Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz integra - 3500/4000 zł


Masakov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

W marcu tego roku częściowo dzięki Waszym opiniom, przeczytaniu wielu tematów na tym forum, oraz opinii w internecie ( zarówno polskich jak i zagranicznych ) zdecydowałem się na zakup wzmacniacza ROTEL RA 985 BX. Byłem przekonany ze wystarczy na rok lub dwa. Jednak nic z tego ... ?‍♀️

 

Jako że audio wciąga, a pojawił się dodatkowy budżet uzupełniłem dotychczasowy zestaw :

- ROTEL RA 985 BX

- ROTEL RT1080

- kolumny Band & Olufsen BEOVOX MC120.2

- o słuchawki Audio Technica ATH-990Z

 

Teraz czas na kolejną zmianę wzmacniacza - budżet około 3500/4000 zł, ale górna granica raczej bez opcji naginania.

Poszukałem trochę i właściwie niewiele używanych wzmacniaczy jest na allegro i olx z tego przedziału :

- krell kav 300 IL ( jest jedna sztuka w Warszawie i korci mnie podjechać posłuchać, opinie w internecie raczej są o nim pozytywne )

- atoll in200

- może jakiś baltlab lub sansui ?

 

Przynajmniej do końca roku wzmacniacz będzie spięty z obecnymi kolumnami - chce wycisnąć z nich max co się da, a później przeskok na jakieś duże kolumny podstawkowe w stylu usher / sonus faber.

 

Proszę o porady, jestem totalnie zielony i nie znam żadnego audiofila u którego mógłbym "osłuchać" inny sprzęt do porównania - ma być po prostu lepiej ?

 

Czego bym oczekiwał :

- dobrze kontrolowany bas

- szeroka i szczegółowa scena / przestrzeń

- pilot

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atola 2000 raczej za 4tys nie dostaniesz, szybciej to Roksan K3 byś dostał, widziałem ostatnio za 3800zł czarny kolor, spójrz też na Cyrus One HD (mały ale wariat) oraz Cambrige Audio CXA 80lub81

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bali79 napisał:

Atola 2000 raczej za 4tys nie dostaniesz, szybciej to Roksan K3 byś dostał, widziałem ostatnio za 3800zł czarny kolor, spójrz też na Cyrus One HD (mały ale wariat) oraz Cambrige Audio CXA 80lub81

to chyba ceny strasznie spadły ostatnio :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fakt że ten drugi link to lombard i trochę loteria, ale do tego pierwszego mam 20 km z Poznania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masakov jakie masz źródło - jaki cd?dac?

zostaw ra985BX w spokoju, jeśli jest w dobrym stanie technicznym to raczej nie on jest tu najslabszym ogniwem. Czy na pewno masz dobrze ustawione te Beovoxy? Masz do nich oryginalne standy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Airmike napisał:

@Masakov jakie masz źródło - jaki cd?dac?

zostaw ra985BX w spokoju, jeśli jest w dobrym stanie technicznym to raczej nie on jest tu najslabszym ogniwem. Czy na pewno masz dobrze ustawione te Beovoxy? Masz do nich oryginalne standy?

tak mam oryginalne standy

dobrze ustawione - masz na myśli wysokość, odległość pomiędzy kolumnami i odelgość od kolumn ? Tak, pod tym względem mam wyciśnięte max z obecnego pomieszczenia, poza ustrojami wszelakiej maści w które nie inwestuje, bo rozglądam się za nowym mieszkaniem.

Źródło Tidal i Spotify z ipada / iphona poprzez adapter Logitech, ale kompletnie nie wiem jaki model i oczywiście tuner radiowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. w takim razie mocno rozważyłbym ten budżet przeznaczyć  na zmianę kolumn (50-75% budżetu) i źródła (25%-50% budżetu) a nie wzmacniacza. Jeśli ze względów funkcjonalnych zostaniesz przy obecnym źródle to wymiana kolumn nawet na dużo lepsze (100% budżetu) może nie uwolnić ich potencjału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Airmike napisał:

ok. w takim razie mocno rozważyłbym ten budżet przeznaczyć  na zmianę kolumn (50-75% budżetu) i źródła (25%-50% budżetu) a nie wzmacniacza. Jeśli ze względów funkcjonalnych zostaniesz przy obecnym źródle to wymiana kolumn nawet na dużo lepsze (100% budżetu) może nie uwolnić ich potencjału.

Kolumny będą zmienione po zmianie mieszkania i moim zdaniem ma to sens. Tam także będę dysponował budżetem około 4000 / 5000 zł.

Dobry wzmacniacz zagra dobrze wszędzie, a kolumny jednak trzeba dobrać do wielkości pomieszczenia - obecnie nie wiem czy będzie to salon 20 m2, mały pokój czy salon z aneksem o wielkości 30 m2.

Chwilowo moje wyborażenie jest takie :

- w pierwszej kolejności nowy wzamaniacz

- po zmianie mieszkania nowe kolumny i tutaj chwilowo celuje w duże podstawkowe, ale nie wiem z jakim układem kupię mieszkanie

- doszlifowanie w postaci źródła i ewentualnych ustroi akustycznych

 

Oczywiście chętnie poczytam o propozycjach zmiany źródła w tym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw kupił mieszkanie, później kolumny, wzmacniacz i na końcu druty.

Dobry wzmacniacz pewnie zgra wszędzie, ale na pewno nie z każdymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym kupił cały set odrazu. Jak kupić mieszkanie to będzie kasę w remont pompować a tak już będzie mieć na dzień dobry muzykę. Teraz praktycznie wszystkie mieszkania budują z anexem kuchennym tak na ok 30-40m2 pokój. Zrób budżet 20tys na cały set i dzwoń po salonach audio co mogą zaproponować, wiadomo prędzej testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. najpierw pomieszczenie a potem dobieranie sprzętu audio. zanim pogoniłbym tego rotela sprawdziłbym go jednak w nowym lokum z nowymi kandydatami (paczki/źródło). Także zakup wzmacniacza jako pierwszego to nie do końca optymalny ruch chyba że lubisz przerzucać klocki audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Allmr napisał:

Ja bym najpierw kupił mieszkanie, później kolumny, wzmacniacz i na końcu druty.

Dobry wzmacniacz pewnie zgra wszędzie, ale na pewno nie z każdymi kolumnami.

Tylko wiesz jak jest z mieszkaniem ( lub nie wiesz ;] )

Jeśli nie kupię z rynku wtórnego, to w obecnej chwili kupuję praktycznie dziurę w ziemi lub oglądam na etapie stanu surowego - czyli wprowadzam się za rok lub więcej.

Obecnie sporo mieszkań schodzi na pniu - zostają nieustawne, duże lub z jakimś innym udziwnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli to nie jest taki szybki temat? No to i tak coś zmienisz, bo bedzie cię nosić.

Widziałem na olx anthem 225, napędzi chyba wszystko.

Edit: znalazłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Allmr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Allmr napisał:

Aha, czyli to nie jest taki szybki temat? No to i tak coś zmienisz, bo bedzie cię nosić.

Widziałem na alel anthem 225, napędzi chyba wszystko.

Szybki temat nie, no chyba że trafi się okazja - mam sporo opcji, więc może trochę z tym zejść zanim wszystko się wyklaruje.

Trafie to określiłeś - będzie mnie nosić, a chwilowo nie mam innych wydatków, dlatego obecna wolna kasa idzie na audio i to jest postanowione.

 

Może jeszcze ROTEL 1570 ?

 

20 tys tak na jeden strzał ? Żona by mnie zabiła ;] muszę też trochę na jej zainteresowana przeznaczyć, a nie tylko na moje widzi mi się ;]

Małymi krokami i dojdziemy do 10/15 tys, ale to jeszcze trochę czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 20tys? ... bo nie załapałem.

Sprzedaj przede wszystkim te głośniczki i kup porządne kolumny. Tu odczujesz największą poprawę.

Jakiej muzyki słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Allmr napisał:

Jakie 20tys? ... bo nie załapałem.

Sprzedaj przede wszystkim te głośniczki i kup porządne kolumny. Tu odczujesz największą poprawę.

Jakiej muzyki słuchasz?

Bali79 proponował przeznaczyć 20 tys na cały nowy set.

 

Mam sentyment do B&O - od tego zaczynałem, zanim zostałem uświadomiony, że to jednak nie jest najlepsza droga, ale nazwanie ich głośniczkami to trochę przesada.

 

To zależy - żeby się zbytnio nie rozpisywać to w najczęściej w domu gra rmf classic lub coś spokojnego, czasem idziemy bardziej w stronę Queen, Pink FLoyd itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do kogoś doświadczonego posłuchać jak może zabrzmieć twoja muzyka, nie mieszkasz przecież na pustyni żeby w okolicy nawet z forum nikogo nie znaleźć? nie ma nic gorszego niż kupowanie na ślepo na podstawie opinii i bez posłuchania paru zestawień. Któreś trafi w twoje gusta i będziesz wiedział w którą stronę iść w budowaniu toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Coś mi się wydaje że masz jak ja jesienną potrzebę zmian ?

Ale jak nie chcesz zmienić kolumn to po prostu zbieraj hajs, czytaj, szukaj, pytaj,  jak się da to słuchaj i kup sobie od razu lepszy zestaw po zmianie mieszkania.

Będzie i lepiej i taniej.

Atoll in 200 to już ponoć fajny wzmacniacz, zwłaszcza za te pieniądze. Jest w nim moc ?

Ale.. nie ma równowagi tonalnej. podbity wyższy bas tak samo jak w in100se (który miałem) i szumi na potęgę. No i nie obdarowuje jakoś hojnie detalami.

Za to dynamika super i scena wyciągnięta do przodu - to mi się podobało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszytko kupić za jednym zamachem. A tak szczerze szczerze co Tobie brakuje w dźwięku??? Wiesz tego króliczka można gonić i gonić i co chwilę coś zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bali79 napisał:

Wiesz tego króliczka można gonić i gonić i co chwilę coś zmieniać.

Dobrze powiedziane. A czasem nie trzeba zmieniać, bo np przesuwając kolumny pół metra do przodu możesz zaoszczędzić 10k PLN (mówie na swoim przykladzie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bali79 napisał:

Dokładnie wszytko kupić za jednym zamachem. A tak szczerze szczerze co Tobie brakuje w dźwięku??? Wiesz tego króliczka można gonić i gonić i co chwilę coś zmieniać.

Nie wiem co to powoduje, jeszcze jestem zielony ?, ale mam 2 główne uwagi, sprawy które chciałbym poprawić :

- przy szybkich partiach dźwięk zlewa się w całość, brakuje dynamiki - jakby sprzęt nie nadążał za muzyką i robi się jeden zlepek

- zdecydowanie brakuje przestrzeni i głębi - jest dużo lepiej niż w porównaniu z amplitunerem który miałem przed wzmacniaczem, ale to nadal nie to. Od razu po zmianie amplituner>wzmacniacz byłem nią zachwycony, ale z czasem wychwytuje więcej braków, a czara goryczy przelała się w momencie, od kiedy regularnie podróżuje samochodem który ma fabryczny zestaw bang olufsena ( fakt ma chyba z 20 głośników )  tam przestrzeń i scena jest po prostu nie do opisania - mógłbym słuchać godzinami. Rozumiem że nie osiągnę takiego efektu w zestawie stereo, albo kosztowałby to z 50 tys, ale już wiem że to nie nisko schodzący bas,  świetne wokale czy inne takie sprawiają mi największą radość w słuchaniu muzyki - chwilowo jest to zdecydowanie przestrzeń i poczucie że scena jest praktycznie dookoła mnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Masakov napisał:

Tylko wiesz jak jest z mieszkaniem ( lub nie wiesz ;] )

Jeśli nie kupię z rynku wtórnego, to w obecnej chwili kupuję praktycznie dziurę w ziemi lub oglądam na etapie stanu surowego - czyli wprowadzam się za rok lub więcej.

Obecnie sporo mieszkań schodzi na pniu - zostają nieustawne, duże lub z jakimś innym udziwnieniem.

wybuduj sobie dom.jak kazdy prawdziwy mezczyzna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo pozostanę przy zakupie wzmacniacza, a z mieszkaniem zobaczymy jak będzie.

budowanie własnoręczne już mi przeszło, szkoda czasu - lepiej zlecić podwykonawcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Allmr napisał:

Sprzedaj przede wszystkim te głośniczki i kup porządne kolumny

A co z nim i nie tak? Ja ich nie znam, ale wyglądają lepiej niż 90 procent dzisiejszego hajendu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Masakov napisał:

chwilowo pozostanę przy zakupie wzmacniacza, a z mieszkaniem zobaczymy jak będzie.

budowanie własnoręczne już mi przeszło, szkoda czasu - lepiej zlecić podwykonawcy

Moje 30-to letnie doświadczenie w audio podpowiada że warto trzymać się japońskich dużych marek które gwarantują jakość i dobry dźwięk. Tu jest gwarancja że nic nie szumi ani nie brumi. Oczywiście jak wszyscy producenci taki i Rotel, Marantz czy Yamacha w podstawowych modelach nie dają możliwości obcowania z wyrafinowanym dźwiękiem ale powiedzmy od kwoty 6 tyś za nowy wzmacniacz już jest czym pograć. Jeżeli 6 tyś za nowy to znaczy że 3,5 tyś za używany. pomyśl o Marantzu PM8006. Miałem ten wzmacniacz i uważam że gra świetnie oczywiście biorąc pod uwagę jego cenę. Używany w stanie idealnym z łatwością kupisz za około 3,5 tyś, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Masakov napisał:

Nie wiem co to powoduje, jeszcze jestem zielony ?, ale mam 2 główne uwagi, sprawy które chciałbym poprawić :

- przy szybkich partiach dźwięk zlewa się w całość, brakuje dynamiki - jakby sprzęt nie nadążał za muzyką i robi się jeden zlepek

- zdecydowanie brakuje przestrzeni i głębi - jest dużo lepiej niż w porównaniu z amplitunerem który miałem przed wzmacniaczem, ale to nadal nie to. Od razu po zmianie amplituner>wzmacniacz byłem nią zachwycony, ale z czasem wychwytuje więcej braków, a czara goryczy przelała się w momencie, od kiedy regularnie podróżuje samochodem który ma fabryczny zestaw bang olufsena ( fakt ma chyba z 20 głośników )  tam przestrzeń i scena jest po prostu nie do opisania - mógłbym słuchać godzinami. Rozumiem że nie osiągnę takiego efektu w zestawie stereo, albo kosztowałby to z 50 tys, ale już wiem że to nie nisko schodzący bas,  świetne wokale czy inne takie sprawiają mi największą radość w słuchaniu muzyki - chwilowo jest to zdecydowanie przestrzeń i poczucie że scena jest praktycznie dookoła mnie

 

jak szukasz przestrzeni wokol siebie to zainwestuj w system wielkokanalowy kina domowego.

sa do tego odpowiednie zrodla dzwieku,plyty,amplituner wroci do lask.

obecne kolumny moze i by sie do tego nadawaly.

 

ale do tego co chcesz osiagnac w 2 kanalal,to napewno sie nie nadaja.one maja duze ograniczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do japońskich wzmacniaczy dodał bym jeszcze Denona do listy. Używany pma 1600ne może by się zmieścił w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę jednak przy stereo - chce przerzucić trochę sprzętu i wtedy zdecydować.

Krell z pierwszego posta już niestety nieaktualny - nie mogę go odszukać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 13:11, Airmike napisał:

@Masakov jakie masz źródło - jaki cd?dac?

zostaw ra985BX w spokoju, jeśli jest w dobrym stanie technicznym to raczej nie on jest tu najslabszym ogniwem. Czy na pewno masz dobrze ustawione te Beovoxy? Masz do nich oryginalne standy?

Posiadałem RA-985 i mojm zdaniem to bardzo przeciętny wzmacniacz.Nie uswiadczysz u niego przestrzeni i dobrej steteofoni...ale to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

9 minut temu, Dimension napisał:

Posiadałem RA-985 i mojm zdaniem to bardzo przeciętny wzmacniacz.Nie uswiadczysz u niego przestrzeni i dobrej steteofoni...ale to tylko moje zdanie.

za 1000+ nie można oczekiwać cudów, a w tym budżecie jeśli sprawny to rotel jest całkiem poprawny. Z jakimi głośnikami i źródłem oceniłeś go jako przeciętny? Co za 1000+ polecasz jako lepszy wzmacniacz? ja znam parę ale chętnie poszerzę horyzonty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.