Jump to content
Piotr Seb

Telewizor 65 cali jaki?

Recommended Posts

A można w ciemności zrobić foty? Znaczy się bez extra światła tylko sam tv. I inny film bo tu zbyt dużo detali jest i nie będzie widać pasów

W ciemności tv nie oglądam, ale proszę:

FOT_2435.JPG

A tu film w HDR - pasy już dobrze widać (w ciemności oglądanie filmów w HDR jest jednak mało komfortowe, oczy bolą):

FOT_2445.JPG

Edited by burz
  • Like 1

Wiesz też mam Sony tv i jedyne rozjaśnienia na pasach jakie mam to tylko wtedy gdy są napisy ustawiam zawsze sobie napisy na tym pasie aby się lepiej czytało.

xavian

Jak tak czytam post, w którym anonimowy pan "X" pyta się anonimowych panów "Y", jak przewalić swoje 10 tys. na telewizor i co najważniejsze zaufać tym opiniom, to chyba pora na forum powiesić dużą karteczkę z napisem "KONIEC"

:-))))))))))))))))))))))

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

9 godzin temu, Bali79 napisał:

jedyne rozjaśnienia na pasach

W HDR przy 100 proc. jasności i w ciemnym pokoju?

Edited by burz

3 godziny temu, SynSama napisał:

Jak tak czytam post, w którym anonimowy pan "X" pyta się anonimowych panów "Y", jak przewalić swoje 10 tys. na telewizor i co najważniejsze zaufać tym opiniom, to chyba pora na forum powiesić dużą karteczkę z napisem "KONIEC"

A to niby kogo mam zapytać? Sprzedawcę? Po to jestem na forum, aby właśnie czasami poprosić o radę, a czasami jej udzielić. Co w tym złego? 

14 godzin temu, burz napisał:

FOT_2435.JPG

A tu film w HDR - pasy już dobrze widać (w ciemności oglądanie filmów w HDR jest jednak mało komfortowe, oczy bolą):

FOT_2445.JPG

burz to teraz ja mam wymagania - wieczorem i czarna scena. Na takim kadrze jaki pokazałeś z tą kobitką to czarny będzie czarny nawet na słabym TV 🙂 ja ostatnio miałem lekki zgrzyt jak oglądałem 3 i 4 część ...Pottera. Bardzo dużo ciemnych wręcz czarnych scen. Niezły test dla TV.

Grawitację zobaczcie sobie tam kosmos czarny i gwiazdki, jak i batmany nolana

5 godzin temu, SynSama napisał:

Jak tak czytam post, w którym anonimowy pan "X" pyta się anonimowych panów "Y", jak przewalić swoje 10 tys. na telewizor

Ale jak głuchy pan X pyta równie głuchego pana Y jak przewalić nieraz kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt audio to jest w porządku. 😉

44 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Ale jak głuchy pan X pyta równie głuchego pana Y jak przewalić nieraz kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt audio to jest w porządku. 😉

A kto tak powiedział :-) ? To jest tak samo powalone :-)))

2 godziny temu, Piotr Seb napisał:

A to niby kogo mam zapytać? Sprzedawcę? Po to jestem na forum, aby właśnie czasami poprosić o radę, a czasami jej udzielić. Co w tym złego? 

To nie jest kwestia kategorii, czy to jest coś złego,czy dobrego,a raczej czy mniej, czy bardziej bezsensownego :-)))) 

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

34 minuty temu, SynSama napisał:

To nie jest kwestia kategorii, czy to jest coś złego,czy dobrego,a raczej czy mniej, czy bardziej bezsensownego :-)))) 

Z wątku o technologii robi się wątek o sensie i bezsensie zadawania pytań na forum... Jak dojdziemy do pytań stricte egzystencjalnych proszę admina o zamknięcie wątku.... A zapytałem tylko o telewizor:-)))) 

2 godziny temu, PawelMitsu napisał:

burz to teraz ja mam wymagania - wieczorem i czarna scena. Na takim kadrze jaki pokazałeś z tą kobitką to czarny będzie czarny nawet na słabym TV

Kolega @Bali79 chciał obraz bez szczegółów.
Na takim kadrze to właśnie przy podświetlaniu strefowym będzie świetnie widać, czy pasy czarne są... czarne, czy nierównomiernie szare. Oczywiście zakładając, że robisz zdjęcie ekranu aparatem w manualu 😉
Ale według życzenia, zrobię te gwiazdy z Grawitacji - wieczorkiem.

• Thanks 1

Kolega@Bali79 chciał obraz bez szczegółów.
Na takim kadrze to właśnie przy podświetlaniu strefowym będzie świetnie widać, czy pasy czarne są... czarne, czy nierównomiernie szare. Oczywiście zakładając, że robisz zdjęcie ekranu aparatem w manualu
Ale według życzenia, zrobię te gwiazdy z Grawitacji - wieczorkiem.
@burz możliwe że się nie zrozumieliśmy, jak tv Sony "świeca" to Ty i ja wiemy bo mamy te marki. Mi bardziej chodziło o LG i właśnie te nieszczęsne pionowe pasy które to jest podświetlenie krawędziowe bodajże, w LG jest ono u góry i na dole, możliwe że ja jakiś miałem wadliwy model, lub ustawienia kolorów itp nie tak bo jak były sceny w nocy to widziałem te pasy. 6stref lub 8 teraz nie pamiętam. W Sony tego nie na jak i w Samsungu, zastanawia mnie jak to w tych nowych LG Nano wyglada bo mają podobną technologie zastosowaną.

No ja tego LG Nano jestem ciekaw. Będę jechać za jakiś czas z kumplem do sklepu. Podłączę swój dysk z filmami i się zobaczy. Tylko te warunki sklepowe to nie koniecznie najlepsze do tego są. Czy tam coś wyjdzie to nie wiem.

17 godzin temu, burz napisał:

FOT_2435.JPG

FOT_2445.JPG

Pierwszy to zabójcze maszyny, a drugi?

Drugi to nowy serial na Netfliksie, nie oglądałem, zapodałem tylko do zdjęcia:
FOT_2437.JPG

A tu zamówione zdjęcia z Grawitacji:

FOT_2496.JPG

FOT_2497.JPG

FOT_2498.JPG

FOT_2499.JPG

Edited by burz