Skocz do zawartości
IGNORED

NAJGŁUPSZE POWODY WYCOFYWANIA AUKCJII...


Bartlomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnio nagminne stało wycofywanie się przez sprzedających z aukcji zaraz przed jej zakończeniem w przypadku, gdy cena ich nie satysfakcjonuję, pomyślałem, że może warto by było co "ciekawsze przypadki" zapisywać. Może to z czasem przyniesie jakiś efekt, gdy Ci, którzy tak postępują zorientują się, w jaki sposób są oceniani w oczach innych i może zrozumieją, że lepiej już dać jakąś cenę minimalną niż robić takie powtarzające się w sposób nagminny żałosne zagrania...

 

Proponuję, w związku z tym, że po pewnym czasie allegro usuwa informację o aukcjach, wpisywanie tutaj, czego dotyczyła aukcja, kto ją wystawił oraz przytoczyć "ten bardzo wiarygodny" powód odwołania oferty...

 

Jeśli allegro nic nie zrobiło z tym do tej pory to może w końcu się zorientują (może czasem ktoś z pracowników allegro tu zagląda) że jest to idiotyczne i bardzo zaniża poziom aukcji internetowych na ALLEGRO... Bądź co bądź to forum ma duży wpływ na to co się dzieję na allegro (ceny) to może i w ten sposób wpłynie na ten bardzo żenujący proceder.

 

Mój pierwszy typ:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Towar: McIntosh MC 7100 - KOŃCÓWKA MOCY - OKAZJA

 

Sprzedający: L-530

 

Powód odwołania oferty (zaraz przed zakończeniem): PRZEPRASZAM ALE CHCIAŁEM PRZED CHWILĄ SPRAWDZIĆ COŚ Z TYŁU WZMAKA ŻEBY ODPOWIEDZIEĆ NA MAILA I SPADŁ MI NA ZIEMIE

 

no comment...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to z tego, ze od jakiegos czasu allegro sciaga spore sumy za opcje "cena minimalna" i o ile sie nie myle jest ona zalezna od wysokosci samej ceny minimalnej (zobaczcie ile jest aukcji od 1 zl!). Tak wiec czesc sprzedawcow zeby nie zaplacic za duzo za wystawienie nie robi ceny minimalnej, tylko od 1 zl i obserwuje tok zdazen.

 

Z reszta co to za roznica dla kupujacego czy jest cena minimalna, czy sprzedajacy skonczy aukcje przed koncem, bo nie jest zadowolony? - jeden i drugi motyw konczy sie tym samym - nie kupieniem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mała różnica - takie napisik "cena minimalna nie została osiągnięta", jeśli będzie ona ustalona za wysoko to licytujący sam zrezygnuje - i od niego to zależy, a nie od widzimisię sprzedającego. Czy "kup teraz" też jest tak drogie? Jeśli nie to może dawać cenę "Kup teraz", i zaznaczyć powód ewentualnego odwołania aukcji w przypadku nie osiągnięcia satysfakcjonującej ceny.... każdy się domyśli jaka to w przybliżeniu cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że jeśli komuś żal wydać maksymalnie 2 zł (bo tyle teraz wynosi najwyższa cena za wystawienie przedmiotu, nie licząc opcji dodatkowych które są poza tym tematem) i woli stosować tego typu zagrania to traci w oczach innych a tym samym zmienia zupełnie sens czegoś takiego jak licytacja w której istnieją pewne zasady a jedną z nich jest nie wycofywanie się z aukcji na kilka chwil przed jej zakończeniem i wymyślaniu niedorzecznych powodów. To często obserwowane zjawisko na allegro świadczy w takim wypadku o zupełnym braku poszanowania dla tych, którzy licytują. Jeśli ktoś robi to dla 2 zł to czy z kimś takim warto robić jakiekolwiek interesy? Allegro powinno oprócz komentarzy dodać np. pozycję ile razy dany użytkownik zakończył aukcję przed jej zakończeniem, lub najlepiej w ogóle zablokować (np. w ostatnich 24 godzinach) możliwość jej zakończenia, co w łatwy sposób pozwoliłoby uniknąć nagminnie powtarzających się takich przypadków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAch to Ty! - Zdążył jeszcze wykrztusić Mac przed upadkiem na podłogę, gdy Przykry znienacka objął go od tyłu...:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey, zjawisko staje się powszechne. I wcale nie przez wszystkich uważane jest za naganne, jak dowodzą niedawne dyskusje na forum (np. wątki 14363, 14486). Zamiast (oprócz?) "piętnowania" tutaj, lepiej chyba zgłaszać podobne przypadki administratorom Allegro, poprzez formularz kontaktowy. Może zaczną bardziej restrykcyjnie traktować takich... ten, tego.

 

Przy okazji: dlaczego w "stereo", a nie na bocznicy? Na bocznicę ten wątek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo ---> Allegro na pewno dostaję takie listy b. często, ale jakoś nie robią one wrażenia na administratorach, bo nic się nie zmienia. A tutaj przynajmniej ktoś taki może zostać zauważony i zapamiętany ze stratą dla siebie i może w przyszłości nie będzie tak postępował. A co do twojego zapytania, czemu tu a nie na bocznicy? Bo tu więcej ludzi "przebywa" i już. Ja bym się tak nie pieklił o to... Zwłaszcza, jeśli samemu umieszcza się wpisy typu "Administracja: zmiana emaila?" w kategorii stereo ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta licytacja Maca to kuriozum i kompletna kompromitacja. Ciekawe kiedy Mac cudownie ozdrowieje i pojawi się w hifi.pl, albo obok w ogłoszeniach. Chyba, że tak "uszkodzone" urządzenie ktoś nierozważny już kupił :))))Zdarzają się też ciekawe uzupełnienia opisów, typu "proszę nie licytować tak śmiesznymi kwotami, bo zakończę aukcję przed czasem". Brawo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to ostatnio bardzo nagminne ale sprostowanie : oplata za CENE MIN moze wyniesc nawet 50zł !!!! a nie 2zl

Proponuje przeczytac reg allegro i ich cennik.

 

Uwazam ze stosuja idiotyczna polityke cenowa i dlatego tak sie dzieje. Sprzedajacy nie ma pewnosci ze ktos da tyle ile on chce, a wystawianie kilka razy aukcji z ceną min to sie czuje w portwelu jak np sprzet jest drozszy (kilka tys zl)

 

Do czasu az allegro nie bedzie ubezpieczalo transakcji na kilka tys zł takie przypadki beda coraz czestrze.

Po co mam placic jak serwis nic nie gwarantuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Allegro popatrzyło na to jak działa nasze państwo, i postanowiło działać podobnie. W tym wypadku jest to nie zarabianie na transakcjach (do czego allegro jest powołane), tylko na wystawianiu cen minimalnych. Żenujące. Mam od dawna konto na ebay. Zdarzało mi się tam coś parę razy wystawić, dwa razy sprzedałem, parę razy kupiłem, parę razy nie sprzedałem i raz wycofałem. Zapłaciłem tylko za zakończone transakcje sprzedaży. Jest różnica, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Robert ma rację gdyby opcja ceny minimalnej kosztowała faktycznie 1 czy 2 złote to problem wycofywania aukcji przed czasem zostałby rozwiązany (pojawiłoby się poprostu więcej aukcji z ceną minimalną)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jozwa >

Dokładnie...serwis powinien brac pieniadze za sfinalizowaną transakcje...a nie za to ze łaskawie ja wystawil.

 

Sami zaczeli sie traktowac jako serwis OGLOSZEN a nie Aukcji....ale od klientow wymagaja placenia podwojnie. Za ogloszenie (wystawienie cena min) i za aukcje (prowizja od sprzedazy)....chore

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micmar ->

 

Ale przecież nikt nie zmusza do wystawiania przedmiotu od 1 zł i dawania opcji ceny minimalnej. Wystarczy przecież cenę wywoławczą ustalić na poziomie satysfakcjonującym sprzedającego (a tutaj opłata wynosi max. 2 zł). Nie ma więc usprawiedliwienia dla cwaniaków, którzy puszczają przedmiot od 1 zł, dając nadzieję innym kupującym i patrząc jak oni się przelicytowują, by później odwołać aukcję, gdy ostateczna cena ich nie satysfakcjonuje.

Proponuję zatem zakładkę: oszuści na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... po prostu taka kultura Panowie - nie tylko organizatorów (allegro), ale i uczestników transakcji. Po prostu to jest Polska, Panie...

Rzeczywiście, zgadzam się z Józwą, na Ebay działa to lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten był przynajmniej szczery - "Rezygnuję ze sprzedaży" ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartłomiej: "Bo tu więcej ludzi przebywa i już" to idiotyczny argument. Więcej osób czyta też forum stereo, niż dział ogłoszenia - uznajesz to za usprawiedliwienie dla spamu? ;-p

 

Dalej, nie pieklę się, to raz. A to, że komuś kiedyś zdarzyła się pomyłka, nie znaczy, że takie rzeczy stają się dozwolone. Double ;-p...

 

Co do odwołanych aukcji, sam zgłaszam do administratorom Allegro. Do upadłego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Gdansk ---> Faktycznie masz rację, zasugerowałem się wpisem na stronie allegro gdzie podają, że "Maksymalna opłata za wystawienie (bez względu na liczbę sztuk) wynosi 2,00 zł" nie podając, że dodatkowo liczą sobie za opcję "Cena minimalna" (sam nie korzystam z tej opcji, dlatego nie wiedziałem, że za nią liczą sobie dodatkowo (to faktycznie nonsens). Więc w tym względzie popełniłem błąd, nie zmienia to faktu, że można zacząć aukcję od ceny jaka zadowoliłaby sprzedającego, wtedy każdy wie ile ktoś za to oczekuje. Nie powinno się stosować metody: "początek od złotówki, bo może zaczną się bić, a potem, gdy widzę, że nie biją się tak jakbym chciał, to całuję ich wszystkich w cztery litery...." i wszystko jest OK.

 

Druga ważna sprawa, prośba do LUKARA --->

 

Proszę o przeniesienie tego wątku do kategorii BOCZNICA w celu zaspokojenia, co po niektórych forumowiczów. Ta silna potrzeba upierania się przy swoim jest typowa dla pewnej części osób tu goszczących i niejednokrotnie przyczyniła się już do rozwalanie ciekawych tematów, dlatego, ponieważ celem moim nie było wszczynanie dywagacji czy temat ma być tu czy tam, to dla jego czytelności (zależało mi, aby były tu głównie wpisy o tego typu przypadkach na allegro) lepiej będzie jak znajdzie się tam gdzie pewnym osobom nie będzie tak bardzo wadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pojawil sie news, ze ebay prowadzi juz rekrutacje w Warszawie - czyli pewnie w ciagu kilku miesiecy rusza - bedzie konkurencja to Allegro spusci z tonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.Gdańsk>

2zł - maksymalna cena za wystawienie przedmiotu, wywoławcza jest w to wliczona.

A tak szczuje się użytkowników Mac'iem od złotówki.

IMO nie masz racji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walery >

2zł tak i mozna zaczac od ceny ktora zadowala ale wtedy (wiem z doswiadczenia) ludzie nie chca sie bic....i popyt spada. Jest jakas mentalnosc (ktorej nie rozumiem) ze im wiecej osób licytuje tym ostateczna cena bedzie wyzsza mimo ze np dany przedmiot jest realnie mniej wart.

 

Dlatego tez sprzedawcy stosuja takie tricki a ludzie sie "szczuja" ze kupia porzadne klocki za 100-200zl jak ich wartosc rynkowa 10x tyle....

 

Uwazam ze odwolywanie ofert jest nieetyczne. Rzeczywiscie mozna zaczac od ceny wyjsciowej zadowalajacej sprzedawce a przy drozszych rzeczach to klient bardziej powazny wiec nie trzeba "łosi" na sztuki szukac.

 

Jest jeszcze jeden aspekt i tu naprawde mam racje : allegro liczy tez sobie za wysokie prowizje, zwlaszcza przy drogich towarach nic nie oferujac wzamian.

Skutek taki ze jak ktos wystawi kolumny warte 3tys i beda chetni to najpewniej umowia sie mailowo czy tel na odbior osobisty a by troche z ceny zejsc (na paliwo i gwoli tradycji) zalatwia to poza allegro. I temu sie wcale nie dziwie bo po co placic serwisowi 150zl z 3tys (dane orientacyjne) jak nawet nie gwarantuje sprzedawcy ani kupujacemu pewnosci transakcji. Co innego gdyby np ubezpieczalo 80% kwoty. Wtedy zalatwiamy wszyslko legal i pal licho te 150zl ale jak cos bedzie podejzane to przynajmniej troche kasy odzyskam.....

 

I tu pies pogrzebany bo powyzej 300zl za towar allegro nic nie gwarantuje a kaze sobie placic coraz wiecej, wiec myslacy kupiec sam zadba o siebie i transakcje czyli spotka sie osobiscie calujac w d... pazerny serwis.

 

Czekam na Ebay...niestety allegro jest potentatem i z tego przywileju az nazbyt korzysta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołujemy ofertę - podręczny zestaw powodów :)

 

Szczeniacki wybryk dzwoniłam jego Mama powiedziała ze syn ma 17 lat i nie ma pieniędzy :-( tak sie nie robi Allegro to nie piaskownica !!!!

Pan twierdzi, że: "dziecko klikło"

Prośba kup. cyt:"ZBYT PUŻNA PORA AUKCJ"(?)

Napisał ze nie umie przelewać pieniędzy. Bój się Boga człowieku!!!

Pies mi przegryzl kabel z zasilaczem -wiec musze kupic nowy - i wtedy wystawie aukcje ponownie. Przepraszam za problem. Dla osoby z najwyzsza oferta moge wystawic opcje kup teraz - jesli tylko nie przeszkadza jej przegryziony kabel. Oj pieski pieski.

Sorry ale chyba z takim nickiem robisz sobie jaja a nie licytujesz... [odwołana oferta usera 'najglupszy']

0 gwiazdek, 0 kontaktu => Panu dziekujemy

nie czytamy, gwiazdek też nie mamy...

upor nic nie da - wciaz zero kontaktu

... nie czyta, nie pisze, nie dzwoni, przykro mi

brak potwierdzenia oferty / a uprzedzałem !!

ODSYŁAM DO REGULAMINU MOJEJ AUKCJI

PROSZĘ CZYTAĆ DOKŁADNIE REGULAMIN!!!!

REGULAMIN!!!!

REGULAMIN!!!~ŻADNYCH WYJĄTKÓW

PATRZ!!! REGULAMIN MOJEJ AUKCJI

Kolega chciał się zorientować jak to działa.... no i działa :D

Imię "As" nazwisko "Jk", ponieważ jest to imię dla psa a jak powszechnie wiadomo psy nie powinny brać udziału w aukcjach (przeważnie brak 18 lat) pozwoliłem sobie odwołać ofertę tego czworonoga.

Lekko przesadził dając 9999zł i raczej by nie sfinalizował tranzakcji

jak w opisie-brak potwierdzonego adresu-CZY JA TO MUSZE PISAC DUZYMI LITERAMI?CZYTAC PROSZĘ!

[motoAllegro] Brak potwierdzenia. Śmieszne kwoty, proponuję spróbować tu: Allegro: Dom i Ogród: Zabawki: Pojazdy

Za duzo negatywow! Nie chce ryzykowac !

Temu Panu podziekujemy. [ujemna ilość punktów]

"jakis sprytny znajomy zrobil glupi kawal !!!!"to fajnie masz jak dajesz innym swoje haslo albo nastepnym razem wymysl inny pretekst,albo nie bo itak jestes na czarnej liscie!!!:-)

kolejny niepowazny - powod: brak kasy - to po co licytuje?

"brak funduszy na koncie" - to po co licytować na kilka godzin przed końcem aukcji ????

Ponoc brak funduszy! Panie kolego trzeba bylo sie zastanowic przed licytowaniem. [...]

Na prośbę Kupującego - po 4 minutach od zlicytowania stwierdza że nie ma kasy... bądźmy poważni...

Dyktuje swoje warunki, a kiedy nie zgadzam się na nie prosi o odwołanie oferty. Proszę bardzo!

Komórka Spadła z balkonu rozpadła się

śmieszna cena !!!!!

Wariat

a bo gumisie nie mialy gumi jagod

rozmysliłam sie

WAŻNY

bo zupa była za słona :):):)

Chwilowo mowi ze za 5 min zalicytuje

niedziała net :(

PRZEPRASZAM LICYTUJĄCYCH ALE TELEFON UPADŁ I USZKODZIŁ SIE :(

pęknięcie obudowy !!!

uszkodzenie towaru

zakończona przed czasem

nie moge wstawic zdjecia - aukcja rozpoczyna sie od nowa!

Pamięć uległa spaleniu wraz z resztą sprzętu :(

pilny wyjazd

Przepraszam, ale córka zbiła talerze

Moje 5 letnie dziecko rozpacza z powody że chcę sprzedać jego ulubiony samochód, zresztą ja tez nie mogę się pogodzić z myślą że mógłbym sie jego pozbyć. Wszystkich zainteresowanych przepraszam.

Sprzedałem starter poza Allegro

lepiej zapłacą na złomie

przepraszam musze zakonczyc małe zainteresowanie [odwołane 4 oferty na drugi dzień aukcji]

Bardzo przepraszam ale przedmioty zostały zniszczone i nie wiadomo jeszcze dokładnie ile ich pozostało ... jakiś

Aukcja była informacyjna, a ludzie licytują

Ukradli mi go :-(

przepraszam wszystkich,ale mam małego pieska w którego paszczę wpadła płytka i moja komórka-wiec niezle straty:-(,w zwiazku z czym musze aukcje dowołać

Nie lubie kopert

aukcja testowa

Panowie, to żart nie licytacja... zapraszam do sklepu po te redukcje :)

Na prośbę Kupującego "Braciak przywiuzł mi niezły album z holandi a dwa mi sie nie potrzebne-Sorrka za kłopot"

Mam nauczkę aby wystawiać towar z ceną minimalną. [odwołane wszystkie osiem ofert, aukcja zamknięta]

Komputer został sprzedany PRZEPRASZAM jest jeszcze jeden na mojej aukcji o takich zamych parametrach tagże zachęcam [odwołanie pięciu ofert i zamknięcie aukcji]

Tlefon został kupiony przez Xxx [jedyną ofertę złożył Xxx]

Na proźbę kupującego !!!

Proźba na rzyczenie kupującego

PRZEPRASZAM, aparat został pożyczony

pomyłka zapraszam za chwilę

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło, panie Twardy, wypadałoby podać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strona Imki, rewelacyjny zbiór "kfiatków" z Allegro ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sledze ten watek ale chyba Szanownym Kolegom sie cos pozajaczkowalo...

od paru lat mam konto na alegrze i pierwsze co zrobilem to przeczytalem regulamin -

oto jeden z punktow:

 

8.3.Zamknięcie aukcji następuje z upływem czasu, na który przewidziana była aukcja, po skorzystaniu z opcji Kup Teraz ______lub na podstawie decyzji Sprzedającego_______

 

z prawnego punktu ten regulamin to Wielka kpina - i o kant dupy tluc - pisaly to jakies kompletne bejdaki

ALE wycofanie aukcji JEST LEGALNE - bo inaczej przeca NIE BYLOBY TAKIEJ OPCJI W SERWISIE -

wydajue mi sie to dosc logiczne - wiec mozna bic pjane ze zupa byla za slona - ale i tak nic to nie zmienia ....

inna sprawa ze powody wycofywanioa sa zalosne... a wszystko przez pazernosc alegro - mam nadzieje ze Ebaj pojawi sie w wersji polskojezycznej ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mily: pozajączkowało się, a i owszem, ale tobie ;-p

 

"Zamknięcie aukcji" nie równa się "wycofaniu ofert", jak ci się wydaje. "Zamknięcie aukcji" oznacza jej zakończenie, i sprzedanie towaru osobie, której oferta jest w chwili zamknięcia najwyższa. Owszem, sprzedający ma tutaj pełną dowolność.

 

Odwołanie ofert to zupełnie co innego, i nie jest to dozwolone "na życzenie". Miło, że przeczytałeś regulamin, ale przeczytaj go może jeszcze raz - do końca, i ze zrozumieniem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Pociąg po nim przejechał? Uległ samospaleniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.