Skocz do zawartości
IGNORED

Kable.....wzmacniacz , kolumny


DariusMaximus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, dankam napisał:

Jeżeli jest inaczej to może niech "kablowyznawcy" wskażą dla potomnych co za ich pomocą można naprawić w systemie i na podstawie czego tak twierdzą.

Na podstawie własnych doświadczeń  na własnym sprzęcie, we własnym pomieszczeniu, a nie dumania i wylewania frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pantagruel napisał:

Na podstawie własnych doświadczeń  na własnym sprzęcie, we własnym pomieszczeniu, a nie dumania i wylewania frustracji.

 

3 godziny temu, tomek7776 napisał:

tylko wpierw uszy trzeba wyczyscic.

 

3 godziny temu, pantagruel napisał:

Ano, by trzeba...

To tyle w temacie konkretów.  Przyszli Panowie od absurdu i ogólników.

A w jakim celu wykonujecie te doświadczenia? Coś konkretnego chcesz zmienić w swoim systemie ? Czy jest to bardziej na zasadzie zmienię to i zobaczymy co się wtedy stanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, dankam napisał:

Konkrety o co Ci chodzi co Ty próbujesz wytłumaczyć czego ja niby nie rozumiem? Weź się w końcu określ i sprecyzuj? 

Nie byłeś w stanie wskazać żadnego merytorycznego błędu w moich wypowiedziach, a teraz znowu walisz ogólnikami.  

Konkrety człowieku konkrety a nie bajdużenie jak to wszyscy myślący inaczej są w błędzie a do tego bezczelnie wykorzystują do tego wiedzę której nie rozumiesz. 

Daj coś o czym można merytorycznie porozmawiać. Po co założyłeś ten wątek?

Ps. Musiałbym mieć Twojego pokroju przekonanie o swojej wartości aby się obrażać na Twoje inwektywy. Więc sobie już je daruj. Wątek będzie bardziej czytelny. 

 

 

strasznie mi Cię żal, naprawdę... i nie wiem jak ci pomóc a jak widać pomocy potrzebujesz. dyskusja z Tobą to jak kopanie się z koniem, z tą różnicą , że koń więcej rozumie

14 godzin temu, xajas napisał:


Psychoakustyka ma proste wytlumaczenie na to
Uszy potrzebuja 300h do przyzwyczajenia sie do nowego brzmienia wymienionego elementu (ktore w przypadku glosnikow na pewno jest inne niz w poprzednich, ale w kablach..), ktore pozniej jest zdiagnozowane jako „wygrzanie“

To twoj mozg sie „wygrzewa“

pewnie zgodziłbym się z tą teorią gdyby nie fakt , że posiadałem dwa te same przewody . jeden był świeżo zakupiony a drugi grał u mnie przez rok. Jak wytłumaczyć rożnicę?

13 godzin temu, babatular napisał:

ale ubaw na tym forum

w każdej zakładce jaja na całego

ten wątek jest świetny, Klub S16Hz - też kabaret jakich mało, te wątki "hi-endowe" - ubaw po pachy, polecanie 30 letnich CD jako Hi-endu, które się rozlatują ale mają stary, słaby  TDA1541, do którego się modlą dłubacze

Niesamowite jajca, piwniczni  mistrzowie lutownicy, którzy mówią - najważniejsze pomiary, za chwile - najważniejsze brzmienie, za chwile jednak inżynieria, za chwilę jednak najważniejsze jak gra. 

Jak się napisze że lampy są słabe , Harbethy  to kilo wkrętów,cienkich deseczek i zwrotnica po całkowitej taniości i słabiutkie brzmienie - ban w wątku. Nie wolno śmiać się z paździerzy w Lampizatorze za zilion złotówek, listwy czy kabla z plastiku za 6 tys, nie wolno ryć ze śmiechu z Jadisa, który  nie pozwala swoim dystrubutorom publikować cen urządzeń na stronach internetowych ( konspiracja jak za okupacji) - zaraz ban - a w najlepszym wypadku jest się hejterem. "Audiofile" gotowi się pojedynkować w obronie słabości brzmieniowej i technologicznej garmofonów analogowych.

Zbanowany Szymcio - ależ go brak. Ale teraz przewodzi chłopakom w krótkich spodenkach, którzy dla niepoznaki są diabełkami udającymi recenzentów.  Szkoda że tu nie pisze -ale byłyby jajca. 

Postuluje by odbanować wszystkich - ale będzie kupa śmiechu z przewaga kupy.

 

dawno się tak nie ubawiłem jak czytając ten tekst a najzabawniejsze jest to , że to cała prawda. Taka kwintesencja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, DariusMaximus napisał:

strasznie mi Cię żal, naprawdę... i nie wiem jak ci pomóc a jak widać pomocy potrzebujesz. dyskusja z Tobą to jak kopanie się z koniem, z tą różnicą , że koń więcej rozumie

I dalej festiwal nienawiści. 
Napiszesz w tym wątku w końcu coś merytorycznie?

50 minut temu, DariusMaximus napisał:

pewnie zgodziłbym się z tą teorią gdyby nie fakt , że posiadałem dwa te same przewody . jeden był świeżo zakupiony a drugi grał u mnie przez rok. Jak wytłumaczyć rożnicę?

13 godzin temu, babatular napisał:

A może to Ty wytłumacz dlaczego słyszałeś różnicę w dwóch takich samych kablach?

Przecież to Ty głosisz jakaś tezę. Dlaczego inni maja ja tłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DariusMaximus napisał:

Jak wytłumaczyć rożnicę?

Patyną lub śniedzią na powierzchni styków oraz procesem utleniania się przewodnika wewnątrz. Przez rok po prostu zmienił przewodność trochę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MariuszZ. napisał:

Patyną lub śniedzią na powierzchni styków oraz procesem utleniania się przewodnika wewnątrz. Przez rok po prostu zmienił przewodność trochę ?

i stał się przez to lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Patyną lub śniedzią na powierzchni styków oraz procesem utleniania się przewodnika wewnątrz. Przez rok po prostu zmienił przewodność trochę ?

Utlenianie wewnątrz przewodnika.
Doprecyzuj z skąd wewnątrz przewodnika miałby się pojawić tlen? Bo chyba właśnie odkryłeś nowe zjawisko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy to pojęcie nic nie znaczące. Dla kolegi lepszy dla kogoś innego gorszy. Co kto lubi ?

Dołożyłbym też procesy chemiczne w samym izolatorze przewodu. Na styku z metalem dzieje się sporo, szczególnie jak jest tam też trochę tlenu. Znaczy pojemność przewodu też przez rok popłynęła pewnie. Jeżeli to kolega zaakceptuje będzie to krok w kierunku zrozumienia "wygrzewania" ?

1 minutę temu, dankam napisał:

Utlenianie wewnątrz przewodnika

Kolega słyszał o N? Dotyczy czystości przewodnika. Zanieczyszczony tlenem jest przede wszystkim wewnątrz. Tam wokół tych atomów tleny zachodzą takie same zjawiska jak na powierzchni. Proces utleniania wewnątrz istnieje i nie jest to audiovoodu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Lepszy to pojęcie nic nie znaczące. Dla kolegi lepszy dla kogoś innego gorszy. Co kto lubi ?

Dołożyłbym też procesy chemiczne w samym izolatorze przewodu. Na styku z metalem dzieje się sporo, szczególnie jak jest tam też trochę tlenu. Znaczy pojemność przewodu też przez rok popłynęła pewnie. Jeżeli to kolega zaakceptuje będzie to krok w kierunku zrozumienia "wygrzewania" ?

Kolega słyszał o N? Dotyczy czystości przewodnika. Zanieczyszczony tlenem jest przede wszystkim wewnątrz. Tam wokół tych atomów tleny zachodzą takie same zjawiska jak na powierzchni. Proces utleniania wewnątrz istnieje i nie jest to audiovoodu. 

Słyszałem i pare razy już w tym wątku przytaczałem. 
Biorac badziewny stop o czystości 4N czyli 99,99% to ile z tego  0,01%  Udziału to tlen a ile inne pierwiastki?

Nawet gdyby zanieczyszczeniem był tylko Tlen to ile te 0,01% zdegraduje przewód w rok? Gdyby to tak działało to miedź na świeżym powietrzu miedź be się praktycznie zamieniała w pył na naszych oczach. Pomyśl o tych wszystkich innych metalowych rzeczach które Cię otaczają a są wykonane z nieaudiofilskiej czystości metalu a się nie rozpadają od środka. Zwykły przewód w ścianę z miedzi działa 100 lat i pewnie jeszcze 100 mógłby.
To, że istniej jakieś zjawisko w przyrodzie nie znaczy ze ma wpływ póki się tego nie udowodni. 
A stwierdzenie „ ja słyszę” nie jest dowodem obiektywnym a jedynie subiektywnym stwierdzenie. Założę się że jest więcej osób na świecie które tego nie słyszą wiec statystycznie nie masz racji jeżeli to miałby być jedyny argument za istnieniem tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dankam napisał:

nie masz racji

Ja tu nie przyszedłem się przekomarzać na racje. Przedstawiłem mój pogląd na sprawę i nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Niemniej jednak pozostaję przy swoich poglądach dopóki ktoś mnie nie przekona, że jest inaczej. Znaczy jak będą mocniejsze argumenty to nawet dam lajka ?

Peace ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z ta racja wyrwałem z kontekstu mojej wypowiedzi. Jak zauważysz także nikogo nie przekonuje.

wedytowalem resztę wypowiedzi bo mnie zmęczyło  to co się tu dzieje i. Ie chce być tego uczestnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Patyną lub śniedzią na powierzchni styków oraz procesem utleniania się przewodnika wewnątrz. Przez rok po prostu zmienił przewodność trochę ?

Po roku!?

Patyna pod izolacją!? To teraz produkują aż tak gooowniane "oddychające" izolacje w tych haj drutach!? ?

11 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Kolega słyszał o N? Dotyczy czystości przewodnika. Zanieczyszczony tlenem jest przede wszystkim wewnątrz. Tam wokół tych atomów tleny zachodzą takie same zjawiska jak na powierzchni. Proces utleniania wewnątrz istnieje i nie jest to audiovoodu. 

Oj naczytałeś się w audio świerszczykach tych głupot o 7,8,9,   ...50N i uwierzyłeś w te bzdury.

Nikt nie produkuje miedzi czystszej niż 5N bo do niczego w zastosowaniach praktycznych i cywilnych nie jest to nikomu potrzebne (napewno nie realnym producentom na rynek kablarski). Każde dotatkowe Realne N powyżej 5 wywala w kosmos koszt produkcji (powyżej ceny złota). 

Widzaleś kiedyś odarty z izolacji, nawet powierzchniowo sparciałej GUMY (!), 40-50 letni przewód miedziany? Ja widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, iro III napisał:

Patyna pod izolacją!?

Nie wiem. Nie sprawdzałem i szczerze mnie to nie interesuje, bo nie wygrzewam przewodów i raczej nie słyszę żeby po czasie się coś w dźwięku zmieniało ale widzę, że kolega zorientowany i pewnie nie jeden przewód obrał z otuliny, porównał kolorki z nowym i wie ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby dana patyna (teoretycznie) zaległa na powierzchni miedzianego druta pod izolacją, to jakie to miałoby znaczenie dla takiego audio druta? 

Skoro negatywne skutki efektu naskórkowego zaczynają dawać się we znaki znacznie powyżej 20kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, iro III napisał:

 Skoro negatywne skutki efektu naskórkowego zaczynają... 

Nie trzeba sięgać do efektu naskórkowego. Zresztą jest chyba odwrotnie niż kolega pisze, bo im niższa częstotliwość tym bardziej po powierzchni prąd płynie. Lubi powierzchnię ?

Najbardziej narażone są styki przewodu z wtyczka, z gniazdem ale zmienia się i utlenia głównie powierzchnia. 

W moim nowym wzmacniaczu dostałem w bonusie miedziane gniazda CMC. Jakiś tydzień temu wymieniłem. Nie nadążałem czyścić. Na zdjęciu dla porównania dzisiaj przetarte i takie tydzień temu wyczyszczone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, MariuszZ. napisał:

Zresztą jest chyba odwrotnie niż kolega pisze, bo im niższa częstotliwość tym bardziej po powierzchni prąd płynie. Lubi powierzchnię ?

Najbardziej narażone są styki przewodu z wtyczka, z gniazdem ale zmienia się i utlenia głównie powierzchnia. 

No nie jest odwrotnie, sprawdz to sobie u zródła gdzieś lub dopytaj kogoś (nie będzie łatwizny i linku gotowca)...oraz nie porównuj gołych wtyczek z IZOLOWANYM drutem!

Jesteś typowym okazem audiofila "słyszącego, dociekającego", na przykładach zasłyszanych gdzieś "wiadomości" o realnych zjawiskach i procesach, fizycznych, chemicznych - jednak bez najmniejszego rozeznania co, jak, kiedy i dlaczego, w jakiej SKALI wystepuje i jakie ma zmaczenie (najczęściej POMIJALNE) dla jakichkolwiek parametrów i wymagań w zagadnieniach domowego audio.

Nie martw się jednak za bardzo, nie jestes w tym pierwszy ani ostatni.

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Nie wiem. Nie sprawdzałem i szczerze mnie to nie interesuje

...ale się wypowiem!

To Twoje "motto"? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

No nie jest odwrotnie, sprawdz to sobie u zródła gdzieś lub dopytaj kogoś

 

6 minut temu, iro III napisał:

Nie martw się jednak za bardzo, nie jestes w tym pierwszy ani ostatni

Faktycznie masz rację z tą gęstością prądu na powierzchni. Nie ma to dla śniedzi żadnego znaczenia. Liczy się co na styku powierzchni łączących przewód, wtyki, gniazda. 

13 minut temu, iro III napisał:

Jesteś typowym okazem audiofila "słyszącego, dociekającego", na przykładach zasłyszanych gdzieś "wiadomości".... 

Poważnie? Żartowniś... 

20 minut temu, iro III napisał:

ale się wypowiem!

To Twoje "motto"? 

Po to są dyskusje, żeby się wypowiadać kolego. Jak tego nie rozumiesz to co tu robisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, iro III napisał:

 

Nikt nie produkuje miedzi czystszej niż 5N bo do niczego w zastosowaniach praktycznych i cywilnych nie jest to nikomu potrzebne (napewno nie realnym producentom na rynek kablarski). Każde dotatkowe Realne N powyżej 5 wywala w kosmos koszt produkcji (powyżej ceny złota). 

 

a skąd takie informacje ? kilogram miedzi to ok 30zł a  złota to ponad 200000 . rozumiem , że kg miedzi 6n będzie kosztować ok 300000? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.