Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie piszę o konkretnych przewodach. Podałem przykład. Czepiasz się. 

Czepiam sie, bo przyklad i porownanie jest bez sensu i insynuuje ze kabel „lampkowy“ ma 10x wiekszy opor niz glosnikowy, co jest bzdura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Jak już dojdziesz do konkluzji, że jednak jakieś znaczenie mają to spróbuj zamienić miejscami interkonekty z głośnikowymi miejscami, a jak ci się uda to znaczy żeś prawdę napisał i może faktycznie znaczenie jest pomijalne

Mając "interkonekty" wykonane z przewodu RG214 można spróbować zamienić je z głośnikowymi. Nawet ostatnio zastanawiałem się czy nie zmienić kabli głośnikowych w systemie aktywnym zasilanych końcówkami klasy D na właśnie te RG214. Duży przekrój przewodu środkowego i ekranu powodują że nie powinno być z nimi problemów nawet do ca. 6-8 m i jeszcze do tego srebrna powłoka na beztlenowej miedzi dla klarowności wysokich, same zalety w domenie techniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest testowanie przewodów lampkowych. Chociaż rozumiem intencję. Wezmę najgorszy z możliwych to może kurde usłyszę jakieś zmiany brzmienia w porównaniu do tego co mam. Inni słyszą, a ja nie. Trzeba to sprawdzić. 

Tylko, że to tak nie działa. Żeby usłyszeć trzeba popracować nad systemem audio. Pozbyć się zakłóceń. Obniżyć poziom szumów itd. Na "zapuszczonym" systemie to można muzyki do kotleta słuchać, a nie testować przewody. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz jak wyglada reszta systemu i czy jest „zapuszczony“

To ciag dalszy matactw i wykretow?

Apropos kotleta patrz tutaj


Wątek kulinarny imienia Atmega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Jeden przewód 0.1R, drugi 0.01R

Łał - skąd wy-czasłeś takie dwa przewodniki???!!!

W teorii to możemy sobie wyobrazić nadprzewopdnik i drugi 100R - tylko po co?

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Brakuje Ci wyobraźni ciągle. Myślisz, że ten głośniczek to przylutowany jest do PCB?

Ty masz za to wybujałą, która niestety nijak nie przystaje do real świat audio.

Nic nie myślę, WIEM natomiast, że w NORMALNYM wzmacniaczu z PCB od układów wyjściowych do gniazda głośnikowego prowadzą ...co - drutki o różnej długości i najczęściej takie "degradujące" ze zwykłej tasiemki.

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Nie zmieni się DF? 

Zawsze się zmienia. Tyle tylko, że warto "go" mieć już na starcie wystarczająco duży...inaczej będzie wyglądał np. DF=600 nawet  zredukowany o 80% od DF=30 zredukowany o te same 80%...nieprawdaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka pomieszczenia w 100%. W drewnianym domu z bali, pełnym mebli i bibelotów system średniej jakości zagra o wiele lepiej hi-end w murowanym salonie z pustymi ścianami i gładkim sufitem. Z racji pandemi mieszkam już pół roku w takim domu i muzyka brzmi świetnie niezależnie czy głośno, czy cicho, na trzeźwo czy po pijaku, mogę słuchać 24/7.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo to jest dywagacji na forum i teoretyzowania, a za mało rzeczowych działań, doradzania na podstawie doświadczeń. Mam wrażenie ze to forum zajmuje sie elektro-psychologią :). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, iro III napisał:

Nic nie myślę, WIEM natomiast, że w NORMALNYM wzmacniaczu z PCB od układów wyjściowych do gniazda głośnikowego prowadzą ...co - drutki o różnej długości i najczęściej takie "degradujące" ze zwykłej tasiemki.

O tym to i ja wiem. Niby jak miałyby być gniazda podłączone? 10-cio centymetrowym wycinkiem jakiegoś wypasionego głośnikowego pytona? 

Byłoby to nielogiczne. Taki odcinek nic nie zmieni w sygnaturze dźwięku, a nawet jakby miał zmienić to co na to użytkownik? Może sobie nie życzy takiej czy innej sygnatury. Zatem zwykłe przewody w tym miejscu nie są żadnym odstępstwem od audiofilskich kaprysów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jak dla mnie umieszczenie jakości nagrania na tej liście to błąd logiczny: nagranie ma zostać odtworzone przez system, a nie jest elementem systemu. Reszta ok, choć procenty to mocno orientacyjnie należy traktować.

Bez bardzo dobrej rejestracji nie ma bardzo dobrego brzmienia, nawet najlepszy na świecie sprzęt nie sprawdzi się na kiepskiej rejestracji. 

13 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nikt takich głupot nie robi, bo i po co?

Robią, chyba na portalu Reduktor Szumu sprawdzali połączenie S/PDIF łącząc różnymi przewodami w tym przewodem o lampki nocnej. Połączenie cały czas działało perfekcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, iro III napisał:

.nieprawdaż?

Prawdaż. Jak żyć? Lubię brzmienie lampowego SETa. Bez NFB. DF słabiutki mam. Przewody od lampki odpadają niestety. 

13 minut temu, Lech36 napisał:

Połączenie cały czas działało perfekcyjnie.

Zdziwiłbym się gdyby nie działało. Poważnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Przewody od lampki odpadają niestety. 

Nie tylko przewody, również powinny odpaść kolumny w których są duże skoki na charakterystyce impedancji, chyba że wynikające z nich koloryzacje przypadną słuchaczowi do gustu.

7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Zdziwiłbym się gdyby nie działało.

Są tacy co to wiedzą i inni którzy "słyszą" zmianę po wymianie kabla, nawet takiego S/PDIF. W tamtym programie próbowano zaprezentować praktycznie tą wiedzę, ale chyba nie przyniosło to edukacyjnego skutku w pewnych kręgach ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Nie tylko przewody, również powinny odpaść kolumny w których są duże skoki na charakterystyce impedancji, chyba że wynikające z nich koloryzacje przypadną słuchaczowi do gustu.

U mnie jest nieźle chyba ale szukam lepszego brzmienia. Nakręciłem się na jakiś projekt na szerokopasmowym przetworniku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Lech36 napisał:

Robią...

Ja też zrobiłem. Tylko efekt tak bardzo odmienny od oczekiwań, że ham zarzucił mi kłamstwo. A kiedyś kulturalnie próbowano ratować się z opresji przypuszczeniem, że kabel lampki i ten popularny i połowa cany średniej klasy mają podobną sygnaturę brzmienia. Nawet jeśli, to po co przepłacać?

Na koncie mam jeszcze jedno doświadczenie: jest taki słynne nagranie (Roger Waters czy Pink Floyd), na którym pies szczeka u sąsiada. Sprawdziłem, że scenę (nieco pomniejszoną, ale jednak) bez problemu wykreował mój 10cio letni laptop grając z YT na wbudowanych głośniczkach. Jedyne o co zadbałem, to symetryczna akustyka (postawiłem laptop na środku pustego biurka).

-----

14 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nikt takich głupot nie robi, bo i po co? Udowodnić swoją głupotę?

Nie kolego, niektórzy to robią aby public transport cznie obnażyć głupotę zabobonów, ja zrobiłrm żeby w praktyce samemu się o głupocie zabobonów przekonać.

14 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Ty chociaż wiesz jaką impedancję...

Nie interesuje mnie to - mnie interesuje, czy jak wydam £x to usłyszę różnicę - nieusłyszałem. Twoja kasa to kupuj, aleinnych do głupot nie namawiaj.

-----

Godzinę temu, xajas napisał:

A skad wiesz jak wyglada reszta systemu i czy jest „zapuszczony“

To ciag dalszy matactw i wykretow?

FLAC zamiast WAV, nie używam fidelizera, USB od drukarki, optyk zwyczajny na zmianę coaxial z połowy interkonektu... system ewidentnie zapuszczony,  bo nie przepłacam za nie mające wpływu bzdety.

-----

37 minut temu, Lech36 napisał:

Są tacy co to wiedzą i inni którzy "słyszą" zmianę po wymianie kabla, nawet takiego S/PDIF. W tamtym programie próbowano zaprezentować praktycznie tą wiedzę, ale chyba nie przyniosło to edukacyjnego skutku w pewnych kręgach ?

Nie psuj dzieciom zabawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Na koncie mam jeszcze jedno doświadczenie: jest taki słynne nagranie (Roger Waters czy Pink Floyd), na którym pies szczeka u sąsiada. Sprawdziłem, że scenę (nieco pomniejszoną, ale jednak) bez problemu wykreował mój 10cio letni laptop grając z YT na wbudowanych głośniczkach. Jedyne o co zadbałem, to symetryczna akustyka (postawiłem laptop na środku pustego biurka).

To jest kwintescencja twojego wkładu w to forum. Głupie eksperymenty. Jeszcze opisz jak zadbałeś o tą akustykę na tym pustym biurku. Poustawiałeś mebelki z domku Hello Kity? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, MariuszZ. napisał:

...opisz...

Opisałem - przeczytaj. Myślałeś, że Twój system kreuje scenę dzięki drogim gadżetom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jest kwintescencja twojego wkładu w to forum. Głupie eksperymenty. Jeszcze opisz jak zadbałeś o tą akustykę na tym pustym biurku. Poustawiałeś mebelki z domku Hello Kity? 


Dalej wytykasz glupote innym?
Czy to jest kwintesencja twojego wkladu?
Wstyd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie psuj dzieciom zabawy. 

Fakt, zapominam że audio hobby to głównie zabawa, tylko że bawić się można za rozsądne pieniądze a często w audio hobby pieniądze są mało rozsądne, ale widać że to też nie przeszkadza w zabawie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Lech36 napisał:

Fakt, zapominam że audio hobby to głównie zabawa...

Moim hobby jest muzyka, dlatego sprzęt staram się mieć świadomie najlepszy, jaki mogę mieć w budżecie. A gdy mam ochotę bawić się w układanie drogich klocków wysokiej jakości, to raz na 2-3lata kupuję Lego Technic. Polecam! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat i kable stały się tematem przewodnim?

Moja subiektywna ocena co ma jaki wpływ:

-pomieszczenie, odpowiednie ustawienie kolumn 40%

-kolumny30%

-wzmacniacz 20%

-DAC i źródło 9%

-kable 1%

Jakość nagrania pomijam, bo lecę na serwisach streamingowych i moim zdaniem ich jakość jest bardzo dobra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xajas napisał:

Dalej wytykasz glupote innym?
Wstyd

Taaaa... Cały się czerwienię ze wstydu. 

Dla jednych głupotą jest wydawanie kasy na przewody dla innych szukanie sceny 3D z głośniczków laptopa. 

Taki tu mamy system wartości. Poniekąd wynika on z krucjaty prowadzonej przez kablosceptyków przeciwko kabloentuzjastom. 

Niektórzy forumowicze są tak zacietrzewieni w tym procederze, że pojawiają się w każdym wątku, w którym ktoś coś wspomni o przewodach i ich wpływie na brzmienie. Nie dadzą normalnie popisać mimo, że tematy ich nie dotyczą. Ci potrafią głupotę wytykać wprost, nie odnosząc się do głupich eksperymentów tylko personalnie. 

Wstyd to uprawianie takiego procederu. Wtrącanie się w dyskusje, które nie powinny być w zainteresowaniu wszystkowiedzących guru. Zaglądanie ludziom do portfeli czy wyśmiewanie za przekonania, wrażenia czy braki w wiedzy technicznej. 

Tak. Szczerze się wstydzę, że w jakimś stopniu uczestniczę w tym cyrku. 

11 minut temu, Prewwit napisał:

kable 1%

Jeżeli zdjęcie maskownicy z moich kolumn daje 2% poprawy brzmienia, to przewody też szacuję na 1%.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomek7776 napisał:

dac i zrodlo znacznie wiecej,,,,,,niz 9% ,tak ze 20%

kable z 15% minimum,sa duze roznice.

Co do kabli nie mam dużego doświadczenia i na chwilę obecną taką mam ocenę.  Najlepiej napisz tak jak ja co według Ciebie ma jaki wpływ. Te procent bardziej, aby uszeregować co ma największy wpływ, bo tego wyliczyć się nie da?.

7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Jeżeli zdjęcie maskownicy z moich kolumn daje 2% poprawy brzmienia, to przewody też szacuję na 1%.

W sumie tych procentów mógłbym nie pisać. Bardziej mi chodziło uszeregowanie wpływu na jakość od najbardziej znaczącego do najmniej, ale w ogólnym rozrachunku wpływające na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym miejscu pomieszczenie z kolumnami i odpowiednio dobranym do kolumn wzmacniaczem.

potem zrodlo i kable.

ale u kazdego moze byc inaczej.

a procentowo to za duza niewiadoma,takie rownanie z z 5 niewiadomymi.

2 dni temu zapialem w 2 system lampowy mit shotgun s3 sygnalowy,i mam dziek o klase wyzej.

poprzedni rca srebro sonus oliva tez wydawal sie niezly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Taki tu mamy system wartości. Poniekąd wynika on z krucjaty prowadzonej przez kablosceptyków przeciwko kabloentuzjastom. 

Dobrze że jeszcze nie ma wzmacniaczosceptyków i DACosceptyków? to by dopiero działo się na forum?

11 minut temu, tomek7776 napisał:

na pierwszym miejscu pomieszczenie z kolumnami i odpowiednio dobranym do kolumn wzmacniaczem.

A jakbyś uszeregował z tych 3 rzeczy od tej co ma największy wpływ?

A co maskownic,  nie używam ich i nie porównywałem ich wpływu na dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

O tym to i ja wiem

To po cholerę chwilę wcześniej, tonem "odkrywcy" oznajmiasz mi, że w boomboxie "przecież głośniki nie są wlutowane bezpośrednio w PCB"?  (jakby gdziekolwiek indziej były)

2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Taki odcinek nic nie zmieni w sygnaturze dźwięku, a nawet jakby miał zmienić to co na to użytkownik? Może sobie nie życzy takiej czy innej sygnatury. Zatem zwykłe przewody w tym miejscu nie są żadnym odstępstwem od audiofilskich kaprysów. 

?

pogadaj o tym z 747 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

To po cholerę chwilę wcześniej, tonem "odkrywcy"... 

Przez chwilę pomyślałem, że w twoim bumboksie są? Nie wiem. Może lubię sobie pogadać tonem "odkrywcy". Poczuć się przez chwilę jak jakiś forumowy guru. Niestety zawsze szybko mnie demaskujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla jednych głupotą jest wydawanie kasy na przewody dla innych szukanie sceny 3D z głośniczków laptopa.
....
Ci potrafią głupotę wytykać wprost, nie odnosząc się do głupich eksperymentów tylko personalnie.
....
Wstyd to uprawianie takiego procederu. Wtrącanie się w dyskusje,....


Nie, glupota i wstydem jest pokazywanie palcem na innych i wytykanie im glupoty, mimo ze samemu nie ma sie pojecia w tym temacie.
To jest wstyd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Nie dadzą normalnie popisać mimo, że tematy ich nie dotyczą.

Jak jakiś temat jest kontrowersyjny to wzbudza dyskusję. Co w tym dziwnego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Sprawdziłem, że scenę (nieco pomniejszoną, ale jednak) bez problemu wykreował mój 10cio letni laptop grając z YT na wbudowanych głośniczkach. Jedyne o co zadbałem, to symetryczna akustyka (postawiłem laptop na środku pustego biurka).

Wpadaj do mnie, mam biurko, porównamy tą nieco pomniejszoną scenę z lapka z moimi Audio Physic Yara?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.