Skocz do zawartości
IGNORED

Streamer do Bowers + McIntosh


Sandowall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam BW 802D i Maka M7000 okablowanie Cardas i streamer/pre NAC172XS. Chciałbym poziomem dociągnąć streamerem do reszty toru i w związku z tym pytanie czym zastąpić owego Naima?

Kiedyś Bowersy po Dynaudio grały mi ostro więc mimo iż z czasem  (i z Makiem) złagodniały to ciągle chyba szukam czegoś docieplonego. Może wyższe Naimy NDX, NDS albo Luminy (T2?), Linn a może zbierać na DCSa? Podstawowy i jedyny warunek to bezpośrednia obsługa Tidala.

Dzięki z góry, SAn

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplić, zaproponuje dwie opcje ode mnie

1). McIntosh D150 + (dCS) albo (Moon Mind2) - zwróć uwagę na kompatybilność urządzeń, trzaski miedzy utworami, przy przełączaniu, wypróbuj różne łącza

2). dCS Bartók - ma podbicia w częściach zakresu i nie wiem jak się u ciebie wpasuje 

 

Znam plusy i minusy obu zestawień ale przetestuj sam, na pewno ocieplą i może jest to czego szukasz

 

PS. może na dniach poslucham Esoteric N-05 i porównam z MOON 390, ale powątpiewam ze będzie to ocieplone brzmienie, Esoteric charakteryzuje się innymi cechami, Moon pewnie będzie mniej analityczny, z równowagą ale nie tak docieplony jak Mak czy dCS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplic to Lumin T2 (imho z Makiem to nie zagra ze wzgledu na mala detalicznosc), bez zmiany rownowagi tonalnej to Auralic albo Innuos.Moon to raczej chlodna neutralnosc a dCS troche przestrzal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, p0is0n napisał:

Docieplic to Lumin T2 (imho z Makiem to nie zagra ze wzgledu na mala detalicznosc), bez zmiany rownowagi tonalnej to Auralic albo Innuos.Moon to raczej chlodna neutralnosc a dCS troche przestrzal.

Więc co byś polecił do takiego zestawu? A może zorganizowac rozwód Makowi i Bowersom mimo iż wielu wrozylo im szczęśliwe granie póki śmierć ich nie 'rozłaczy'?  Dosłownie ? No i szczerze dla mnie to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sandowall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Więc co byś polecił do takiego zestawu? A może zorganizowac rozwód Makowi i Bowersom mimo iż wielu wrozylo im szczęśliwe granie póki śmierć ich nie 'rozłaczy'?  Dosłownie  No i szczerze dla mnie to gra.
A czego Ci brakuje?nakreslilismy Ci opcje.Mozesz tez isc w bok typu Cambridge audio, ale to raczej nie ten poziom.Ja bym chyba probowal Auralica gdyz ma super plankton, nie.meczy, a barwe masz w tym zestawie z Maca.Ew ten Esoteric?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Miałem okazję porównywać niedawno Esoterica N-05 z DCS BArtok. Ten drugi gra zdecydowanie bardziej detalicznie, jest szybszy i jaśniejszy w barwie. Moim zdaniem jeśli Lumin może okazać się zbyt mało detaliczny to Esoteric będzie tu dobrym wyborem. W przypadku chęci zainwestowania mniejszej kwoty ciekawą opcją może być również Auralic Vega G2.1. W przypadku chęci przetestowania Esoterica N-05 zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli streamer all in one to Bartok, T2. Te na mnie zrobiły wrażenie.
Auralic zawiódł swoją szarością.
Finalnie skończyłem na Dac Lectora. Detalu nie brakuje, A muzykalnosć, barwa. Nawet z herbatnikami nie ma tego za dużo. No ale musiałbyś transport dokupić, choć z dobrym i tak wyjdzie mni3j niż Dcs

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

No i jeśli Bartok, to Lumin ma X1 model czy jakis taki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli streamer all in one to Bartok, T2. Te na mnie zrobiły wrażenie.
Auralic zawiódł swoją szarością.
Finalnie skończyłem na Dac Lectora. Detalu nie brakuje, A muzykalnosć, barwa. Nawet z herbatnikami nie ma tego za dużo. No ale musiałbyś transport dokupić, choć z dobrym i tak wyjdzie mni3j niż Dcs

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


No i jeśli Bartok, to Lumin ma X1 model czy jakis taki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Jak ktos pisze o szarości Auralica i detalicznosci Lectora, to znaczy ze lubi malo rozdzielczy cieply misiowaty przekaz.Auralic jest neutralny jak dCs-jesli masz barwny system, to muzykalnosci nie ubedzie, ale sam z siebie jej nie doda.Na pewno nie jest to rozwiązanie do Maca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli docieplić to raczej nie dCS Bartok.

Na pierwszy ogień, spróbowałbym Lumina. Zaleta w porównaniu do różnych DACów USB jest taka, że nie potrzebuje komputera. Sam jest sobie serwerem - wystarczy iPad lub komórka do sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Elberoth napisał:

Jeżeli docieplić to raczej nie dCS Bartok.

Na pierwszy ogień, spróbowałbym Lumina. Zaleta w porównaniu do różnych DACów USB jest taka, że nie potrzebuje komputera. Sam jest sobie serwerem - wystarczy iPad lub komórka do sterowania.

Oczywiście ze dCS w Makiem dociepla, nie mylić z przyciemnieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś nowa matematyka ?

Ale co ja tam wiem ... tylko 4 dCSy miałem u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam matma, to seksuologia ?

Ocieplenie w dolnym i średnim zakresie
Przyciemnienie to przyciszenie wysokich
 

 

Ja miałem tylko dwa,
i podłączałem do Makow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos pisze o szarości Auralica i detalicznosci Lectora, to znaczy ze lubi malo rozdzielczy cieply misiowaty przekaz.Auralic jest neutralny jak dCs-jesli masz barwny system, to muzykalnosci nie ubedzie, ale sam z siebie jej nie doda.Na pewno nie jest to rozwiązanie do Maca.
Czytaj że zrozumieniem.
Napisałem, że detalu nie brakuje, a nie że jest detaliczny.
Miałem wszystko w domu o czym piszę.
Pewnie, lubię herbatniki, Lectora. Każdy ma swój gust.
Słaba opinia o Auralicu nie tylko moja z odsluchowo u mnie

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandowall - DCS Bartok to detaliczność, przejrzystość i delikatne podbicie wyższej średnicy i góry - cena też wysoka. Jeśli półka cenowa Bartoka nie jest problemem to Lumin X1 jest jego konkurentem. T2 to trochę niższa półka niż Bartok, ale szczególnie po wyjściu zbalansowanym to dokładnie spełnia oczekiwania autora wątku. Auralic to "strojenie / brzmienie" bliższe dcs ale jakość dźwięku niższa. 

Lumin i Auralic to typowy streamer a Bartok to DAC z funkcją streamera.

Osobiście uciekłem z Auralic do Lumin T2 (nie słuchałem platformy G2 Auralic bo poprzednia generacja mnie umęczyła). DCS Bartok oraz Lumin X1 miałem kolejno u siebie w systemie w sierpniu przez tydzień i testowałem /porównywałem, w związku z zamiarem wymiany Lumin T2 na wyższy poziom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pawcio70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pawcio70 napisał:

Sandowall - DCS Bartok to detaliczność, przejrzystość i delikatne podbicie wyższej średnicy i góry - .......

Dociepla na basie czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sandowall - DCS Bartok to detaliczność, przejrzystość i delikatne podbicie wyższej średnicy i góry - cena też wysoka. Jeśli półka cenowa Bartoka nie jest problemem to Lumin X1 jest jego konkurentem. T2 to trochę niższa półka niż Bartok, ale szczególnie po wyjściu zbalansowanym to dokładnie spełnia oczekiwania autora wątku. Auralic to "strojenie / brzmienie" bliższe dcs ale jakość dźwięku niższa. 
Lumin i Auralic to typowy streamer a Bartok to DAC z funkcją streamera.
Osobiście uciekłem z Auralic do Lumin T2 (nie słuchałem platformy G2 Auralic bo poprzednia generacja mnie umęczyła). DCS Bartok oraz Lumin X1 miałem kolejno u siebie w systemie w sierpniu przez tydzień i testowałem /porównywałem, w związku z zamiarem wymiany Lumin T2 na wyższy poziom. 
Lumin i Auralic to tez dacki/streamery, zalezy o których mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n - Oczywiście Auralic występuje w kilku wersjach a lumin to transport sieciowy albo streamer.

Lumin poza LAN i USB (dla danych)  nie ma wejść cyfrowych tak jak większosć daków np. Bartok (2 x AES, Spdif optyk i RCA - itp).

Lumin to typowe All in One - zamknięta konstrukcja. Auralic to kwestia modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.