyzwyczajeniami i wszystkim tym, co klasyfikujemy po swojemu jako dobre czy złe

 W tym fragmencie dyskusji wydaje się, że najbardziej interesuje nas ścisła współpraca 1 i 2

Krótko mówiąc.

Jeżeli błędy konfiguracyjne nałożą się z błędami pokoju, to mamy problem, a jego wielkość zależna jest od stopnia popełnionych błędów w jednym i drugim obszarze.

Rozumiem, że czasem trudno sprecyzować gdzie i po której stronie tkwi błąd czy szereg błędów.

Jeśli dobrze znamy charakterystykę naszego pokoju, a mimo to występują problemy w jakimś obszarze ( w którym naszym zdaniem czy pomiaru Hz, nie powinny), to najczęściej oznacza, że źródłem problemów jest system i jego konfiguracja z zg włącznie,. W mniejszym stopniu pkt. 3, bo pkt 4 to b. obszerny temat i chwilowo pomijam. 

W powyższym przyjąłem (aby zmniejszyć ilość zmiennych), że zasilanie w sensie przyłączeniowym jest poprawne i zgodne z normą dla danego obszaru. 

Skłaniam też na zwrócenie uwagi na aspekt, który może tkwić np. w budowie zg. Podam przykład;

Producent pewnego modelu głośników deklarował, ze jego produkt jest dedykowany pod lampę średnich, małych mocy. Przyjąłem, to za prawdę najprawdziwszą. Next okazało się, ze basik się wzbudzał, a moim zdaniem w tym zakresie Hz nie powinien. Poprosiłem więc mojego nadwornego elektronika o przebadanie pacjenta. Okazało się, ze zg schodzą < 2 ohm w prądożernym zakresie. 

Za tym, przyczyną drobnego buczydła była impedancja zg, a nie pokój czy inny  obszar systemu, to jeszcze skracałem żywot lampie. 

____________________________________

A tak całkiem w nawiasie do ad. 3. 

pamiętam zakurzony stosik płyt CD, które przez lata uważałem za gniot. Tymczasem, w określonych warunkach, okazało się, że to nie realizacje, a ja dałem ciała na wskutek błędów z obszaru 1 i 2.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piano napisał:

Z własnych obserwacji.  

Ów zagadnienie wydaje się być złożone dlatego, że dotyka paru zagadnień ściśle ze sobą współpracujących, takich jak m. in;

 1. systemu jako złożoność

 2. pokoju w który w/w złożoność pracuje i współpracuje

 3. realizacji materiału źródłowego

 4. aparatu analizującego czyli ucho/ mózg z własnymi wzorcami, przyzwyczajeniami i wszystkim tym, co klasyfikujemy po swojemu jako dobre czy złe

 W tym fragmencie dyskusji wydaje się, że najbardziej interesuje nas ścisła współpraca 1 i 2

Krótko mówiąc.

Jeżeli błędy konfiguracyjne nałożą się z błędami pokoju, to mamy problem, a jego wielkość zależna jest od stopnia popełnionych błędów w jednym i drugim obszarze.

Rozumiem, że czasem trudno sprecyzować gdzie i po której stronie tkwi błąd czy szereg błędów.

Jeśli dobrze znamy charakterystykę naszego pokoju, a mimo to występują problemy w jakimś obszarze ( w którym naszym zdaniem czy pomiaru Hz, nie powinny), to najczęściej oznacza, że źródłem problemów jest system i jego konfiguracja z zg włącznie,. W mniejszym stopniu pkt. 3, bo pkt 4 to b. obszerny temat i chwilowo pomijam. 

W powyższym przyjąłem (aby zmniejszyć ilość zmiennych), że zasilanie w sensie przyłączeniowym jest poprawne i zgodne z normą dla danego obszaru. 

Skłaniam też na zwrócenie uwagi na aspekt, który może tkwić np. w budowie zg. Podam przykład;

Producent pewnego modelu głośników deklarował, ze jego produkt jest dedykowany pod lampę średnich, małych mocy. Przyjąłem, to za prawdę najprawdziwszą. Next okazało się, ze basik się wzbudzał, a moim zdaniem w tym zakresie Hz nie powinien. Poprosiłem więc mojego nadwornego elektronika o przebadanie pacjenta. Okazało się, ze zg schodzą < 2 ohm w prądożernym zakresie. 

Za tym, przyczyną drobnego buczydła była impedancja zg, a nie pokój czy inny  obszar systemu, to jeszcze skracałem żywot lampie. 

____________________________________

A tak całkiem w nawiasie do ad. 3. 

pamiętam zakurzony stosik płyt CD, które przez lata uważałem za gniot. Tymczasem, w określonych warunkach, okazało się, że to nie realizacje, a ja dałem ciała na wskutek błędów z obszaru 1 i 2.

 

 

I to jest bardzo dobry przykład wykorzystania wiedzy w audio. Problem został zdiagnozowany, odnaleziona jego przyczyna i można zająć się jego eliminacją. 
A co robi audiovoodoo wyznawca -  zmienia kable szukając takich co trzyma bas w ryzach, kombinuje z platformami antywibracyjnymi i wszystkim innym co to ma wpływ na bas. A przecież żaden nie zmnieni ch-ki impedacyjnej kolumn czy reakcji na nią wzmacniacza.
Wpada we frustracje bo nie da się tego poprawić, potem się na wyżywa i wszystkich obraża na forum jak ktoś napisze mu, że nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dankam napisał:

A co robi audiovoodoo wyznawca -  zmienia kable szukając takich co trzyma bas w ryzach, kombinuje z platformami antywibracyjnymi i wszystkim innym co to ma wpływ na bas. A przecież żaden nie zmnieni ch-ki impedacyjnej kolumn czy reakcji na nią wzmacniacza.

zgoda. Proszę jednak o spojrzenie na sprawę w szerszej skali, bo problemy nie muszą, ale mogą się nakładać. 

kable i inne wymienione też mają określony wpływ. Nie poruszyłem tematu z 3 powodów;

 - nie jestem guru

 - wiem mniej niż więcej

 - rozległość i wielowątkowość tematu

__________________________________________

Ps. zupełnie nie adresowane do kogokolwiek.

Są tacy, którzy coś tam wiedzą i naiwnie myślą, że inni to kupią. 

Ja nie wiem, bo to co wiem, to za mało. Kozaczyć nie mam co, bo z zawartości pisadła widać jak na talerzu, kto faktycznie się Zna, a kto robi z innych idiotów. 

Kolumny czy inną elektronikę zostawiam tym, którzy się znają, a nie udają. 

Ja zwykłem słuchać i radzić się mądrzejszych, mam wokół siebie tych, którzy się znają, a już z pewnością lepiej ode mnie.

Mnie bardziej interesuje reprodukcja, muzyka, dźwięk sam sobie, jego finalna jakość i takie tam...Tu się czuję lepiej, ale i tak, mimo, że człowiek sporo zjadł, to i tak gupim umrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Twoim wpisem całym wpisem jedyne poniższy fragment wymagałby doprecyzowania. Wiem, że dyplomatyczny ton wypowiedzi ma swoje prawa ale rozmywa temat do ogólników i przekonań.  

 

2 minuty temu, piano napisał:

kable i inne wymienione też mają określony wpływ.

Jaki to jest wpływ? 1 czy 5, czy 50%. Czy zmiana czystości miedzi na poziomie 00,0001% zrobi z tego  00,0001% razy 1% czy "kolosalne" 

00,0001% razy 50% nie wspominając o wpływie struktury kryształów w tejże miedzi. 

W opisanym wyżej przypadku nawet gdyby przewody miały 90% wpływ na system nie  zmieni to natury problemu i go nie rozwiąże.

Tak na prawdę nie ma problemu które rozwiązałby super audiofilskie przewody w porównaniu z poprawnie dobranymi zwykłymi kablami.

Jeżeli jest inaczej to może niech "kablowyznawcy" wskażą dla potomnych co za ich pomocą można naprawić w systemie i na podstawie czego tak twierdzą.

Drogie kable to biżuteria nie ma co do tego dorabiać ideologii i magicznych teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dankam napisał:

Drogie

 jeśli już miałbym postawić akcent, to nie na drogie, a zdecydowanie na dobrane ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piano napisał:

 jeśli już miałbym postawić akcent, to nie na drogie, a zdecydowanie na dobrane ? 

Tak  "dobrane" w odniesieniu do całości tematu kablowego.

A im droższe tym bardziej mają znamiona ozdobnych świecidełek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście w konfigurowaniu priorytet u mnie mają - poprawność przyłączeniowa, zg/ zwrotnica, dobór amp, zszycie z pokojem.

Mimo priorytetów, nie lekceważę kabli  czy innych, ale dla mnie istotą jest; dobrane, a nie drogie. 

Na system i granie zawsze patrzę hmm.., globalnie, ponieważ z obserwacji u siebie i innych wnioskuje, ze zawsze gra całość i nie chce być inaczej ?

Jak gra, to nie ruszać.

Jeśli nie gra, to trzeba mz, spojrzeć na wiele aspektów na kable też, ale pod warunkiem, ze "podstawy" mamy poprawne.

Leczenie "podstaw" kablami uważam za chybione. 

__________________________________________________ 

Przecież każdy system, to inna złożoność, pokoje ich charakterystyki. Te ostatnie często są tak odmienne i to nie tylko w wymiarach, ale też w strukturze. 

Ktoś tu dobrze napisał, chyba Fafaskid, ze złożyć naprawdę dobry system, to nie tak hop. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piano napisał:

Z własnych obserwacji. 

oczywiście ? 

3 godziny temu, piano napisał:

 1. systemu jako złożoność

 2. pokoju w który w/w złożoność pracuje i współpracuje

 3. realizacji materiału źródłowego

 4. aparatu analizującego czyli ucho/ mózg z własnymi wzorcami, przyzwyczajeniami i wszystkim tym, co klasyfikujemy po swojemu jako dobre czy złe

 

3 godziny temu, piano napisał:

W tym fragmencie dyskusji wydaje się, że najbardziej interesuje nas ścisła współpraca 1 i 2

Punkty 1 i 2 zgadzam się i to imho, jest clue, przy założeniu, że pkt. 2 jest bardziej krytyczny w zależności od paramaterów pomieszczenia. Oczywiście nie można demonizować, bo są rekomendowane proporcje xyz pomieszczeń (ich konstrukcja strukturalna)  i takie znam z własnego doświadczenia. 

Jeżeli User nie zdaje sobie sprawy z punktu 2, a warunki pomieszczenia są złe, to też wiemy - może nie wszyscy - że w takim pomieszczeniu można przyjąć, iż nie ma określonych lub kontrolowanych warunków. Każdy odsłuch/test czegokolwiek będzie miał słabą podstawę do wnioskowania ? Często widać na zdjęciach spotkań "skarpetkowych" w normalnym pokoju, jak siedzi 4-6 chłopa w rzędzie, pod ścianą (sic!), każdy ponad 100 kg (sorry) - to te warunki są już na dzień dobry dyskwalifikujące, bo każdy z nich słyszy najprawdopodobniej co innego. Ubiegając krzyk odpowiedzi: dywaguję przy założeniu słabych parametrów pokoju i braku adaptacji akustycznej, w związku z czym tzw. sweet spot może być de facto dla 1 osoby....

Punkt 1: moje zdanie jest niezmienne w tej kwestii. Zgadzam się, że system to złożona konstrukcja, ale winna być złożona w określonych warunkach środowiska - amen. Druga kwestia: każde pomieszczenie, szczególnie te małe <70 m3 i w "betonach", nie przygotowane akustycznie, są w stanie "przetrawić" określoną ilość energii - odkręcanie kurka mocy na piecu to imo, jak wpuszczanie słonia do składu porcelany. TO wówczas powstaje ten bałagan muzyczny, określany jako ostrość, płaskość przekazu, brak 3D, itd. Reasumując: moc pieca i kolumny powinny być ostrożnie dobrane do JUŻ określonego/znanego parametrycznie pomieszczenia, szczególnie tego nieprzygotowanego. A inaczej np. będzie w konstrukcjach lekkich niż w betonowych.

3 godziny temu, piano napisał:

Za tym, przyczyną drobnego buczydła była impedancja zg, a nie pokój czy inny  obszar systemu, to jeszcze skracałem żywot lampie. 

Impendacja w określonym paśmie akustycznym, np. 110 Hz co mogło skutkować wzbudzaniem się imo, modów/rezonansów pomieszczenia, z tego co kojarzę to tam jest duży woofer 15' (?), więc coś jak 2x subwoofery w niechcianym przez pomieszczenie miejscu, bo do stereo ?

Pomieszczenie nie zbudowane od podstaw jako audio dedykowane, imo będzie zawsze miało problem w rejonie modów głównych w zależności od wymiarów tegoż - chyba, że poświęciliśmy sporą część pomieszczenia na pasywną adaptację. A paramteryczna też nie załatwi wszystkiego, ta to raczej jak lizanie gałki loda jest ? 

2 godziny temu, piano napisał:

Mimo priorytetów, nie lekceważę kabli  czy innych, ale dla mnie istotą jest; dobrane, a nie drogie.

Ależ ich nikt nie lekceważy Piano: ja uważam, że muszą być powiedzmy "jakościowe" (to co pisze Dankam); przecież nikt nie kupi kabla 1,5 mm2 do wymagających kolumn - beznadziejne to jest ciągłe używanie bzdetów jako kontrargumentów: kuchenne radyjko albo kabel od lampki nocnej albo podłączyłem Bentley'a w moim ujowym pokoju i teraz to jest hi end ? 

Znikam; Piano dzięki za spokojne rozważania ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.