Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny bez terminali - kablem wprost ze zwrotnicy do wzmacniacza...


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, 747 napisał:

Cały system audio to elektromagnetyzm

Nie tylko audio inne dziedziny związane z elektryką i elektroniką też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

Tak, dlatego łatwo poprawić przykładowo jakość obrazu w TV.

Ale nie porównuje się telewizorów z kolumnami mimo istnienia w nich tych samych zjawisk które je wprawiają je w działanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro działają w oparciu o te same zjawiska; jak najbardziej są porównywalne. 

Wątpliwe byłoby porównanie do zamierania Wielkiej rafy koralowej...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Ale nie porównuje się telewizorów z kolumnami

Zależy jak na to spojrzeć, po zainstalowaniu specjalnej linii energetycznej można porównać czy bardziej pomogła jakości obrazu czy dźwięku systemu audio.

To oczywiste, ktoś może powiedzieć, - obraz jest taki sam, ale dźwięk teraz to..super jest.

Inny powie, dźwięku nie odczuwam dużej różnicy, ale jaki piękny obraz z telewizora, niemal przestrzenny..

 

Szef ma więc rację. /Grzegorz7/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 747.

Dużo piszesz,ale zero konkretów.Jak według Ciebie powinien być zbudowany dobry kabel,albo dobry transformator?Czy takowe sam robisz?Chętnie wypożyczyłbym Twój kabel,albo transformator do testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, wojkubi napisał:

zero konkretów.

Same konkrety, albo jeden wielki konkret, jak kto woli nazywać.

Jestem 10 lat na forum, wielu piszących konkretnie / według podejrzewam Twojej opinii / nieźle się przez ten czas skompromitowało, to znaczy te ich konkrety.

Tak pozmieniali wektory swych zainteresowań, że czasami wyszły wręcz przeciwne.

Z tranzystorów na lampy, z konstrukcji fabrycznych na rękodzieło etc.

O wpływie kabli to już żal wspominać, całe forum wręcz z sceptyków obecnie jest zwolennikami..

Wyluzuj więc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, wojkubi napisał:

zero konkretów

Zajmuję się innowacjami, to dość trudny temat by komuś "wypożyczyć" do testów, jak byś pracował wiele lat nad jednym opracowaniem, sam byś to napisał.

Są możliwości poprawy pracy techniki, która jest powszechnie już przyjęta, opierają się na mądrym umieszczaniu wartości w odpowiednio ważnych zhierarchizowanych miejscach.

To mogę wskazać.

Przykładowo, - nie warto stosować rozwiazania danego, kiedy w takim a takim miejscu pracuje niewłaściwy element, a właściwym jest ten czy ten, lub podobne sytuacje, na szerszym spektrum.

 

Moje autorskie rozwiązania ujrzą światło dzienne, to że jeszcze to nie nastąpiło nie było moją intencją, teraz tzw pandemia całkowicie mnie zablokowała i wygląda na to że ten stan może nieco potrwać..

 

4 minuty temu, wojkubi napisał:

Przez chwilę miałem nadzieję i już po niej.

Nie radzę się poddawać, cały sens mojego życia to nic innego jak upublicznienie nowych rozwiązań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Skoro działają w oparciu o te same zjawiska; jak najbardziej są porównywalne. 

Ale spełniają inne funkcje a to chyba też się liczy. Poza tym w kolumnach działają też inne zjawiska fizyczne niż w telewizorze, np. z dziedziny mechaniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojkubi napisał:

Jak według Ciebie powinien być zbudowany dobry kabel

Żaden kabel na swiecie nie jest zbudowany tak jak powinien, można przyjąć początkową jakość przewodów dedykowanych z pre do końcówki mocy, jako dopuszczalne, nawet w miarę dobre, ale tylko w miarę dobre i tylko dopuszczalne.

Zbiór kabli dla głośników, jest zbiorem pustym, te co są zbyt koncentrują energię, pmcomp by napisał o dźwieku - "wychodzi buła"..

/Oznacza to że nikt, dosłownie nikt nie słyszał jeszcze swojego głośnika lub zespołu głosnikowego/

Zasilające, do potężnych wzmacniaczy są wykonane na trzy z dwoma minusami, do pre i źródel, źle, magazynują nie ten rodzaj energii jaki krytycznie potrzebują dla swego pola pracy te urządzenia, do tego są za mało precyzyjne, zwłaszcza dedykowane do napędów tzw cyfrowych.

Informacje szczegółowe jakie bym podał stałyby się natychmiast mottem przewodnim działania producentów, więc wybacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 747 napisał:

Moje autorskie rozwiązania ujrzą światło dzienne, to że jeszcze to nie nastąpiło nie było moją intencją, teraz tzw pandemia całkowicie mnie zablokowała i wygląda na to że ten stan może nieco potrwać..

 .., a latka lecą...

Skoro ja, drobny leszcz daje radę, to Ty, rekin wiedzy, tym bardziej powinieneś. O ile pamiętam, pisałeś, ze lubisz wyzwania ?

Po co z nią walczyć, nie lepiej obejść(!?)

W pandemii mniej zmiennych ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 747 napisał:

Informacje szczegółowe jakie bym podał stałyby się natychmiast mottem przewodnim działania producentów, więc wybacz.

Zafascynowany twoimi obietnicami idealnego kabla zapytam, czy jest możliwość wykonania urządzenia tak samo działającego jak twój przyszły kabel z elementów LRC lub podobnych dyskretnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Skoro działają w oparciu o te same zjawiska; jak najbardziej są porównywalne. 

Wątpliwe byłoby porównanie do zamierania Wielkiej rafy koralowej...

Kto wie może też się da porównać w jakichś kategoriach, w końcu w znanym programie rozrywkowym "Top Gear" porównywali różne kategorie np. przyśpieszenie super sportowego auta z wojskowym samolotem o napędzie odrzutowym. To jednak chyba wszystko da się porównać ?. To wniosek po dogłębnym przemyśleniu tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat już nie tylko odleciał w kosmos ale przeniósł się do alternatywnego wymiaru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raven1985 napisał:

widzę że temat już nie tylko odleciał w kosmos ale przeniósł się do alternatywnego wymiaru ?

To tylko chwilowy przerywnik dla odprężenia i zwarcia sił w temacie tytułowym ?. Takie przerywniki są często cechą każdego długiego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kris_54701 napisał:

Zafascynowany twoimi obietnicami idealnego kabla zapytam, czy jest możliwość wykonania urządzenia tak samo działającego jak twój przyszły kabel z elementów LRC lub podobnych dyskretnych?

Wkradło się nieporozumienie, proszę o uściślenie pytania.

 

Nie było obietnicy wykonania idealnego kabla.

Kabel idealny / ograniczony tylko fizyką i materiałami, czyli nadal fizyką /, mógłby powstać raczej tylko w zespole, z możliwosciami jakie mają korporacje.

Kiedy owe "wyprodukowałyby"  potrzebne elementy składowe, potrzebny byłby niewielki czas do dokonania właściwych korekt, celem zharmonizowania rzeczywistych elementów.

Te, którymi dysponuję, czy mogę dysponować są ich zamiennikiem poglądowym, nawet nie funkcjonalnym, /dotyczy to ideału / niestety.

Lecz testy pomimo to, wskazują jednoznacznie, bez najmniejszego cienia wątpliwości, nie tylko ze obrana droga jest słuszna, - najważniejsze - jest jedyną własciwą, to znaczy że jeśli moja skromna osoba tego nie wprowadzi, - odkryje i uczyni to po prostu ktoś inny, gdyż ta technika jest naturalnym krokiem rozwojowym.

Pracując w domenie wiedzy, osiąga się również, niejako przy okazji wiele celów niezamierzonych, można je również rozwijać, tworząc bardzo dobre produkty, - informuję, bardzo dobre, lecz nie idealne.

Cokolwiek idealnego w audio, zdecydowanie przekracza możliwości jednostki jeśli chodzi o materializacje przedsięwzięcia, mam tu pewne doświadczenia gdyż szukałem szczęścia w współpracy z uczelnią techniczną oraz przy niej Regionalnym Centrum Innowacji.

 

Akurat w zakładce hi end Kolega pmcomp otworzył temat zestawu, w sumie DIY wykonanego przez największych mistrzów z Japonii.

Proszę zwrócić uwagę, na obwody magnetyczne głośników.

Niech ktoś z Kolegów mi napisze, - mam możliwość wykonania takowych..

A to warunek niezbędny, żeby myśleć o czymkolwiek poważnym, nie widzi mi się, tylko naprawdę poważnym.

Te obwody powinny być poprawione o stan wiedzy Waszego 747, wówczas Koledzy z dalekiego kraju...mogli by przyjechać i posłuchać sobie muzyki przez chwilę, o okablowaniu jakie wykorzystali nie wspomnę, gdyż nie mają badań, więc posłużyli sie skrótem, na którego temat pisałem lata temu / rodzaj purystyki, bardzo trudnej do poprawienia /.

Sprzęty sterujące czy wzmacniające pozostawiają wiele do życzenia, gdyż są po prostu fizycznie zbyt małe, by pomiescić potrzebne funkcjonalności, nie ma ich fotografii wnętrz, więc mało o nich wiemy, zakładam z 100% pewnością, że są wykonane w typowych technologiach, które nie są złe, są czysto fizyczne, nawet doskonale czysto fizyczne, lecz zbyt mało dopasowane do wymagań muzycznych, czy dla muzycznego spectrum sygnału.

Nie uściślam z uwagi na ochronę praw autorskich własnych rozwiązań.

 

Proszę jeszcze łaskawie, naprawdę bardzo łaskawie spojrzeć na rzeczywistość, zajmuję się całością systemu hi end, od linii energetycznej zasilającej całość, po ścisłe uwarunkowania potrzebne by nawinąć lepiej niż ktokolwiek wkładkę MC drucikiem 0,01mm.

Nie da się w tej dziedzinie niczego osiągnąć jesli nie rozumie się całosciowo tematyki, nie potrzeba żadnych na to dowodów, nic nie jest bardziej oczywiste, - ale jeśli ktoś potrzebuje dowodu - jest nim powszechne błądzenie 99,99 % uczestników przedsięwzięć hi end audio, z inżynierami, projektantami, wykonawcami i użytkownikami razem wziętymi, nie korporacjami, one nie błądzą, one trzymaja się czystej fizyki, lecz to za mało, potrzebny jest artyzm w fizyce, muzyka jako dzieło, wynik działania artystycznego potrzebuje tego w sposób naturalny.

Korporacje jednak lubią chodzić na skróty, oraz niektóre lubią zarabiać pieniądze, do tego "dzielą się" strefami wpływów, więc i ich sytuacja nie jest jednoznaczna.

Potrzeba wiedzy, żeby wybrać korporacje i produkty, posłużyć się nimi jak latarnią morską, by nie zbłądzić, - już tylko to jest wyzwaniem na kilkanaście lat działań..

A gdzie tu rozwój..niemal każdego punktu systemu ?

Rozwój posiadający swój fundament na gruncie wiedzy / na poziomie atomowym / przez nikogo nie rozwijanej, - może uznanej za niewiele przydatną ?

Albo za zbyt trudną i przez to uciążliwą ?

Dlatego proszę wyluzować z krytyką.

 

 

8 godzin temu, piano napisał:

.., a latka lecą...

Tu masz rację, to najpoważniejszy problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy system, a raczej ucho ludzkie jest w stanie wykryć walory tej nowej technologii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piano napisał:

 .., a latka lecą...

 

Godzinę temu, 747 napisał:

Tu masz rację, to najpoważniejszy problem.

Najwięksi myśliciele kończyli żywot nim zdążyli postawili kropkę nad "i".

Ostatnim jest nieodżałowany Stephen Hawking. 

A propos unifikacji świata mikrocząstek ze zjawiskami w skali wszechświata; później podam zarys ekstremalnie nowatorskiego podejścia do zagadnienia "kabli". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A propos unifikacji świata mikrocząstek ze zjawiskami w skali wszechświata; później podam zarys ekstremalnie nowatorskiego podejścia do zagadnienia "kabli". 

Może najpierw zgłoś to do urzędu patentowego żeby ktoś nie ukradł pomysłu ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Najwięksi myśliciele kończyli żywot nim zdążyli postawili kropkę nad "i".

Jestem praktykiem, myślę, pracuję też w wyobraźni, ale zdecydowanie najwięcej działam, więcej jeszcze tylko słucham.

25 minut temu, Lech36 napisał:

zgłoś to do urzędu patentowego

Tam mu właśnie najpewniej ukradną !

Godzinę temu, Kris_54701 napisał:

czy system, a raczej ucho ludzkie jest w stanie wykryć walory tej nowej technologii

To właściwe pytanie.

Tak, to jest audio zbudowane na nowej podstawie fizycznej, - nieporównywalne z obecnym podejsciem.

Do dźwięku wprowadzona jest głębia i rozdzielczość, fizycznie niemożliwa do osiagniecia w klasycznych układach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 747 napisał:

Tam mu właśnie najpewniej ukradną !

Urzędnicy nie kradną. Kiedyś kradli, ale to się skończyło, chyba. Poza tym kto by chciał kraść jakiś patent, przejmuje się za złotówkę firmę produkującą gotowy wyrób w oparciu o ten patent ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Urzędnicy nie kradną.

Mnie poinformowano, że mogą być w zmowach, nie przyznać patentu, a wiedzę o rozwiązaniu przekazać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 747 napisał:

Mnie poinformowano, że mogą być w zmowach, nie przyznać patentu, a wiedzę o rozwiązaniu przekazać...

To pozostaje zabrać genialne rozwiązanie ze sobą do grobu, innych pomysłów nie mam ?.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

To pozostaje zabrać genialne rozwiązanie ze sobą do grobu

Dotknąłeś moich najpoważniejszych dylematów.

 

Trzeba coś zrobić, ale nie od razu wszystko co najlepsze, oraz ciągle pracować, badać, by być o krok, przed..samym sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 09:11, Kris_54701 napisał:

Na czym polega jej wpływ na dźwięk?

Największy wpływ ma na stan konta bankowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, 747 napisał:

Mnie poinformowano, że mogą być w zmowach, nie przyznać patentu, a wiedzę o rozwiązaniu przekazać...

Spisek, i to światowy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wiedzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.