Skocz do zawartości
IGNORED

PC > DAC + zestaw co poprawić?


_Kamol_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam DAC Cambridge Audio Dacmagic 100, Sony TA-F444ES ( w planach coś nowszego) oraz Audio Physic Tempo VI.

Aktualnie muzyka jest odtwarzana z Foobara 2000 (Flac, bit perfect) lub Tidal (HI-FI, Master) poprzez USB > DAC.

Czy można jakoś polepszyć jakość dźwięku? Czy zakup płyty głównej z wyjściem Toslink i podłączenie Toslink > DAC coś zmieni? Czy bawić się w konwertery typu M2Tech HiFace Two? Czy zostawić jak jest ? Oprócz tego jaki wzmacniacz polecacie do Tempo? Używany do 4000-5000 zł? DACa zostawić czy też pomyśleć o jakimś nowszym?

 

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, _Kamol_ napisał:

Czy zakup płyty głównej z wyjściem Toslink i podłączenie Toslink > DAC coś zmieni? Czy bawić się w konwertery typu M2Tech HiFace Two?

Moim zadaniem kupowanie płyty z wyjściem optycznym do tego daca który masz mija się z celem. Zewnętrzny konwerter jak najbardziej może zrobić różnicę, ale znowu wąskim gardłem będzie dac.No i bardziej coś w rodzaju Gustarda U16 niż m2tech. W swoje cenie jest to świetny konwerter, jasny, detaliczny, z dobrą głębia. Wzmacniacz za 4-5 tys. i dac za 500zl? Jeżeli z kolumn jesteś zadowolony to wzmacniacz i dac do wymiany, a najlepszą opcją jeżeli źródłem ma być pc, konwerter, dac i wzmacniacz.Chociaż to też będzie zależało, jak dobre jest wejście usb w dacu, czasem konwerter nie wnosi poprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najsłabszym ogniwem u Ciebie obecnie jest wzmacniacz, słuchałem połączenia Hegel H200 z AP Tempo VI i zrobiło na mnie to duże wrażenie. Grają niskie tony z dużą kontrolą, czuć ich moc, zróżnicowanie, bardzo dobre przestrzenne granie, granie naturalne i żywe, dobra separacja instrumentów i detali, wysokie nie kłujące. Jeden lekki minus dla mnie wokale mi się wydają delikatne cofnięte, względem reszty pasm, ale całokształt jego grania sprawił że u mnie został. Ale najlepiej i tak samemu posłuchać czy takie granie spasuje. Jak dorzucisz 1k do budżetu to można pokusić się o H300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ma takie zestawienie H200 z Tempo 6, podpytaj się go jak to u niego gra, z tego co pisał to bardzo dobrze?. Co do DACów to do PC mogę śmiało polecić np. Xonara STX II

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale czy to będzie lepsze od Dacmagic, musiałbyś sam przetestować, dodatkowo ma wymienne wzmacniacze operacyjne to też można się z tym pobawić, bo wpływają na brzmienie, dodatkowo ma wyjście optyczne i wzmacniacz słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, znalazłem też troszkę tańsze wzmaczniacze tj. Hegel H80 oraz NAD C375 Bee co myślicie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H80 nie napędzi tak dobrze Twoich kolumn jak H200. Miałem podłączony pod swoje kolumny ten wzmacniacz przez jakiś czas grało to bardzo dobrze, ale ja mam do napędzenia 2 głośniki, u Ciebie 4, jak podłączyłem H200, to niskie stały się potężniejsze i lepiej kontrolowane. Poprawa w prawie wszystkich aspektach, poza wokalem, który moim zdaniem jest lekko do przodu wysunięty względem H200, co jak pisałem akurat mi bardziej podchodzi. Jak masz 5k do wydania, to z Hegla bym brał H200 do Twoich kolumn,  może jeszcze H100 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to już musisz się najlepiej podpytać w klubie Hegla, bo z nim nie miałem styczności. Przypomniało mi się z minusów H200 i H100, że po włączeniu zawsze się ustawiają na wejście XLR i poziom głośności 30, ale idzie przywyknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to będę celował w Hegela H200/H100. Rozumiem, że przy H100/H80 wbudowany DAC powinien w pełni zastąpić CA Dacmagic100, którego będę mógł spakować i sprzedać? Tym samym nie będę potrzebował już interkonektów. Wystarczy dobry USB i dobre głośnikowe kable. I właśnie jakie? AP grają dość jasno, Hegel raczej neutralnie, jaki kabel USB i głośnikowe polecacie do ocieplenia, uspokojenia brzmienia, ale bez utraty detali? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _Kamol_ napisał:

Rozumiem, że przy H100/H80 wbudowany DAC powinien w pełni zastąpić CA Dacmagic100, którego będę mógł spakować i sprzedać?

W H80 jest przeciętny, zresztą w tym budżecie wbudowane DACi we wzmacniaczach szału nie robią. Kablem USB nic nie ocieplisz, styknie jakiś za 30-50zł dobrze ekranowany, np. Lindy. Hegel z AP gra wysokie tony dla mnie gra optymalnie, ale to też kwestia jak to Ty odbierasz, więc ja tam nie chciałem tego zmieniać. Mam małe doświadczenie w kablach, ale szczerze Cordial CLS225, który miałem gra prawie tak samo dobrze jak Audioquest Rocket11, którego obecnie mam, w którym lekko na plus są wokale dla mnie. Czy warto musisz sam ocenić, ja wypożyczałem Audioquesty z TopHifi na testy. RCA mam na Cordialu CIK122

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Na tym zestawie nie czuję ostrości grania wysokich? Może u Ciebie te jasne granie wynika z użycia Dacmagica100, bo z opinii na forum które czytałem, było podkreślane jego mocniejsze granie góry.

Co do wzmacniacza może jakieś inne opcje do Tempo 6, może ktoś poleci w klubie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, _Kamol_ napisał:

Ok, to będę celował w Hegela H200/H100. Rozumiem, że przy H100/H80 wbudowany DAC powinien w pełni zastąpić CA Dacmagic100, którego będę mógł spakować i sprzedać? Tym samym nie będę potrzebował już interkonektów. Wystarczy dobry USB i dobre głośnikowe kable. I właśnie jakie? AP grają dość jasno, Hegel raczej neutralnie, jaki kabel USB i głośnikowe polecacie do ocieplenia, uspokojenia brzmienia, ale bez utraty detali? 

Doskonaly gust jesli chodzi o kolumny - gratuluje ? U mnie graja (a raczej graly) z h200 i jest dobrze. Z h300 lepiej.

Wbudowany DAC w heglach nie jest dobry na dzisiejsze czasy. Na start proponowalbym topping d50 badz 50s (zaleznie czy zalezy ci na bt - u mnie sluzylo do filmow). Cena nowki ok 1100zł (d50s). Uzywke sprzedalem z dwa tygodnie temu za 900zł (półroczna na gwarancji). D50 kupisz taniej. 

Jesli ci sie spodoba to wtedy d90 - który z heglami i AP brzmi kapitalnie - dwie wersje wystepuja d90 i d90 mqa. Jesli nie zalezy ci na obsludze mqa (czyli tidalowski master) to kilka stow w kieszeni. Cena to ok 3500 za d90 mqa i 3000-3100 za d90. Uzywki sporo taniej ?

Źródło - komputer badz raspberry z nakladka. Jesli komputer to usb, jesli raspberry to coax najlepiej.

Z kabli glosnikowych - u mnie graly na wireworldach luna 8, ale nie bylo to szczegolnie trafne polaczenie. 

Jesli bedziesz sie zastanawial nad Heglem h200 - sprzedaje swojego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla forumowicza zejde z ceny powiedzmy o 5% - 4750 i jest twój. Jesli z odbiorem osobistym (Szczecin) to na miejscu mozesz posluchac jak brzmi z AP Tempo VI - moj egzemplarz jest na miejscu, wiec nie musisz targac swoich ?

 

H300 lepiej brzmi, ale cena poza budzetem - chodza teraz bodazje w okolicach 7k 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 23:04, _Kamol_ napisał:

Czy można jakoś polepszyć jakość dźwięku?

Można.

W dniu 19.09.2020 o 23:04, _Kamol_ napisał:

Czy zakup płyty głównej z wyjściem Toslink i podłączenie Toslink > DAC coś zmieni?

Bez sensu.

W dniu 19.09.2020 o 23:04, _Kamol_ napisał:

Czy bawić się w konwertery typu M2Tech HiFace Two?

Niekoniecznie. Dobry konwerter zawsze robi super robotę w zestawie ale pod warunkiem, że wejście USB w DAC jest gorsze. Kambodża to elektronicy wysokiej klasy, zadbali więc zarówno o jakość wejścia, jak o jego izolację galwaniczną. Na wszelki wypadek, gdyby jednak nie zadbali ? , to pomóc może zasilacz USB ULPS Tomanek lub inne podobne urządzenie. Odcina cały syf z łącza USB komputera, przepuszcza tylko sygnał i czyściutki śliczny prąd ? do zasilania konwertera.

W dniu 19.09.2020 o 23:04, _Kamol_ napisał:

Oprócz tego jaki wzmacniacz polecacie do Tempo?

Wzmacniacz na 100% jest do wymiany. DAC też bym wymienił, szczerze mówiąc. To niska półka.

Polecane kolumny: skuteczne. Polecany wzmacniacz - Sugden lub coś innego w Pure Class A. Pass, Luxman, Accuphase, starsze modele Musical Fidelity. Polecany DAC - NOS DAC, najlepiej na starych kościach Philipsa TDA1541, lub Burr Brown PCM56P, mogą też być stare modele Analog Devices (bez oversamplingu!). Polecam firmę MHDT. W normalnych pieniądzach nic nie zagra lepiej niż ich przetworniki z buforem na podwójnej triodzie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem jeszcze hegle pod katem h300 - jest na olx za 6k. Co prawda od slonca odbarwiony mocno, ale jesli nie zalezy ci na aspekcie wizualnym i zwiekszysz budzet do 6k to swietny wybor. 

Znajomy, ktory pozyczyl ode mnie Tempo VI na weekend podlaczyl je do Tact Millenium - i spodobalo mu sie na tyle, ze w koncu je ode mnie kupil zamieniając swoje Vandersteeny 3a. 

Opcji jest duzo. Imho najlepiej przesluchaj i sam zadecyduj. Na h200 nie bede cie naganial, bo to glupie skoro chce sprzedac ? H300 jest zdecydowanie lepszym wyborem i masz daca, ktory tymczasowo posluzy. Nie musisz od razu zakupic. Chociaz ze wczesniej wymienianych przeze mnie toppingow to d50/d50s nie ma sensu do h300. Za maly progres w stosunku do zintegrowanego zeby bylo sens brać. Tutaj juz d90, ktory z h300 brzmi oszalamiajaco. Tylko cena za zestaw wzmak + dac to prawie 10k, w stosunku do ok 6k za h200 + d50s. 

Tempo VI to swietne kolumny i zostana z toba pewnie na dluzej ? Reszta tego co masz to do jak najszybszej podmianki. Aktualny zestaw to jak dobry samochod z silnikiem z malucha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, aliengbl napisał:

Tempo VI to swietne kolumny i zostana z toba pewnie na dluzej ? Reszta tego co masz to do jak najszybszej podmianki. Aktualny zestaw to jak dobry samochod z silnikiem z malucha

To, to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.