Jump to content
Sebastian_54741

Pytanie zaczepne - czemu nie Tonsil??

Recommended Posts

Witam.

Przeglądając forum nie znalazłem wątku, w którym ktoś przychylnie wypowiadał by się na temat głośników, kolumn, ogólnie sprzętu rodzimego producenta - marki TONSIL... W zasadzie w ogóle nie znalazłem wątku, w którym ta marka byłaby choćby wspomniana.

Ktoś wie dlaczego??

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Bo jest dużo lepszych rodzimych. Tonsil się skończył w latach 90. Może i mają kilka ciekawych przetworników w swojej ofercie i może ze dwie pary kolumn dla Kowalskiego, ale nic więcej. 

👉

Mają?  Przecież od kilku lat to chińczyk! Do tego nie polecany przez nikogo ze sklepów i tutaj na forum i w ogóle. Ja swoje UX40 Unitry wspominam lepiej niż dobrze - braki wysokich kompensowała Diora WS323 - a bas w małym pokoju był jak petarda - GDN 20/80/2 to dobry głośnik.... w tamtym okresie dobre też było Wino z słonecznego Milejowa -- nie to co teraz :)... 

Edited by AndrzejPiaseczno

xavian
19 minut temu, Sebastian_54741 napisał:

Witam.

Przeglądając forum nie znalazłem wątku, w którym ktoś przychylnie wypowiadał by się na temat głośników, kolumn, ogólnie sprzętu rodzimego producenta - marki TONSIL... W zasadzie w ogóle nie znalazłem wątku, w którym ta marka byłaby choćby wspomniana.

Ktoś wie dlaczego??

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no cos ty.przeciez tonsil zeus ...rewelacja.

Heh... To, że chińczyk to dla mnie żaden argument. Pracowałem przez rok w Chinach i wiem co oni potrafią. Europa i USA dostają to co chcą po cenie jaką chcą. Te zaawansowane technologicznie urządzenia ze średniej i wyższej półki nie wejdą do EU z uwagi na cła...

Jakieś argumenty poza tym.

• Like 3

Choćby dlatego, że nawet niezły GDN 20/100/3  musi być użyty w systemie

trzech dróg, bo w tweeterach Tonsil jest nadal w latach 70' - od 4,5 kHz ...

Dlatego w DIY mało ludzi wykorzystuje ich wynalazki, a głównie biorą je pewnie ci,

którzy w zasadzie tylko wymieniają zużyte głośniki. Szczególnie zawieszenia ...

• Like 1

... i zamiast IV RP jest PRL II

28 minut temu, Sebastian_54741 napisał:

Jakieś argumenty poza tym

Eeeee... bo dawno temu zbankrutował i praktycznie już nie istnieje?

Wszystkie budynki albo zmieniły wlasciciela, albo wyburzone, pozostał mały baraczek. Fachowcy- konstruktorzy znaleźli sobie inne zajęcia lub na emeryturze, pozostała garstka najemników i wlasciciel ZNAKU TOWAROWEGO. To girma- zombie jadąca na zamierającej fali wspomnień i nostalgii tych, co jeszcze pamietają komunę...

• Like 3
  • Haha 1

45 minut temu, Sebastian_54741 napisał:

Heh... To, że chińczyk to dla mnie żaden argument. Pracowałem przez rok w Chinach i wiem co oni potrafią. Europa i USA dostają to co chcą po cenie jaką chcą. Te zaawansowane technologicznie urządzenia ze średniej i wyższej półki nie wejdą do EU z uwagi na cła...

Jakieś argumenty poza tym.

Takie że to nie chce grać niestety. 

👉

30 minut temu, porlick napisał:

Eeeee... bo dawno temu zbankrutował i praktycznie już nie istnieje?

Wszystkie budynki albo zmieniły wlasciciela, albo wyburzone, pozostał mały baraczek. Fachowcy- konstruktorzy znaleźli sobie inne zajęcia lub na emeryturze, pozostała garstka najemników i wlasciciel ZNAKU TOWAROWEGO. To girma- zombie jadąca na zamierającej fali wspomnień i nostalgii tych, co jeszcze pamietają komunę...

Na stronie www chwalą się, że testują głośniki w komorze bezpogłosowej na Politechnice Poznańskiej, maszyny pokazują. Może nie jest tak źle?? Hę?? Na YouTube jest filmik z targów, gdzie chwalą się, że kupili inną polską markę...

28 minut temu, rafal735r napisał:

Takie że to nie chce grać niestety. 

No to chyba słoń nadepnął mi na ucho, bo kupiłem Maestro III jakiś czas temu i w sumie to zadowolony jestem... 🙂

• Thanks 1

1 minutę temu, Sebastian_54741 napisał:

kupiłem Maestro III jakiś czas temu i w sumie to zadowolony jestem... 

I o to chodzi 😁. Słuchaj ulubionej muzyki i się nie przejmuj.

Chyba, że szukasz potwierdzenia swojego, słusznego wyboru.

• Like 3

I tak najważniejsze jest źródło.

Reszta ma nie przeszkadzać.

Edited by rochu
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Flat Earth Audio

2 godziny temu, Sebastian_54741 napisał:

Witam.

Ktoś wie dlaczego??

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dajcie im odpowiednią elektronikę, podepnijcie kablami Tary ustawcie do zera koherencję czasową ( te książki to nie przypadek) i zagra muzyka.

1945688202_ASURATM.thumb.jpg.cd5c9679b0ad114505d09b55409c6042.jpg

Dla upierdliwych kolumny są w zastępstwie ale fajnie jak na 42latki grają

Oczywiście książka pod kolumną 🙂 

6 minut temu, ASURA napisał:

Dajcie im odpowiednią elektronikę, podepnijcie kablami Tary ustawcie do zera koherencję czasową ( te książki to nie przypadek) i zagra muzyka.

1945688202_ASURATM.thumb.jpg.cd5c9679b0ad114505d09b55409c6042.jpg

Dla upierdliwych kolumny są w zastępstwie ale fajnie jak na 42latki grają

Oczywiście książka pod kolumną 🙂 

Opowiedz coś o kolumnach.

Godzinę temu, Sebastian_54741 napisał:

Na stronie www chwalą się, że testują głośniki w komorze bezpogłosowej na Politechnice Poznańskiej, maszyny pokazują. Może nie jest tak źle?? Hę?? Na YouTube jest filmik z targów, gdzie chwalą się, że kupili inną polską markę...

No to chyba słoń nadepnął mi na ucho, bo kupiłem Maestro III jakiś czas temu i w sumie to zadowolony jestem... 🙂

Owszem. Konkurencja dla niższej średniej klasy jest OK. Niestety nic ponadto. W tej cenie nie wyróżniają się niczym pośród innych firm. 

Edited by rafal735r

👉

1 minutę temu, hudykot napisał:

Opowiedz coś o kolumnach.

No cóż później jak je 42 lata temu kupiłem Tonsil zaczął je "udoskanalać" a dalej to już z górki zawieszenia które nie wytrzymywały roku, membrana z biocelulozy której wejście w postaci produktu ktoś celowo blokował? i takie tzw. "pierdoły” jak kolumny nieobecne na rynku a świetnie się sprzedające w ilości 4000sztuk  pod obcą nazwą w...Australii

• Thanks 1

16 minut temu, ASURA napisał:

Dajcie im odpowiednią elektronikę, podepnijcie kablami Tary ustawcie do zera koherencję czasową ( te książki to nie przypadek) i zagra 

🙂 

Tak mogą zagrać prawie każde kolumy. Pytanie jaki to ma sens? Wydać na elektronikę, kable i resztę kilka razy więcej od wartości kolumn? Chyba sam o tym dobrze wiesz, tylko się zgrywasz. Nie wiem po co? 

👉

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Tak mogą zagrać prawie każde kolumy. Pytanie jaki to ma sens? Wydać na elektronikę, kable i resztę kilka razy więcej od wartości kolumn? Chyba sam o tym dobrze wiesz, tylko się zgrywasz. Nie wiem po co? 

Otóż te kolumny grały bardzo dobrze z elektroniką z przed 42 lat za tym po co ten atak?

3 minuty temu, ASURA napisał:

No cóż później jak je 42 lata temu kupiłem Tonsil zaczął je "udoskanalać" a dalej to już z górki zawieszenia które nie wytrzymywały roku, membrana z biocelulozy której wejście w postaci produktu ktoś celowo blokował? i takie tzw. "pierdoły” jak kolumny nieobecne na rynku a świetnie się sprzedające w ilości 4000sztuk  pod obcą nazwą w...Australii

Grzebałeś w nich? Pewnie tak 😉

10 minut temu, rafal735r napisał:

Wydać na elektronikę, kable i resztę kilka razy więcej od wartości kolumn?

sam kabel Tary przekroczył to o czym piszesz ale to nie ze snobizmu, po prostu kocham bardzo dobry dżwięk

7 minut temu, hudykot napisał:

Grzebałeś w nich? Pewnie tak 😉

Dziewice, nie było sensu raz mi jedna upadła i poszły do Tonsila, przylutowali kabel w zwrotce a przy okazji na moją prośbę pomierzyli B&K w największej komorze bezechowej w Polsce I liniowo jak w pysk 40Hz-18KHz

Edited by ASURA
  • Thanks 1

10 minut temu, ASURA napisał:

Otóż te kolumny grały bardzo dobrze z elektroniką z przed 42 lat za tym po co ten atak

A gdzie pkt odniesienia? Do tego dobrego grania? 

To nie żaden atak, tylko fakt. 

Edited by rafal735r

👉

2 minuty temu, rafal735r napisał:

A gdzie pkt odniesienia? Do tego dobrego grania? 

Do tego i wielu innych to tylko w filharmonii ale tam to sacrum a tu profanum

Dodam tylko że gra cały system, na zdjęciu mało widać jest bardzo dużo patentów tweaków i z tych Tonsili wycisnęły samo dobro w nich drzemiące.

13 minut temu, ASURA napisał:

Dodam tylko że gra cały system, na zdjęciu mało widać jest bardzo dużo patentów tweaków i z tych Tonsili wycisnęły samo dobro w nich drzemiące.

Jak z każdych innych. Pytam jaki sens pchać wiele droższa elektronikę do takich paczek? 

Odpowiedziałeś sam "kolumny są w zastępstwie". Więc po co wprowadzać w błąd nie świadomych?

Zaraz wszyscy popędza po Altony i inne. 

👉

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Jak z każdych innych. Pytam jaki sens pchać wiele droższa elektronikę do takich paczek? 

Odpowiedziałeś sam "kolumny są w zastępstwie". Więc po co wprowadzać w błąd nie świadomych?

Zaraz wszyscy popędza po Altony i inne. 

Niech latają nawet po Wilsony Audio aleprzed każdym kupnem polecam ich posłuchać w swoim systemie.

Nikt ich z myślenia nie zwalnia ale jak nie myślą to kara musi być...

7 godzin temu, Sebastian_54741 napisał:

kupili inną polską markę

Piszmy wprost :

Sounddeco, Witowa (kto kogo kupił to już nie wiem). Stolarkę robią powtarzalnie.

8 godzin temu, audioburak napisał:

w tweeterach Tonsil jest nadal w latach 70' - od 4,5 kHz

Czy taki podział również w seriach pochodzących od Sounddeco, czyli Alpha lub Sigma ?

Nie wiem, jakie tam są gwizdki.

~Język swędzącego przyrodzenia zmienia świat nauki~