Skocz do zawartości
IGNORED

jaki wzmacniacz dzielony lub integra [budzet 10k]


StonEE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecny zestaw to:

integra: Cambridge Audio 740A, cd: Cambridge Audio 650C, Cambridge Audio CXN   +    Heco Celan GT902.

W sumie wzmacniacz z cd gości u mnie od 11lat, wcześniej grał z Celestion F28, później coś chciałem zmienić i gra z Heco, w pewnych aspektach trochę lepiej w innych trochę gorzej.

Wydaje mi się. że przy niższym poziomie głośności całość trochę "zamula". Brakuje mi "powietrza", detali, sceny,  stereo i na koniec "kopa". Stąd chcę to wszystko nieco odświeżyć.

Dodatkowo - liczy się aspekt wizualny, sprzęt musi w miare wyglądać oraz chce  "ujednolicić" klocki, aby każdy nie był z innej beczki. (CA650C również zmienię, na coś co podpasuje pod ostatecznie wybrany wariant). Z tym ze CXN najprawdopodobniej zostanie, bo nie ma na co zmienic..

Chce kupić rozwiązanie na kolejne 10 lat ?

 

Kandydatami są (ale otwarty jestem na inne oczywiście):

  • Yamaha A-S1200 [wada: cena 9500zl / wydaje mi się przesadzona. gdyby to kosztowało w okolicach A-S1100..]
  • Rotel RA-1572 [zaleta: Bluetootk AptX]
  • Rotel RA-1592 [wada: cena 9500zl, zaleta: Bluetooth AptX]
  • NAD388

lub:

  • NAD C658   6700zl    + NAD C268   3600zl (wada - brzydota C268 ? )
  • Rotel RC-1590   6500zl  + RB-1552  3700zl  (lub RB-1582 6000zl ale to już ponad budżet)

 

Zastanawiam się czy warto iść w rozwiązanie przedwzmacniacz + końcówka,  na pewno w kontekście jakości dźwięku, ale, i tu banalnie - również w kontekście konsumpcji prądu - bo sprzęt służ również do słuchania radia "w tle" w ciągu dnia.

Dodatki typu "bluetooth" mile widziane.  A rozwiązanie NAD C658 + końcówka - skutecznie zastąpiłaby mój cały aktualny sprzęt, włączając CXN. Ale: mam obiekcje czy zmiana CXN na C658 nie będzie krokiem wstecz?

 

Słucham różnej muzyki, przede wszystkim jest to jednak rock, hard rock, indie. Pomimo olbrzymiej biblioteki CD (dlatego odtwarzacz cd musi byc), ostatnio jednak przede wszystkim większość leci ze Spotify

Pracuje od rana do nocy, i nie dam rady jeździć po sklepach na odsłuchy, zaufam forum :). Moze na sam koniec przed samym zakupem obsłucham to finalne rozwiązanie, o ile będzie dostępne.

 

Później posprzedaje co mi będzie zbędne z aktualnych zabawek i kupie jakiś CD..

 

 

Dzięki!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nad 568 ma być krokiem wstecz? Słyszałem go jako źródło dla luxmana za 40k i grało to wybornie. Także tego bym się nie bał. 
 

Yamaha też dobrze gra i „jakoś wygląda”. 
 

Szkoda, że nie masz czasu na odsłuchy bo bym polecił posłuchać małego Naim uniti Atom - cena ok 10k, ma wszystkie współczesne funkcjonalne zabawki i gra wybuchowo nawet cicho. Jak będziesz chciał grać cd to wystarczy prosty napęd cd podłączyć po cyfrze. Wyglada też chyba ładnie, ale to zawsze sprawa osobista. Jeśli nie masz bardzo dużego pomieszczenia to przy przeciętnie wymagających głośnikach sobie poradzi nawet z głośnym graniem.  Tak jestem fanem naima.

Aaa i dołóż tidal - lepiej to gra. Też

słucham sporo indie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony zaproponowałbym Ci trochę inne modele, które warto posłuchać i które powinny Cię usatysfakcjonować. Na pewno Musical Fidelity M6si, Naim NAIT XS3Trigon Exxact. Chociaż może miło Cię zaskoczyć także Cambridge Audio 851A.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodałbym do listy Roksan Caspian'a m2, chociaż nie wiem czy nie będzie za słaby.

W dniu 2.10.2020 o 20:03, StonEE napisał:

Zastanawiam się czy warto iść w rozwiązanie przedwzmacniacz + końcówka,  na pewno w kontekście jakości dźwięku, ale, i tu banalnie - również w kontekście konsumpcji prądu - bo sprzęt służ również do słuchania radia "w tle" w ciągu dnia.

Nie ma chyba na to jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy czego się oczekuje i jak elementy ostatecznie zgrają się ze sobą.

Prąd konsumuje głównie końcówka mocy, warto rozważyć klasę D (końcówkę bądź integrę) bo tutaj zużycie prądu w trybie bez sygnału i przy niewielkich głośnościach jest kilkukrotnie mniejsze od klasy AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma około 30m2,  kolumny tez duże.

Chyba działa na mnie magia cyfr i podświadomie ciągnie mnie w kierunku wzmacniacza >100W/kanał/8Ohm

 

Zestaw Rotel RC-1590 + RB-1552MkII trochę powyżej budżetu ale może da rade...

Jeżeli kompromisem nie będzie jakość, a jedynie kilka wejść analogowych i cyfrowych mniej, to może zamienię na RC-1570.

Do tego RCD-1572 + CA CXN.

 

Druga opcja to integra RA-1572 + RCD-1572. (myślałem również o RA-1592 ale gabaryt -> głębokość -? zaraz trzeba będzie meble wymieniać) - tylko że od niego lepiej będzie chyba iść w dzielone rozwiązanie jak wyżej?

 

 

Yamaha po przemyśleniu również gabarytów najprawdopodobniej odpada.

NAD C658 nie mam z czym zestawić, nie widzę końcówki mocy z którą mógłbym to spiąć (C268 NIEE!)

Był jeszcze C388 + cd C568.. ale jakoś nie powala "koncepcyjnie" / wizualnie / z czym by to miało grać z CXN? czy dokupić moduł BlueOS pod usługi streamingowe. 

 

Yamaha A-s1200 po przemyśleniu, również gabarytów, najprawdopodobniej odpada.

MUSICAL FIDELITY M6SI - smok! brak cyfrowych wejść (może nie dyskwalifikuje, ale minus), i gabaryt który nie mieści się w meblach..

 

i jak widać obracam się wokół tego samego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 20:03, StonEE napisał:

Witam,

Obecny zestaw to:

integra: Cambridge Audio 740A, cd: Cambridge Audio 650C,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) CXN   +    Heco Celan GT902.

W sumie wzmacniacz z cd gości u mnie od 11lat, wcześniej grał z Celestion F28, później coś chciałem zmienić i gra z Heco, w pewnych aspektach trochę lepiej w innych trochę gorzej.

Wydaje mi się. że przy niższym poziomie głośności całość trochę "zamula". Brakuje mi "powietrza", detali, sceny,  stereo i na koniec "kopa". Stąd chcę to wszystko nieco odświeżyć.

Dodatkowo - liczy się aspekt wizualny, sprzęt musi w miare wyglądać oraz chce  "ujednolicić" klocki, aby każdy nie był z innej beczki. (CA650C również zmienię, na coś co podpasuje pod ostatecznie wybrany wariant). Z tym ze CXN najprawdopodobniej zostanie, bo nie ma na co zmienic..

Chce kupić rozwiązanie na kolejne 10 lat ?

 

Kandydatami są (ale otwarty jestem na inne oczywiście):

  • Yamaha A-S1200 [wada: cena 9500zl / wydaje mi się przesadzona. gdyby to kosztowało w okolicach A-S1100..]
  • Rotel RA-1572 [zaleta: Bluetootk AptX]
  • Rotel RA-1592 [wada: cena 9500zl, zaleta: Bluetooth AptX]
  • NAD388

lub:

  • NAD C658   6700zl    + NAD C268   3600zl (wada - brzydota C268 ? )
  • Rotel RC-1590   6500zl  + RB-1552  3700zl  (lub RB-1582 6000zl ale to już ponad budżet)

 

Zastanawiam się czy warto iść w rozwiązanie przedwzmacniacz + końcówka,  na pewno w kontekście jakości dźwięku, ale, i tu banalnie - również w kontekście konsumpcji prądu - bo sprzęt służ również do słuchania radia "w tle" w ciągu dnia.

Dodatki typu "bluetooth" mile widziane.  A rozwiązanie NAD C658 + końcówka - skutecznie zastąpiłaby mój cały aktualny sprzęt, włączając CXN. Ale: mam obiekcje czy zmiana CXN na C658 nie będzie krokiem wstecz?

 

Słucham różnej muzyki, przede wszystkim jest to jednak rock, hard rock, indie. Pomimo olbrzymiej biblioteki CD (dlatego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) musi byc), ostatnio jednak przede wszystkim większość leci ze Spotify

Pracuje od rana do nocy, i nie dam rady jeździć po sklepach na odsłuchy, zaufam forum :). Moze na sam koniec przed samym zakupem obsłucham to finalne rozwiązanie, o ile będzie dostępne.

 

Później posprzedaje co mi będzie zbędne z aktualnych zabawek i kupie jakiś CD..

 

 

Dzięki!

 

Odtwarzacz CD i CXN możesz poddać modyfikacji a resztę przeznaczyć na jak najlepszy wzmacniacz i pierwszy jaki bym spróbował to Unison Research Simply Italy.  

Stropem nie zatrzęsiesz ( chyba że masz drewniany) ale jak wzmacniacz zgra się z tymi Heco to uzyskasz coś nie do osiągnięcia przez dużo droższe wzmacniacze tranzystorowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dodatkowe pytanie

Czy Cambridge Audio 851W  +   Cambridge Audio 851N (jako DAC, streamer, przedwzmacniacz) bedzie lepiej grać niż wcześniej przeze mnie wymienione?

(przerazajaca jest konsumpca pradu podana przy 851W = max 2400Wat)

 

dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozyczyłem dzisiaj Yamahe a-s1200..

Trochę mnie ten wzmacniacz rozczarował. 

W pewnych repertuarach rewelacja świetnie brzmi, np.: Satellite, Typical Situation, Lover Lay Down z "Under The Table and Dreaming" Dave Matthews Band; Love Over Gold  Dire Straits, czy muzykla klasyczna. Rewelacja, ekstra przestrzeń i precyzja.

 

Ale zapuszczając juz typowo rockowy kawalek - a próbowałem z Guns'n'Roses, Alice In Chains czy Nirvana czuje ze cos jest nie tak.

Brakuje mięsa? Kopa? "Tłustego grania"? Nie wiem... Mam wrażenie ze obecny Cambridge 740A sobie z tymi kawałkami lepiej poradził, przyjemniej sie słucha, muzyka jest bardziej porywająca i angażująca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbowałbym hybrydy Unisona Unico Duo, powinien ładnie dociążyć dźwięk, wypełnić go. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 20:03, StonEE napisał:

Zastanawiam się czy warto iść w rozwiązanie przedwzmacniacz + końcówka,  na pewno w kontekście jakości dźwięku, ale, i tu banalnie - również w kontekście konsumpcji prądu - bo sprzęt służ również do słuchania radia "w tle" w ciągu dnia.

Konsumpcja prądu w zestawie dzielonym wcale nie będzie zbytnio odbiegała od integry. Nie mniej decydując się na zestaw dzielony do ceny dochodzi dodatkowy kabel zasilający i interkonekt (a ten, żeby pokazać potencjał systemu tani/kiepski być nie może). Spinając kiepskimi kablami pre i końcówkę, może okazać się, że gra gorzej od tańszej integry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchanie wzmaka za 10tys do tych kolumn to nieporozumienie. 

Zmień kolumny jak chcesz coś więcej osiągnąć, bo będziesz się kręcił w kółko, a jak już coś ugrasz to niewiele względem wydanych pieniędzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do zdania rafał735r tylko z innych powodów. Jako były użytkownik celanów 700 i Statement uważam, że produkty Heco generalnie są przebasowione więc podejrzewam, że z GT902 może być podobnie bo to wielkie paczki są i ten bas może trochę przykrywać resztę pasma stąd wrażenie niedostatków  od średnicy wzwyż. Oczywiście mogę się mylić bo przecież tych GT nigdy nie słyszałem, więc może firma Heco uwolniła się od brzmienia sprzed lat ale jeśli nie, to kombinowanie ze zmianą wzmacniacza niewiele wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, StonEE napisał:

Wypozyczyłem dzisiaj Yamahe a-s1200..

Trochę mnie ten wzmacniacz rozczarował. 

W pewnych repertuarach rewelacja świetnie brzmi, np.: Satellite, Typical Situation, Lover Lay Down z "Under The Table and Dreaming" Dave Matthews Band; Love Over Gold  Dire Straits, czy muzykla klasyczna. Rewelacja, ekstra przestrzeń i precyzja.

 

Ale zapuszczając juz typowo rockowy kawalek - a próbowałem z Guns'n'Roses, Alice In Chains czy Nirvana czuje ze cos jest nie tak.

Brakuje mięsa? Kopa? "Tłustego grania"? Nie wiem... Mam wrażenie ze obecny Cambridge 740A sobie z tymi kawałkami lepiej poradził, przyjemniej sie słucha, muzyka jest bardziej porywająca i angażująca.

 

Uuu, moje klimaty Panie. Też tak mam, że DMB i Dire Straits na większości sprzętów mi podchodzą. Z kolei AiC, Nirvana, Pearl Jam już gorzej... obserwuje wątek ? powpowodzenia! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, captainprice napisał:

Z kolei AiC, Nirvana, Pearl Jam już gorzej... obserwuje wątek ? powpowodzenia! 

Bo są gorzej zrealizowane. Ot cała tajwmnixa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny może tez, ale nie wszystko na raz, bo z drugiej strony pchanie kolumn za 10k do obecnego wzmacniacza tez moze wydawac sie ze nie tedy droga.

 

Sprawdzenie Musical Fidelity m6si mi chodzi teraz po głowie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, rafal735r napisał:

Bo są gorzej zrealizowane. Ot cała tajwmnixa. 

Oczywista oczywistość ? chochociaż AiC MTV Unplugged brzmi świetnie. Dobra. Koniec OT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, StonEE napisał:

Kolumny może tez, ale nie wszystko na raz, bo z drugiej strony pchanie kolumn za 10k do obecnego wzmacniacza tez moze wydawac sie ze nie tedy droga.

 

Na pewno lepsza jak na opak. Dobry głośnik to podstawa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt używany wchodzi w rachubę ?? Bo za połowę tej kwoty kupisz fajny niezbyt stary wzmacniacz i piątka zostanie na dołożenie po sprzedaży kolumn ,a za ok 6-7 są już solidne paczki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolo989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StonEE napisał:

takie te Heco tragiczne? 

BTW pomylilem model i to jest Heco Celan GT 702

Tragiczne nie , ale do wzmaka za dychu trochę nie pasują jak na moje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Potestowałem jeszcze trochę/

 Przez parę dni był u mnie Rotel RC-1590 + RB-1582 MkII: Wrazenia: ogólnie fajnie, ale minimalnie coś nie tak: buczący bas + jakas taka jazgotliwa średnica. Zmieniłem nawet pozmieniałem kable glosnikowe z Klotz LY240 (standardowe moje) na wyjete z szafy stare monitor atmos silver air 195. Bas się wiele nie zmienił, "buczy" dalej. Nie pomogly skarpety w bas reflex. Skrzeczące średnie tony pozostały.

No i na koniec, wczoraj wziąłem na odsłuch Hegel h190. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu - dźwięk jakiś taki delikatnie stłumiony. Natomiast oprócz tego stłumienia - wszystko inne bardzo rewelacja. Wydaje mi się, że albo mi się słuch przystosował, albo po jakimś czasie stłumienie odeszło. Muzyka brzmiała rewelacyjnie: naturalnie, precyzyjnie, nie bodło nic, nagrania angażowały i zaciekawiały słuchacza, a nie zwracały na siebie uwagę jakimiś irytującymi sprawami. Byłem gotów powiedzieć to jest to! 

To było wczoraj. Dzisiaj wróciłem z pracy i odpaliłem ponownie. Na start znowu takie jakby stłumienie. Kilka dobrych chwil, może pokrętło głośności na trochę więcej i jest lepiej.

O co chodzi???

 

inny aspekt -> moze zaproponujecie wzmacniacz który gra identycznie jak Hegel h190 (bez tego przytłumienia na początku), ale wygląda inaczej :>? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Te heco to świetne kolumny ale one są wlasnie takie jak piszesz czyli zamulone, ciemne i bez powietrza. Trzeba lubic takie granie. Skoro Ci ono nie odpowiada to zmien kolumny. Widac nie tego szukasz i zmiana wzmacniacza choc moze przynesc poprawe to nie odmieni o 180 stopni brzmienia Twojego zestawu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez timeislife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, StonEE napisał:

Potestowałem jeszcze trochę/

 Przez parę dni był u mnie Rotel RC-1590 + RB-1582 MkII: Wrazenia: ogólnie fajnie, ale minimalnie coś nie tak: buczący bas + jakas taka jazgotliwa średnica. Zmieniłem nawet pozmieniałem kable glosnikowe z Klotz LY240 (standardowe moje) na wyjete z szafy stare monitor atmos silver air 195. Bas się wiele nie zmienił, "buczy" dalej. Nie pomogly skarpety w bas reflex. Skrzeczące średnie tony pozostały.

No i na koniec, wczoraj wziąłem na odsłuch Hegel h190. Pierwsze wrażenie po uruchomieniu - dźwięk jakiś taki delikatnie stłumiony. Natomiast oprócz tego stłumienia - wszystko inne bardzo rewelacja. Wydaje mi się, że albo mi się słuch przystosował, albo po jakimś czasie stłumienie odeszło. Muzyka brzmiała rewelacyjnie: naturalnie, precyzyjnie, nie bodło nic, nagrania angażowały i zaciekawiały słuchacza, a nie zwracały na siebie uwagę jakimiś irytującymi sprawami. Byłem gotów powiedzieć to jest to! 

To było wczoraj. Dzisiaj wróciłem z pracy i odpaliłem ponownie. Na start znowu takie jakby stłumienie. Kilka dobrych chwil, może pokrętło głośności na trochę więcej i jest lepiej.

O co chodzi???

 

inny aspekt -> moze zaproponujecie wzmacniacz który gra identycznie jak Hegel h190 (bez tego przytłumienia na początku), ale wygląda inaczej :>? 

 

 

Kolega miał HEGLA 200, 300 teraz ma końcówkę bodajże H20 i wszystkie lubiły długą rozgrzewkę albo na stałe być pod prądem, co zresztą wynika z twoich odczuć.Dużo sprzętu to lubi,żeby potem móc się odwdzięczyć lepszym dżwiękiem. Środek widać solidny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześpię się jeszcze z tematem, o ile nic się nie zmieni, to w poniedziałek podejmę decyzje o zakupie tego Hegla.

W kolejnym kroku doinwestuje w kable XLR i głośnikowe aby poprawić nieco brzmienie kolumn. Za kilka miesięcy, jako że będzie to większy wydatek, ruszę na zmianę kolumn.

Możecie zaproponować  niedrogi kabel XLR oraz głośnikowy? (budżet na obydwa razem to ~ 1k)

(w tym momencie mam: interkonekt Tara Labs Spectrum 3A; głośnikowy Klotz LY240)

 

Pchac się w Melodike (purplerain, brownsugar), kabelki Struss'a?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Hegel H190 zamowiony, do końca tygodnia powinien być u mnie?

 

Wahałem się czy w temacie nowego interkonekta XLR oraz kabla głośnikowego zakladać nowy temat czy pociągnąć wątek tutaj. Pociągnę tutaj.

Interkonekt XLR na pierwszy ogień /potrzebna długość: optymalnie 1m (minimalnie 0,75m)

Myślałem o zakupie jednego z poniższych (budżet max 600zł)

  • Struss XLR
  • Melodika Purple Rain (MD2) XLR
  • Audioquest Mackenzie XLR
  • Audioquest Red River XLR
  • Chord Cleareay XLR

Co chiałbym osiągnąć? Oprócz przestrzenne dokładne muzykalne rozdzielcze neutralne brzmienie. Może delikatnie neutralizujące charakterystykę moich kolumn (są wycofane, ciemne).

Dzięki za sugestie!

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem kablarzem, dla mnie przewód ma przenosić impulsy elektryczne bez zakłóceń. Na Alle... masz gościa o nicku cyferka1. Kupowałem u niego swoje IC na bazie Neotech NEI-3004 i jestem z nich zadowolony. Możesz wybrać sobie przewody, rodzaj i markę wtyków, długość. Najlepiej zadzwoń do niego i powiedz co Ci potrzeba, to bardzo rozsądny i miły facet. Wykonanie i podejście do klienta bardzo profesjonalne, ceny bardzo atrakcyjne - chociaż mam dwie lutownice w domu, to i tak wolę zamówić u niego "gotowca".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy urządzenia które zamierzasz połączyć mają budowę prawdziwie symetryczną/zbalansawaną czy tylko mają we/wy XLR dla dodania powagi, a w środku normalna konstrukcja niesymetryczna?

Jeśli te XLR to tylko bajer i jeśli nie potrzebujesz połączeń kilkumetrowych to kupowanie kabli XLR jest przerostem formy nad treścią, a jedynym efektem będzie lepsze samopoczucie i ..... chudszy portfel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Czy urządzenia które zamierzasz połączyć mają budowę prawdziwie symetryczną/zbalansawaną czy tylko mają we/wy XLR dla dodania powagi, a w środku normalna konstrukcja niesymetryczna?
Jeśli te XLR to tylko bajer i jeśli nie potrzebujesz połączeń kilkumetrowych to kupowanie kabli XLR jest przerostem formy nad treścią, a jedynym efektem będzie lepsze samopoczucie i ..... chudszy portfel
Ej, no weź. Jeszcze dojdzie do wniosku że A-S1100 to ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sine Metu napisał:

Ej, no weź. Jeszcze dojdzie do wniosku że A-S1100 to ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie bardzo rozumiem, nie miałem tego wzmacniacza ale mimo to wiem, że nie ma, a kolega już Hegla zamówił o którym nigdzie nie znalazłem info czy to prawdziwa konstrukcja symetryczna czy fake.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.