Skocz do zawartości
IGNORED

Co lepiej wymienić wzmacniacz czy kolumny?


cinek13pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może zacznę od tego jaki sprzęt posiadam. Wzmacniacz Yamaha A500, tuner radiowy Marantz ST 400, odtwarzacz CD Marantz CD 42 MK II do tego kolumny TDL RTL 2 i kolumny Telefunken TL 600. Kolumny Telefunken nie są podpięte pod Yamahę ponieważ impedencja w niej jest od 8 ohm, a te kolumny mają 4 ohm. Wcześniej miałem jeszcze wzmacniacz Telefunken TA 350 i Marantza PM 400 i były one podpięte pod niego. Moje pytanie do Was co wymienić w tym sprzęcie, żeby to grało miło dla ucha? Wymienić wzmacniacz na jakiś inny, żeby miał impedencję od 4-16 ohm czy może kolumny? A może wszystko sprzedać i zacząć składać zestaw od nowa? Muzyka jaką słucham to przeważnie rock, pop czasami jakieś techno. Pomieszczenie w którym gra ten sprzęt ma około 30 metrów. Jest to salon z otwartą kuchnią. Nie gra to źle aczkolwiek czegoś mi brakuje. Chętnie poznam Wasze opinie na ten temat. Co wymienić co zostawić? Bardzo liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, cinek13pl napisał:

Nie gra to źle aczkolwiek czegoś mi brakuje

Czyli czego brakuje? bo jednemu brakowałoby czegoś a drugiemu wszystkiego.

Kolumny zostawić, ew. odświeżyć zwrotnice jesli nigdy nie było robione to nie wiesz jak one brzmią.

Wzmak i cd masz na budżecie piwnym., więc tu drzemie największy potencjal do poprawy. Budowa całości od nowa tylko jak dysponujesz zdecydowanie większym budżetem niż są warte obecne klocki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam nie za bardzo wiesz czego poszukujesz to trudno będzie ci pomóc. Świat audio jest bardzo różnorodny i barwny a jeśli szukasz poprawy to zapraszam do naszego salonu na odsłuch wzmacniaczy i kolumn łatwiej będzie sprecyzować co ci potrzebne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Airmike napisał:

Czyli czego brakuje? bo jednemu brakowałoby czegoś a drugiemu wszystkiego.

Kolumny zostawić, ew. odświeżyć zwrotnice jesli nigdy nie było robione to nie wiesz jak one brzmią.

Wzmak i cd masz na budżecie piwnym., więc tu drzemie największy potencjal do poprawy. Budowa całości od nowa tylko jak dysponujesz zdecydowanie większym budżetem niż są warte obecne klocki.

 

Chciałbym, żeby wokale były słyszane wyraźniej i było ciut więcej średnicy. Nie wiem jak się wyrazić profesjonalnie. Czyli kolumny według ciebie są ok? Też myślałem nad zmianą wzmacniacza myślałem o jakimś Sony ES albo Onkyo Integra. Jestem otwarty też na inne propozycje. Co byście polecili? Myślałem że ten CD to taka średnia półka czytałem pochlebne opinie o nim. Powiedzmy, że na wzmacniacz jestem w stanie wydać jakieś 600 - 800 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, cinek13pl napisał:

 Powiedzmy, że na wzmacniacz jestem w stanie wydać jakieś 600 - 800 złotych.

to niestety za mało. będziesz się kręcił "wokół własnego ogona". jest taki ES co by pomógł, ale 800 to raczej nie wystarczy, a jeszcze przegląd po zakupie itd... Ale to musi iść w parze ze źródlem czyli także dac lub cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Airmike napisał:

to niestety za mało. będziesz się kręcił "wokół własnego ogona". jest taki ES co by pomógł, ale 800 to raczej nie wystarczy, a jeszcze przegląd po zakupie itd... Ale to musi iść w parze ze źródlem czyli także dac lub cd.

To co byś proponował Airmike. Powiedzmy że sprzedam tego CD i wzmacniacz i budżet trochę zwiększę. O jakiego ES ci chodziło? Nie musi być Sony może być coś innego byle by zagrało jeszcze lepiej niż z tym co mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimum ES jaki polecam to TA-F606ES. Cena zależy od stanu egzemplarza ale nie ma w czym wybierać , malo ofert na rynku, a to o czymś świadczy. Ale za dobry stan warto dać cenę na jaką wycenia go rynek. Potem ocenisz swoje cd. Ja bym na twoim miejscu zostawił sobie TL600 ale muszą być perfekcyjnie doprowadzone do stanu fabrycznego a nawet lepiej. Uwolnić budzet sprzedając TDL. Ocenić czy efekt uzyskałeś zamierzony a jak nie to szukać innego źródła cd/dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.