Skocz do zawartości
IGNORED

Raport RIAA- streaming przyszłością audio ?


morawka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Recording Industry Association of America® (RIAA) podaje ,że w pierwszym półroczu 2020 przychody netto wyniosły 5,7 mld $, a więc o 5,6% więcej niż przed rokiem.

Stało się to głównie dzięki odsłuchom muzyki w strumieniu. Stanowią one już prawie 85% amerykańskiego rynku z wartością netto 4,8 mld $. Oznacza to wzrost o 12% w stosunku do pierwszej połowy 2019.

Spadło natomiast zainteresowanie plikami muzycznymi do wielokrotnego odtwarzania, i to aż o 22%

Słuchacze odchodzą też od nośników fizycznych. Jedynie vinyle mają nadal powodzenie. W pierwszym półroczu 2020 kupiono w USA 8,8mln czarnych krążków za 0,2 mld $ ( wzrost ilościowy o 2,3% wartościowy o 3,6%)

CD lecą na łeb na szyję, ich sprzedaż spadła w stosunku do ubiegłego roku prawie o połowę i stanowi zaledwie 55% kwoty rynku płyt analogowych

Co ciekawe wciąż do nośników fizycznych są nadal przywiązani Japończycy, płyty CD, DVD i vinyle stanowiły tam w ubiegłym roku aż 71% ( choć też spadła o 4,8% )

Pierwsza piątka wykonawców z najlepszą sprzedażą globalną według IFPI - International Federation of the Phonographic Industry:

1. Taylor Swift  2. Ed Sheeran  3. Post Malone  4. Billie Eilish 5. Queen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic zaskakujacego - tendencja utrzymana. 

Streaming nie jest przyszłością tylko teraźniejszością. Tyle ciekawego, że Queen dalej w top 5 najlepiej zarabiających wykonawców.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację to już terażniejszość

Popularność Queen to pewnie pokłosie filmu Bohemian Rapsody

Myślę ze w najbliższych latach utrzyma się tendencja zwyżkowa streamingu

vinyl też pozostanie na rynku jako analogowa forma odtwarzania

natomiast płyta CD ( pomimo często głoszonej na tym forum wyższości nad streamingiem ) jednak odejdzie do lamusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyle nie wróciły, stanowią margines sprzedaży. Rosnący, ale nie jest to ciągle żadna duża cyfra. Natomiast streaming rozwija się głównie kosztem cd. No i młodzież, dla której streaming jest oczywistym wyborem, w zasadzie nie znają innego źródła.  Rozwój rynku przesyłu danych, coraz większę prędkości to woda na młyn dla serwisów stramingowych.

Potwierdzenie masz w tym co pisał morawka:

serwisy stremingowe - 4,8 mld USD

winyl - 0,2 mld USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Allmr napisał:

Winyle nie wróciły, stanowią margines sprzedaży. Rosnący, ale nie jest to ciągle żadna duża cyfra.

W takim razie co powiedzieć o CD, który podobno "stanowi zaledwie 55% kwoty rynku płyt analogowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, morawka napisał:

Recording Industry Association of America® (RIAA) podaje...

Ten raport tyczący sprzedaży fizycznych nośników trzeba czytać z dużym zrozumieniem. Jest w nim przedstawiona zależność pomiędzy pierwszą połową 2019 roku a pierwszą połową 2020 roku (1H 2019/1H 2020). Należy zauważyć, że spadek sprzedaży CD został spowodowany zamknięciami sklepów oraz wielu sieci handlowych - epidemia i lockdown!! Raport zwraca właśnie na to uwagę.
Co ciekawe w trakcie epidemii i zamknięcia sklepów vinyl odnotował wiekszą sprzedaż niż w tym samym okresie roku ubiegłego - 1H 2019 do 1H 2020 - o całe szokujące 2,3 procenta.
CD w identycznym okresie - pierwsza połowa 2019 do pierwszej połowy 2020 - zanotował spadek o 45,2 procent.

Tak więc powyższy raport jest mało wiarygodny*. Czas epidemii wywrócił do góry nogami działalność handlową wielu podmiotów gospodarczych. Zakładając, że CD kupuje się w każdym centrum handlowym a vinyle w sklepach specjalistycznych to nic dziwnego, że w okresie epidemii sprzedaż CD zleciała na pysk.

Raport pod linkiem poniżej. Proszę czytać ze zrozumieniem mając na uwadze obecną sytuację covidową:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

-------------

* raport będzie wiarygodny gdy porówna się dwa takie same okresy na przestrzeni lat (przykładowo rok do roku) z takimi samymi okolicznościami - czyli żadnych pandemii czy wojen czy krachów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yayacek

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport jest bardzo wiarygodny, pokazuje konkretne cyfry porównujące 2019 do 2020. To, że sytuacje jest/była diametralnie nieprzewidywalna nie podważa wiarygodności przedstawionych statystyk. Jeżeli twierdzisz, że jest niewiarygodny to przedstaw inne dane i źródła.

Zakładając, że CD kupuje się w każdym centrum handlowym a vinyle w sklepach specjalistycznych to nic dziwnego, że w okresie epidemii sprzedaż CD zleciała na pysk. 

Z tym też można dyskutować. Zarówno cd jak i winyle kupisz w każdym markecie. Nie zapominajmy też o ogromnym rynku sprzedaży wysyłkowej.

Ten raport pokazuje trendy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kupie wasze kolekcje plyt CD,place 1zl za sztuke.

nie zwlekajcie ze sprzedaza,moja oferta nie bedzie trwala wiecznie.

co wam,po bezwartosciowych krazkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Allmr napisał:

Ten raport pokazuje trendy.

Ten raport nie pokazuje trendu a jedynie odnotowuje jak miała się sprzedaż danego produktu w czasie pandemii.
To tak samo jakby mówić, że podczas wojny sprzedaje się więcej naboi do rewolwerów co wyznacza nowy trend w zachowaniu ludności na terenie objętym wojną. To nie żaden trend a zachowanie podczas stanu krytycznego.

Epidemia zamknęła masę sieci handlowych w USA i Europie. Cd kupuje się też przy okazji podczas zakupów w markecie na hali. Idzie rodzina, tata kupuje piwo a małolat jakieś CD jakiegoś wyjca. Winyl kupuje kolekcjoner i nie kupuje go przypadkowo - to inny rodzaj słuchacza.
Sklepy wielkopowierzchniowe zostały zamkniete. Małe sklepy specjalistyczne, gdzie jeden pracownik na zmianę z drugim sprzedaje produkty jakoś się trzymały. Dlatego winyl utrzymał sprzedaż a CD spadło.

Aby mówić o tendencji i trendzie trzeba bedzie porównać w przyszłości 1 połowę 2019 roku do 1 połowy 2022 roku kiedy już o wirusie nikt nie będzie pamietał a sytuacja handlowa wróci do normy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przmor napisał:

CD wróci za 25 lat jak wróciły winyle.

Nie wróci, zajmuje fizycznie za dużo miejsca. Wszystkie swoje CD zgrałem do plików w formacie bezstratnym flac. To jest po prostu wygoda z tabletu wybierasz sobie płytę i ją odtwarzasz. Wadą dla artystów jest łatwość i szybkość kopiowania co może powiększać szarą strefę w tej dziedzinie. Winyl i streaming lepiej zabezpieczają przed piractwem.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tomek7776 napisał:

Panowie,kupie wasze kolekcje plyt CD,place 1zl za sztuke.

nie zwlekajcie ze sprzedaza,moja oferta nie bedzie trwala wiecznie.

co wam,po bezwartosciowych krazkach.

Ktoś ci coś proponował, czy przeoczyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lech36 napisał:

Nie wróci, zajmuje fizycznie za dużo miejsca

Lechu, w kontekście powrotu płyt winylowych (do tego przecież się odniosłeś), Twoja teza jest ..."troche" dziwna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, Lech odniósł się do łatwości kopiowania cd, w przeciwieństwie do winyli i streamingu. Każdy ma raczej komputer w domu, z łatwością wypali cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 2005 roku kupiłem gramofon Bernard w komisie za 15zl (piętnaście złotych). Od znajomych odbierałem winylowe płyty, które miały trafić na śmietnik. Wyrzucali bo CD wygodniejsze. W okolicach 2010 roku kupowałem zachodnie winyle z lat 80-tych po 10-20zl/szt. Jak wyglądają ceny dziś każdy widzi. To samo będzie z płytami CD i odtwarzaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Discogs sprzedaz cd w tym roku wzrosla o ok 30%.

Jak wydaje sie cos wartego kupna na cd np. T REX Electric Warrior mfsl to schodzi to jak swieze buleczki. Jak wydaja syf to tylko na ajfona to mozna sciagnac. 

Poza tym ajfona do sciagniecia muzy ma kazdy w kieszeni a odtwarzacza cd ze wzmakiem i kolumnami juz nie a tak sie taka muzyke odtwarza najczesciej. O winylu nie wspomne. 

Mcdonald, KFC itp. pewnie tez stanowia olbrzymi procent branzy a male restauracje wciaz dzialaja I maja sie dobrze. Grunt to miec klienta.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl to analog - do tego w tym przypadku rzeczywiście wydania mają w sobie coś z albumów więc jak ktoś ma żyłkę kolekcjonerską to ma to jakiś pozamuzyczny sens.  CD to taka sama cyfra jak plik tylko w bardziej anachronicznej formie... Są oczywiście wydania kolekcjonerskie - ale to trochę tak jakby kolekcjonować podkładki pod piwo.

Ostatnio przeredagowuję sobie moja bibliotekę plików, opartą głównie na ripach własnych CD. Czasem sięgam po oryginał - żeby zweryfikować poprawność metadanych. Już prawie zapomniałem jakie te CD są beznadziejne!  Np. wyjecie książeczki wciśniętej na chama za wieczko plastikowego pudełka to często gehenna. Z drugiej strony miłe dla oka pudełka kartonikowe są kiepskie dla samych płyt - zwiększają ryzyko porysowania itd. 

Jedyna zaleta CD - to niskie ceny na wiele wartościowych tytułów. Dlatego nadal zdarza mi się coś kupiś - ale jedyne urządzenie, z którym taki CD ma kontakt to nagrywarka DVD-ROM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego CD to tylko 16-44. Ich czas przeminal, teraz mamy wiecej, lepiej, latwiej i szybciej i PCM 16/44 odchodzi do lamusa.

Analogowe nosniki (nawet te tworzone obecnie z cyfrowych kopii) maja swoj urok i maja swoje miejsce dyski cd nadaja sie na lusterka w niektorych pojazdach.

W moim samochodzie CD jest za doplata. A strumienie i karta pamieci w standarcie.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, iro III napisał:

Lechu, w kontekście powrotu płyt winylowych (do tego przecież się odniosłeś), Twoja teza jest ..."troche" dziwna.

CD po spadku sprzedaży raczej nie wróci tak jak LP. Pliki zajmują mniej miejsca i są bezpieczniejsze o ile się robi kopie zapasowe. W moim przypadku CD już nie używam, wszystkie posiadane zalegają w szafie, ale oczywiście ich słucham bo mam zgrane na dysk. Parcia na oglądanie książeczek nigdy nie miałem choć pewnie można je teraz obejrzeć w sieci, więc fizycznie pudełko z CD już nie jest mi potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym słyszał znajomych dwadzieścia lat temu kiedy wyrzucali płyty i kasety :) Dla mnie różnica między słuchaniem plików a fizycznych nośników jest jak miedzy jedzeniem w restauracji a wzięciem tego samego na wynos i jedzeniem w domu. Niby to samo a jednak inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przmor napisał:

Dla mnie różnica między słuchaniem plików a fizycznych nośników jest jak miedzy jedzeniem w restauracji a wzięciem tego samego na wynos i jedzeniem w domu.

Powiedziałbym tak - stream/pliki = fast food 9pbojętne czy w 'lokalu' czy na wynos,       cd/winyl = restauracja/dom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lech36 napisał:

CD po spadku sprzedaży raczej nie wróci tak jak LP. Pliki zajmują mniej miejsca i są bezpieczniejsze o ile się robi kopie zapasowe. W moim przypadku CD już nie używam, wszystkie posiadane zalegają w szafie, ale oczywiście ich słucham bo mam zgrane na dysk. Parcia na oglądanie książeczek nigdy nie miałem choć pewnie można je teraz obejrzeć w sieci, więc fizycznie pudełko z CD już nie jest mi potrzebne.

jesli cd u Ciebie zalegaja.zajmuja miejsce w szafie.to ja odkupie je od Ciebie.nawet osobiscie po nie przyjade.place po zlotowce za sztuke.za ten majdan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomek7776 napisał:

jesli cd u Ciebie zalegaja.zajmuja miejsce w szafie.to ja odkupie je od Ciebie.nawet osobiscie po nie przyjade.place po zlotowce za sztuke.za ten majdan.

Podpisuję się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozbyłem się swojej kolekcji cedekow 10 lat temu. Zacząłem na własną rękę wypalać swoje składanki. Teraz tylko streaming i pozostałości MP3 w kluczu USB użytkuję. A co do winyli, one nie odeszły tak szybko, jeszcze przez długi okres czasu używali je DJ-e w klubach np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





natomiast płyta CD ( pomimo często głoszonej na tym forum wyższości nad streamingiem ) jednak odejdzie do lamusa


Tymczasem ja masowo kupuję płyty CD a nawet SACD. Z kupnem winyli mała przerwa bo sa bardzo, bardzo drogie. Poczekam trochę.



używali je DJ-e w klubach np.


Ale głównie po to aby je zepsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

Powiedziałbym tak - stream/pliki = fast food 9pbojętne czy w 'lokalu' czy na wynos,       cd/winyl = restauracja/dom

Dla mnie Stream = fast food; Winyl = restauracja; CD = fast food dostarczony zimny do domu.

Stream daje mi jakość i wygodę,
Winyl - niepowtarzalny klimat i nastrój + wartość kolekcjonerską,
na CD nie ma już miejsca.

Kompakt podzieli los kasety czy ośmiościeżkowca. Musi się tylko "przemielić" pokolenie przyzwyczajone do muzyki na fizycznym nośniku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD - jestem jego właścicielem , jakość jest niezmienna , przy właściwej eksploatacja są wieczne , mam kontakt z fizycznym nośnikiem .

400 płyt jakie posiadam to 3 duże szuflady komody .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marek-1969 napisał:

 

400 płyt jakie posiadam to 3 duże szuflady komody .

a ja mam ok.4000 płyt na dwóch zewnętrznych dyskach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.