Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny bez terminali - kablem wprost ze zwrotnicy do wzmacniacza...


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, przemak napisał:

GDN 16/10 czyli "szambopompa" był, w odróżnieniu od późniejszych pomysłów licencyjnych, bardzo dobrze brzmiącym głośnikiem. 

Wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Pół życia pracowałem w tej dziedzinie nauki.

Ale co takiego jest nadzwyczajnego w głośniku stożkowym z górnej półki uznanej marki czego nie byłoby w głośniku za 100zł? Co tam tak ekstremalnie inżynieryjnego rozróżnia przetworniki. 

Pytam bo ostatnio grzebałem trochę w różnych głośnikach przed przymiarkami do budowy jakichś ZG. 

Nie wiem.

Przeczytaj uważnie mój wpis jeszcze raz. Ze zrozumieniem. Odniosłem się ogólnie do przetwarzania wielkości elektrycznych na elektryczne i na odwrót.

Pytanie pomocnicze - jakie zniekształcenia wnosi głośnik? A jakie wzmacniacz? Jakie kabel? Jakie są sprawności tych elementów?

9 godzin temu, Kris_54701 napisał:

To jak wytłumaczysz fakt, że klient jest skłony za okablowanie systemu zapłacić czasem nawet kilkadziesiąt tysięcy, żeby zasilić głośniki warte najwyżej kilkaset złotych sztuka. Magia?

A to jest pytanie z dziedziny psychologii a nie techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, przemak napisał:

GDN 16/10

Czy posiadasz takie głośniki, czy posiadasz kolumny z takimi głośnikami, czy posiadasz wyniki testów porównawczych z ok 30 - stoma  innymi zestawami ?

 W jakich warunkach, - na ilu i jakich wzmacniaczach, żródłach analogowych, cyfrowych, jakim okablowaniu, jak wypadały przy wszelkich możliwych konfiguracjach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jaro_747 napisał:

. kabelki to element praktycznie nieistniejący w rozważaniach.

Jak głośniki i elektronika i akustyka jest na poziomie i przyzwyczaisz się do tej jakości, to później zmiana nawet jednego przewodu jest odczuwalna.

Miałem przypadki, kiedy zmiana jednego przewodu np. interkonektu powodowała, że się nie chciało już słuchać . Na przykład przy przewodach ze srebra, które w moim systemie nie pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

Czy posiadasz takie głośniki, czy posiadasz kolumny z takimi głośnikami, czy posiadasz wyniki testów porównawczych z ok 30 - stoma  innymi zestawami ?

 W jakich warunkach, - na ilu i jakich wzmacniaczach, żródłach analogowych, cyfrowych, jakim okablowaniu, jak wypadały przy wszelkich możliwych konfiguracjach ?

Nie. Pamiętam te zestawy (to była Fonica w dwóch wersjach OIDP) i chciałem sobie odświeżyć pamięć, ale zdobyłem niestety tylko GDN 16/12, czyli coś zupełnie innego. Wprawdzie zestawy z tymi głośnikami (Kleopatra) też bardzo miło wspominam, więc z tymi wspomnieniami to różnie ?

A jak chcesz o "okablowaniu", to nie ze mną ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 00:22, Jaro_747 napisał:

Przecież naturalnym zwieńczeniem tych przekształceń polegających na pozbywaniu się wąskich gardeł jest układ aktywny z cyfrowym układem podziału pasma na wejściu i wzmacniaczami dedykowanymi poszczególnym przetwornikom.

Istnieją w tym idealistycznym rozumowaniu pułapki różnego typu, można by na ich temat prowadzić całe nowe forum, z zakładkami i tematami.

 

Poza tym koncepcji nie przyjął tzw rynek.

4 minuty temu, przemak napisał:

Nie

To nic, bo masz rację, to są dość dobre głosniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bogdan_ napisał:

Jak głośniki i elektronika i akustyka jest na poziomie i przyzwyczaisz się do tej jakości, to później zmiana nawet jednego przewodu jest odczuwalna.

Miałem przypadki, kiedy zmiana jednego przewodu np. interkonektu powodowała, że się nie chciało już słuchać . Na przykład przy przewodach ze srebra, które w moim systemie nie pasują.

A jak nie będzie tych przewodów to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Pół życia pracowałem w tej dziedzinie nauki.

Jest w społeczeństwie jakiś procent osób, które są naukowcami, lub pracują w dziedzinach w podobny sposób, podlegają niestety statystykom, tzn jest iluś tam geniuszy, iluś wybitnych specjalistów, iluś rzemieslników, iluś przeciętniaków, ...jakaś ilość osób słabych, wykształconych powyżej własnej inteligencji, iluś z przypadku, gdyż do końca nie byli w stanie podjąć decyzji co do kierunku studiów, .....etc, teraz trzeba dołozyć odsetki degeneratów, przypadki patologiczne, socjopatów, dewiantów....itp.

 

Piszę to, aby słowo wytrych, - jestem specjalistą z takiej a takiej dziedziny, nabrało realistycznego znaczenia, gdyż w rzeczywistości, specjalisci to tacy smi ludzie jak niespecjaliści, wyróżniajacy się tym, że wysłuchali wykłady, zapoznali się  z stanem wiedzy, przeszli przeszkolenie lecz nadal liczy się tylko i wyłacznie ich wrazliwość na przedmiot dociekań, liczy się ich rozumienie przedmiotu dociekań, liczy się ich wyobraźnia dookoła przedmiotu zainteresowania, a to już są właściwości słabo mierzalne.

 

Wiedzieć nie znaczy rozumieć, a wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

 

To jest wytłumaczenie powodów, dlaczego jedno dowolne urządzenie audio "gra" lepiej od innego z tego samego targetu.

Miały miejsce różnice w ocenie sytuacji pomiędzy konstruktorami, choć wiedza inżynieryjna, pomiarowa dla wszystkich wykształconych jest taka sama..

Każdy był innym "człowiekiem", posiadał inny system hierarchii wartości i pomimo że wszyscy byli naukowcami oraz zakładając równy dostęp do materiałów, - powstały różnie brzmiące urządzenia, zarówno genialne jak i średnio nadające się do przenoszenia muzyki.

 

Można pół życia odnosić sukcesy jak i zmarnować całe życie, będąc dowolnie wykształconym człowiekiem pracujacym nad dowolnymi zagadnieniami.

 

Głośnik jest pozornie prostym urządzeniem.

W rzeczywistości jest skrajnie trudny do poprawienia.

Z jednej strony wskazuje to na genialność rozwiazania, z drugiej na ..prymitywność.

Ocena należy do każdego z nas, skoro jest prymitywny, dlaczego przez dziesiątki lat go zasadniczo nie poprawiono ?

Może jest więc genialny ?

Wówczas mamy zupełnie inną ocenę wszelkich znaczeń, w tym w hi end audio.

Dobrze jest sobie z tego zdać sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@747 gdzieś Ty się podziewał.

Godzinę temu, 747 napisał:

Głośnik jest pozornie prostym urządzeniem.

Co jest w nim złożonego?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tylko chcesz.

Nartę można wyciąć z deski. Też pojedzie. Miecz można zrobić z płaskownika na szlifierce. Też utnie rękę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Co jest w nim złożonego?

Napisałem, niezwykle trudno go zasadniczo, strukturalnie poprawić.

 

Jak myślisz, kto wziął na swoje barki takie działanie jako cel życia ?

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

gdzieś Ty się podziewał.

Pracuję, robię za trzech, może czterech..

Głośniki

Wzmacniacze

Źródła

Kable

......

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Co tylko chcesz.

Jaro przecież dyskredytujesz głośnik. Wskazałeś jak podłym jest elementem toru w porównaniu ze wzmacniaczem np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jaro przecież dyskredytujesz głośnik. Wskazałeś jak podłym jest elementem toru w porównaniu ze wzmacniaczem np. 

 

Matko Boska, a skąd ten pomysł???

Ja tylko i wyłącznie stwierdzam fakt, mianowicie że każdy przetwornik wielkości elektrycznej na nieelektryczną jest większym wyzwaniem niż rozwiązanie czysto elektryczne lub czysto mechaniczne.

Jak mogę "dyskredytować głośnik" skoro bez niego nic nie słychać (pomijam inne wynalazki bo na razie przełomu nie ma)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Jak mogę "dyskredytować głośnik" skoro bez niego nic nie słychać

A on taki niedoskonały, informuje swą pracą na temat przykładowo jakości energii zasilającej, w najdrobniejszych niuansach, o które walczą audiofile skazując się na zakupy wydawałoby się niewspółmiernie drogich przewodów.

 

Reakcja psychologiczna jeśli miałaby tu miejsce nie mogłaby obejmować zasięgiem poważnych producentów.

 

43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Co jest w nim złożonego?

Przemiany energetyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolegę już obejmuje.

Producenci produkują to, na co jest popyt i za co ludzie chcą zapłacić. Kabel tzw. "audiofilski" ma zapewne najlepszą przebitkę, zero reklamacji (bo co ma się tam zepsuć?) a za jego produkcję i handel nie idzie się do więzienia. Złoty biznes, jedyna inwestycja to marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Jakie kabel?

Kabel wnosi zniekształcenia tak ogromne, tak znaczące, że na tych złych, po prostu nie słychać niektórych "zdarzeń muzycznych" co dopiero wszelkie poprawnosci tempa czy barwy, a gdzie tu mowa o wzajemnych relacjach czyli harmonii przekazu informacji o przestrzeni odległosciach czy podłodze.

A dotyczy to tylko przewodów klasyfikowanych do audio.

Przewodniki ogólnego stosowania wogóle nie nadają się do żadnego stosowania skojarzonego z pracą systemu audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

zero reklamacji

A tam zero reklamacji - można oddawać kasę. Tak jak z inicjatywą "powiększanie piersi przez masaż - minuta, 1 euro, satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy" - czysty zysk ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Ale Kolegę już obejmuje

Nie jestem psychopatą.

7 minut temu, Jaro_747 napisał:

bo co ma się tam zepsuć

Są procesy starzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Kabel wnosi zniekształcenia tak ogromne, tak znaczące, że na tych złych, po prostu nie słychać niektórych "zdarzeń muzycznych" co dopiero wszelkie poprawnosci tempa czy barwy, a gdzie tu mowa o wzajemnych relacjach czyli harmonii przekazu informacji o przestrzeni odległosciach czy podłodze.

A dotyczy to tylko przewodów klasyfikowanych do audio.

Przewodniki ogólnego stosowania wogóle nie nadają się do żadnego stosowania skojarzonego z pracą systemu audio.

Szanowny Kolega zdecydowanie marnuje tu swój talent literacki i bogatą wyobraźnię. Radzę wypłynąć z tym na szersze wody - sukces murowany.

P.S.

Kabel nie przenoszący poprawnie tempa - to jest dopiero ciekawostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

wzmacniacz

Wzmacniacz naprawdę sporo "wzmacnia", na tym samym, wymieniając kolumny, okablowanie, - sporo postępu jakości da się zaobserwować, a kiedy są najlepsze, oraz wzmacniacz posiada doskonałe kondensatory, dźwięk może być zaskakująco dobry.

W wzmacniaczu niedocenianym parametrem jest jego "wielkość".

Duży może więcej, dzięki czystej fizyce.

Duży może też wnieść dużo zniekształceń, dlatego im wiekszy, tym musi być wykonany z "czystrzych" dla audio materiałów, szczególnie przewodników / uzw trafa /.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, 747 napisał:

Przewodniki ogólnego stosowania wogóle nie nadają się do żadnego stosowania skojarzonego z pracą systemu audio.

To mnie przekonuje.

Używam przewodów co prawda głośnikowych ale to zwykłe przewody a jedynie nazwane głośnikowymi dla lepszego zbytu.

Dlatego zapewne dla mnie głośnik to kawał celulozy z cewką w magnesach. 

Ale 

32 minuty temu, 747 napisał:

Przemiany energetyczne.

chyba zachodzą w moich głośnikach...?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

poprawnie tempa

Tak, jest to w oczywisty sposób związane z rozproszeniem energi transmitowanej przez gorszy przewodnik, małe składowe wypełniające, są gorzej transmitowane z uwagi na bariery i zanieczyszczenia oraz inne wady - "nie nadąrzają za czołem sygnału, /czoło sygnału również nie jest ideałem wierności w tym przypadku/  treść jest więc rozmyta, właśnie rytm na tym traci najbardziej, niektórzy podają że puls, jest najtrudniejszym do uzyskania parametrem w przewodzie hi end.

Jest pojęcie kompletnosci przekazu, oraz lepsze, jeszcze bardziej bliskie - wiarygodność, kiedy słychać bezsprzecznie że muzyk gra na instrumencie który kosztuje przykładowo 100 tys dolarów.

Srebro AudioNote, jest wzorcowym materiałem na integralność dźwięku, radzę porównać w systemie referencyjnym z czymkolwiek innym.

Można się nieźle zdziwić / usiąść na ...ie z wrażenia /.

 

Kiedy po raz pierwszy w życiu usłyszałem ten materiał, byłem bliski załamania nerwowego.

Potrzebowałem ok dwóch lat na rozpracowanie własności tego srebra.

Niby takie dobre, fantastyczne przewodzenie, a na żyłę ujemną, niektórzy piszą powrotną, moim zdaniem się nie nadaje, co komplikuje sprawy przykładowo sektorowi DIY, który miałby choć bardzo drogi to i tak relatywnie bardzo tani substytut niezwykle kosztownych fabrycznych przewodów, bynajmniej sygnałowych źródłowych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Wzmacniacz naprawdę sporo "wzmacnia", na tym samym, wymieniając kolumny, okablowanie, - sporo postępu jakości da się zaobserwować, a kiedy są najlepsze, oraz wzmacniacz posiada doskonałe kondensatory, dźwięk może być zaskakująco dobry.

W wzmacniaczu niedocenianym parametrem jest jego "wielkość".

Duży może więcej, dzięki czystej fizyce.

Duży może też wnieść dużo zniekształceń, dlatego im wiekszy, tym musi być wykonany z "czystrzych" dla audio materiałów, szczególnie przewodników / uzw trafa /.

Kolega potwierdza moją obserwacje o sporym talencie literackim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Grzegorz7 napisał:

chyba zachodzą w moich głośnikach...?

Tak, ale mają tam miejsce skomplikowane wielowarstwowe zależności.

Tanie wykonania, proste, posiadające minimalną ilość części składowych, wnoszą odpowiednio mało nieliniowości.

Drogie rozwiązania, posiadajace systemy redukcji niekorzystnych zjawisk /dotyczących przemian energii/, same jako kolejne, dodatkowe elementy fizyczne, są źródłem kolejnych nakładających się na już strukturalnie istniejace nieliniowości, wszystkie one swoje słabe punkty mają na poziomie interakcji z tzw małymi sygnałami, co powoduje na końcu zamieszanie co do integralności dźwieku na tym poziomie, kluczowym dla odbiorcy / cały hi end to tzw "małe sygnały"/.

To jest wytłumaczenie, czemu głośnik za 100 złotych, dobrze zaprojektowany może dostatecznie dobrze grać / tak jest w istocie / to tzw zwrotnica posiada kluczowe wady, powodując słaby dźwięk tańszych konstrukcji.

 

13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Kolega potwierdza moją obserwacje o sporym talencie literackim

Coś mi się wydaje, że łatwiej jest wykonać dobry wzmacniacz niż dobre kolumny, jeszcze trudniej wykonać jest tylko doskonałe kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz moją tezę sprzed kilku postów.

Przetwornik jakim jest głośnik powinien pozostać prostym konstrukcyjnie ale jednocześnie powinien iść w stronę coraz doskonalszych materiałów. Wiele współczesnych skomplikowanych konstrukcji nie jest koherentna z sygnałem w wystarczającym stopniu głównie na poziomie niższych amplitudowo harmonicznych co powoduje degradację reprodukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Grzegorz7 napisał:

głośnik to kawał celulozy z cewką w magnesach.

To jest prawda.

Z tego powodu wielu doswiadczonych audiofili posiada systemy z tzw przetwornikami szerokopasmowymi, gdzie nie ma nic, tylko cewka, kawał papieru, magnes i żelazo.

 

Kocham ten dźwiek, rozkłada wszystko na łopatki.

3 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Wiele współczesnych skomplikowanych konstrukcji nie jest koherentna z sygnałem w wystarczającym stopniu

O czywiście że tak, nie chce mi się wypowiadać na temat nowoczesnych konstrukcji, na wystawie słychać jak błądzą ich konstruktorzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, przemak napisał:

GDN 16/10 czyli "szambopompa" był, w odróżnieniu od późniejszych pomysłów licencyjnych, bardzo dobrze brzmiącym głośnikiem. 

Zgadza się, był popularny w kręgach DIY z tamtych niezbyt bogatych czasów. 

12 godzin temu, 747 napisał:

Z tego powodu wielu doswiadczonych audiofili posiada systemy z tzw przetwornikami szerokopasmowymi, gdzie nie ma nic, tylko cewka, kawał papieru, magnes i żelazo.

To najprostszy system aktywny. Nic dziwnego że są zwolennicy takiego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

W jakich warunkach, - na ilu i jakich wzmacniaczach, żródłach analogowych, cyfrowych, jakim okablowaniu, jak wypadały przy wszelkich możliwych konfiguracjach ?

W 30W Tonsilach były stosowane 3 na kolumnę plus kopułka ta pierwsza z takim "krzyżem" tłumiącym na zewnątrz ze wzmacniaczem lampowym Regent w dyskotece nad Motławą grały fenomenalnie (cztery takie kolumny zasilane dwoma końcówkami mocy). Oczywiście dyskoteka to nie audiofilskie doznania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 747 napisał:

O czywiście że tak, nie chce mi się wypowiadać na temat nowoczesnych konstrukcji, na wystawie słychać jak błądzą ich konstruktorzy.

Taki zawód, konstruktorzy zawsze błądzą, ci od DIY też, pomimo że wielu się wydaje że nie błądzą ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.