Skocz do zawartości
IGNORED

Sub do 2500zł SVS SB1000 vs B&W ASW610


Piotr_57832
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę nieduży subwoofer do mniejszych pomieszczeń aby uzupełnić najniższy bas. Większość czasu będzie używany w muzyce a mniej w filmach. Myślę o SVS SB1000 lub B&W ASW610. Który jest lepszy? Sprzęt towarzyszący to Roksan K3 + Focal Aria 906.

Ps. Kiedyś testowałem Rel T5i i jakoś mi nie podszedł, dlatego chcę spróbować inne firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chcę nieduży subwoofer do mniejszych pomieszczeń aby uzupełnić najniższy bas. Większość czasu będzie używany w muzyce a mniej w filmach. Myślę o SVS SB1000 lub B&W ASW610. Który jest lepszy? Sprzęt towarzyszący to Roksan K3 + Focal Aria 906.
Ps. Kiedyś testowałem Rel T5i i jakoś mi nie podszedł, dlatego chcę spróbować inne firmy.
Jaki metraż pokoju że sub potrzebny, może być iż pokój za duży a może być i akustyka pokoju. Dziwne że tel T5 nie dał rady. Svs1000 wcale nie jest aż taki super, od 2000 można coś zadziałać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze ten Rel Ci nie podpasował bo to dość uniwersalne suby. Napisz jaka powierzchnia i czego oczekujesz. Przy wyborze zwróć tez uwagę na Quadral Qube 10 , jest w tym budżecie i świetnie się sprawdza przy stereo dodatkowo super wygląda co czasem tez ma znaczenie bo jest meblem w salonie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do muzyki, to zdecydowanie polecam SVS SB-1000, chyba że znacznie lepsza seria 2000. Model SB-2000 Pro jest droższy, ale jeśli wchodzi w rachubę subwoofer w kolorze białym, mamy teraz świetną propozycję na model SB-2000.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania, także wypożyczenia oraz indywidualną wycenę.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać serii Qube Quadrala. W niedużym pomieszczeniu Qube 8 już powinien dać radę. Dynamiczny i soczysty bas, warto przetestować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli Rel T5i Ci nie podszedł to szedłbym albo we wspomnianego tu przez Ciebie SVS-SB1000 lub w wspomnianego powyżej Quadrala Qube 8 ( to bardzo fajny, niedoceniany subwoofer ).

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Q21 miałem w sobotę i niedzielę na testach SVS SB-1000. 

Tak mnie tknęło żeby spróbować suba z racji tego, że posiadane przeze mnie kolumny nie do końca pasują do pomieszczenia, w którym je użytkuje, ale nie chcę ich zmieniać. Trójdrożne Gradienty Evidence trochę się duszą w niewielkim pokoju, a mniejsze dwudrożne Gradienty Intro z kolei maja problem z "lekkością" dźwięku. Kocham je za szybkość i precyzję góry i środka,  za to, że pięknie tworzą scenę i maja zdolność do "znikania" z pomieszczenia, prawie jak elektrostaty, czy magnetostaty.  

Co dało dodanie suba do Intro?

Ano to, że duże Gradienty powędrowały spowrotem do dużego pokoju (i tam pasują), a Intro z SB-1000 będą stanowiły ostateczny komplet, na którym głównie słucham. Takie zestawienie oferuje brzmienie lepsze, niż to które mogłem osiągnąć z Evidence. 

Sub SVS'a dał się idealnie zestroić z kolumnami. Wcale nie słychać go jako oddzielnego głośnika, a bardzo obawiałem się zawsze, że jest to mało realne i nie ma to jak bas zintegrowany firmowo w kolumnie. Bałem się też tego, że będę musiał cały czas coś dostrajać przy zmianie płyt. Kolejne zaskoczenie, ustawiłem pokrętła w subie "na oko", włączyłem muzykę i o dziwo zagrało. Potem delikatne zdjęcie mocy, obniżenie częstotliwości podziału i było perfect. Dalej już tylko zmiany słuchanego repertuaru, sub spisywał się dobrze i bezobsługowo.

Jeśli chodzi o charakter brzmienia jaki oferuje SB-1000, to jest to miękki bas o wystarczającej szybkości, schodzący (jak dla mnie) zadziwiająco nisko.  W stereo, tak jak jest, jest bardzo dobrze. Bas ma swoją masę i strukturę, nie wywołuje niepotrzebnych tąpnięć i wstrząsów. Pięknie dopełnia pasmo obsługiwane przez dwudrożne kolumny. Nie miałem do czynienia z innymi subwooferami, ale jestem wystarczająco osłuchany, żeby stwierdzić, że coś mi się podoba lub nie, coś gra prawidłowo lub nie, coś szkodzi dźwiękowi systemu lub coś mu służy. W przypadku SB-1000 zaryzykuję stwierdzenie, że gra dobrze, służy lepszemu graniu systemu i mi się takie granie bardziej podoba. Może to nie jest już "koszerny" zestaw stereo, ale co ja na to poradzę. W kwestii przyrostu jakość w stosunku do ceny jaką trzeba za ten przyrost zapłacić, to zdecydowanie dobrze wydane 2,5kzł. 

Miałem zamiar posłuchać jeszcze REL'a, ale odpuściłem i zamówiłem SVS'a (taki niespokojny i pochopny jestem). Do słuchania Intro bez suba już raczej nie ma powrotu, chociaż do czasu próby byłem w stanie akceptować ten sposób prezentacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żarcik, że ten sub stoi na tym mebelku u Ciebie? Wydaję mi się, że cokolwiek za 2-3 tysiące złotych by tam stanęło, to dałoby podobny efekt...

W tej sytuacji, obudowa zamknięta w B&W ASW610 mogłaby Ci bardziej pomóc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.