Skocz do zawartości
IGNORED

Co wpływa na jakość brzmienia?


Kwiryniusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, xajas napisał:

Slyszales juz o czyms takim jak DSP i jak to dziala w aucie?

Mam w kinie domowym. Wydaje mi się, że wiem jak to działa. Praktycznie siadam w środku i ustawiam odległości wirtualnie poszczególnych ZG. 5 cm w prawo lub lewo robi kolosalna różnicę w odbiorze.

W domenie dźwięków na etapie cyfrowej obróbki za tym jakieś zmiany fazy i amplitudy sygnału w poszczególnych kanałach idą. 

Warunek jest taki, że trzeba być pomiędzy ZG. W aucie jestem sobie to jakoś wyobrazić ale przed laptopem? 

Tu moja wyobraźnia wymięka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz porownywac procesora DSP z amplitunera KD (pomijam wielkie Lexicony) z pozadnym procesorem DSP do aut
To jak porownanie Fiata 126P z Benntleyem

Warunkiem lokalizacji nie jest siedzenie „miedzy“ zestawami glosnikowymi.
Jeden, pojedynczy glosnik tez jestes w stanie zlokalizowac.
Lokalizacja (pozioma) to tylko kwestja roznic w fazie i natezenia pomiedzy obydwoma uszami. A ta mozesz osiagnac nie tylko siedzac miedzy zestawami gloskikowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, xajas napisał:

Jeden, pojedynczy glosnik tez jestes w stanie zlokalizowac.

Chyba masz myśli wirtualne dźwięki obrazowane spoza głośnika. Sam głośnik to chyba żadna sztuka zlokalizować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zamkniesz oczy i posluchasz monofonicznego sygnalu w systemie stereo, to nie wiesz czy to jeden glosnik ("sam glosnik") czy dwa.

Tak mozna manipulowac "wirtualne dzwieki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szpakowski napisał:

Szymon, co Ty się tak tych kabli uczepiłeś?

...

Rozmowa jest o jakości dźwięku, a Ty ciągle nie na temat piszesz ... 

W sumie to masz rację. Bo sugerowanie wymiany kabli gdy mowa o jakości dźwięku, śmiało można traktować jako OT. Uczciwe 0% w pierwszym poście.

2 godziny temu, szpakowski napisał:

Ktoś Cię na prawdę musiał kiedyś skrzywdzić jakimś kablem ...

Doceniam, że się martwisz, ale nie - wszystkie kable, które testowałem miałem pożyczone lub dostałem w prezencie, więc jedyne co straciłem to czas. Choć trudno tu mówić o stracie, bo doświadczenie bezcenne. Pozwala świadomie zaakceotować posiadany system, bez nieustannych prób łatania jego niedostatków za pomocą placebo. I gra muzyka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xajas napisał:

Zasilanie wcale nie jest takie czyste, cala „elektronika pkladowa“ jest duzym problemem i zrodlem zaklocen.

za autem nie ciągnie się kabel 230V podpięty do sieci i samo to już dużo daje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szymon1977 napisał:

Doceniam, że się martwisz, ale nie - wszystkie kable, które testowałem miałem pożyczone lub dostałem w prezencie, więc jedyne co straciłem to czas. Choć trudno tu mówić o stracie, bo doświadczenie bezcenne. Pozwala świadomie zaakceotować posiadany system, bez nieustannych prób łatania jego niedostatków za pomocą placebo. I gra muzyka!

Szymon, u mnie gra muzyka ponieważ świadomie akceptuję mój system. Znam jego potencjał i ograniczenia jednocześnie dążę do poprawy odtwarzanego dźwięku.
U Ciebie widzę odwrotny proces ... raczej nieświadomie nie akceptujesz braków swojego systemu, równocześnie nie możesz się z tym pogodzić ... z tym, że Ty nawet nie próbujesz szukać możliwości poprawy jakości w swoim systemie, wielokrotnie swoimi wpisami dajesz nam do zrozumienia, że Ci na tym nie zależy. Jednocześnie obwiniasz kable o wszystkie nieszczęścia w dziedzinie audio. 
Szymonie, skoro nie interesują Cię konkretne aspekty wpływające na jakość dźwięku oraz jego poprawa ... dlaczego ciągle wypisujesz swoje "mądrości" ??? Piszesz nie na temat. Odpuść sobie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiemy co wpływa na jakość i w jakim stopniu to może podyskutujmy co zrobić by poprawić brzmienie ?

Oczywiście są wg mnie dwie drogi. Jedna to zakup lepszych klocków druga to poprawa tego co mamy. 

Ponieważ pierwsza kosztuje bo jakość jest w cenie pogdybajmy o poprawianiu tego co mamy minimalnymi kosztami. 

Akustyka. Wiele sposobów istnieje na jej poprawienie od dogięcia, dobrania odpowiedniej wysokości kolumn, znalezienia sweet spota, odsunięcia ich od ściany poprzez akustyczne akcesoria, dywaniki i inne ulepszacze. U mnie odczuwalne zmiany wniosły nowe standy obniżające wysokość tweetera. 

Pętle masowe i obniżenie poziomu hałasu, brumu, przydźwięku. Temat rzeka. Mam świetny poradnik w pdf. Zainteresowani pisać. Zasady są proste. Rozłączać i minimalizować poprzez zmniejszanie pętli i prądów w nich płynących. U mnie tam gdzie PE na obudowie jest dołożyłem mostki prostownicze z RC separując masę układową. 

Kompatybilność EMC. Ekranowane przewody, szczególnie zasilające, flux bandy na trafach i inne drobne zabiegi związane również z pętlami. 

Zakłócenia RFI. Dobrze sprawdzają się listwy z filtrami oraz filtry w urządzeniach. Nie zaszkodzi dołożyć na przewody zasilające przy odbiornikach filtry ferrytowe. W kilku miejscach przy gniazdach RCA dołożyłem po 1nF między masę i PE. Ktoś stosuje filtry na przewodach IC lub głośnikowych? Ciekawy jestem opinii. 

Wibroizolatory. Kosztuje ale można prawie beznakładowo wykombinować. Mam pod trafami we wzmacniaczu oraz pod ZG sprężyny. Takie za grosze z alli To działa. U mnie się objawia tym, że mogę głośniej słuchać i dźwięk tak nie przeszkadza jak bez sprężyn. Prawdopodobnie jest mniej jakichś nieprzyjemnych zakłóceń dla ucha. Oczywiście to subiektywne odczucia ale na tyle mocne, że nie ma u mnie już opcji bez sprężyn. 

Zasilacze malin, DAC i innych źródeł. Warto wydać parę groszy i kupić lepszy jakościowo zasilacz. Te markowe kosztują sporo ale czy ifi power (smps) za 2 stówki to taki duży koszt? Ostatecznie dość tanio wychodzi kupić i poskładać gotowy moduł, obudowę i trafo jak komuś chodzi po głowie tradycyjny "liniowy" zasilacz z trafem ?

Jakieś inne pomysły? 

Nie sprawdzałem zatyczek Cardasa, podstawek pod przewody, pudełek z turmalinem przekładanym miedzią i nie mam doświadczeń z większością gadżetów audio ale zachęcam do dzielenia się doświadczeniami ?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, piano napisał:

wiesz jak trudno walczy się z nawykami ?

Wiesz Maćku, jest różnica między "niewinnym" ? pisaniem nie na temat a wpadaniem do każdego wątku i wypisywaniu swoich mądrości na temat kabli ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
za autem nie ciągnie się kabel 230V podpięty do sieci i samo to już dużo daje

W aucie w tej samej sieci masz dziesiatki elektronicznych „przeszkadzajek“ poczawszy od regulacji napiecia/pradu ladowania poprzez odbiorniki/nadajniki w sieci (np. CAN-BUS), wszelkie mozliwe systemy asystenckie az po elektroniczne/LED migacze, swiatla,... Wszystko razem to zmora w czystym zasilaniu sprzetu car audio

Czasy Wartburga, Warszawy i Syrenki juz dawno minely


Domowa siec 230V to pestka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma równe znaczenie wiem po swoim doświadczeniu,kupiłem znakomite żródło wydajny wzmacniacz i na końcu swoje wymarzone kolumny Pmc,jednak czegoś brakowało,poczytałem poszperałem i kupiłem kable głośnikowe firmy Mit dosyć wysoki model,no i wreszcie szczęka na podłodze,więc każde ogniwo ma swoje znaczenie co do jakości toru,ale kable 0%nie nie nie i jeszcze raz nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xajas napisał:

W aucie w tej samej sieci masz dziesiatki elektronicznych „przeszkadzajek“ poczawszy od regulacji napiecia/pradu ladowania poprzez odbiorniki/nadajniki w sieci (np. CAN-BUS), wszelkie mozliwe systemy asystenckie az po elektroniczne/LED migacze, swiatla,... Wszystko razem to zmora w czystym zasilaniu sprzetu car audio

Czasy Wartburga, Warszawy i Syrenki juz dawno minely


Domowa siec 230V to pestka


Zmora powiadasz..  

to posłuchaj dobrej instalacji audio w aucie na postoju dla porównania, wówczas przekonasz się , że te twoje przeszkadzajki w aucie akurat nie maja wpływu na brzmienie, być może bufor w postaci akumulatora to załatwia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam „dobra instalacje“, ale auto uzywam do jezdzenia a nie „na postoju“

BTW.
Przy „dobrej instalacji“ normalny akumulator po krotkich odsluchach jest rozladowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2020 o 21:55, szymon1977 napisał:

Udowodnij albo s...

Drogi Szymonku jeżeli masz kolumny na poziomie lampki nocnej,więc różnicy faktycznie może niebyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Doceniam, że się martwisz, ale nie - wszystkie kable, które testowałem miałem pożyczone lub dostałem w prezencie, więc jedyne co straciłem to czas. Choć trudno tu mówić o stracie, bo doświadczenie bezcenne

Może napisz Szymon co zrobiłeś by poprawić brzmienie poza jednorazowym bezcennym doświadczeniem mającym na celu sprawdzenie czy system zabrzmi ciekawiej, bardziej wciągająco, inaczej.

Podziel się twoimi doświadczeniami w tej materii oraz wnioskami. Pisałeś gdzieś, że traktujesz sprzęt audio jako sprzęt AGD czyli nie HiFi czy tym bardziej HiEnd zatem mniemam, że do poprawy brzmienia jest wiele do zrobienia ? 

Zadowala cię słuchanie muzyki w takim wydaniu jakie zaoferował ci salon, sklep czy inny dostawca sprzętu? Nie czujesz potrzeby zmian? Masz może porównanie brzmienia twojego systemu audio z innymi systemami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ehe,  bardzo ciężko jest wyłączyć silnik i sprawdzić różnicę

Nie, nie jest ciezko, ale bez sensu, bo nikt nie jezdzi z wylaczonym silnikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 09:37, szymon1977 napisał:

potwierdzenia wpływu kabla na dźwięk nadal brak.

I tak i nie.

Przewód o małym polu przekroju poprzecznego (czyli do 1.5 mm2) ogranicza pasmo. W różnym stopniu róznych głośników. Zwrotnica z założenia ma to samo zadanie. Typ przewodu (linka/drut), sposób skręcenia (skrętka), zarobienie złączy  - też może mieć wpływ. Tego wykluczyć nie można.

Statystyczna teoria komunikacji, czyli teoria informacji czyli teoria sygnałów są w trakcie ustalania reguł ( to co istotne nie dla każdego jest takie istotne, ale jeszcze może się uda to sformułować).

Co do tego - czy jest ścisła korelacja między parametrami elektrycznymi o a wrażeniami słuchowymi (pomijając warunki, w których odsłuchujemy) tego nie wiem. Zawsze dla mnie istotny był nastrój dla jakiegokolwiek odbioru muzyki. Czasami bywam tak zmęczony, że nie chce mi się niczego słuchać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, daro-driver napisał:

Drogi Szymonku jeżeli masz kolumny na poziomie lampki nocnej,więc różnicy faktycznie może niebyć.

Prosty test różnicowy pokazuje albo i nie pokazuje różnice. Nie ma co sposobami poetyckimi przekonywać innych o tym że się słyszy bo to tylko nic nie warte słowo pisane. Mam kolegę z dużym ubytkiem słuchu (w jednym uchu 70% w drugim 30%) i on też "słyszy" różnice w sprzętach a innych wyzywa od głuchych, jak to audiofil ?. Dobre to jest.

P.S. Są też inne sposoby rzetelnego technicznie testowania porównawczego, ale nie wiedzieć czemu część hobbystów ich skrzętnie unika.  

18 godzin temu, pogromca napisał:

mało tego nawet z tych dobrych płyt każda jest nagrana inaczej i zrealizowana inaczej.

Najlepiej to słychać na samplerach i w radiu internetowym (też pewien rodzaj samplera), skoki jakości rejestracji są bardzo duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 11:06, szpakowski napisał:

O kablach piszą maniacy którym spędzają one sen z powiek

Wśród nich @szymon1977 ?

Ma filtr na tematy kablowe, od razu go nerw chwyta  za gardło i musi pisać.

Bez tego nie zaśnie spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to słychać na samplerach i w radiu internetowym (też pewien rodzaj samplera), skoki jakości rejestracji są bardzo duże.

To co slyszysz w radiu, to jest to co radio podkrecilo/zmanipulowalo, a nie to, co zostalo zarejestrowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 13:19, Daniel55 napisał:

Nie wnikałem w nazwy kabli tylko pamiętam cene 6tys, 10tys i 20tys za kabel.

 nie słyszałem żadnej różnicy, po powrocie do domu zagrałem tą samą płyte na moim sprzęcie -

naprawde odniosłem wrażenie że u mnie to gra lepiej

W domu = komfortowe warunki  = na luzie, bez pośpiechu (może to ma wpływ na odbiór ?)

PS.

To nie same przewody wywołują tak skrajne podejście, ale ich ceny. (jak widać inne cechy pozostają w niepamięci).

 

18 godzin temu, jozwa maryn napisał:

Ta sama płyta odtworzona na dobrym sprzęcie otworzy przed nami bramy piekieł. Do dzisiaj pamiętam Czarny Album Metalliki słuchany na systemie złożonym z JMLab Utopii i elektroniki MBL oraz Audiomeki. I nie są to wspomnienia dobre.

"Metallica" (1991) jest efektowna brzmieniowo, ale też nie uważam jej za bliską dobrej realizacji. Już chyba "Rage Against The Machine"  (1992) spełniłoby lepiej warunki.

Przy wyczynowym graniu ciężko o standardy jakościowe. Kolidują z żarliwością i bezczelnością wykonania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Akustyka. Wiele sposobów istnieje na jej poprawienie od dogięcia, dobrania odpowiedniej wysokości kolumn, znalezienia sweet spota, odsunięcia ich od ściany poprzez akustyczne akcesoria, dywaniki i inne ulepszacze. U mnie odczuwalne zmiany wniosły nowe standy obniżające wysokość tweetera. 

Tutaj jest spore pole do działania. Nie trzymać się sztywno poradników i samemu na ucho ustawiać kolumny. U mnie np. przybliżanie kolumn do ściany spowodowało pogorszenie niskich w moim punkcie odsłuchu(u każdego inaczej). Tak samo ustawienie kątów skierowania do wewnątrz bardzo u mnie wpływało na przestrzenność grania, u każdego będzie różnie bo jeden siedzi bliżej drugi dalej od kolumn. U mnie np. najbardziej się sprawdza ustawienie, że osie przecięcia kolumn tworzą kąt około 90stopni i punkt przecięcia wypada około 1m za głową. Także mam pod kolumny z przodu podłożone drewniane klocki 2cm(wcześniej 4cm), aby się odchyliły do tyłu, ale u mnie myślę takie ustawienie się sprawdza bo mój punkt odsłuchowy jest blisko kolumn i głowa jest powyżej tweeterów. Poprawiło to u mnie przyjemność odbioru średnicy i wysokich. Niektóre zmiany ustawień od razu wyłapywałem, inne wymagały dłuższego czasu, że stwierdzałem że to jednak nie to?

Co do akustyki, to też można sporo poprawić tak jak piszesz nie tworząc z pokoju tylko do odsłuchów, a nie do życia. Dywany, firanki, zasłony potrafią dużo zdziałać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:


To co slyszysz w radiu, to jest to co radio podkrecilo/zmanipulowalo, a nie to, co zostalo zarejestrowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To bardzo możliwe, ale nie sądzę że manipulacja dotyczy pojedynczych nagrań co najwyżej całej emisji stacji, choć na stacjach których najczęściej słucham zdarzają się dosyć często nagrania które mam na płytach i ewidentnej manipulacji na tych nagraniach nie słychać, ale podobno u innych nadawców może być inaczej. Też brzmienia niektórych stacji czasem zaskakują, np. dużo wyższą głośnością niż inne. To oczywiście nic nie znaczy, ale może wskazywać na to że coś mogło zostać poddane dodatkowej obróbce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Są też inne sposoby rzetelnego technicznie testowania porównawczego, ale nie wiedzieć czemu część hobbystów ich skrzętnie unika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Warunek jest taki, że trzeba być pomiędzy ZG. W aucie jestem sobie to jakoś wyobrazić ale przed laptopem? 

Niech i będzie że laptop ma jakąś tam scenę, ale co tu mówić badziewską i w szerokość, głębokość, lokalizację instrumentów na niej i ich separacji. Dwa co laptop robi w tym wątku, nikt o zdrowych zmysłach do osiągnięcia dobrej jakości grania nie kupi sobie lapka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, popej napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, xetras napisał:

"Rage Against The Machine"  (1992)

?

pisałem o tym albumie wielokrotnie, nagrany prawie bez  kompresji, jest świetna pozycja i wymagającą do testowania systemów - jeżeli ta płyta zagra dynamicznie, system będzie w stanie oddać  skoki dynamiki, różnicowanie bez tzw. sciany dzwieku i ostrości, to system jest ok i cieszyć się ? 

To taka realistyczna koncertowa Rockowa napier...nka, której musi sprostać i system i akustyka pomieszczenia a nie kable. 
 

Inną świetna realizacja jest D. Krall The girl in other room (Temptation) świetna linia nakładającego się akustycznego basu, która w dobrej akustyce pomieszczenia i systemie winna być dobrze słyszalna - jak nie, no cóż...? ale to nie kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szpakowski napisał:

...nie próbujesz szukać możliwości poprawy jakości w swoim systemie...

Dlaczego tak uważasz? Bo nie wydaję pieniędzy na bzdety, które jak się przekonałem, wbrew legendom ludowym nie wnoszą słyszalnej dla mnie zmiany?

6 godzin temu, szpakowski napisał:

...obwiniasz kable o wszystkie nieszczęścia w dziedzinie audio. 

A to ja wypragnione szczęście w dziedzinie audio usiłuję uzyskać wymieniając kable? 

6 godzin temu, szpakowski napisał:

...skoro nie interesują Cię konkretne aspekty wpływające na jakość dźwięku oraz jego poprawa...

Gdybym "inwestował" w bzdety, to nie miałbym nawet tego, co mam teraz. 

-----

1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Niech i będzie że laptop ma jakąś tam scenę, ale co tu mówić badziewską i w szerokość, głębokość, lokalizację instrumentów na niej i ich separacji.

Tak, baaardzo badziewną. Tak badziewną, że szczekanie psa obok biurka na tym słynnym kawałku Pink Floyd (a może to był Roger Waters) mnie zaskoczyło. 

1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Dwa co laptop robi w tym wątku...

Mój laptop mógł zmusić kogoś do zastanowienia się, czy aby na pewno sceny szuka we właściwym miejscu.

1 godzinę temu, Prewwit napisał:

...nikt o zdrowych zmysłach do osiągnięcia dobrej jakości grania nie kupi sobie lapka. 

Jako transport - dlaczego nie?

-----

3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Może napisz Szymon co zrobiłeś by poprawić brzmienie...

Podziel się twoimi doświadczeniami w tej materii oraz wnioskami.

Wnioskami dzielę się na bierząco, ale audiovoodoofilom one nie pasują. Z grubsza zgadzam się z procentami z pierwszego wpisu, więc żadnych widowiskowych ruchów u mnie nie znajdziesz... no może poza świadomym wyeliminowaniem pętli mas. Kolumny, akustyka, wzmacniacz... tu nie ma za bardzo o czym pisać. Moim celem jest znalezienie swojego brzmienia w ograniczonym low-end-owym budżecie. Myślę że jestem już blisko. Na pewno jednak czeka mnie przymiarka do jakichś monitorów studyjnych.

3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Pisałeś gdzieś, że traktujesz sprzęt audio jako sprzęt AGD czyli nie HiFi czy tym bardziej HiEnd...

Jak na to wpadłeś, że sprzęt AGD nie może dzielić się na hifi i hiend?

3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Zadowala cię słuchanie muzyki w takim wydaniu jakie zaoferował ci salon, sklep czy inny dostawca sprzętu?

Nie, przerzuciłem dziesiątki rożnych brzmień (kolumn, wzmacniaczy, transportów i źródeł, a nawet kabli).

3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Masz może porównanie brzmienia twojego systemu audio z innymi systemami? 

Tak, niestety są to systemy nieosiągalne dla mnie finansowo.

3 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Nie czujesz potrzeby zmian?

Proste pytanie - trudna odpowiedź. Potrzebę zmian odczuwałem, gdy nie pasowało mi brzmienie systemu. Dziś, choć wiem, że może być lepiej, to po prostu słucham z przyjemnością i o tym nie myślę. Ale lokalny rynek codziennie obserwuję, czy nie pojawia się coś interesującego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.