Skocz do zawartości
IGNORED

Piekło zamarzło: pliki i analog konwertowany w locie made by Hiraga & Yamamura


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.09.2020 o 20:22, ASURA napisał:

system rzadko używany

Systemem rzadko używanym, może być system fabryczny z rynku oraz takie same kable, - przecież powszechnie wiadomo jak grają poszczególne elementy, choćby z gazet, recenzji, wystaw etc..czym się więc zachwycać, ekscytować ?

Szacuję że po dwóch miesiącach, kurz jest jedynym zainteresowanym takim "systemem"..

Cały światowy hi end, to dziś przerost formy nad treścią.

Koncerny z Japonii ledwo ledwo coś ratują, ale bez przekonania, gdyż Anglosasi wykończyli ich jakiś czas temu politycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faza musi być przepięknie rozjechana. Równie dobrze można w takim wypadku puszczać muzykę w toalecie, podobne efekty sterefoniczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Do tego dochodzą same właściwości pokoju, wymiary

O to to!

Jakże często zapomina się o tzw. "złotej proporcji" (szerokość-długość-wysokość) komnaty, gdzie ma być odtwarzana muzyka.

W takiej już "na dzień dobry" zawsze akustycznie będzie "z górki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piano napisał:

Jak nie widać, gdy widać ?

Ja tu nie widzę żadnej zagadki.

Ustrojami są też meble, np. spora kanapa, fotel, dywany( tutaj mamy przykrytą większą część podłogi), półki ( spory, zróżnicowany regał, a nawet ich zespół tworzący rodzaj adaptacji) , kantówki, obrazy, osobliwa aranżacja oświetlenia bocznego, sufit i jego architektura. a także rodzaj "graciarni" w części gdzie stoi system. 

 

zapomniałeś w tej wyliczance kantówek i obrazów oraz oświetlenia wspomnieć o najważniejszym ustroju - mózgu słuchacza - dostroi się do wszystkiego nawet do radyjka kuchennego jeśli będzie miał wystarczająco długą ekspozycję.

System który może wytworzyć 128SPL tym bardziej potrzebuje  dopieszczonego akustycznie pomieszczenia..a tu ciasno, pierwsze odbicia "zaniedbane".. Dlatego z całą pewnością w tych warunkach u tych szanownych panów - i piszę to mając najwyższy szacunek do nich  bo doceniam ich wiedzę, pracę i kunszt oraz doświadczenie - system ratuje zastosowany  i wspomniany w artykule room correction o który zapytałem wcześniej ale temat nie został podjęty ,przeczytać że w domenie cyfrowej to i ja umiem...a w jakiej ma być w 21 wieku??!...no chyba że istnieje ukryta pod tynkiem adaptacja, co nie jest wykluczone, ale tego oczywiscie nie wiem i dlatego to jest zagadka. A "piekielna" bo  nawiązuje do tematu wątku.

Chciałbym posluchać tego systemu w dopracowanych akustycznie 100m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i jak Ty możesz ludzi zrozumieć skoro jak sam pisałeś rodzice cię wsadzili do czółenka i puścili żebyś sobie dryfował. Tak dryfujesz do dziś przepełniony pychą przez pryzmat kasy. Obnosisz się z tym przy każdej możliwej okazji a z ludzi mniej majętnych kpisz. 
Audio traktujesz jako narzędzie do udowodnienia światu, że Cię stać oraz do podkreślenia swojego statusu materialnego. 
Jest wielu udzielających się na tym forum ludzi majętnych ale nikt się z tym nie obnosi i nie kpi w taki sposób jak Ty z ludzi mniej majatnych lub poprostu niechcący oddawać nerki dla jednego hobby. 
Nie boli mnie i nigdy nie bolało, że ktoś ma więcej kasy odemnie. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Wieczna pogoń za kasą doprowadzi do tego, że ile byś nie miał kasy to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał więcej a to doprowadzi Cię do tego kim właśnie Ty jesteś. Pustym, samotnym i bezwartościowym moralnie człowiekiem. 
 
 




A moim zdaniem, jest zupelnie odwrotnie.Nie kojarze wpisu sly30, ktory by wykpiwal niemajetnych.Ty za to prezentujesz postawe afroamerykanow, ktorzy sa wiekszymi rasistami niz biali.Pojawiasz sie w watku, smecisz i glupio madrzysz.U mnie zrobiles to samo.Jakie masz do tego podstawy?Kim Ty jestes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Airmike napisał:

a tu ciasno

 cóż.., czym chata bogata ;-))

nawiasem dodam, ze u mnie np. większość jest jak jest, a nie jakbym chciał  czy być powinno I to nie jest sprawa chciejstwa czy kaprysów żony. Mam absolutną swobodę w aranżacji czy modelowaniu akustycznym, ale co z tego, skoro u podstaw bryła pokoju bardziej służy spotkaniom towarzyskim niż poważnemu hi fi. ( układ izby w literę L) Mogę stanąć na kiju, wpompować $ i wylać beczkę potu, ale nigdy nie zrobię z tego pokoju, to co być powinno dla reprodukcji. 

Mankamentów jest więcej, ale nie o mnie tu temat?

Na marginesie, wracając do tematu, można marudzić na to czy tamto, ale w sumie, fajnie się chłopaki tym wszystkim bawią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem, jest zupelnie odwrotnie.Nie kojarze wpisu sly30, ktory by wykpiwal niemajetnych.Ty za to prezentujesz postawe afroamerykanow, ktorzy sa wiekszymi rasistami niz biali.Pojawiasz sie w watku, smecisz i glupio madrzysz.U mnie zrobiles to samo.Jakie masz do tego podstawy?Kim Ty jestes?
Nie mam zupełnie nic do Ciebie. Niech tak zostanie nadal. Zanim znowu coś głupiego napiszesz w moim kierunku dobrze się zastanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, piano napisał:

 cóż.., czym chata bogata ;-))

Na marginesie, wracając do tematu, można marudzić na to czy tamto, ale w sumie, fajnie się chłopaki tym wszystkim bawią ?

otóż to, fajnie się chłopaki bawią i chwała im za to że chcą coś z tej zabawy światu pokazać! ?

każdy warunki ma jakieś i nie można dać sie zwariować, podporządkowanie totalne wszystkich sfer życia temu hobby to też niezbyt zdrowe podejście, także zdrowy umiar we wszystkim, "chadzać ścieżką złotą" jak pisał klasyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piorasz napisał:

Chętnie bym tak zrobił. Ty jednak wiesz lepiej i znasz mój system lepiej niż ja sam. Dlatego pozwoliłeś sobie w którymś wątku na jego ocenę. Na ocenę innych systemów lub jego elementów u innych userów też wielokrotnie sobie pozwalałeś choć w życiu ich nie słuchałeś w danym zestawieniu. Niestety mój system zna tylko kilku ludzi i gdyby oni by go skrytykowali nie miałbym z tym żadnego problemu bo go poprostu słuchali.
Nie oceniam i nigdy nie oceniałem Twojego systemu ani nawet pojedynczych jego elementów. Ani Twojego ani nawet żadnego innego systemu, którego nie słuchałem. Czy teraz wreszcie dotarło coś do Ciebie?


 

Nie jesteś zbyt bystry, bo nic nie rozumiesz z wpisów. Nawet żartów nie rozróżniasz od innych wpisów. Nie oceniam systemów, a jedynie poszczególne ich elementy, które znam np same kolumny, kable czy wzmacniacze. Forum jest od tego by wymieniać się wrażeniami i doświadczeniami. Twoje podejście, że „ wiem ale nie powiem” to podejście trolla i szkodnika forumowego. Wpisów o audio nie zamieszczasz, za to krytyka osób jest non stop. Nie tylko mojej osoby, czy gościa od S16. Jesteś zwykłym hejterem bez pojęcia o audio.

2 godziny temu, p0is0n napisał:
7 godzin temu, piorasz napisał:
 
 

A moim zdaniem, jest zupelnie odwrotnie.Nie kojarze wpisu sly30, ktory by wykpiwal niemajetnych.Ty za to prezentujesz postawe afroamerykanow, ktorzy sa wiekszymi rasistami niz biali.Pojawiasz sie w watku, smecisz i glupio madrzysz.U mnie zrobiles to samo.Jakie masz do tego podstawy?Kim Ty jestes?

Bo nigdy nie wykpiwałem finansów innych osób, ani osób mniej majętnych. Prosiłem by podał cytat takiego mojego wpisu i cisza. To obsesja tego hejtera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo nigdy nie wykpiwałem finansów innych osób, ani osób mniej majętnych. Prosiłem by podał cytat takiego mojego wpisu i cisza. To obsesja tego hejtera. 
Nie mam zamiaru tracić czasu na Ciebie i szukać przykładów. Zresztą przekręcasz fakty by jak zwykle się wybielić. Kto czyta uważnie Twoje posty to doskonale wie o czym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak się chcecie dalej nawalać to przenieście się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nic nowego nie stwierdzę, jeśli napiszę, że audio na najwyższym poziomie to niszowe hobby dla majętnych, więc po co te nerwy....

... i nie będzie lepiej, widząc rosnące pokolenia smartfonowców, które zielonego pojęcia nie mają o możliwościach brzmienia dużych systemów,  będzie to hobby patrząc w przyszłość, jeszcze bardziej niszowe, a tym samym będzie wymagało jeszcze większych nakładów finansowych.

Co do akustyki u Panów w Japonii, to nie mierzmy tego polską betonowo-murowaną miarą, ponieważ konstrukcje domów w KKW to jest inny świat akustyczny w stosunku do naszych BUDOWLI ? 

ps. doprawdy ciężko jest zrozumieć pretensje co poniektórych, że kogoś stać na więcej, już kiedyś były takie systemy, gdzie wszystkim należało się po równo. Wygląda, że jak ktoś się już czegoś dorobił w życiu,  to w ogóle chyba nic nie powinien tu pisać...? idiotyzm 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, m4tech napisał:

doprawdy ciężko jest zrozumieć pretensje co poniektórych, że kogoś stać na więcej, już kiedyś były takie systemy, gdzie wszystkim należało się po równo. Wygląda, że jak ktoś się już czegoś dorobił w życiu,  to w ogóle chyba nic nie powinien tu pisać...? idiotyzm 

Dokładnie tak. I dlatego audiofile już tu nie piszą. Zostało niewielu. Po co mają wysłuchiwać pretensje hejterów. Typowa Polska zawiść niszczy wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jak się chcecie dalej nawalać to przenieście się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Chciałbym jednak zauważyć, że to ja pierwszy zostałem zaatakowany. Każdy inny kto to zrobi może się spodziewać ciętej riposty z mojej strony. Kolega Sly już dawno sobie u mnie nagrabił grabi sobie dalej i takie są skutki.
Wszystkich innych, którzy na tym cierpią poprzez bałagan w wątkach bardzo przepraszam.



Po co mają wysłuchiwać pretensje hejterów.


Mylisz hejterów od tych, którzy mają inne wartości moralne lub inny światopogląd i nie potrafisz tego uszanować ani zaakceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menda nie da spokoju innym. Będzie tak zaśmiecał każdy wątek. Ale na pytania o audio....zawsze cisza.

13 minut temu, piorasz napisał:

Mylisz hejterów od tych, którzy mają inne wartości moralne lub inny światopogląd i

A co ma światopogląd i morale do tematów audio? Kogo tu obchodzi twój światopogląd? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




A co ma światopogląd i morale do tematów audio? Kogo tu obchodzi twój światopogląd? 


Pisałem ogólnie o ludziach takich jak Ty.. Nie piszesz tylko w wątkach audio, więc jakiś obraz sobie o Tobie wyrobiłem.
Dla mnie jesteś szorstkim burakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menda dalej swoje. Nie widzisz kmiocie, że ludzie mają dość twojej osoby i hejtu w tej zakładce? Piszą ci wprost, że masz spadać na drzewo i nie zaśmiecać ich wątków. Nikogo nie interesuje co masz do powiedzenia na temat mojej osoby. To nie jest temat audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że niechętnie piszę od jakiegoś czasu o audio można zawdzięczać takim ludzią jak Ty, którzy bardzo skutecznie zniechęcają do pisania czegokolwiek o audio. Miej swoich poklepywaczy a ja się powoli wycofuję z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Menda dalej swoje. Nie widzisz kmiocie, że ludzie mają dość twojej osoby i hejtu w tej zakładce? Piszą ci wprost, że masz spadać na drzewo i nie zaśmiecać ich wątków.


Nie. Nie widzę. Może Ciebie mają dość tak samo jak mnie (w tym sporze napewno) - nie schlebiaj sobie zbytnio. Większość ludzi nie chce się angażować w czyjeś spory i to jest dla mnie oczywiste bo bardzo zdrowe. Jedno jest jednak pewne, że każdy z czytających wyciągnie sobie odpowiednie wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:


Wszystkich innych, którzy na tym cierpią poprzez bałagan w wątkach bardzo przepraszam.

 

.... lepiej nie robić tego i nie przepraszać ....żaden wątek  nie uchowa się po takich wpisach.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



.... żaden wątek  nie uchowa się po takich wpisach.....


... No i powtórzę - nie ja zacząłem ten syf.

Nowe zasady na forum są świetne. Nikt nic nie usuwa. Żadnych manipulacji ze strony Władz forum. To co zostało napisane zostanie na długi czas zapisane. Dla mnie bomba. Potomni powinni być jak najbardziej świadomi kto - kim naprawdę jest. Gdyby było tak zawsze mielibyśmy o wiele jaśniejszy obraz o pewnych osobach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kompletnie mnie nie obchodzi kto z kim chodzi pod prysznic ( kto kim jest)..... jest to forum audio i najlepiej trzymać się tematu wątku a nie wyciągać jakieś  brudy... jeżeli takie rzeczy robią kobiety to przymykam oka..... ale dorośli faceci...... wstyd.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
....kompletnie mnie nie obchodzi kto z kim chodzi pod prysznic ( kto kim jest)..... jest to forum audio i najlepiej trzymać się tematu wątku a nie wyciągać jakieś  brudy... jeżeli takie rzeczy robią kobiety to przymykam oka..... ale dorośli faceci...... wstyd.....
A nie wiedzałeś dotąd, że faceci ponoć to gorsze plotkary niż kobiety? :)

A na poważnie..
Dobrze wiesz, że z poważnymi gościami to lubię pogadać. Nawet na niepoważne lub mniej poważne tematy.

Przyznaję.. Ten mój spór ze Sly jest niepoważny. Jednak każda ze stron powinna to zrozumieć. Ja powiedziałem "przepraszam" - druga strona wyzwala mnie od mend. Coś jeszcze dodać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Miroslav1 napisał:

....kompletnie mnie nie obchodzi kto z kim chodzi pod prysznic ( kto kim jest)..... jest to forum audio i najlepiej trzymać się tematu wątku a nie wyciągać jakieś  brudy... jeżeli takie rzeczy robią kobiety to przymykam oka..... ale dorośli faceci...... wstyd.....

Dokładnie tak. Też to widzisz, ale menda to menda. Nie da ludziom spokoju. Piszesz wyraźnie i zrozumiałe, podobnie jak inni, żeby menda już odpuścił, bo to forum o audio, ale menda nie rozumie i nie odpuści. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Też to widzisz, ale menda to menda. Nie da ludziom spokoju. Piszesz wyraźnie i zrozumiałe, podobnie jak inni, żeby menda już odpuścił, bo to forum o audio, ale menda nie rozumie i nie odpuści. 
No tak... Nie myśl, że zniżę się do Twojego poziomu. Już i tak za daleko zabrnołem pisząc z takim czymś jak Ty. Wyszła wreszcie na jaw prawdziwa Twoja chamska postawa. Mam nadzieję, że moderacja tego nie usunie jak dawniej. Jesteś tyle wart ile tu napisałeś. Ja to wiem od bardzo dawna a teraz będą inni wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piękne wydania.
Kończę słuchać Duka. Bez porównania do wersji CD z Empik. A nawet przepaść. Polecam ta płytę w tej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.