Skocz do zawartości
IGNORED

hi-endowy wzmak typu drut ze wzmocnieniem (neutralny)


p0is0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

do tyłu ze 20 lat

Nie da się ocenić wzmacniacza symetrycznego nie posiadając SE.

Trafo więc muszą być rozpracowane na wręcz niewyobrażalnym poziomie, wprost dotykającym struktury atomowej materiałów użytych do konstrukcji - wszystkich obecnych.

 

Kiedy opanuje się to raz, konstrukcja bez uwzględniania tych zależności w ogóle nie wchodzi w grę, dlatego nie buduje niepotrzebnych rzeczy, niepotrzebnych wzmacniaczy na zwykłych trafach czy zespołów głośnikowych na fabrycznych głośnikach, a mam chyba pięć kompletów obudów, gotowych do dokończenia, niektóre stoją 20 lat, ważą też kilkogramy, jedne nawet są wyklejone szkłem od środka, by uniknąć zetknięcia pola elektromagnetycznego z MDF, którego to efektów nie toleruję słuchem..szkło ma mniejszą stratność..

Można stwierdzić doświadczalnie co robi płyta dowolnego typu z sygnalem pracujacego w pobliżu głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Można stwierdzić doświadczalnie co robi płyta dowolnego typu z sygnalem pracujacego w pobliżu głośnika.

tylko Open Baffle

jak do tego dojrzejesz to będzie o czym dyskutować 🙂

a szklo tylko jako malo widoczne odzielenie fali tylnej od przedniej

e.g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

Podaruj sobie ten bełkot

Martwie sie o Twoje środki nawet bardzo, mogą okazać się bardzo skromne w stosunku do potrzeb.

12 minut temu, slawek.xm napisał:

tylko Open Baffle

jak do tego dojrzejesz to będzie o czym dyskutować 🙂

a szklo tylko jako malo widoczne odzielenie fali tylnej od przedniej

e.g.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piękne, ile ważą ?

13 minut temu, slawek.xm napisał:

jak do tego dojrzejesz to będzie o czym dyskutować

Ciekaw jestem kto by do czego pierwszy dojrzał, czy ja do odgrody, czyTy do zastosowania innowacji przykładowo na poziomie elementów zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slawek.xm napisał:

tylko Open Baffle

Całymi latami słuchałem wolno stojących samych głośników, przetworników całopasmowych, przyjdzie dzień, że powiesz, moja odgroda jest ok ale.. ta zwrotnica.. to jakaś taka .. 

Przetwarzania całopasmowego nie sposób niczym przebić.

SE, przetwornik, kable, źródło analogowe, grubo ponad 30 kg masy rotacyjnej, najlepiej 100, - mamy system hi end, ale taki normalny bez gigantyzmu, - do tego dodam,- mówili że dorośli przed śmiercią, znamienici japońscy konstruktorzy, nie przywołam linku, nie archiwizuje, ale możesz wierzyć na słowo, jak u kresu życia dokonywali rozrachunku, czytałem tekst, jak narzekali że wszelkie poszukiwania coraz większych i mocniejszych rozwiązań, przynosiły korzyści ale tymczasowe, niedugo zawsze pojawiała sie potrzeba jeszcze większych i mocniejszych urządzeń..dopiero pod koniec żywota zrozumieli, że nie tędy droga.. liczą się subtelne sygnały, liczy sie poziom micro, tylko i wyłącznie on decyduje, nawet wie to p0is0n, nasz Kolega, pisze na ten temat w "o mnie", co cieszy.

Duży system o realnym, bardzo mocnym dźwięku, jest co najmniej męczący, dobry w młodości..ale mało subtelny, jeśli w ogóle, przewodniki w trafach zasilających o dużych przekrojach, nie pozostawią złudzeń, zawsze słychać ich potężne zniekształcenia.

Wykonanie wzmacniacza jako iloczyn mniejszych jest kosztowne i wymaga wiedzy, by nie pociągnąć krótkiej kołdry za bardzo nie w tą stronę..

W orientacji na tym polu nieocenione są wystawy, dźwięk głośny może być wszędzie, harmonijnie ułożony w kilku pokojach na całą wystawę.

W hi end audio jedyne rozsądne ściganie się dotyczy własnie tej rywalizacji - na małe sygnały.

Duży system, owszem z małych sygnałów potrafi ucznić już spore, ale.. zawsze pojawia sie to ale, wówczas inne sygnały stają sie tymi "małymi" proporcjonalnie.. mamy więcej słyszalnych zdarzeń muzycznych dodatkowe treści, ale.. no własnie, ale wciąż tym co szukamy jest klimat, nastrój emocje etc. i tego może brakowac i brakuje, jak w MBL czy B&W..

Duży system dobrze jest posiadać, ale nie sposób obyć się bez słodkiego i gorącego SE - przetwornik całopasmowy i gigantycznie precyzyjne kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny stek bzdur i totalny bełkot. Idea drivera szerokopasmowego jest fajna ale to tylko idea, bo nie ma na rynku odpowiednio dobrych. Te które są, tak walą zniekształceniami, że uszy więdną i słuchać się tego dłużej nie da, No może poza cichym plumkaniem. Joker, weź tabletki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sly30 napisał:

Powołujesz się na człowieka, który niby ma ciebie uwiarygodnić

Zastanów się co do mnie piszesz, podaje tylko takie osoby, co do których autorytetu nie ma wątpliwości i możesz natychmiast telefonicznie zweryfikować, te osoby jedyne co mogą, co jest w ich gestii, to potwierdzić moje istnienie, oraz fakt zajmowania sie tematyką, reszta jest bez żadnego znaczenia dla Twojego problemu ze mną.

Licząc w sposób skumulowany te osoby uczestniczyły, czy ja uczestniczyłem w kilkudziesięciu godzinach naszego wspólnego życia - realcji,

To bardzo, bardzo, bardzo słabe uwiarygodnienie...

Do tego osób "nie technicznych", lecz z biznesu audio, dystrybucji etc.

Zapętliłeś się, gdyż wyszło na ten moment, ze nie pracuję "po godzinach", tylko na full od około 25lat, z drobnymi przerwami, / wyjazdy do RFN etc/ liczę to od pierwszego znaczącego poważnego konkretnego odkrycia, z którym byłem odwiedzić rzecznika patentowego, oczywiście działam "od zawsze", z przerwą na odbycie zasadniczej słuzby wojskowej 86 -88.

 

W 1989 juz stał u mnie Koncert, AKAI 747, Pioneer CTF1250, i trzy Marciny M 601 SD, tory wzmocnienia były tymczasowe, kolumny wykonywałem wówczas samodzielnie CD ledwo raczkowało, mogłem miec dowolne CD z RFN, ale wówczas nie wierzyłem w nową technikę, nie miała szans do gramofonu, a ten zawsze chciałem skonstruowac sam jako obrotnicę, więc nie interesowały mnie gotowe konstrukcje, żadne, a Yamahę GT czy dobry model MicroSeiki, mogłem przywieść za każdym razem kiedy odwiedzałem RFN, czyli jakieś sto razy..

 

Dla mnie w hi end takie osoby jak Twoja czy Elb są nowicjuszami.

Uwiarygadnianie wobec Was - kosmicznym nieporozumieniem.

Możecie mieć dowolne sprzęty i kontakty, majątek lub cokolwiek innego, to nie pomoże, możecie odwiedzać firmy w USA i bywać na wystawach, hi end rządzi sie własnymi prawami, nie macie rozeznania co do wenętrznych zależności systemowych, strukturalnych i jest za późno na ich poznanie, utracicie słuch kiedy zakończy sie potrzebny do rozpoznania czas.

Przykro mi.

 

Osobiście nie potrafisz funkcjonalnie porównac dwóch interconectów, opisywałeś kiedyś jak to czyniłeś, byłeś zdziwiony jaka jest miedzy nimi "mała różnica".. wątpię, że w układzie masy były przełączane tak samo jak "gorące" przewody.

 

Nie zajmuje się pie..łami, ale kompromitujących Ciebie wypowiedzi znalazłaby się dość, do znudzenia.. 

 

Hi end kosztuje kupę forsy, ale pieniądze są różne, są łatwe i zarabiane trudniej, jak się łatwo zarabia, to się łatwo wydaje, osoby, które je zarobiły na fali przemian po 1989 r jeśli są tymi szczęśliwcami że wartości przychodzą łatwo, niech się z tego cieszą póki mogą, ale niech nie myślą że to zapewnia im jakieś przewagi, - tu może być różnie..

System audio najdroższy pozostaje fabrycznie skalkulowanym, nie wiem czy jest się z czego cieszyć..

 

Taki pech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

Kolejny stek bzdur i totalny bełkot

Powiedział i stało się !

Idea jest fajna to rusz cztery litery i wykonaj przetwornik, skoro na rynku nie ma niczego interesującego, napiszę więcej, nie ma interesującego napędu CD, nie ma interesującego napędu gramofonu, nie ma interesującego pre do gramofonu, DAC pozostawiają wiele do życzenia, - juz to pisałem, że do Relentless by wykorzystać potencjał amplifikacji potrzebna jest jakość źródła razy trzy w stosunku do najlepszej obecnie istniejącej itd itp.

 

Mogę napisać jeszcze dziesięć razy - rynek to nie to..

 

Jeśli idea jest właściwa, to pozostaje już tylko wykonanie.

Jeśli idea jest własciwa, to juz wiemy w jakim kierunku działać, a to baardzo dużo, nawet wszystko, gdyż sukces najczęściej jest wówczas funkcją czasu.

W kablach jest tyle idei, że nie wiadomo, która jest właściwa, tu dopiero jasność sytuacji ułatwiłaby życie..

Oni maja tyle idei ilu jest producentów..

Wszystkie najlepsze.

Wiem , sam sprawdzałem przez dziesięć lat.

..........

Przetwornik całopasmowy, jest docelowym elementem realizującym reprodukcję.

Niestety.

Mamy tylko cewkę drgającą, niczego na drodze, jaki jest wówczas wpływ kabli !

Szokujący !

Ale nie fabrycznych, one wszystkie posiadają wspólną nieprzyjemną cechę, ich wykonanie musi byc łatwe, by właściciele firm, uzyskali odpowiednią marżę,  -  to jest priorytet, to że ktoś zamierza podłączyć super wrażliwy na wszystko ustrój drgający, to nie jest istotne, - no i wówczas.., wszystko wyje, szczególnie wyją te kondensatory "przemysłowe" po złotówce w sprzętach nawet takich jak A....e...

Taka jest prawda.

Jakie mamy rezonanse wymiarowe w transformatorach niech każdy sprawdzi sam na modelu, niech uruchomi wzmacniacz na około dziesięciu trafach każdy inny, po kolei, jak ktoś ma doświadczenie to zapamieta dźwięk bez problemu.

Życzę udanych prób i trafnych spostrzeżeń.

Efekt będzie taki, że w konkluzji - chciałoby się mieć jeszcze dziesięć razy lepsze transformatory.. gdyż na tych najlepszych, grało już jako tako, już prawie, jeszcze tylko nieco lepiej i będzie ok, tylko to trochę lepiej, to juz jest formuła zaawansowanego "oszukiwania fizyki", takiej próby przechytrzenia zjawisk, które wydają sie nienaruszalne.

A to kosztuje czas i wymaga użycia materiałów o najwyższych wymaganiach.

Koło się zamyka.

Nie mamy super trafa, bo jest za drogi i za trudny w wykonaniu, nikt nie ma zamiaru sie męczyć i "dopłacać" do produkcji...

Ma być tanio - więc przetwornik wyje.

 

Pech, jak zwykle.

 

Sytuacji pechowych jest więcej, nikt nie tylko że nie produkuje BlackGate, to jeszcze nawet nie mamy Duorex Elny..

A one nie wyją..

 

Jak żyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś mnie, mówiłem telefonicznie wykonałem przewód dla Pana Jurka, - potwierdził.

Dodając że nieźle grał, pozytywnie mnie zaskoczył.

 

A wiesz z czego był wykonany ?

Z kabla XLO czystosci 4N, modelu pro 600, użyte było do wykonania jakieś 4-5 metrów drutu. 

 

Pokonał zdecydowanie chyba jednak  Signature IC, ale jeśli Referenz to nie będę rozpaczał, nie pamiętam.

 

To nie są tanie rzeczy, potrafić z tak słabej miedzi głośnikowej,wykonać kabel, lepszy od rasowej konstrukcji, którą był okablowany w 1999 roku prawie cały AudioShow..a kable reklamowane jako najlepsze na świecie.

 

Przewody były walcowane na szkle, całymi dniami, dlatego grały..

 

 

 

To kończy konwersacje, chyba rozumiesz że wyszło na moje, możesz być mną zachwycony, masz kumpla na poziomie no i mamy wspólnych znajomych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi , że są jeszcze osoby które w zakładce HiEnd tracą czas na dyskusje z 747 ... Czy nie ma sposobu aby jego wpisy usunąć , a jego całkowicie zablokować ? Przecież to jest typowy troll , czyli zgodnie z Regulaminem forum powinno się go zablokować.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac leki przestaly dzialac,a sen zimowy dobiegl konca. @747 zaintrygowales mnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TUX napisał:

747

Trolle wykonują kable 22 lata temu dla najznamienitszych audiofili, oceniane jako nieźle grające, - życzyłbym forum samych takich troli, wyspecjalizowanych w róznych kierunkach Tux.

Teraz, p0is0n napisał:

@747

p0is0n, nie jeteś złym chłopakiem, to co opisałeś w "o mnie" jest bardzo dobre i pouczające, dlatego przytoczyłem, po prostu szukasz tego samego co moja skromna osoba, - bogactwa małych sygnałów, - niespójność jaką dostrzegłem polega tylko na tym, że scena sama ustawi sie superprecyzyjnie, jak tylko ów porządek microsygnałowy nastąpi, nie musisz po prostu poświęcać jednych wartości dla czegoś innego, wszystkie najwspanialsze parametry czy wrażenia odsłuchowe, mogą bez przeszkód zamanifestować się  w jednym systemie, w tym samym czasie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.