Skocz do zawartości
IGNORED

hi-endowy wzmak typu drut ze wzmocnieniem (neutralny)


p0is0n

Rekomendowane odpowiedzi





Bo akurat te mam i znam i maja dużo zalet, ale ..jednak, to nie to. I zawsze z klasa D bylo nie to i pewnie dlugo bedzie. 
 


A ja jednak myślę, że powód jest inny. Twoje ostatnie zdanie to wypisz-wymaluj słowa forumowych "Guru". :) Więcej słuchać muzyki a mniej czytać i będzie wszystko dobrze.
Zmykam. Już mnie tu niema :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeżeli chodzi o drut ze wzmocnieniem  do tego neutralny/przejrzysty i piekielnie mocny jak na integrę to proponuję FBI 
A gra po cichu/na poczatku skali?z jakimi kolumnami?





Jak zwykle się popisałeś. Napisałem o neutralnym wzmocnieniu. Moje pytanie o resztę toru i akustyce miało podkreślić czy aby napewno autor wątku wie czego poszukuje. Wszelkie Twoje pozostałe dyrdymały są tylko kolejną zaczepką w moim kierunku.
Kolego, dzieki za mesjanizm, ale ja wiem czego szukam.Zanotowano Twoja propozycje-diy na IP.Niestety, troche nie na temat,bo diy nie szukam.Na tym bym zakonczyl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2020 o 19:25, sly30 napisał:

Accuphase P-7300. Dobry sprzęt.

Miałem okazje posłuchać. Dobry ale w żadnym sposób nie neutralny, super przejrzysty. W tych kategoriach nie polecam.  Ma swoją "naleciałość" w średnicy jak to Accu i lekko ugładzone górne dźwięki. Super przejrzysty nie jest na pewno.

Aha, w porównaniu do wcześniejszych "mocarzy" P7100 , P7000 i A60 jeśli chodzi o rozdzielczości, rzetelność w przekazywaniu niuansów to rzeczywiście krok spory na przód. Potwierdzam w zestawieniu z wcześniejszymi.
Nawet wiadomo dla dociekliwych co za tym stoi. Ale zajęło to im ile, 20 laty by wykazali się pomysłem na to wąskie gardło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najbardziej neutralny z muzykalnych wzmacniaczy. Pytanie co jest obiektywnie neutralne? Bo można wejść w zakres sprzętów bezdusznych i mało muzykalnych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, p0is0n napisał:

Aavikowi

Chodza w UK tanio od salonu...wczoraj obserwowalem jedna aukcje. Mozliwosc zwrotu w 14 dni. Nowy. Maja wiecej i inne modele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, p0is0n napisał:

A gra po cichu/na poczatku skali?z jakimi kolumnami?

.... każdy kto miał lub ma FBI  powinien to potwierdzić - przynajmniej mam taką nadzieję..... FBI ma w sobie tyle prądu że powinien wysterować każde kolumny....u mnie bez problemu i  robi to lekkością steruję Harbeth m40.2 - jest ultra kontrola ...FBI robi wrażenie przy bardzo cichym słuchaniu (początek skali) i przy bardzo głośnym słuchaniu ( do połowy skali nie ma szans abym rozkręcił) przy tej drugiej opcji po prostu zachowuje się jak końcówka mocy,  ''odchodzi'' każdej innej  integrze którą miałem lub słuchałem....przez lata mojej zabawy w audio zawsze  posiadałem  wzmacniacze zintegrowane  i od strony prądowej FBI jest najlepszy...moim zdaniem jest to integra kompletna i przy tym doskonale zrobiona....

....ale jednak  przy  tych wszystkich zaletach  które posiada FBI  dla mnie  lampa  jest na pierwszym miejscu....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo, wszystkie Krelle jakich słuchałem od tańszych po drogie, mogą się podobać z różnych powodów i zestawieniach.

Natomiast zwróciłem szczególną uwagę na jeden aspekt, który w mojej ocenie jest niezwykle ważny, a w Krellach go nie słyszę - to brak gładkości połączonej z rodzajem szlachetności brzmienia. Ubytek w tym ważnym dla mnie aspekcie, dyskwalifikuje wzmocnienie tego producenta z moich zainteresowań. To samo zaobserwowałem nie tylko w amplifikacji, ale też w modelu KAV 250 CD, którego szybko z tego powodu się pozbyłem.

Także rozumiem, że lampa może ci być bliższa nie tylko z tego powodu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u siebie końcówki Mark Levinson 434 (chyba, już nie pamiętam oznaczenia). To ze starszych modeli. Niezwykle mocny (300/600W) i chyba, wg mnie, do bólu neutralny. Dla mnie za bardzo, wydał mi się suchy itd. Wtedy jeszcze nie miałem lampowego pre - może by dobrze się to zgrało. Ale bas i kontrola nad głośnikami absolutne. Może więc koledzy, którzy słuchali nowszych Levinsonów coś doradzą.

10 godzin temu, Mikha'el napisał:

" Conclusions
It goes without saying that the Benchmark AHB2 breaks new ground with respect to performance of power amplifiers. Using it, you can be assured that any distortion that you hear is from other sources (speaker, source, content, etc.). This is what I look for in high-end audio: absolutely the best performance so no second guessing is involved. You buy once, and you are happy forever! "

Naczytałem się wiele dobrego o tych wzmacniaczach. Jest chyba dystrybutor w Polsce. Sam zastanawiałem się czy by go nie wziąć na odsłuchy, ale ostatecznie wybrałem coś innego. Myślę że warto spróbować. Nie jest drogi. Z tego co pamiętam można końcówkę stereo zmostkować i zrobić jak ktoś chce bi-amp. Technicznie jakoby też nowatorski, ale na tym się nie znam w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, piano napisał:

bo, wszystkie Krelle jakich słuchałem od tańszych po drogie, mogą się podobać z różnych powodów i zestawieniach.

Natomiast zwróciłem szczególną uwagę na jeden aspekt, który w mojej ocenie jest niezwykle ważny, a w Krellach go nie słyszę - to brak gładkości połączonej z rodzajem szlachetności brzmienia. Ubytek w tym ważnym dla mnie aspekcie, dyskwalifikuje wzmocnienie tego producenta z moich zainteresowań. To samo zaobserwowałem nie tylko w amplifikacji, ale też w modelu KAV 250 CD, którego szybko z tego powodu się pozbyłem.

Także rozumiem, że lampa może ci być bliższa nie tylko z tego powodu. 

Bo chyba wszystkie stare Krelle takie są, chociaż czym wyższy model tym MZ jest z tym lepiej. Podobnie Marki Levinsony, które ja odbieram jako tożsamą stylistykę, chyba nawet bardziej agresywne i "chuche" na środku niż Krell (przynajmniej te modele z który miałem kontakt). Takie łączenie ognia z wodą i zachowanie tej dynamiki bez utracenia (aż tak) łagodności średnicy to nowsze Dany Deagostino, może ten kierunek sprawdź. 

W dniu 19.09.2020 o 00:36, p0is0n napisał:

Ten na 2x sabre 9038, jak mu tam bylo, nfb 7.77?
E800 znam i jest to plan B, bo chcialbym odmiany po latach grania na Accu.
Passy nigdy mi specjalnie nie podchodzily, Gryphon, ze.wzgledu na potworna moc obawiam sie, ze cicho nie bedzie gral (rzadko kiedy mocne wzmaki.maja optymalny punkt pracy "na dole" ).Zostaje Vitus..
Liczylem na jakies egzotyczne propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

E800 super sprzęcik tylko, że to klasa A i jeśli szukasz czegoś z pazurem to raczej AB klasę od Accuphase bym Ci proponował.

E800 gra z większą werwą, niż wszystkie wcześniejsze Integry Accu, ale nadal to dźwięk spokojny. Jeśli używka wchodzi w grę, to cenowo zmieścisz się w starszej końcowce i pre np A47+C2420... W porównaniu e800 vs (nowe) A48+C2150 na 10 osób 5 stwierdziło, że lepiej gra Integra, a 5 że dzielonka (z droższymi kablami) niż A48+C2150 z tańszymi (tak by budżet obu zestawów był taki sam). Mi bardziej pasowała dzielonka, ale trzeba sprawdzić samemu. Tyle, że to wszystko klasa A, dla Ciebie (patrząc przez wytyczne w pierwszym poście) lepszym wyborem chyba będzie coś AB klasowego. 

9 godzin temu, VIVAro napisał:


Nawet wiadomo dla dociekliwych co za tym stoi. Ale zajęło to im ile, 20 laty by wykazali się pomysłem na to wąskie gardło ?

Zdradzisz o co chodzi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może być tak jak piszesz, choć to nie ja szukam, raczej autor wątku. ? 

Wiadomo, ze każdy na swój sposób te zabawę odbiera i po swojemu balansuje wodę z ogniem. Jakby nie spojrzeć, z uprawianego gadulstwa też można coś wynieść dla siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, plastik1989 napisał:

 

16 godzin temu, VIVAro napisał:


Nawet wiadomo dla dociekliwych co za tym stoi. Ale zajęło to im ile, 20 laty by wykazali się pomysłem na to wąskie gardło ?

Zdradzisz o co chodzi?

 

No własnie. Dlaczego dopiero w P-7300 zrobili wręcz krok całej epoki jeśli chodzi o rozdzielczość, mniejsze podkolorowania i wdrozenie własnego pomysłu zajęło im to ponad 20 lat.
Bo wreszcie zaprojektowali pierwszy raz dyskretne wzmacniacze operacyjne. Od zera, zamiast notorycznego (i jakże prostackiego w tej cenie sprzętów) stosowania tanich wzmacniaczy operacyjnych JRC.

Wtedy ani super aplikacja ani coraz to większy postęp techniki i nowe ich rozwiązania nie pozwalały by te końcówki zagrały wybitne (wiernie) pod wieloma aspektami. To było chore. Cała jakość świetnie zbudowanej końcówki (bo jest) spoczywała na torze tanich i niezbyt dobrych podwójnych układów JRC4580-DD lub JRC5532-DD. (Jedynie, że edycja DD jest lepsza, bo na standardowych op-ampach to by nie grało tak)
Teraz wzmacniacze są projektowane od zera, na pojedyńczych lutowanych częściach w lepszej aplikacji. Wreszcie nowa jakość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase P-7300 moim zdaniem gra wybitnie. I można ustawić 2 sztuki jako monobloki o mocy 1000W. Ale też można zmniejszyć Gain o -3dB, -6dB lub -12dB. Nie znaczy to jednak, że coś innego też nie zagra wybitnie ale trochę inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, sly30 napisał:

Accuphase P-7300 moim zdaniem gra wybitnie.

Zgadzam się z tobą. I jest to pierwszy ich monstrualny wzmacniacz która gra tak, wreszcie rozdzielczo i czysto.
Bo te wzmacniacze rozwinęły teraz dopiero skrzydła. Nie robią już kpin z ludzi, stosując w sprzętach za ponad 80tys. słabych, nic niemodyfikowanych i śmiesznie tanich operacyjnych pod znakomicie zaprojektowane stopnie mocy. Co opisałem powyżej.

 

A co do twojej sugestii Sly "można ustawić 2 sztuki jako monobloki o mocy 1000W"
Słuchałeś takiej konfiguracji i opisałbyś porównanie do pojedyńczej wersji stereo ? Nie miałem okazji, a zastanawiam się co jeszcze można zyskać przy takich ogromnych potworach w konfiguracji "podwójne mono".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno trzeba znalec dla nich odpowiednie towarzystwo w postaci zespolow glosnikowych z bardzo wysokiej polki.o reszcie sprzetu towarzyszacego nie wspominam.calosc ...cena mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, VIVAro napisał:

A co do twojej sugestii Sly "można ustawić 2 sztuki jako monobloki o mocy 1000W"
Słuchałeś takiej konfiguracji i opisałbyś porównanie do pojedyńczej wersji stereo ? Nie miałem okazji, a zastanawiam się co jeszcze można zyskać przy takich ogromnych potworach w konfiguracji "podwójne mono".

Teraz tak gram, ale Gain mam na -6dB, więc moc jest pewnie połowę niższa niż deklarowane 1000W, ale wyższa niż z każdego kanału w opcji stereo. Tak mi wyszło, żeby dobrze się to zgrało w zakresie poziomu Gainu z kolejnymi 4 sztukami P-7300, które napędzają sekcje midbas i subbas. Jest szybkość, otwarcie, niesamowita swoboda, fajna holografia, ale to wszystko cały czas w muzykalnej domenie, nasyconego, barwnego dźwięku. Bas świetny, potężny ale krótki, szybki, zróżnicowany. To trochę inne granie niż Mak MC-1.25KW czy D'Agostino Progression. Wszystkie podobnej mocy ale każde grają inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, VIVAro napisał:

 

No własnie. Dlaczego dopiero w P-7300 zrobili wręcz krok całej epoki jeśli chodzi o rozdzielczość, mniejsze podkolorowania i wdrozenie własnego pomysłu zajęło im to ponad 20 lat.
Bo wreszcie zaprojektowali pierwszy raz dyskretne wzmacniacze operacyjne. Od zera, zamiast notorycznego (i jakże prostackiego w tej cenie sprzętów) stosowania tanich wzmacniaczy operacyjnych JRC.

Wtedy ani super aplikacja ani coraz to większy postęp techniki i nowe ich rozwiązania nie pozwalały by te końcówki zagrały wybitne (wiernie) pod wieloma aspektami. To było chore. Cała jakość świetnie zbudowanej końcówki (bo jest) spoczywała na torze tanich i niezbyt dobrych podwójnych układów JRC4580-DD lub JRC5532-DD. (Jedynie, że edycja DD jest lepsza, bo na standardowych op-ampach to by nie grało tak)
Teraz wzmacniacze są projektowane od zera, na pojedyńczych lutowanych częściach w lepszej aplikacji. Wreszcie nowa jakość!

Dzięki za merytoryczną i sensowną odpowiedź. 

O ile P7300 nie wiem jak sprawa wygląda, to faktycznie porównując końcówki mocy Aklasowe: A46, A47 i najnowsza A48 z preampami C2420 i C2450, widać wyraźnie, że te aspekty dźwiękowe o których pisałeś faktycznie są lepsze. Podobnie sprawa się ma w nowej Integrze E800, która wyprzedza wyraźnie pod tym względem starsze modele integr Accuphase. Nie wiem czy faktycznie tam też coś zmienili ze wzmacniaczami operacyjnymi, czy wynika to innych rozwiązań technicznych, ale dźwiękowy postęp jest i to spory. 

11 minut temu, sly30 napisał:

Teraz tak gram, ale Gain mam na -6dB, więc moc jest pewnie połowę niższa niż deklarowane 1000W, ale wyższa niż z każdego kanału w opcji stereo. 

Ręki za to sobie obciąć nie dam, ale zmniejszenie Gain na wejściu końcówki, działa jak potencjometr na preampie. Czyli bezpośrednio nie przekłada się to no moc, bo nie zmniejszasz mocy urządzenia tylko sygnał wchodzący. Efekt dokładnie taki sam jakbyś na preampie gałką ściszył. Użīwa się tego, gdy wzmocnienie na preampie jest za duże, wtedy nie wygodnie się steruje np od godziny 8 do 9 gałką... Zmniejszasz gain o kilka dB i masz te same poziomy głośności  ale w zakresie 8-12 gałki preampa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sly30 napisał:

Teraz tak gram, ale Gain mam na -6dB, więc moc jest pewnie połowę niższa niż deklarowane 1000W, ale wyższa niż z każdego kanału w opcji stereo. Tak mi wyszło, żeby dobrze się to zgrało w zakresie poziomu Gainu z kolejnymi 4 sztukami P-7300, które napędzają sekcje midbas i subbas. Jest szybkość, otwarcie, niesamowita swoboda, fajna holografia, ale to wszystko cały czas w muzykalnej domenie, nasyconego, barwnego dźwięku. Bas świetny, potężny ale krótki, szybki, zróżnicowany. To trochę inne granie niż Mak MC-1.25KW czy D'Agostino Progression. Wszystkie podobnej mocy ale każde grają inaczej.

4xP7300? To pojechałeś bezkompromisowo ! ? Do tej pory widywałem konfiguracje x2, ale x4 ? huh u mnie jedna A70 jest za mocna i musze grać na godz 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, p0is0n napisał:

4xP7300?

6x.... :-))

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Ręki za to sobie obciąć nie dam

Nie wiem, ale czym niższy Gain, tym lepsze parametry pracy. Accuphase nawet się tym chwali w opisie na ich stronie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale czym niższy Gain, tym lepsze parametry pracy. Accuphase nawet się tym chwali w opisie na ich stronie. 
Bo im nizszy gain, tym mniejsze szumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

O ile P7300 nie wiem jak sprawa wygląda, to faktycznie porównując końcówki mocy Aklasowe: A46, A47 i najnowsza A48 z preampami C2420 i C2450, widać wyraźnie, że te aspekty dźwiękowe o których pisałeś faktycznie są lepsze.


Kolega słuchał Accuphase A48. Nie wypowiem się za siebie. Ale chodzi o istotę sprawy i się pokrywa z tym, co inni twierdzą.

Według niego między A46 a A48 (ten A48 jest bez tanich wzmacniaczy operacyjnych) różnica była miażdżąca na rzecz nowego.
Jak on stwierdził "frajerzy" sprzedawali choć fajnie wyglądające, tak słabe modele za taką kasę, a teraz to na prawde też gra.

O integrze nie wiem, ale istotnych zmian by nie było choćby nie wiem jakie rozwiązania, jeśli dźwięk dyktowały by tam "5532"

 

Godzinę temu, sly30 napisał:

Tak mi wyszło, żeby dobrze się to zgrało w zakresie poziomu Gainu z kolejnymi 4 sztukami P-7300, które napędzają sekcje midbas i subbas.

 

20 minut temu, sly30 napisał:

6x.... :-))

O Ludzie! Sly30. Czapki z głów dla twojego systemu...
Przy 6 potworach 7300, to oprócz horrendalnych kosztów na to, zajmowanej przestrzeni, to jakie problemy żeby to spiąć i sensownie skonfigurować razem ze sobą.
Jedno jest pewne. Twój system wyciska z głośników, co tylko może. Miazga. A dynamika pewnie zabija jak dasz głośniej?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, VIVAro napisał:

różnica była miażdżąca na rzecz nowego.

P-7300 kupiłem wpierw z myślą o samej sekcji subbasu. Dużych oczekiwań nie miałem. Przez przypadek musiałem pograć na niej na całym paśmie, tak prowizorycznie jakiś czas i nie sądziłem, że to jest tak dobra końcówka mocy. Zupełnie się tego nie spodziewałem. Byłem w szoku. Jest rewelacyjna.

23 minuty temu, VIVAro napisał:

a teraz to na prawde też gra

Kiedyś nie byłem fanem Accuphase. Nawet krytykowałem tu na forum. Owszem był fajny wygląd i świetne wykonanie, ale to nie było moje granie. Teraz jest zupełnie inaczej.

25 minut temu, VIVAro napisał:

Czapki z głów dla twojego systemu..

E...tam. To tylko sprzęt. 

25 minut temu, VIVAro napisał:

oprócz horrendalnych kosztów

Jak pisał pmcomp, sprzedałem ojca i matkę i za tą kasę mogłem kupić... :-)) i przestrzeń też mam, bo już mi się po chacie nie kręcą... :-))

27 minut temu, VIVAro napisał:

to jakie problemy żeby to spiąć i sensownie skonfigurować razem ze sobą.

Jest z tym trochę zabawy ale finalnie jest ok. Da się. Zawsze są jakieś tam kompromisy ale...jestem zadowolony.

28 minut temu, VIVAro napisał:

A dynamika pewnie zabija jak dasz głośniej?

No....jest wykop. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Ręki za to sobie obciąć nie dam, ale zmniejszenie Gain na wejściu końcówki, działa jak potencjometr na preampie. Czyli bezpośrednio nie przekłada się to no moc, bo nie zmniejszasz mocy urządzenia tylko sygnał wchodzący.

jesli wzmocnienie jest stałe a tak zazwyczaj jest i jesli np dla 2VAC sygnału wejściowego masz moc maksymalną

to podając na wejście sygnał o wartości 1VAC uzyskasz tylko połowę mocy maksymalnej rms

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
18 minut temu, slawek.xm napisał:

jesli wzmocnienie jest stałe a tak zazwyczaj jest i jesli np dla 2VAC sygnału wejściowego masz moc maksymalną

to podając na wejście sygnał o wartości 1VAC uzyskasz tylko połowę mocy maksymalnej rms

No tak, ale pisałem, że żeby uzyskać te same ciśnienie akustyczne (głośność) to wtedy trzeba dostarczyć odpowiednio większą siłę sygnału z przedwzmacniacza. Summa summarum moc będzie taka sama, jeśli uzyskamy tą samą głośność. 

Natomiast zmienią się proporcje wzmocnienia sygnału, tzn większą część weźmie na siebie preamp. Być może w końcówce mocy jest jakiś stopień wstępny i zmniejszając gain, pomijamy te dodatkowe stopnie wzmocnienia. Sama końcówka mocy, czyli stopień końcowy pracuje na 100% mocy cały czas wg. mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plastik1989 napisał:

Być może w końcówce mocy jest jakiś stopień wstępny i zmniejszając gain, pomijamy te dodatkowe stopnie wzmocnienia.

nie, z tego co pamiętam na wejściu są zwykłe dzielniki rezystorowe przepuszczające część sygnału do masy a uruchamiane są przekaźnikami w zależności od przełącznika gainu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, slawek.xm napisał:

jesli wzmocnienie jest stałe a tak zazwyczaj jest i jesli np dla 2VAC sygnału wejściowego masz moc maksymalną

to podając na wejście sygnał o wartości 1VAC uzyskasz tylko połowę mocy maksymalnej rms

Taaaa... ? A nie czasem 1/4? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemak napisał:

Taaaa... ? A nie czasem 1/4? ?

tak

moj błąd przyznaję  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VIVAro napisał:

stosowania tanich wzmacniaczy operacyjnych JRC.

Informowałem swego czasu forum, że wzmacniacz powinien być czystym DC.

Ostrzegałem przed układami scalonymi, nawet pisałem w taki sposób, że producent, który stosuje układy scalone w sprzecie wysokiej klasy jest niemal oszustem.

Krytykowałem publicznie tu tych forumowiczów, którzy namawiali czy zachecali innych do kupna urządzeń wzmacniajacych gdzie ich użyto, nie tylko do stabilizacji zera, ale gdziekolwiek, szczególnie w zasilaniu stopni niskoprądowych czy wstępnych.

Stabilizator scalony, może zasilać układ sterujacy wskaźnikami, również zdegraduje to dźwięk, niech ktoś kto nie wierzy wykona sobie doswiadczenia na tańszym wzmacniaczu, a przekona się, że cała końcówka pracuje na modłę danego stabilizatora, należy sprawdzić kilka, różnych firm oraz z różnych lat produkcji.

6 godzin temu, sly30 napisał:

Accuphase P-7300 moim zdaniem gra wybitnie

Troll 747 ZAWSZE namawiał do zakupów elektroniki z KKW.

Pisałem też o dwóch wzmacniaczach na stronę, masz po trzy, więc gratuluję !

Taką ilość wzmacniaczy nie jest łatwo podłączyć do sieci.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, 747 napisał:

Taką ilość wzmacniaczy nie jest łatwo podłączyć do sieci.

Nie jest tak źle. Do wzmacniaczy wtykasz kable AC i ich wtyczki, pochylając się lub nawet na kolanach, wciskasz do gniazd w pasywnej listwie AC. I na koniec, z dumą i poczuciem szczęścia....wstajesz z kolan!.... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sly30 napisał:

Nie jest tak źle

Nigdy nie poruszam błachych tematów, podłączenie sześciu traf, to nie jest w hi end bułka z masłem, to pewne wyzwanie, do tego zawierające niejednoznacze rozwiązania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 747 napisał:

Nigdy nie poruszam błachych tematów, podłączenie sześciu traf, to nie jest w hi end bułka z masłem, to pewne wyzwanie, do tego zawierające niejednoznacze rozwiązania.

 

 No i co wkurza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.