Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Jeżeli na sprzęcie najniższej jakości (Onkyo) sprawdza się parę marketowych kabli to wnioski z takiej procedury mogą być tylko jedne.

Kabli nie trzeba sprawdzać, kable należy podłączyć i słuchać muzyki. Wszystkie ich możliwości wynikają z parametrów RLC, łatwo je policzyć we współpracy z typowym lub szczególnym naszym wyjściem/wejściem co mogą spowodować. Żadnych tajemnych zjawisk w nich nie ma. Onkyo nie ma z tym nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Kabli nie trzeba sprawdzać, kable należy podłączyć i słuchać muzyki. Wszystkie ich możliwości wynikają z parametrów RLC, łatwo je policzyć we współpracy z typowym lub szczególnym naszym wyjściem/wejściem co mogą spowodować. Żadnych tajemnych zjawisk w nich nie ma. Onkyo nie ma z tym nic wspólnego.

Tylko laik bez praktyki może tak twierdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bogdan_ napisał:

Tylko laik bez praktyki może tak twierdzić.

O jaką praktykę chodzi tą opartą na voodoo czy opartą na technice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lech36 napisał:

Onkyo nie ma z tym nic wspólnego.

Owszem ma, ponieważ generuje dźwięk niskiej jakości.

Nie wiem na czym Lechu słuchasz na co dzień ale z tego co wypisujesz najwidoczniej równie słaby jakościowo dźwięk generuje Twój zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szpakowski napisał:

Owszem ma, ponieważ generuje dźwięk niskiej jakości.

Dźwięk generują instrumenty muzyczne a nie "Onkyo".

2 minuty temu, szpakowski napisał:

Nie wiem na czym Lechu słuchasz na co dzień ale z tego co wypisujesz najwidoczniej równie słaby jakościowo dźwięk generuje Twój zestaw.

Możliwe, Ty wiesz najlepiej, za to u Ciebie jest zapewne najlepszy dźwięk na świecie albo prawie najlepszy ?. Bilans musi wyjść na zero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

Nie wiem na czym Lechu słuchasz na co dzień ale z tego co wypisujesz najwidoczniej równie słaby jakościowo dźwięk generuje Twój zestaw.

Jemu na niczym nie zależy, wypalił się, słucha często radia 128kbps i jest z tego zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

Owszem ma, ponieważ generuje dźwięk niskiej jakości.

Nie wiem na czym Lechu słuchasz na co dzień ale z tego co wypisujesz najwidoczniej równie słaby jakościowo dźwięk generuje Twój zestaw.

Widzisz? Kolejny raz udowadniasz z ekompletnie niczym nie różnisz się od takiej forumowej średniej gdzie merytoryka jest czymś kompletnie nieistotnym. 

Padł tu problem tego że "wy": nie reagujecie na wpisy "powstańców" którzy kupując mocno budżetowy sprzęt słyszą wszelkie zmiany w kabelkach, bezpiecznikach itp. To dla was jest ok. Ale jak ktoś neguje te zjawiska to wtedy ma sprzęt budżetowy i to jest problem.

Jak ktoś słyszy ale potem testuje te zjawiska w ślepych testach to jest głupi albo cos w tym stylu....

Wy nie chcecie merytorycznie rozmawiać , wy chcecie aby sie z wami zgadzać albo spier...ać

Uwielbiacie po prostu taka srakę umysłową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Jeżeli na sprzęcie najniższej jakości (Onkyo) sprawdza się parę marketowych kabli to wnioski z takiej procedury mogą być tylko jedne.

Mój Kolega używał kiedyś amplitunera KD Onkyo za 1500 zł i twierdził że słyszy zmiany wprowadzane przez różne sprzęty i kable do niego podłączane. To ten kolega z poażnym ubytkiem słuchu o którym kiedyś pisałem, więc Twoja teoria jest do bani ?.

5 minut temu, bogdan_ napisał:

Jemu na niczym nie zależy, wypalił się, słucha często radia 128kbps i jest z tego zadowolony.

A czemu miałbym nie słuchać? Słucham też co dzień rano przenośnego radia kuchennego i też jestem zadowolony. 

4 minuty temu, bogdan_ napisał:

To tak jakby dzisiaj oglądać filmy VHS.

Dziś obejrzałem koncert na BD, mam też koncerty pure audio na BD i co ciekawe koncert jest dobry technicznie jak został bardzo dobrze nagrany. Zarówno ten w formacie PCM 24/96 jak i ten w formacie np. Dolby Digital czyli takie trochę lepsze coś niż najwyższe MP3. Można oczywiście też przytoczyć wiele rejestracji 24/96 które pomimo usilnych prób hobbystów nie chcą dobrze zagrać. I co im zrobisz? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bogdan_ napisał:

Tylko laik bez praktyki może tak twierdzić.

Gorzej.

Lechu nie lubi PIS`iorów i neguje zabójstwo smoleńskie.

To go dyskwalifikuje w kwestii słyszenia kabli...

 

24 minuty temu, Lech36 napisał:

Słucham też co dzień rano przenośnego radia kuchennego

Nawet radio kuchenne masz do dupy.

Ja słucham na stacjonarnym kuchennym, podszafkowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lech36 napisał:

Dziś obejrzałem koncert na BD, mam też koncerty pure audio na BD i co ciekawe koncert jest dobry technicznie jak został bardzo dobrze nagrany.

Poleć jakieś dobre koncerty na BD, ja mam dużo ale chętnie powiększę zbiory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lech36 napisał:

Dźwięk generują instrumenty muzyczne a nie "Onkyo".

Lechu, Onkyo przy współpracy ze źródłem i kolumnami (jako zestaw) również generuje dźwięk ...

13 minut temu, Lech36 napisał:

Możliwe, Ty wiesz najlepiej, za to u Ciebie jest zapewne najlepszy dźwięk na świecie albo prawie najlepszy ?. Bilans musi wyjść na zero.

Słyszałem lepszy ...

12 minut temu, M-K napisał:

Wy nie chcecie merytorycznie rozmawiać , wy chcecie aby sie z wami zgadzać albo spier...ać

Koledze z minionej epoki zostało takie przyzwyczajenie żeby zwracać się do pojedynczej osoby per: "wy" 

13 minut temu, M-K napisał:

Uwielbiacie po prostu taka srakę umysłową

Bardzo wysoki poziom i kultura wypowiedzi ...

Jeżeli ktoś coś słyszy (a wiem, że takie zjawisko występuje) nie mam podstaw żeby to negować, nawet jeżeli słucha na niedrogim sprzęcie.

Jeżeli ktoś neguje z uporem maniaka istnienie zjawiska którego doświadczyłem i cały czas doświadczam, tylko dlatego, że jego stan wiedzy (niski) przeczy występowaniu takiego zjawiska, dodatkowo próbując zrobić ze mnie głupka za pomocą "ślepych testów" bądź prawidłowo technicznie testów ... to jest to wszystko w porządku?

Owszem, mógłbym zaprosić do swojego domu kablosceptyka np. Lecha czy Szymona i wykazać im różnice w kablach, źródłach czy wzmacniaczach ... ale nie chcę mieć do czynienia z maniakami czy frustratami ... bywają niebezpieczni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

Jeżeli ktoś coś słyszy (a wiem, że takie zjawisko występuje) nie mam podstaw żeby to negować, nawet jeżeli słucha na niedrogim sprzęcie

Ale jak ktoś neguje tego typu zjawiska, to juz podobny lub wręcz taki sam sprzęt jest po prostu za słaby ? Zaryłeś w muł tylko chyba nie dostrzegasz tego  ?

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Koledze z minionej epoki zostało takie przyzwyczajenie żeby zwracać się do pojedynczej osoby per: "wy" 

Nie ... "wy" odnosi sie do całej masy słyszących

 

I nadal brak rzeczowej dyskusji o ludziach którzy słyszenie zmian weryfikują ślepymi testami, ale do tego juz sie przyzwyczaiłem. Dlatego pisze o "srace umysłowej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem dzisiaj prosty eksperyment dotyczący wpływu przewodów sieciowych na brzmienie systemu.

Wiadomo, że wszyscy dążymy do lepszej jakości. Jednym ze sposobów jest obniżenie "hałasu" systemu, na który składają się między innymi zakłócenia sieciowe, podwyższające poziom szumu, a tym samym obniżające dynamikę naszych systemów.

Warto pamiętać o ekranowaniu przewodów sieciowych oraz porządku w "kablach" za szafką. Wiadomo. Interkonekty nie powinny być w pobliżu przewodów zasilających ale niektórzy userzy to bagatelizują.

Żeby zobrazować o co chodzi zachęcam do eksperymentu. Potrzebujemy telefon, aplikację Spectroid i przejściówkę do zestawu głośnomówiącego lub coś podobnego co po podłączeniu do telefonu odłączy wewnętrzne mikrofony i jednocześnie będzie "antenką". Jest to potrzebne by nie zbierać mikrofonami sygnału akustycznego, tylko żeby sygnałem sterującym aplikacją były prądy wirowe zaindukowane w przejściówce przez pole EM. Aplikacja wyświetli przekształcony wtórny prąd od pola EM w postaci graficznej wyświetlając nawet jego częstotliwość.

Poniżej 3 zdjęcia jak to zrobić. Na jednym zdjęciu układ pomiarowy, na drugim pomiar przy nieekranowanym przewodzie drukarki podłączonej do listwy Taga ale nie włączonej. Widać prążek 50Hz mimo, że prowizoryczna sonda jest ok. 5 cm od przewodu.

Na 3-cim pomiar przy ekranowanym przewodzie włączonego wzmacniacza. Nie widać tak dużych zakłóceń 50 Hz. Ekran działa. Widać śladowe ilości 50 Hz.

Takie banalne sprawy jak porządek za szafką audio i ekran na przewodach to jeden z wielu kroczków by "odszumić" system. Kilkanaście takich kroczków "wyrzucających" zakłócenia z systemu oraz obniżających poziom szumu i można myśleć o próbach słuchania kabli głośnikowych ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12w.jpg

12r.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, M-K napisał:

I nadal brak rzeczowej dyskusji o ludziach którzy słyszenie zmian weryfikują ślepymi testami, ale do tego juz sie przyzwyczaiłem. Dlatego pisze o "srace umysłowej"

Człowieku, chyba się nie zrozumiemy. 

Mogę odpowiadać tylko za siebie, za swoje poglądy, doświadczenia itd. Przestańcie mnie utożsamiać z jakąś grupą nawiedzonych kablofanatyków. Nie wsłuchuję się tygodniami żeby coś usłyszeć. Wystarczy "parę" minut, jeżeli są zmiany to je usłyszę ... jeżeli trzeba się wsłuchiwać to znaczy, że jeżeli jakieś zmiany nawet są to dla mnie nie są istotne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M-K napisał:

Padł tu problem tego że "wy": nie reagujecie na wpisy "powstańców" którzy kupując mocno budżetowy sprzęt słyszą wszelkie zmiany w kabelkach, bezpiecznikach itp. To dla was jest ok. Ale jak ktoś neguje te zjawiska to wtedy ma sprzęt budżetowy i to jest problem.

Jak piszesz że "wy" to wszyscy słyszący zmianę kabli, to proszę o nie wrzucanie wszystkich do jednego worka, ja tam nigdy się nie czepiałem do niesłyszących zmian w okablowaniu, niezależnie jakim sprzętem dysponują, ponieważ to nie moja sprawa i nie zależy mi na udowadnianiu czegoś komuś, przekonywaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable są naprawdę dobre to jest "game change". Realizm i jakość może skoczyć nawet o 20% w przypadku wymiany całego okablowania, oczywiście jeśli nie ma innych "wąskich gardeł" w torze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Wymyśliłem dzisiaj prosty eksperyment dotyczący wpływu przewodów sieciowych na brzmienie systemu.

Wiadomo, że wszyscy dążymy do lepszej jakości. Jednym ze sposobów jest obniżenie "hałasu" systemu, na który składają się między innymi zakłócenia sieciowe, podwyższające poziom szumu, a tym samym obniżające dynamikę naszych systemów.

Warto pamiętać o ekranowaniu przewodów sieciowych oraz porządku w "kablach" za szafką. Wiadomo. Interkonekty nie powinny być w pobliżu przewodów zasilających ale niektórzy userzy to bagatelizują.

Żeby zobrazować o co chodzi zachęcam do eksperymentu. Potrzebujemy telefon, aplikację Spectroid i przejściówkę do zestawu głośnomówiącego lub coś podobnego co po podłączeniu do telefonu odłączy wewnętrzne mikrofony i jednocześnie będzie "antenką". Jest to potrzebne by nie zbierać mikrofonami sygnału akustycznego, tylko żeby sygnałem sterującym aplikacją były prądy wirowe zaindukowane w przejściówce przez pole EM. Aplikacja wyświetli przekształcony wtórny prąd od pola EM w postaci graficznej wyświetlając nawet jego częstotliwość.

Poniżej 3 zdjęcia jak to zrobić. Na jednym zdjęciu układ pomiarowy, na drugim pomiar przy nieekranowanym przewodzie drukarki podłączonej do listwy Taga ale nie włączonej. Widać prążek 50Hz mimo, że prowizoryczna sonda jest ok. 5 cm od przewodu.

Na 3-cim pomiar przy ekranowanym przewodzie włączonego wzmacniacza. Nie widać tak dużych zakłóceń 50 Hz. Ekran działa. Widać śladowe ilości 50 Hz.

Takie banalne sprawy jak porządek za szafką audio i ekran na przewodach to jeden z wielu kroczków by "odszumić" system. Kilkanaście takich kroczków "wyrzucających" zakłócenia z systemu oraz obniżających poziom szumu i można myśleć o próbach słuchania kabli głośnikowych ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

12w.jpg

12r.jpg

To i ja sprawdziłem u siebie

Kabel standard

IMG_2099.thumb.jpg.25fa30b50aec868d218c098314578fac.jpg

"Audiofilski"

IMG_2102.thumb.jpg.20fef6a25e3a825b56a08f613581228e.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fafarskid napisał:

Jeśli kable są naprawdę dobre to jest "game change". Realizm i jakość może skoczyć nawet o 20% w przypadku wymiany całego okablowania, oczywiście jeśli nie ma innych "wąskich gardeł" w torze.

Można skoczyć u jednego o 20%, ale u 99% nie skacze wcale. Dlatego choć u jednego skoczyło o 20%, to w skali globalnej skok wynosi 0%.

-----

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Nie wsłuchuję się tygodniami żeby coś usłyszeć. Wystarczy "parę" minut, jeżeli są zmiany to je usłyszę ... jeżeli trzeba się wsłuchiwać to znaczy, że jeżeli jakieś zmiany nawet są to dla mnie nie są istotne. 

Tak. A teraz powiedz: jak odróżniasz zagrał gadżet, czy to tylko psychoakustyka?

-----

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Wymyśliłem dzisiaj prosty eksperyment dotyczący wpływu przewodów sieciowych na brzmienie systemu

Tylko po co, skoro wystarczy szczerze i uczciwie wykonać ślepy test?

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Takie banalne sprawy jak porządek za szafką audio i ekran na przewodach to jeden z wielu kroczków by "odszumić" system.

Tak. Ale nie mylmy zakłóceń ze zmianą  brzmienia.

-----

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Mogę odpowiadać tylko za siebie, za swoje poglądy...

Możesz... ale nie musisz. Wystarczy napisać, że debilne wnioski, które Ty wyciągasz, są mojego autorstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychoakustyka nie ma wpływu na jakość brzmienia , a jedynie na jego odbiór 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szymon1977 napisał:

Można skoczyć u jednego o 20%, ale u 99% nie skacze wcale. Dlatego choć u jednego skoczyło o 20%, to w skali globalnej skok wynosi 0%.

Z matematyki 1.

14 minut temu, szymon1977 napisał:

Wystarczy napisać, że debilne wnioski, które Ty wyciągasz, są mojego autorstwa.

Szymon, po kielichu jesteś ... czy po prostu logika szwankuje?

Właśnie sam się przyznałeś do swojej głupoty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie kurna ma obchodzić że u 99% nic nie poprawia(z resztą nie wiem skąd takie dane masz)?, ważne że u mnie są zmiany na plus i kabel sprawdza się mi w? i nie koniecznie wiąże się to z wydaniem dużej kasy, tak jak w moim przypadku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szymon1977 napisał:

Tylko po co, skoro wystarczy szczerze i uczciwie wykonać ślepy test?

Skoro można pomierzyć i to słychać to po co ślepy test? On jest dla tych co nie mają pewności. Pisałem już o tym. 

10 minut temu, szymon1977 napisał:

Tak. Ale nie mylmy zakłóceń ze zmianą  brzmienia.

Nie rozumiesz. Zakłócenia są powiązane z brzmieniem. Mogą popsuć obrazowanie, detal, kontur i mnóstwo innych cech dźwięków składających się na ich realizm w reprodukowanej muzyce na przykład spowodują nienaturalne brzmienie instrumentów, ich wybrzmień itd. 

Zakłócenia i ich intermodulacje z sygnałami użytecznymi degradują jakość. 

Zakłócenia wpływają na większy poziom szumu w układzie. To nie tylko niechciane 50 Hz. Rozejrzyj się. W domu wifi, BT, EMI, w sieci nadają zasilacze smps, na różnych częstotliwościach od 2OkHz do 2MHz albo wyżej, sąsiad korzysta z CB, telefonu bezprzewodowego itd. Większy szum to mniejsza dynamika. Jakość dostaje po pysku z każdej strony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Prewwit napisał:

A co mnie kurna ma obchodzić że u 99% nic nie poprawia...

Tematen wątku nie jest "czym poprawił brzmienie systemu @Prewwit" więc powinno Cię obchodzić. 

5 minut temu, MariuszZ. napisał:

Skoro można pomierzyć i to słychać to po co ślepy test?

Albo uznasz istnienie psychoakustyki, albo ja Ciebie uznam za ignoranta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Wymyśliłem dzisiaj prosty eksperyment dotyczący wpływu przewodów sieciowych na brzmienie systemu.

Wiadomo, że wszyscy dążymy do lepszej jakości. Jednym ze sposobów jest obniżenie "hałasu" systemu, na który składają się między innymi zakłócenia sieciowe, podwyższające poziom szumu, a tym samym obniżające dynamikę naszych systemów.

ło matulu!    Dobranoc!

Wyrzuć taki sprzęt na śmietnik!

Skoro "zakłócenia sieciowe podwyższają w nim poziom szumu i obniżają jego dynamikę" - to jest to szajs, niestety, zepsuty albo fabrycznie wadliwy złom.

(W sprawnym takie zakłócenia nie przechodzą dalej niż do zasilacza, tam jest z nimi koniec, the end, finito.)

Ty idź do śmietnika (a i pamiętaj, wrzuć to do recylkingu "śmieci elektroniczne"! Dbamy o naszą planetę).

Ja mówię dobranoc, bo obawiam się, że jak dalej poczytam takie "illuminations" to obśmieję się tak, że długo nie zasnę a wiadomo, by zasnąć należy się wyciszyć.

Pa, "odkrywco nieznanych lądów"  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

(W sprawnym takie zakłócenia nie przechodzą dalej niż do zasilacza, tam jest z nimi koniec, the end, finito.)

 

To ja mam zepsuty sprzęt bo zakłócenia idą w pętle zasilania urządzeń a nawet na obudowę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:
30 minut temu, morawka napisał:

Psychoakustyka nie ma wpływu na jakość brzmienia , a jedynie na jego odbiór 

Albo uznasz istnienie psychoakustyki, albo ja Ciebie uznam za ignoranta. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

W sprawnym takie zakłócenia nie przechodzą dalej niż do zasilacza, tam jest z nimi koniec, the end, finito

Ty chyba nie czytasz i później się wymądrzasz albo nie wiesz o czym ja piszę. 

W jakim zasilaczu? Przecież te zakłócenia poprzez IC na wejście wzmacniacza się dostają i są wzmacniane. Ponadto podlegają intermodulacji i jak tego nie rozumiesz to doczytaj. Ić lulać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

To ja mam zepsuty sprzęt bo zakłócenia idą w pętle zasilania urządzeń a nawet na obudowę

No, wreszcie zgoda między nami! Tak, masz zepsuty sprzęt.

Mogę spokojniej iść spać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Tematen wątku nie jest "czym poprawił brzmienie systemu @Prewwit" więc powinno Cię obchodzić. 

 

Naucz się pisać sensownie zdanie, bo nie idzie Ciebie zrozumieć, serio. Tematem jest co poprawia jakość brzemienia i na ten temat zamieściłem mój ranking co wpływa na jakość dźwięku  mojego systemu. Kable pomimo że najniżej to jednak zostały w nim ujęte, jakbym uważał że całkowicie nie wpływają, to by ich w tym rankingu nie było. To że jak napisałeś "99% nie skacze"(dalej nie wiem skąd te dane) poziom jakości,  przymuję do wiadomości, ale to nie zmienia mojego rankingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.