Jump to content
Rafał Kwiatkowski

Cambridge CXA81 + Node 2i

Recommended Posts

Mam taki problem,

Kupiłem Cambridge CXA81. Jako źródło podpiąłem Node 2i. Najpierw optykiem, później coaxialem. Do Noda muzykę dostarczam za pomocą pendrive. Pliki flac, mp3. Niestety, przez pierwsze dwa-trzy utwory przerywa. Później, jakby po rozgrzaniu klocka(?), noda(?) wszystko jest ok i dalej muzyka płynie normalnie. Kiedy podpinam Node analogowym RCA, wszystko jest ok. Co to może być? Uszkodzony DAC cambridg'a? Wcześniej tego Noda miałem podpiętego optykiem do Nada c356 bee z daciem i wszystko było w porządku. Od początku na Nadzie muzyka grała płynnie.

Jest to denerwujące i na dłuższą metę wyrobi odruch wymiotny. Pomóżcie, co tu można zdziałać?

Rzecz nie dopuszczalna . 
Jeśli będziesz miał możliwość , 

podłącz inne żródło . 
Jeśli będzie lipa , sprzęt do zwrotu . 

W dniu 2.10.2020 o 14:29, Rafał Kwiatkowski napisał:

Mam taki problem,

Kupiłem Cambridge CXA81. Jako źródło podpiąłem Node 2i. Najpierw optykiem, później coaxialem. Do Noda muzykę dostarczam za pomocą pendrive. Pliki flac, mp3. Niestety, przez pierwsze dwa-trzy utwory przerywa. Później, jakby po rozgrzaniu klocka(?), noda(?) wszystko jest ok i dalej muzyka płynie normalnie. Kiedy podpinam Node analogowym RCA, wszystko jest ok. Co to może być? Uszkodzony DAC cambridg'a? Wcześniej tego Noda miałem podpiętego optykiem do Nada c356 bee z daciem i wszystko było w porządku. Od początku na Nadzie muzyka grała płynnie.

Jest to denerwujące i na dłuższą metę wyrobi odruch wymiotny. Pomóżcie, co tu można zdziałać?

Sam sobie odpowiedziałeś 😉

Ale spróbuj cyfrowo podpiąć Yamahe NP-S303. 

Modyfikacje sprzętu AUDIO

xavian

Sprawa rozwiązana.

Problem tkwi w Node 2i, a raczej w jego sofcie i ustawieniach. Jeżeli podpinamy Node 2i do zewnętrznego daca (a takim przecież jest dac CXA81) kablem cyfrowym, bez znaczenia optykiem, czy koaksjalem, to może pojawić się opisywany przeze mnie problem. Jak się okazuje, to wcale nie rzadkie zjawisko. Otóż wystarczy w ustawieniach Node 2i wyłączyć funkcję "Audio clock trim". Bluesound tłumaczy się tym, że po prostu "czipsety" pewnych daci wymagają tej funkcji/korekcji, inne nie.

CXA81 to bardzo dobra integra i dodatkowo Cambridge ma meeega wsparcie techniczne. Prawdę mówiąc nie bardzo miałem czas, żeby zająć się moim problemem i tylko napisałem do nich jednego maila, niewiele oczekując. Sami do mnie pisali kilkakrotnie, rzeźbili, rzeźbili, aż doczytali się tego prostego rozwiązania i mi odpisali.

Prawdę mówiąc, gdyby CXA 81 miał bas Nada c356 bee, a całą resztę swoją, to zakończyłbym moje poszukiwania.

Dziękuję za odpowiedzi, chociaż odpowiedzi Muda44 w ogóle nie zrozumiałem.

Czuwaj!

• Thanks 1