Skocz do zawartości
IGNORED

hi-endowy wzmak typu drut ze wzmocnieniem (neutralny)


p0is0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek pewnie rozwinie, ale:

ZG - Zespoły głośnikowe - kolumny;-)

Tak, grają, dlatego ciągle ma Pre MBL, które Mu pięknie gada z tego co pamiętam;-)

O, już napisał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wit-told
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wit-told napisał:

Maciek pewnie rozwinie, ale:

ZG - Zespoły głośnikowe - kolumny;-)

Tak, grają, dlatego ciągle ma Pre MBL, które Mu pięknie gada z tego co pamiętam;-)

O, już napisał...

wtedy gadało to z Wavac'iem MD 805 ?

Teraz troszkę inaczej i rad byłbym ponownie grabę uścisnąć. 

Na te okoliczność zbierzem ekipę stosowną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre MBL 6010 to bardzo dobrze brzmiący preamp. Jakiś czas grał u mnie. Fajne granie. Piano dobrze radzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piano napisał:

gorszy? Uwielbiam takie określenia, które nikomu nic nie mówią.

 gorszy, lepszy, a co to znaczy? W jakim aspekcie, co jest gorsze, wszystko, bo w to średnio chce mi się wierzyć?

Gra cały system i kto wie, może ten ATC pokazał to co w nim nie halo lub czego za dużo/ za mało, a Ty zinterpretowałeś, to jako umowną gorszość. Rozważałeś taką możliwość?

Ty zmajstrowałeś coś za niższe $ pod swoje ucho i głosisz, że lepsze, ale wielu może być zupełnie innego zdania i nie ma tu grama złośliwego.  

I jest jeszcze punkt odniesienia czyli Twoje ucho. A kto powiedział, że to wzorzec metra?! Dla Ciebie tak, ale nie dla innych.

Sumując; z tą lepszością, to ostrożnie. Przerobione. i właśnie w takich momentach zdwajam czujność przed naiwną wiarą w "lepszość"

Ps. wielu tu już w tym i ja przerobiło podobne "lepszości" i najczęściej głoszona lepszość nijak miała się do rzeczywistości. Coś było było lepsze, a dwa inne "gorsze". Przerobiłem też trochę dłubactwa i to więcej niż jednemu z drugim się wydaje. Czasem coś fajnego udało się komu wydłubać, ale w praktyce różnie z tym bywało, nie wspominając o powtarzalności, odsprzedaży czy mniej istotnego z mojego punktu widzenia -  wyglądu,  nierzadko byle jak na deskach itp. 

Znam trochę świat diy, dłubactwa. Za 2 tysie, to mało kto podnosi telefon.

Gdyby to wszystko było takie proste i tanie, to w co drugiej chałupie grałby, a nie wyglądał hajend.  

Skoro to moja opinia to atc okazał się gorszy dla mnie a nie dla ciebie lub innego kowalskiego i dla mnie to jest głowny wyznacznik. Kilku znajomych również korzysta z tych modułów i nie mysli już o wymianie wzmacniacza. Są fora zagraniczne , gdzie użytkownicy piszą jake to hajendy poszły pod młotek gdy posłuchali tych modułów. Ale niech kazdy wydaje ile chce i na co chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Skoro to moja opinia to atc okazał się gorszy dla mnie a nie dla ciebie lub innego kowalskiego i dla mnie to jest głowny wyznacznik. Kilku znajomych również korzysta z tych modułów i nie mysli już o wymianie wzmacniacza. Są fora zagraniczne , gdzie użytkownicy piszą jake to hajendy poszły pod młotek gdy posłuchali tych modułów. Ale niech kazdy wydaje ile chce i na co chce.
No dopsz.Ciesze sie Twoim szczesciem, oszczedziles, jestes w audiofilskim 7 niebie,a teraz przyjmij prosze do wiadomości, ze nie szukam diy.Chocby najlepszego.Koniec krucjaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kondzio13 napisał:

Ale niech kazdy wydaje ile chce i na co chce.

Kolega @p0is0n raczej ma konkretny, sprecyzowany gust. I tu, wierz, lub nie - tanio się nie da. Można się na chwilę zachwycić, zapomnieć. Czy da to na dłuższą metę uspokojenie ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kondzio13 napisał:

Skoro to moja opinia to atc okazał się gorszy

rozumiem, masz prawo, tylko ubolewam, że dalej - jako czytający - nie wiem/y co to znaczy gorszy

To swobodna dyskusja. Tu nikt nie dostanie z liścia za krytykę. Jeśli będzie konstruktywna, to jestem gotowy zaprzyjaźnić się nawet z wrogiem ;-))

Ps. a już całkiem nawiasem. Czy rozważałeś i taką możliwość, ze ten model ATC właśnie taki powinien być. Nie lepszy/ gorszy, właśnie taki. Jego celem  - jak mniemam - nie jest zdobycie top audiofilskiego uznania i serc. Ten model ma się zgrać w soniczną całość, stylistykę, wizję dxwięku jaką deklaruje  producent.

Przez 2 wiosny miałem ATC scm 150 active, słuchałem też innych modeli passive, active i amp. Znam ich stylistykę grania i wizję, pomysł na dźwięk. Tu nie ma być lepiej. Ma być tak jak jest. Jeśli rozumiesz co mam na myśli(?) 

Przecież jak zaczną aplikować do swoich amp inne, nawet teoretycznie doskonalsze elementy, to to już nie będzie ATC, a coś sonicznie innego. Tym samym, wyłamią się z swojej szkoły, wizji i od lat wypracowanego pomysłu na dźwięk. Grzebalstwem zdobędą paru nowych klientów, ale starzy fani i sympatycy ATC zjedzą ich żywcem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, p0is0n napisał:

(...) Liczylem na jakies egzotyczne propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W takim razie proponuję Audionet WATT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby dystrybutor byl normalny, to chetnie.Ale na chwilę obecną mówię:NIE.A szkoda, bo to fajny sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor jest tylko pośrednikiem czasami zapominającym lub nadużywającym swojego autorytetu. Nie wiem co Ciebie zniechęciło i zdystansowało, ale pozostaje ubolewać nad jakością sprzedaży, bo w rzeczy samej sprzęt bardzo fajny.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 23:36, p0is0n napisał:

Vitus

To nie jest "drut ze wzmicnieniem". Diablo bardziej do tego opisu pasuje. 

Ja dodam wzmacniacze/dzielonki chord i bryston do sprawdzenia. Dla mnie graly troche bez wyrazu, ale warte odsluchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie jest "drut ze wzmicnieniem". Diablo bardziej do tego opisu pasuje. 
Ja dodam wzmacniacze/dzielonki chord i bryston do sprawdzenia. Dla mnie graly troche bez wyrazu, ale warte odsluchu. 
Chord designem odstrasza-ta stylistyka do mnie nie przemawia, a Bryston to troche nie ta liga.Choc solidne urzadzenia.W jakim metrazu grales na Diablo i z jakimi paczkami?Mam obawy, ze trzeba go moocno rozkręcić zeby gral tak jak potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeżeli chodzi o drut ze wzmocnieniem  do tego neutralny/przejrzysty i piekielnie mocny jak na integrę to proponuję FBI 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ta zainteresuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz - drut wzmacniający?

Jedyny taki to chyba tzw. GainClone ...ale "gra" on jakby...specyficznie.

Sam kiedyś kleciłem, kilku innych skleconych egzemplarzy słuchałem, zawsze było ...(...) ...miała być tu jakość, wyszło psiakość jakoś, tylko gdzie to ć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




nie fantazjuj.w tym dziale nie ma naiwnych leszczy.


To zależy od punktu widzenia.
z tymi teoriami to do dzialu DIY.
do tego czytanie ze zrozumieniem.to poziom szesciolatka.
Więc jak należało zrozumieć Twoją wypowiedź o "naiwnych leszczach"?
Co daje Ci prawo aby w ten sposób obrażać kogoś kto nie chce wydawać dużej kasy na sprzęt? Czyżby ta słynna polska mania wielkości? Dla mnie to jest bardzo słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nie zasmiecaj tematu.masz jakies propozycje dla autora?
Miałbym. Ale nie chcę być wyzwany przez "miejscowych Guru" od "naiwnych leszczy", więc wolę nic nie pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @piorasz @tomek7776 @iro III  na temat prnoszę, bez przepychanek itd. Nie rozumiem co jest nie tak z mentalnością nas Polaków, że w każdym wątku musi znaleźć zawodnik, który postawi kleksa. No litości..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być na temat...
Nie powinna paść żadna odpowiedź gdyż...
Nie napisałeś nic o tym z czym ma grać ten wzmacniacz, w jakim pomieszczeniu i jak jest u Ciebie z akustyką. Neutralny wzmacniacz nigdy nie będzie neutralny, gdy cała reszta nie jest neutralna. Ale to w tej zakładce powinno być chyba oczywiste. Tymczasem... Jest jak jest i Guru forum spieszą z pomocą. Niektórzy nawet wyśmiewają wypowiedzi innych. Czego się spodziewałeś? Jeśli masz jakieś uwagi do wypowiadających się w tym temacie to powinieneś zacząć od samej góry.
Padła jedna trafna odpowiedź o końcówce Icepower ale została wyśmiana. Bo jest za tania? To dorzucę od siebie. To jest bardzo neutralny wzmacniacz do tego stopnia, że mało który wzmacniacz w klasie AB jest tak do bólu neutralny. Problem jest tylko taki, że na tym forum nie zasługuje na miano Hiend.... Reszta propozycji jest dla mnie pomyłką, gdyż daleko im do takiej neutralnosci jakie mają moduły Icepower.
Oczywiście mają inne zalety ale neutralne to napewno nie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź iście kretyńska. Wpierw napisane, że nie można nic doradzić, bo nie wiadomo nic o kolumnach, akustyce i pokoju, a następnie ta sama osoba pisze, że padła jedna trafna propozycja, jakiś tam Ice Power....hehehe. To faktycznie trzeba być mega leszczem, żeby pisać takie idiotyzmy. To przy D klasie nie trzeba wiedzieć jaki pokój, jaka akustyka i jakie kolumny? Odkrycie godne Nobla... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piorasz napisał:

Jeśli ma być na temat...
Nie powinna paść żadna odpowiedź gdyż...
Nie napisałeś nic o tym z czym ma grać ten wzmacniacz, w jakim pomieszczeniu i jak jest u Ciebie z akustyką. Neutralny wzmacniacz nigdy nie będzie neutralny, gdy cała reszta nie jest neutralna. Ale to w tej zakładce powinno być chyba oczywiste. Tymczasem... Jest jak jest i Guru forum spieszą z pomocą. Niektórzy nawet wyśmiewają wypowiedzi innych. Czego się spodziewałeś? Jeśli masz jakieś uwagi do wypowiadających się w tym temacie to powinieneś zacząć od samej góry.
Padła jedna trafna odpowiedź o końcówce Icepower ale została wyśmiana. Bo jest za tania? To dorzucę od siebie. To jest bardzo neutralny wzmacniacz do tego stopnia, że mało który wzmacniacz w klasie AB jest tak do bólu neutralny. Problem jest tylko taki, że na tym forum nie zasługuje na miano Hiend.... Reszta propozycji jest dla mnie pomyłką, gdyż daleko im do takiej neutralnosci jakie mają moduły Icepower.
Oczywiście mają inne zalety ale neutralne to napewno nie są.

Czytaj ze zrozumieniem- nie interesuja mnie dlubactwa,  Ice Powery?sa lepsze niz Hypexy , uwazane za najlepsze co do tej pory zrobiono w klasie D?Bo akurat te mam i znam i maja dużo zalet, ale ..jednak, to nie to. I zawsze z klasa D bylo nie to i pewnie dlugo bedzie.  A co do pseudoholistycznych porad-  uwazasz, ze jesli wzmacniacz gra ciepłym glutem, to nagle stanie się przejrzysty i szybki w innym towarzystwie?Przeciez to absurd. Mam w glowie pewną koncepcję systemu (być może to nie zagra, ale to wyjdzie w praniu) i potrzebuje do niej wyrafinowanego, neutralnego, detalicznego wzmaka, który będzie możliwie minimalnie wpływał na to, co dostaje ze źródła. Reszte zostaw mi i ew odsluchom u mnie.

Z kl. D dalbym ostatnia szanse np Aavikowi, choć używa modułów Pascala (które o ile pamiętam grały ciepło), ale dystrybucji w PL brak, a strzał w ciemno trochę kosztowny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piorasz napisał:

Reszta propozycji jest dla mnie pomyłką, gdyż daleko im do takiej neutralnosci jakie mają moduły Icepower.

pOisOn, nie słuchaj tego kolesia. On nie ma pojęcia o czym pisze. Krytykuje wzmacniacze, których nawet na oczy nie widział, nie mówiąc o ich słuchaniu, a tym bardziej dłuższym, u siebie itd. 

3 godziny temu, piorasz napisał:

Ale nie chcę być wyzwany przez "miejscowych Guru" od "naiwnych leszczy", więc wolę nic nie pisać.

Po swoich wpisach niejako z automatu wpisałeś się do grona naiwnych leszczy. Trzeba było być wiernym swoim postanowieniom i nic nie pisać. Przynajmniej byłaby złudna nadzieja. Ale nie wytrzymałeś, napisałeś i złudzenia zostały rozwiane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryphon Mephisto

taniej sie nie da jesli ma być bezwzględna moc i przeroczystość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Odpowiedź iście kretyńska. Wpierw napisane, że nie można nic doradzić, bo nie wiadomo nic o kolumnach, akustyce i pokoju, a następnie ta sama osoba pisze, że padła jedna trafna propozycja, jakiś tam Ice Power....hehehe. To faktycznie trzeba być mega leszczem, żeby pisać takie idiotyzmy. To przy D klasie nie trzeba wiedzieć jaki pokój, jaka akustyka i jakie kolumny? Odkrycie godne Nobla... :-))


Jak zwykle się popisałeś. Napisałem o neutralnym wzmocnieniu. Moje pytanie o resztę toru i akustyce miało podkreślić czy aby napewno autor wątku wie czego poszukuje. Wszelkie Twoje pozostałe dyrdymały są tylko kolejną zaczepką w moim kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Conclusions
It goes without saying that the Benchmark AHB2 breaks new ground with respect to performance of power amplifiers. Using it, you can be assured that any distortion that you hear is from other sources (speaker, source, content, etc.). This is what I look for in high-end audio: absolutely the best performance so no second guessing is involved. You buy once, and you are happy forever! "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po swoich wpisach niejako z automatu wpisałeś się do grona naiwnych leszczy. Trzeba było być wiernym swoim postanowieniom i nic nie pisać. Przynajmniej byłaby złudna nadzieja. Ale nie wytrzymałeś, napisałeś i złudzenia zostały rozwiane. 
Masz rację. Szkoda tu w ogóle tracić czas Mistrzu odsłuchów Targowych. Szkoda mi tracić na to czas.
Pośmieję się dalej z kolegami z Ciebie w muzycznym zacziszu domowym czytając od czasu do czasu Twoje "dobre rady". Mamy niezły ubaw :)
Cua.


Czytaj ze zrozumieniem- nie interesuja mnie dlubactwa,  Ice Powery?sa lepsze niz Hypexy , uwazane za najlepsze co do tej pory zrobiono w klasie D?Bo akurat te mam i znam i maja dużo zalet, ale ..jednak, to nie to. I zawsze z klasa D bylo nie to i pewnie dlugo bedzie. 
 


Sam mam Hypexy. Czy Icepowery są lepsze nie odpowiem bo znam je doskonale z zupełnie innego, świetnego systemu. Wiem jedno. Jedne i drugie mogą zagrać wyśmienicie z dobranym pre, który zgra się z całym systemem oraz naszymi wymaganiami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.