Jump to content
Sebastian_54741

Pytanie zaczepne - czemu nie Tonsil??

Recommended Posts

11 godzin temu, Sebastian_54741 napisał:

nie znalazłem wątku, w którym ktoś przychylnie wypowiadał by się na temat głośników, kolumn, ogólnie sprzętu rodzimego producenta - marki TONSIL... W zasadzie w ogóle nie znalazłem wątku, w którym ta marka byłaby choćby wspomniana.

Tu:

~Język swędzącego przyrodzenia zmienia świat nauki~

To akurat o 1 modelu chyba (sławna marka SB, to i jest o czym pogadać) 🙂

[Dopisek]

Jednak to baza serii od "Sounddeco".

Tyle że Tonsil ma jeszcze te różne inne. Przecież 2 dekady XXI wieku mamy za sobą. Marka to  lokalna nazwa w niszowej branży, ale kto wie co dalej  (?)

Niech słuchacze ogarną, co i jak.

Edited by xetras
poprawka

xavian

Ja mam Tonsil siesta sat, podłączony do starego sprzętu studyjnego- wzmacniacza referencyjnego Alesis RA-100 i interfejsu Aardavark Direct Pro. Z tymi głośnikami sprzęt ma trochę mało basu, ale przy postawionych blisko słuchacza głośnikach brzmi super. Porównywałem Siesta Sat z B&W 602, moglem sobie wybrac, które wolę, bo drugą parę zostawiałem matce. Jak dla mnie zdecydowanie lepiej grają Tonsile.

To ja odłamkowym.... 

Tonsil + Technics

Zestawienie znane i sprawdzone.... miód malina 🙂

• Haha 1

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Nie osłabiaj, Tonsil skończył się jak kiedyś pracował nad High Endową kolumną 5drożną i której nie skończył

I membranami z biocelulozy, które trochę wcześniej opatentowało Sony, zamykając Tonsilowi drogę do rozwijania technologii.

A właściwie, to pogrzebały go ch....owe decyzje ówcześnie rządzących nim palantów, którzy chcieliby obniżyć wartość firmy, przejąć ją za grosze i się nachapać. Niestety, obniżyli wartość za mocno i firma splajtowała. Nawet późniejsze plany pomocy nic nie dały- Tonsil splajtował ponownie. 

To TRUP, po którym obecnie pozostało tylko wykupione prawo do używania znaku towarowego. Komponenty są zamawiane zewnątrz, te marne dziesiątki głośników są składane z chińskich części w jednym baraczku. 

Już lepiej sobie radzi wlasciciel znaku "Junak", bo sprowadza całe, gotowe wyroby- przynajmniej fachowo poskladane w jednym zakładzie.

1 godzinę temu, hifibloke napisał:

To ja odłamkowym.... 

Tonsil + Technics

Zestawienie znane i sprawdzone.... miód malina 🙂

Nooo.... gorszego zestawienia, jak najsłabszy wówczas wzmacniacz (coś z serii 2xx) i Altusy 140, nie słyszałem i chyba do końca życia nie usłyszę. Ale ćwierć wieku temu kolega był happy- zanim wpadł do mnie i posłuchał również niezbyt wysokiego Soniaka z kolumnami podstawkowymi, 3x mniejszymi od A140, a jakością i wyrównaniem calego pasma bijacymi Altusy na łeb.

A kto słuchal 380ek ? jestem ciekaw, bo podobno graja ?? tak twierdza 😁

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

O!

To o rzut beretem od mojego miejsca urodzenia.

Te to brzmiały!

Prawie Szczecin? 

Tonsil miał super salon sprzedaży - mój pierwszy "zestaw" głośników z kompletem maskownic i zwrotnicami przeleciał przez płot :)

11 godzin temu, porlick napisał:

To TRUP, po którym obecnie pozostało tylko wykupione prawo do używania znaku towarowego. Komponenty są zamawiane zewnątrz, te marne dziesiątki głośników są składane z chińskich części w jednym baraczku. 

Dzisiaj większość firm tak robi że zleca pewne prace do podwykonawców i jakoś nie stanowi to wady ani nie umniejsza wartości produktu. Nie wydaje mi się że głośniki firmy x czy y będą lepsze gdy firma ta będzie sama sadzić las na drewno do produkcji membran...

21 minut temu, Grzegorz7 napisał:

... z celulozy.

A kiedy będzie to bioceluloza? Jak zamiast drewna będzie to makulatura?

Z tego co mnie wiadomo to celuloza to polimer produkowany przez drzewa. Czy ma dopisek bio, czy nie ma to i tak celuloza produkowana przez drzewa.

57 minut temu, sls napisał:

Dzisiaj większość firm tak robi że zleca pewne prace do podwykonawców i jakoś nie stanowi to wady ani nie umniejsza wartości produktu. Nie wydaje mi się że głośniki firmy x czy y będą lepsze gdy firma ta będzie sama sadzić las na drewno do produkcji membran...

Chyba większość nie zdaje sobie sprawy, ale z tych ~12000 części, z których składa się przeciętny europejski samochód, jakieś ~7000 jest produkowane w Chinach. I wiem co mówię, bo 11 lat pracowałem w Automotive... 🙂

W dniu 16.09.2020 o 11:58, hifibloke napisał:

kto słuchal 380ek ?

Podłączam się w kwestii tych Altus 380.

Z pewnością nie do pokojów w kamienicach, ale do 20 - 30 M2 w salonach może ?

Najistotniejsze obawy mam o drive basowca.

To chyba właśnie ich słuchałem na ostatnim ałdioszoł

Lubię rodzime konstrukcje/projekty i bardzo chciałem żeby było dobrze.

Ale nie było. Nie opiszę dokładnie ale wyszedłem gdyż miałem nieodparte wrażenie bałaganu w dźwięku i po prostu męczące to było.

Edited by M-K