Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Jednak w pewnym momencie temperatury (otoczenia i przedmiotu) niemal się zrównają z dokładnością do fluktuacji cząsteczek. To swoisty szum w którym zginie dalsze porównywanie temperatury. Będzie to na poziomie milionowych części stopnia. 

Aparatura sięgająca mikrostruktur tu właśnie będzie miała granicę pomiaru.

Na jakim poziomie rozdzielczości zmierzymy te temperatury termometrem? Zaledwie na poziomie ułamka stopnia.

Na jakim poziomie zmierzy tę temperaturę człowiek? Zaledwie na poziomie kilku stopni.

Jest jeszcze ciekawiej, bo w zależności od przewodności cieplnej, człowiek inaczej odczuje przedmiot wykonany z drewna, inaczej z polipropylenu, a jeszcze inaczej ze stali, choć pomiar wszystkich trzech wykaże 20°C z dokładnością do kilku miejsc po przecinku- na podobnej zasadzie odbywają się właśnie "testy audiofilskie". 

40 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Tyle, ze przedtem i potem to nie było żadnej zmiany brzmienia! Przedtem były przykre zakłócenia a potem klarowna reprodukcja. 

Czyli idealny przykład do wykonania testu różnicowego. Coś rzeczywiście z tego wyszło na wyjściu różnicowym, czy tylko "przykre zakłócenia" siedziały w głowach "testerów"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Owszem. Dawało to również słyszalne efekty. Tyle, ze przedtem i potem to nie było żadnej zmiany brzmienia! Przedtem były przykre zakłócenia a potem klarowna reprodukcja. 

Dokładnie! A jak o tym pisałem, to się obrazili.

Ps.

U mnie żadnych zakłóceń z kolumn nie słychać, choć się ich nie pozbywałem. A kable od hifi (głośnikowe z marketu, sieciówka od laptopa, USB drukarkowy) za połką hifi, stanowią jeden losowo zintegrowany kłębek, wraz z tymi od TV, KD, internetu... No ale to tylko małe Onkyo, jest widać zbyt solidnie zbudowane, żeby zostawić audiofilskim gadżetom lolecdo działania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

U mnie żadnych zakłóceń z kolumn nie słychać, choć się ich nie pozbywałem. A kable od hifi (głośnikowe z marketu, sieciówka od laptopa, USB drukarkowy) za połką hifi, stanowią jeden losowo zintegrowany kłębek, wraz z tymi od TV, KD, internetu... No ale to tylko małe Onkyo, jest widać zbyt solidnie zbudowane, żeby zostawić audiofilskim gadżetom lolecdo działania.

Wprost upajam się Twoim szczęściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szpakowski napisał:

Wprost upajam się Twoim szczęściem.

Oczywiście szczęście można zepsuć odkręcając gałkę na maksa i wsadzając ucho w głośnik... tylko po co? Nawet z gałką na maksa z głośników do fotela nie dochodzi nic, gdy gałka w typowym położeniu i ucho w głośniku też nic. Zakłócenia? W małym Onkyo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, porlick napisał:

człowiek inaczej odczuje przedmiot wykonany z drewna, inaczej z polipropylenu, a jeszcze inaczej ze stali, choć pomiar wszystkich trzech wykaże 20°C z dokładnością do kilku miejsc po przecinku- na podobnej zasadzie odbywają się właśnie "testy audiofilskie". 

Tu dobrą analogią jest postrzeganie "różnego" brzmienia przewodników z miedzi i srebra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iro III napisał:

Tu dobrą analogią jest postrzeganie "różnego" brzmienia przewodników z miedzi i srebra.

Zwłaszcza widząc kolory przewodnika. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, porlick napisał:

czy tylko "przykre zakłócenia" siedziały w głowach "testerów"?

To słychać. Podobnie jak słychać zniekształcenia lampy i artefakty ich zasilania. I niech żaden ich zwolennik nie opowiada inaczej. Słyszy to nieco już głuchawy jegomość jak ja, słyszą więc wszyscy. Słyszą również kiedy gra gramofon a kiedy cyfra. Nie mam na myśli realizacji wydawnictw bo tu jest różnie. 

W tym kontekście opowiadanie o wpływie kabelków zakrawa na dowcip. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Lub choćby wiedząc, który jest który.)

To do wpisu Iro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

Zwłaszcza widząc kolory przewodnika

Widząc czy wiedząc jeden sztos.

 

Ha! dopisaliśmy w tym samym (prawie) czasie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

Ha! Byłem szybszy niż Twoja edycja. 

Przypomniał mi się dowcip o dwóch rewolwerowcach:

-Mam najszybszą rękę na dzikim zachodzie!

-Ja tam wolę kobiety...

Nie bierz tego do siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szymon1977 napisał:

Dokładnie! A jak o tym pisałem, to się obrazili.

Bo tak sobie tu spędzamy czas dla relaksu.

Przekomarzamy się, żartujemy sobie.

Jak jesteś w domu gościa z klockami za dobrze ponad 200 tys PLN to nie będziesz mu pieprzył, że jego szlauchy niczego nie wnoszą. Głupio by wyglądały tam moje sznurówki. Zresztą i gospodarz trzyma respekt. Ale jak mu zrobisz, że gramniak ma o kilka dB lepszy odstęp od zakłóceń to wszyscy są szczęśliwi. I o to chodzi. 

Od zakłóceń powtarzam. Nie mam tu mowy o żadnym brzmieniu, średnicach, wysokich, kontroli,... To opowieści z kolorowych wydawnictw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jak jesteś w domu gościa z klockami za dobrze ponad 200 tys PLN to nie będziesz mu pieprzył, że jego szlauchy niczego nie wnoszą.

Ale po co, skoro sam to powiedział prezentując mi zbędny dla niego kabel?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Zakłócenia? W małym Onkyo?

Masz tak keipski i słąby sprzęt , że nawet porządnych audiofilskich zakłóceń , nie potrafi wygenerować

 

a fuj

 

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, billy idol napisał:

Masz tak keipski i słąby sprzęt , że nawet porządnych audiofilskich zakłóceń , nie potrafi wygenerować

 

a fuj

 

??

Nie mam też pętli masy, więc nie mogę sobie z nią audiofilskimi gadżetami próbować poradzić. Na szczęście ja jestem fanem muzyki, a nie dowartościowywania się kupowaniem zbędnych pierdół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie mam też pętli masy, więc nie mogę sobie z nią audiofilskimi gadżetami próbować poradzić

ehhh

i cały plan , opchnięcia kabla prądawoego za 8 tys , w celu  "poprawy brzmienia" , poszedł z pi...u

 

?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon. 

Ale jakbyśmy zaczęli pokazywać rzeczy jakie kupujemy w życiu to wyszłoby jakim jeździsz samochodem ponad stan, w chacie masz wypoczynek ze skóry za 20 tys zamiast sofę za 2 tys... Abstrahuję tu od stosunku do zwierząt. A propos zwierząt. Masz pewnie pieska ze spec hodowli za kilka tys... Itd...

Czemu bronić komuś kupowania pierdół audio. A że przy okazji pofantazjują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Masz pewnie pieska ze spec hodowli za kilka tys...

Właśnie adoptowałem jakiegoś kundla ze schroniska, muszę go tylko do UK przywieźć.

43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Czemu bronić komuś kupowania pierdół audio.

A niech kupują co chcą.

43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

A że przy okazji pofantazjują. 

I w tym problem, że wciskają bzdury młodzieży, ta kupuje szmelc, a później błąka się po Forum próbując dokonać códu kablami. A wystarczy zerknąć na moje procenty, żeby zamiast inwestycji w modny, a niewiele wnoszący DAC i późniejszych prób ratowania się z opresji kablami, kupić wzmacniacz, który napędzi posiadane kolumny.

Ps.

Swój DAC z niewielką na szczęście stratą sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

I w tym problem, że wciskają bzdury młodzieży

Jak tą, że zakłócenia nie wpływają na brzmienie zestawu audio? Litości ...

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
dubel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MariuszZ. napisał:

 

Jak tą, że zakłócenia nie wpływają na brzmienie zestawu audio? Litości ...

Ja pier... Zakłócenia to dźwięk słyszalny obok muzyki, a nie modyfikujący muzykę. Dlatego zakłóceń nie można traktować jako wpływających na brzmienie, a po prostu jako usterkę techniczną usunąć. Prościej już chyba się nie da.

Ps.

U mnie na szczęście nie istnieją. Może to kwestia przemyślanych zakupów i konfiguracji systemu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja pier... Zakłócenia to dźwięk słyszalny obok muzyki, a nie modyfikujący muzykę. Dlatego zakłóceń nie można traktować jako wpływających na brzmienie, a po prostu jako usterkę techniczną usunąć. Prościej już chyba się nie da.

Ja pier... czyli te wszystkie znieksztalcenia takie jak THD itp. wzmacniaczy, glosnikow,... nie modyfikuja muzyki, nie wplywaja na brzmienie i mozna je usunac jako usterke techniczna?

A to dranstwo. Czyli wszyscy producenci sprzetu sprzedaja nam ustrojstwa z usterkami? Mimo ze to takie proste?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, szymon1977 napisał:

Zakłócenia to dźwięk słyszalny obok muzyki, a nie modyfikujący muzykę. Dlatego zakłóceń nie można traktować jako wpływających na brzmienie

Może ja czegoś nie rozumię. Jeszcze raz wytłumacz na przykładzie który wklejam. Dla ciebie podałem na wzmacniacz "muzykę" o częstotliwości 1000Hz. Wrzuciłem na wejście wzmacniacza  dodatkowo zakłócenia o częstotliwościach 50 Hz, 3000Hz i 2000Hz. Co daje wzmacniacz na wyjściu widać na przebiegu elektrycznym. Czy to zabrzmi jak 1000Hz i osobne dźwięki o pozostałych częstotliwościach? Czy jak zniekształcone 1000Hz? Poważnie już powątpiewam jak to zabrzmi ? 

Na zdjęciu przebiegi na wyjściu i FFT tego sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

widmo (Medium).jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy odróżnić znaczenia dwóch słówek, trzeba jeszcze zwrócić uwagę, co tymi słówkami zostało określone. W tym przypadku napisałem o czymś innym, niż Wy piszecie. Moja wina - spier.lam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

niż Wy piszecie. Moja wina - spier.lam.

Spokojnie Szymek. Może ja coś przekombinowałem. Niech może @Grzegorz7 nam wyjaśni bo warto :) Ja tego też nie do końca rozumiem ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ja tego też nie do końca rozumiem ... 

Zakłócenia czegoś tam, mogą skutkować zniekształceniem dźwięku, czyli zmianą brzmienia - ja to tak rozumiem.

8 minut temu, MariuszZ. napisał:

Spokojnie Szymek.

Co zaczasy, nawet samego siebie zje.ć nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, billy idol napisał:

 

 

żaden przykład nie przekona słyszących

pozostaje  chyba tylko pokonać ich własna bronią

Wyruszasz na krucjatę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

U mnie na szczęście nie istnieją. Może to kwestia przemyślanych zakupów i konfiguracji systemu? 

Nie chcę Cię martwić ale ... istnieją, nawet w Twoim systemie.

2 godziny temu, morawka napisał:

Wyruszasz na krucjatę ?

Krucjata trwa już ładnych parę lat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Zakłócenia czegoś tam, mogą skutkować zniekształceniem dźwięku, czyli zmianą brzmienia - ja to tak rozumiem.

Wcześniej inaczej to wybrzmiało ? Może gdzieś wiszą informację w necie jak wpływają zakłócenia amplitudowe, fazowe, szumowe, wąskopasmowe, szerokopasmowe, impulsowe itd. na brzmienie. Chętnie bym jakichś zakłóconych nagrań posłuchał żeby mieć pogląd. 

Tu niestety trzeba poruszać się po gruncie odwiedzanym przez techników zajmujących się dźwiękiem i znać ich język decybeli, hertzow, fonów ale również tym audiofilskim gdzie operuje się subiektywnymi pojęciami mikrodynamiki, precyzji, przejrzystości, detaliczności, wierności, analityczności, spójności itd. 

Na brzmienie dźwięku i jego odbiór składa się wiele czynników subiektywnej oceny. 

Zakłócenia szumowe mogą znacznie pogorszyć cechy o których wspomniałem. Mają bezpośredni wpływ na ogólnie pojętą dynamikę systemu ograniczaną poziomem szumów. Mikrodynamika dotyczy bardzo małych sygnałów audio, które mogą być przykryte wysokim poziomem szumów. Nie usłyszysz pełnych i wiernych wybrzmień talerzy, kontrabasu i innych instrumentów generujących rzędy harmonicznych jeżeli będziesz słuchał na zaszumionym od zakłóceń systemie. 

To mój pogląd na temat ale chętnie poznam inny punkt widzenia i nawet jestem skłonny zmienić mój jeżeli będą argumenty ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2020 o 12:02, Prewwit napisał:

Fajny temat i kable stały się tematem przewodnim?

Moja subiektywna ocena co ma jaki wpływ:

-pomieszczenie, odpowiednie ustawienie kolumn 40%

-kolumny30%

-wzmacniacz 20%

-DAC i źródło 9%

-kable 1%

Jakość nagrania pomijam, bo lecę na serwisach streamingowych i moim zdaniem ich jakość jest bardzo dobra.

 

Kurcze w zyciu bym nie potrafił określić procentowo wkładu całości w finalne brzmienie - z moich doswiadczen to kazda zmiana wprowadzala olbrzymie roznice. 

1) Przy zestawie Hegel h300 + Thiel cs 2.4 - zmiana kabli glosnikowych wprowadzala niewyobrazalne zmiany. Nie zawsze drozsze brzmialy lepiej ? Tutaj tez testowane byly DACi - zintegrowany hegla, toppingi d10, d50s i d90 mqa. Ten ostatni wprowadzil brzmienie zrodel cyfrowych na zupelnie nowy poziom. 

2) Moje zestawy z ostatniego roku - fezz audio silver luna/ hegel h200/ goscinnie roksan kandy k3 , vandersteen 1c/audio physic tempo 6, brak daca (zrodlo - komputer), topping d50s, topping d90 mqa, zrodla w postaci pc, xioami mi box s i raspberry z digi one se.  Maly wplyw kabli, ale akustyka byla kiepska. 

I kazda z tych zmian wprowadzala olbrzymie roznice - zmiana z fezza na hegla kompletnie zmienila jakosc muzyki. Zmiana kolumn z vandersteenow na audio physic spowodowala u mnie powrot do sluchania queen, ktore brzmialo po prostu doskonale. 

Moglbym wymieniac dalej, ale po co ?

U mnie dosc prosty wniosek powstal w oparciu o te doswiadczenia:

1) Przy sprzecie budzetowym (u mnie wartosc tych gratow wtedy to bylo ok 5-6k) kablami nie ma co sie przejmowac. Tak na prawde akustyka i spasowanie reszty toru wzgledem siebie. 

2) Przy sprzecie drozszym ( 10-15k) - zwiekszony wplyw zrodla na calosc. Kable zaczynaja miec znaczenie

3) Przy naprawdę dobrych gratach (ok 30k) - ogromny wplyw kabli. Jedne potrafily calkowicie zabic przyjemnosc ze sluchania, a inne dominowaly gora pasma. A wiekszy chyba nawet daca i zrodla - u mnie przesiadka na lepszego daca znaczaco wplynela na calosc. 

I mysle, ze tak na prawdę przepis na dobre audio to wywazenie wszystkich tych skladnikow. Procentowa rozpiska nie ma sensu - bo wynika z niej, ze dobra akustyka i kolumny stanowia przepis na sukces (70% calosci). A niestety tak nie jest ?

I nie warto zapomniec o ostatniej sprawie - ktorej udzial procentowy moze wynosic i 100% - czyli naszego nastroju. Mialem takie dni, gdzie zmeczenie dalo o sobie znac i sluchalo sie po prostu zle. Byly tez takie, gdzie siadalem, odpalalem muzyke i po powrocie do rzeczywistosci okazalo sie, ze minelo kilkanascie godzin ? 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aliengbl napisał:

zmiana kabli glosnikowych wprowadzala niewyobrazalne zmiany.

Tak i w tym jest właśnie problem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, M-K napisał:

Tak i w tym jest właśnie problem

Ludzie sami sobie problemy stwarzają 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.