Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do RADMORA 5412???


exxxe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość. Jestem totalnie zielonym laikiem w temacie:)

 

Posiadam Radka 5412 + 2 x Tonsil Samba 130. Zestawik podłaczony jest do komputera:> Pokoik ok 16 m2.

Gra to hmmm jak na moje ucho "średnio" ale w sumie jak na moje potrzeby powiedzmy że "w miarę" wystarczająco. Jednak noszę sie z zamiarem zakupu nowych głosników.

 

Stąd gorąca prośba. Czy ktos może mi doradzic jakies przyzwoite glośniki o dynamicznym brzmieniu? Oczywiście nie zabijające ceną ( max.2500 -3000 chodz tańsze mile widziane:)) Jak nadmieniałem jestem zielony wiec stwierdzenia "scena" itd są dla mnie kosmosem:D:D Chodzi więc o głośniki dla początkującego "audiofila", które pomogą w nauce "sluchania" i pokażą różnice w stosunku do tego co posiadam:D

 

z góry wielkie dzieki:)

 

Pozdrówka dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pytam o kolumny do Radka 5412 od początku mojego istnienia na forum .

Najbardziej podobał mi się dźwięk monitorów Jamo X 530 za 800 złotych nowe ze sklepu miały mocny bas , Polary 200 też grały dobrze na głośnikach Tesla , Polarisy 300 za mocne ale dźwięk znośny , Voyager 350 za mocne bardziej do metalu głośno grały nawet bardzo . Na razie tyle bo nie mam czasu idę do pracy na noc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYBA wielkie dzieki:)

 

widac jako jedyny poświeciles swoj cenny czas zeby pomoc "zielonemu" i za to wielkie dzieki jeszcze raz odrobine rozjasnilo mi sie:D

 

a co do reszty szanownych forumowiczow "znawcow" "audiofili" hmm tez dzieki pokazaliście klase

 

bez komentarza

 

pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że stare Altusy 110 i 140 grają dobrze na tym Radku i Altony nie miałem możliwości odsłuchu Radmora na nowych Altusach 200/300 .

Oprócz kolumn Jamo wszystkie są bardzo mocne i duże do większych pomieszczeń niż ty masz , nie odpowiadają mocą do Radka 2X35 W na kanał ale próbowałem już wiele wzmacniaczy co miały ponoć 80 W a nawet nie które więcej a grały ciszej niż ten Radek .

Napisz mi jakiej muzy słuchasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam dosc szerokie gusta muzyczne:) mozna powiedziec wszystkiego po trochu...pop, rock czasem metal :D i jakies tupaje do tanca:D mozna powiedziec przekrojowo.....domyslam sie ze to utrudni bo kazdej muzy sie slucha inaczej ... ale mimo to w tej ilosci sprzetu chyba da sie cos rozsadnego znalezc????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudna sprawa nie wiem co Ci doradzić do metalu czy rocka to Voyagery masz do wyboru Voyager 200 i 350 różnica po miedzy nimi to moc i rozmiary .

PoP , Techno to z rodziny Altusów ale Jamo X530 też z Techno dobrze sobie radziły są też inne modele Jamo na przykład X550 ale to są podłogowe za 1200 złotych można je kupić w sklepie nie miałem możliwości posłuchania tych kolumn ale są zrobione właśnie do muzyki dyskotekowej .

Na lepie zabierz Radka do jakiegoś sklepu z kolumnami i posłuchaj sam może dadzą Ci kolumny do domu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poczytałem kilka stronek z kolumnami Jamo zależało mi na basie no troszkę na mocy o dobrym brzmieniu już nie wspomnę .

Planowałem zrobić kopie Polarisów wstrzymałem się , słuchałem Polarów 200 , Jamo X 530 i wiele , wiele innych kolumn na moim Radku który jeszcze nie jest poskładany ale powoli się robi cały czas brakowało mi czegoś .

Wczoraj za uwarzyłem na Allegro kolumny Jamo Classic 8 słyszałem na ich temat dużo dobrego nie miałem daleko bo do Katowic z Bytomia .

Posłuchałem jak gra Technics SA-DX 750 BADZIEW BADZIEW BADZIEW .

Pojechaliśmy do mnie do domu sprawdzić jak grają te kolumny na Radku okazało się że dźwięk jest wiele lepszy , czystszy , więcej przestrzeni , basu , sopranu oczywiście wszystkie potencjometry były wysterowane na zero stwierdziłem że muszę je mieć i mam słucham ich już prawie godzinę i nie potrafię się nacieszyć tym dźwiękiem i mam nadzieje że już przez dłuższy czas tak zostanie polecam kolumny do 1000 zł Jamo Classic 8 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam. Za 1000 zł to rzeczywiście dobry zakup. Weź to później rozmontuj i pousztywniaj ścianki od wewnątrz listewkami na wikolu, bo trochę cienkawe są. Możesz też powyklejać matami bitumicznymi. Jak znajdziesz elektrolity w zwrotce w torze wysokotonowym, to do kosza i daj takie same Jantzen MKP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te Jamo Classic 8 dałem 840 złotych stan idealny + 30 złotych transport jak dla mnie i moje 10 m/2 to grają super mają 4 lata .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

McGyver czy jeszcze jesteś na tym forum. posiadm również Jamo clasic8 podłączone do Pioneera A400x i dzwiek jest za ostry kolumny sa agresywne wybija się średnica ta wyższa szczegulnie klasyka i vokale brzmią nienaturanie ostro czy podana przez ciebie modyfikacja pomoże czy lepiej coś wymienić w systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Witam wszystkich:)

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość. Jestem totalnie zielonym laikiem w temacie:)

 

Posiadam Radka 5412 + 2 x Tonsil Samba 130. Zestawik podłaczony jest do komputera:> Pokoik ok 16 m2.

Gra to hmmm jak na moje ucho "średnio" ale w sumie jak na moje potrzeby powiedzmy że "w miarę" wystarczająco. Jednak noszę sie z zamiarem zakupu nowych głosników.

 

Stąd gorąca prośba. Czy ktos może mi doradzic jakies przyzwoite glośniki o dynamicznym brzmieniu? Oczywiście nie zabijające ceną ( max.2500 -3000 chodz tańsze mile widziane:)) Jak nadmieniałem jestem zielony wiec stwierdzenia "scena" itd są dla mnie kosmosem:D:D Chodzi więc o głośniki dla początkującego "audiofila", które pomogą w nauce "sluchania" i pokażą różnice w stosunku do tego co posiadam:D

 

z góry wielkie dzieki:)

Witam!

Przypadkowo trafiłem ten temat. U mnie 5412 najlepiej grał z Mildton-ami 80. Mój pokój miał 24m2.

Pozdrówka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Myslę że kolumny Audio Academy są godne uwagi Audio Academy Phoebe III

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to odnośnik do strony na Allegro gdzie są wystawoione i jest tam zamieszcony test tych kolumn, lub też inne z tej "stajni"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już kolega wybierze kolumny niech zabezpieczy je przed napięciem stałym

 

radmorek może odmówić posłuszeństwa

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.