Skocz do zawartości
IGNORED

hi-endowy wzmak typu drut ze wzmocnieniem (neutralny)


p0is0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja gain'u w Accuphase to tylko regulacja poziomu sygnału na wyjściu pre i na wejściu końcówki. W założeniu powinno to być wykorzystywane do dopasowania całego układu wzmacniającego w konkretnym układzie źródło - pre - wzmacniacz mocy, czyli w zasadzie tak jak używa tego Sly. Ofc im niższy gain tym niższe szumy i łatwo to nawet zaobserwować nausznie. Inną kwestią jest wpływ regulacji gainu na brzmienie - im niższy gain tym brzmienie szczuplejsze, bardziej precyzyjne. Z mojego, wieloletniego używania wzmacniaczy Accuphase'a o ile w przypadku końcówek taka regulacja bywa kwestią gustu i dopasowania do konkretnych zespołów głośnikowych o tyle  pre zawsze najlepiej grały mi w pozycji "standardowej" - 18dB. 

Z aktualnych końcówek P-7300 jest super, podobnie A-75 (ja wolę 75'ke, ale to kwestia gustu i systemu). A-48 zupełnie mi się nie podoba, zresztą poprzednia A-47 - A46 też były takie se. Kiedyś w konfrontacji z A46 wybrałem mniejszą A-35 i nie zmieniłem jej także na A-47. Te środkowe końcówki grają mniej precyzyjnym, bardziej rozlanym brzmieniem, z napompowaną średnica i bardzo średnią górą. Imo dużo ciekawsze są małe A-20V, A-30/35/36... a potem już topowe modele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
pOisOn, nie słuchaj tego kolesia. On nie ma pojęcia o czym pisze. Krytykuje wzmacniacze, których nawet na oczy nie widział, nie mówiąc o ich słuchaniu, a tym bardziej dłuższym, u siebie itd. 
Miałem więcej nie pisać ale nie widzałem wcześniej tego wpisu... Nie masz pojęcia czego i w jakich warunkach słuchałem bo się nie chwalę w przeciwieństwie do Ciebie. A to jakim jesteś pustym człowiekiem świadczy poniższy wpis:
 
sprzedałem ojca i matkę i za tą kasę mogłem kupić... :-)) i przestrzeń też mam, bo już mi się po chacie nie kręcą... :-))
 

Ktoś kto ceni sobie przedmioty martwe ponad ludzi jest dla mnie zerem.
Twoi "kibice" nie są lepsi. Ale to co o Tobie myślę już dawno powinieneś wiedzieć. To tak po krótce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrasz zapamiętaj to sobie w audio komunizm nie ma szans, demokracja też nie ma szans, szanse mają mocne silne jednostki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotrasz zapamiętaj to sobie w audio komunizm nie ma szans, demokracja też nie ma szans, szanse mają mocne silne jednostki 
"Silne jednostki" to bardzo często osoby mocno zakompleksione pokrzywdzone przez dzisiejsze życie, które mają potrzebę pokazać światu a w zasadzie ukryć przed światem swoje słabości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
piorasz.
pokaz swoje wpisy psychiatrze.moze dobierze ci odpowiednia kuracje.
jak cos daj znac.zaplace za wizyte.
To, że nie zrozumiałeś o czym piszę jest dla mnie jasne. Jednak nie obrażaj mnie bo póki co ja tego w Twoim kierunku nie zrobiłem a Ty już (co najmniej) poraz drugi..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piorasz napisał:






 

 


Żart powiadasz? Żart o matce i ojcu, których sprzedałeś za martwe przedmioty? Chyba za dużo filmów się naoglądałeś i coś Cię z głową zrobiło (ale to akurat wiem od dawna). No chyba, że Cię podrzucili jako niemowlaka na wycieraczkę sąsiadów lub na ławkę w parku. To by wiele wyjaśniało.


 

 

Wsadzili mnie na czółenko jak pewno jegomościa dawno temu w Starożytnym Egipcie. I tak sobie płynąłem i płynąłem, a i czas miło płynął, bo pod podusie wsadzili mi litrowego Baczewskiego, więc w dobrym humorze, bez stresu, oczekiwałem kto mnie wyłowi i adoptuje. Nie była to co prawda kobieta z rodziny faraona, ale jakoś to się potoczyło. Tak, że jest ok. Jako znajda i sierota, nie mając obciążeń powiązań krwi, mogłem rzucić się w wir audiofilskiej przygody... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piorasz napisał:






 

 


Żart powiadasz? Żart o matce i ojcu, których sprzedałeś za martwe przedmioty? Chyba za dużo filmów się naoglądałeś i coś Cię z głową zrobiło (ale to akurat wiem od dawna). No chyba, że Cię podrzucili jako niemowlaka na wycieraczkę sąsiadów lub na ławkę w parku. To by wiele wyjaśniało.


 

jak byś napisał ,ze jako nastolatka wcisnęli go rodzice do okna życia, to by było coś ?

uruchom wyobraźnię  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacjo, dlaczego nie moge banowac ludzi we wlasnym wątku? Kandydaci: piorasz, 747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, p0is0n napisał:

Organizuję sobie sprzęt do odsluchów, to nie jest takie szybkie jak by się wydawało.

mnie się nie wydaje. Ja po wiele sprzętów zasuwałem na drugi koniec EU. Z PL mam tylko zg, reszta z Madrytu, Holandii czy Essen. 

Narobiło się km, ale była też i frajda z samych wycieczek. 

Powodzenia, ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu wątku idealnie pasuje mi halcro obojętnie jaki model czy monobloki czy stereofoniczne dm38 to wzór liniowości.

Co ciekawe porównywałem bezpośrednio halcro dm38 z krellem FBI i dla mnie ciekawiej i przy tym bardziej neutralnie zagrało halcro.

Problemem jest dobór odpowiedniego preampu - szukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a firmowy DM 10? Może to właściwy kierunek w określonej stylistyce(?)

1 godzinę temu, szatan napisał:

bardziej neutralnie zagrało halcro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie dm10ale rozmawiałem z kilkoma osobami posiadającymi halcro w tym z dystrybutorem od którego kupiłem moje dm68 i wszyscy zalecali dopasowanie czegoś bardziej "soczystego" lub lampowego bo z firmowym robi się klinicznie od kontroli i rozdzielczości. Teraz łącze z prostym japońskim lampowym pre sound explorer i jest bardzo dobrze ale wiem, że można jeszcze sporo wycisnąć pre z tego setu.

Może coś w tym być bo jak podłączyłem monobloki bezpośrednio do takiego klinicznego nieco chorda hugo tt i nim sterowałem głośnością to nie dało się tego słuchać choć dynamika , kontrola basu i rozdzielczość były z kosmosu to muzyki jednak nie było w tym za grosz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szatan napisał:

Problemem jest dobór odpowiedniego preampu - szukam.

A nie pamiętam, czy podłączaliśmy u Ciebie pre Coincident?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz słucham pre Vinius audio. Myślę, że to krok do przodu w stosunku do Coincident i z tego co wiem kosztuje mniej.

Podłączasz Halcro po RCA, czy po XLR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

2 godziny temu, szatan napisał:

rca

Jaki to model widzę, ze mają pre pasywne.

Niezły bajer mają w tym Vinius. Pewnie to firma wydmuszka pokroju "Sulek"  i cenę doje..li żeby nie było - highend'owo :-)

Poobklejali się jakimiś śmiesznymi certyfikatami, a nawet pewnie pomiarów nie zrobili (bo gdzie wykresy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) masz bez certyfikatów ale dużo taniej i z pomiarami, a i nawet pilota ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikha'el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szatan napisał:

Jaki to model widzę, ze mają pre pasywne.

To jest pasywne pre z potencjometrem na transformatorach. 

Słuchałem wielu tzw. pasywnych pre i miałem wrażenie że coś zabierały z dźwięku, że znikała energia.

Tylko, że to nie jest ten przypadek.

Godzinę temu, Mikha'el napisał:

wydmuszka

Też pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie zaproponował wzmacniacza firmy Hegel?

Dla mnie to synonim neutralnego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ProgRockJester napisał:

Dlaczego nikt nie zaproponował wzmacniacza firmy Hegel?

Dla mnie to synonim neutralnego grania.

Pewnie dlatego, że to zakładka Hiend i pytanie dotyczyło wzmacniacza Hi-end,owego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.02.2022 o 18:02, tomek7776 napisał:

podbijam temat

Niezłą próbą może być Parasound, mam bardzo wysokie zdanie o tej firmie.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 18:02, tomek7776 napisał:

podbijam temat

jeśli ma to być "mocarny drut" 😉 to polecam trudno dostępnego u nas Krella Vanguard.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.09.2020 o 23:57, p0is0n napisał:

747

"""O mnie

Była lampa 300b, były hybrydy, były tranzystory lepsze i gorsze, a własciwie z perspektywy czasu przeciętne i przeciętniejsze.

 

Uznaj to za swojego rodzaju manifest:

W dzwięku szukam magii i zachowania klimatu gatunku a nie koniecznie super realizmu, co jest tym trudniejsze, ze słucham wielu gatunków.

Testując różne systemy na przestrzeni lat, doszedłem do wniosku, że niezależnie od ceny, dobrze grających sprzętów jest niewiele.Często (zazwyczaj?) nacisk na tzw audiofilskie jakości dźwięków skutkuje brakiem muzyki w muzyce.PRAT, barwa, oddanie emocji są najważniejsze.Budowanie sceny, holografia i ultradetaliczność to tylko wisienka na tym audiofilskim torcie, ale co zrobić gdy tortu nie ma?

 

Chętnie wymieniam poglądy na temat różnych systemów i rozwiązań, ale jeśli wierzysz w magię kabli cyfrowych, demagnetyzery płyt, likwidatory pola magnetycznego, podstawki pod kable itp oleje wężowe, to niestety, nie dogadamy się. """

 

p0is0n, nie kłam że chętnie dyskutujesz.

Po drugie w "o mnie" raczyłeś zapisać absurdalne sprzeczności.

Sprzęt aby grał w funkcjach jakie wymieniasz, na które kładziesz nacisk, niestety potrzebuje aby był zdemagnetyzowany, a kable, dowolne, również cyfrowe jak je nazywasz, muszą być najwyższych lotów, bez podstawek też się nie obejdzie.. itd itp..

p0is0n, w hi end nie jesteś jeszcze na początku drogi, gdyż nie zestawiłeś jeszcze kompletnego systemu, gdyż nie poznałeś metod pozwalających to uczynić, nie Ty jeden na forum..

Jak więc chcesz dyskutować ?

.........

 

P.S.

Dobrze że wiesz chociaż że B&W nie gra, to oznacza że co nieco jednak  "słyszysz"..

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 14:20, jafi napisał:

potencjometrem na transformatorach

Bardzo trafne rozwiązanie.

Polecam.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"""O mnie
Była lampa 300b, były hybrydy, były tranzystory lepsze i gorsze, a własciwie z perspektywy czasu przeciętne i przeciętniejsze.
 
Uznaj to za swojego rodzaju manifest:
W dzwięku szukam magii i zachowania klimatu gatunku a nie koniecznie super realizmu, co jest tym trudniejsze, ze słucham wielu gatunków.
Testując różne systemy na przestrzeni lat, doszedłem do wniosku, że niezależnie od ceny, dobrze grających sprzętów jest niewiele.Często (zazwyczaj?) nacisk na tzw audiofilskie jakości dźwięków skutkuje brakiem muzyki w muzyce.PRAT, barwa, oddanie emocji są najważniejsze.Budowanie sceny, holografia i ultradetaliczność to tylko wisienka na tym audiofilskim torcie, ale co zrobić gdy tortu nie ma?
 
Chętnie wymieniam poglądy na temat różnych systemów i rozwiązań, ale jeśli wierzysz w magię kabli cyfrowych, demagnetyzery płyt, likwidatory pola magnetycznego, podstawki pod kable itp oleje wężowe, to niestety, nie dogadamy się. """
 
p0is0n, nie kłam że chętnie dyskutujesz.
Po drugie w "o mnie" raczyłeś zapisać absurdalne sprzeczności.
Sprzęt aby grał w funkcjach jakie wymieniasz, na które kładziesz nacisk, niestety potrzebuje aby był zdemagnetyzowany, a kable, dowolne, również cyfrowe jak je nazywasz, muszą być najwyższych lotów, bez podstawek też się nie obejdzie.. itd itp..
p0is0n, w hi end nie jesteś jeszcze na początku drogi, gdyż nie zestawiłeś jeszcze kompletnego systemu, gdyż nie poznałeś metod pozwalających to uczynić, nie Ty jeden na forum..
Jak więc chcesz dyskutować ?
.........
 
P.S.
Dobrze że wiesz chociaż że B&W nie gra, to oznacza że co nieco jednak  "słyszysz"..
 
Pozdrawiam.
Problem jest z Tobą taki, ze najpierw musisz sobie głowę zdemagnetyzowac a poyem podeprzeć na podstawce,najlepiej takiej audiofilskiej.Nie popełniłeś w całej karierze ani jednego merytorycznego wpisu.Nie miałeś,nie masz i mieć nie bedziesz zadnego systemu,więc zminimalizuj swój ślad węglowy i wróć pod kamień,spod którego wypełzłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.