Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor na audax-ie TM025F1


Piotreq23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum,

 

Składam obecnie dwudrożne monitory i mam kilka pytań odnośnie świeżo co nabytego głośnika firmy Audax.

Jest to wysokotonowa kopułka tekstylna o modelu TM025F1. Na forum i w ogóle na polskich stronach nie jest to zbyt popularny głośnik choć jego konstrukcja od razu przypadła mi do gustu i postanowiłem zaryzykować jego kupno. Czy ktoś montował ten przetwornik w jakiejś kolumnie i może powiedzieć jak sprawuje się ów głośnik?

Na "środek i dół" chcę wstawić Monacora SPH-165KEP i też się waham czy "brzmieniowo i klasowo" taki duet będzie odpowiedni.

 

Pozdrawiam,

[obrazekLUKASZ-253730_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znam ten model wysokotonówki. Kiedyś próbowałem go łączyć z różnymi głośnikami - Vifą, audaxami , teslą

Myślę że połączenie z Monacorem SPH 165KEP może dać w sumie niezły rezultat. Audaxik nie nalezy do głosników miłych , ciepłych i romantycznych. Raczej szybki i czasami potrafiący zagrać wręcz ostro.

Monacor gra podobnym klimatem więc razem mogą stworzyc duet o dobrej dynamice i szykości. Może być OK - pod warunkiem że takie brzmienie Ci odpowiada....

 

Audaxa radziłbym "potraktować" filtrem wyższego rzędu ( min. 2-giego a jeszcze lepiej trzeciego) - choćby w trosce o wytrzymałość mocową( pięta achillesowa większości Audaxów wysokotonowych) . A przy połączeniu z kevlarowym Monacorem trzeba będzie raczej dość nisko ustalić podział...

 

 

pozdrawiam

 

Waldek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki audaxa już "wygrzane" i mogę coś nieco o nich powiedzieć.

Głośniki zamówione w elfie dotarły do mnie bardzo szybko- po czterech dniach już je miałem. Audax wygląda bardzo przyzwoicie, jakość wykonania i zastosowanych materiałów na najwyższym poziomie i to przy cenie około 80zł netto za sztukę.

Na początku zrobiłem szereg pomiarów SW aby sprawdzić dane producenta z rzeczywistością i nie rozczarowałem się. Pomiary charakterystyki wykazały dużą liniowość głośnika, nawet pod kątem 30 stopni.

Jeszcze nie kupiłem monacora więc umieściłem audaxa w obudowie razem z tonsilem GDN25403 (wiem, szaleństwo :-) Całość w układzie 2dr, podział na 3kHz z filtrem dolnoprzepustowym pierwszego rzędu i dla kopułki - drugiego rzędu.

Jak to gra?

Nie można powiedzieć, że głośnik gra ostro, przynajmniej przy podziale na poziomie 3kHz. Kopułka zachowuje się wręcz fantastycznie, grając szczegółowo i cały czas pokazuje, że jest obecna i gotowa na odwzorowanie wielu wysokich częstotliwości z dużą rozdzielczością. Po odsłuchu wielu różnych nagrań przekonałem się do jej brzmienia i jestem zaskoczony jak za niewielkie pieniądze można uzyskać taki efekt.

Przesłuchałem głośnik bardzo dokładnie przy pomocy płyty "Best of Chesky Classics & Jazz and Audiophile Test Disc Volume 1" - instrumenty odwzorowane znakomicie i cały czas bez zmęczenia, gładko każdy utwór aż chciało się słuchać.

Z niecierpliwością czekam na monacory SPH-165KEP aby połączyć je z kopułkami audaxa i stworzyć monitory, z których będę zadowolony. Póki co wybór kopułki mnie nie rozczarował.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.