Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz, czy warto rozważyć zakup?


muad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, muad napisał:

Takiego H200 można dostać właśnie w okolicach 5k , ale spotkałem się z sugestiami mówiącymi o awaryjności tych modeli.

Szczerze pierwsze słyszę o jakiejś awaryjności H200, co w nim miało tak psuć się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Ok ale zrozum ze przesuwasz suwak RAZ na ht i po problemie. Następnie kiedy np korzystasz z cd to na pilocie wciskasz cd ale kiedy cchesz obejrzeć film to na polocie wciskasz HT.

Dzięki za wyjaśnienie, skoro tak to działa to oczywiście to żaden problem. Myślałem, że za każdym razem gdy zmieniamy stereo na kd musimy ten przełącznik zmieniać.

15 minut temu, Prewwit napisał:

Szczerze pierwsze słyszę o jakiejś awaryjności H200, co w nim miało tak psuć się?

Ja nie mam pojęcia, spotkałem się tylko z raz z taką informacją i to nawet nie wprost tylko pośrednio na jakimś forum.

Na ten moment właśnie ten Hegel H200 najbardziej mnie intryguje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, muad napisał:

Dzięki za wyjaśnienie, skoro tak to działa to oczywiście to żaden problem. Myślałem, że za każdym razem gdy zmieniamy stereo na kd musimy ten przełącznik zmieniać.

Ja nie mam pojęcia, spotkałem się tylko z raz z taką informacją i to nawet nie wprost tylko pośrednio na jakimś forum.

Na ten moment właśnie ten Hegel H200 najbardziej mnie intryguje.

Na OLX aktualnie siedem ogłoszeń o sprzedaży. Czyżby to był tak masowo kupowany wzmacniacz jako nowy czy raczej wielu chce się go pozbyć. no i ta utrata wartości z 15 tyś na 5 a nawet i 4tyś? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, aliengbl napisał:

h300 robi sie coraz tansze ?

Ciekawe jak by wypadało porównanie h200 z samej końcówki do h300 ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale Hegle H200 i H300 miały hmmm..."wadę" iż w trybie gotowości czyli standbay pobierały około 80W z sieci. Może to jest to czemu ludzie pozbywają się ich. Ja wiem podrzymuje ciepło i jest odrazu gotowy do pracy ale to trochę przesada.... Nie wiem na ile to jest prawda tu by musieli się właściciele wypowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bali79 napisał:

Nie wiem czy to prawda ale Hegle H200 i H300 miały hmmm..."wadę" iż w trybie gotowości czyli standbay pobierały około 80W z sieci. Może to jest to czemu ludzie pozbywają się ich. Ja wiem podrzymuje ciepło i jest odrazu gotowy do pracy ale to trochę przesada.... Nie wiem na ile to jest prawda tu by musieli się właściciele wypowiedzieć.

Nie przyszloby mi do glowy o tym myslec, a rachunkow wyzszych niezaobserwowalem przez czas uzywania ?

A cena wynika prawdopodobnie z fakt, ze w norwegii sprzedawali je duzo taniej niz w polskiej dystrybucji. Do tego ludzie wystawiaja h300 po 6k, wiec glupio byloby wystawiac h200 w tej samej cenie. 

Godzinę temu, Klecha86 napisał:

Ciekawe jak by wypadało porównanie h200 z samej końcówki do h300 ? .

Porownanie zwyklego h200 z h300 pokazalo spore roznice. Szczegolnie kontrola na dole i braki sybilantów (ktore sam w h200 usyszalem dopiero zestawiajac h300 i h200 na raz). 

EDIT: rzucilem okiem na h300 w Polsce. I jak jakis czas temu byl ich wysyp w dobrej cenie tak teraz troche posucha. Widocznie te co byly poszly i ludzie zaczeli znowu wystawiac za 8-9k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aliengbl

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, aliengbl napisał:

A cena wynika prawdopodobnie z fakt, ze w norwegii sprzedawali je duzo taniej niz w polskiej dystrybucji. Do tego ludzie wystawiaja h300 po 6k, wiec glupio byloby wystawiac h200 w tej samej cenie. 

Ten za 6k to była okazja, normalnie chodzą koło 7k.

12 minut temu, aliengbl napisał:

EDIT: rzucilem okiem na h300 w Polsce. I jak jakis czas temu byl ich wysyp w dobrej cenie tak teraz troche posucha. Widocznie te co byly poszly i ludzie zaczeli znowu wystawiac za 8-9k. 

Bo posucha w Norwegii?

32 minuty temu, dlmtb napisał:

Na OLX aktualnie siedem ogłoszeń o sprzedaży. Czyżby to był tak masowo kupowany wzmacniacz jako nowy czy raczej wielu chce się go pozbyć. no i ta utrata wartości z 15 tyś na 5 a nawet i 4tyś? ?

Zgadza się to popularna marka u nas. A co do utraty wartości, wszystkie wzmacniacze nowe po jakimś czasie tracą mocno wartość, tym bardziej jak wchodzą nowe modele. Przy wyborze i tak to bez znaczenia, bo już większość co miał stracić ten wzmak na wartości to już i tak stracił?

23 minuty temu, Bali79 napisał:

Nie wiem czy to prawda ale Hegle H200 i H300 miały hmmm..."wadę" iż w trybie gotowości czyli standbay pobierały około 80W z sieci. Może to jest to czemu ludzie pozbywają się ich. Ja wiem podrzymuje ciepło i jest odrazu gotowy do pracy ale to trochę przesada.... Nie wiem na ile to jest prawda tu by musieli się właściciele wypowiedzieć.

Ja nie wiem ile zużywa w spoczynku, ale ile podczas pracy. Priorytet dla mnie dobre brzmienie? Stanby brak.

41 minut temu, Klecha86 napisał:

Ciekawe jak by wypadało porównanie h200 z samej końcówki do h300 ? .

Albo z MF M6si

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum właśnie wyczytałem iż jest pobór z sieci nawet gdy go nie używamy, h200 był sprzedawany bo po nich już chyba też te jubileuszowe modele były w Polsce chyba jeden był na giełdzie stereo.
No właśnie czy Hegel oznacza chłodne "Norweskie" granie, bez kolorów czyste kliniczne granie? Można by Hegla porównać do Music Fidelity Mi6? Też ponoć są detaliczne.
Roksan K3 to angielskie granie jakie lubię, kiedyś chialem Hegla kupić ze względu na moc i funkcje końcówki mocy ale odradzano mi jego ze względu na barwę dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bali79 napisał:

No właśnie czy Hegel oznacza chłodne "Norweskie" granie, bez kolorów czyste kliniczne granie? Można by Hegla porównać do Music Fidelity Mi6? Też ponoć są detaliczne.

Nie wiem skąd te opinie się wzięły i widzę często powielane są przez osoby, które nie miały kontaktu z Heglem. Moim zdaniem jest to granie naturalne, z kolorami jak są w nagraniu, brzmienia ani nie ochładza, czy też nie ociepla. Trzeba i tak wszystko przed zakupem odsłuchać, najlepiej w domu w Swoim zestawie, bo dużo też zależy jak się zgrana danymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 08:02, muda44 napisał:

Jak widzę ceny niektórych używanych klocków audio to już nawet przestaje być śmieszne. 

 

Co sadzisz o używanych naim ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hifibloke napisał:

Co sadzisz o używanych naim ? 

 

Nie trawię sprzętu w którym burczą transformatory i tak było u mnie w Supernait, XS czy CDX2 ale fajny był np CDX. W tych nowszych zmorą są też wyświetlacze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hifibloke napisał:

Supernait 2 , 3 ? a nac 202 + nap 200 

Supernait ten pierwszy. Innych niż te wymienione nie miałem. 

Jestem przeciwnikiem wzmacniaczy dzielonych a zwolennikiem krótkiej drogi sygnału dlatego też już jakiś czas gram na Unisonie Simply Italy + dobrane kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, hifibloke napisał:

Supernait 2 , 3 ? a nac 202 + nap 200 

Moj kolega  mial 202/200+ pmc24,a teraz ma 272/250+proac d20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nap 200 z nac 272 - dla mnie katastrofa brzmieniowa, ostry, niemiły dźwięk. Bardzo szybko pozbyłem się nap 200 - to taki wyjątkowo oschle grający wzmak w ofercie naima (miałem też najniższą dzielonkę nap 155 plus nac 122 czy jakoś tak - tu trochę brak szybkości, trochę zamulał na tle droższych braci). Napa 200 zastąpiłem 250 i to już inna liga to bardzo dobra końcówka. Jednak wg mnie nac 272 to niespecjalnie dobre pre. Taka nowa szkoła, trochę dla mnie za ostra, sucha itd. Może w innej akustyce być lepiej?  Myślę, że lepsze byłoby pre nac 252, 282 (chyba nie mylę cyferek). U mnie żaden naim nie brumił, ale często o tym słyszę od innych użytkowników. Może też spróbować supernaima. Osobiście nie słyszałem, ale wg miłośników marki, dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Od trzech tygodni gra u mnie Hegel H160. Sprzedałem moje Zensory 7 i szukam nowych kolumn.

Na kolumny planuje wydać około 7 tys. (po ewentualnym rabacie), używane także rozważam. Naczytałem się już sporo i chybiałbym zawęzić wybór do powiedzmy trzech.

Na ten moment bardzo (Zensor 7) dźwięk jest bdb szczególnie przy jazzie, instrumentalnej, akustycznej a także przy muzyce klasycznej. Nokturny Chopina brzmią…. tak naturalnie, jakbym był w filharmonii i szczerze mówiąc gdybym słuchał tylko tego rodzaju muzyki to chyba bym nie kupował nowych kolumn. Takie granie bardzo mi się podoba.

W przypadku elektronicznej i pozostałych gatunków aż tak dużego przeskoku nie słyszę. Dodam tylko, że na Marantzu SR6009 muzyki słuchałem w trybie 5.1 i szczególnie do elektronicznej to się bdb sprawdza (w tym trybie (chyba neoX) nie jest tak, że te tylne ciągle grają) przez co miało się wrażenie bdb stereofonii. Dodam tylko, że nigdy nie słuchałem muzyki w trybie pure direct, ponieważ brzmiała bardzo przeciętnie. Dlatego chciałbym, aby nowe kolumny dawały dźwięk, z większym rozmachem, bardziej przestrzenny. Raczej aby były to kolumny uniwersalne a nie pod konkretny gatunek.

Na ten moment myślę o (podłogowe):

Tannoy Revolution XT 8F

Bowers & Wilkins 603/704 S2

Monitor Audio SILVER 6G 300/500

Te Tannoy są bardzo popularne wiec chciałbym od nich zacząć i sprawdzić czy warto wydać powiedzmy dodatkowy 1000 -1500 za kolumnę. Najbliżej mi do Poznania i chętnie wziąłbym wzmacniacz i sprawdził ja gra z kolumnami. A przy okazji, wiem że można zamówić do domu na odsłuch, przy zamówieniu 3 par i odesłaniu dwóch to jakie to są koszty przesyłki?

Będę wdzięczny za opnie i inne wskazania, szczególnie osób, które słuchały różnych kolumn z Heglem.

W przypadku tego Hegla przełączyć w tryb KD można z …. pilota! Pokrętłem zresztą też. To, oraz wbudowany dac, spowodowało, że go wybrałem. Jakbym miał go krótko podsumować to gra naturalnie i mocno. Dzięki LAN odpuściłem sobie kupno odtwarzacza. Strumieniowanie muzyki z NAS czy z Tidala jest szybkie i zaje…… wygodne.

Natomiast wzmacniacz ma jedną wadę. Nie można go włączyć i wyłączyć z pilota! (no chyba, że ja nie wiem jak to zrobić) Pierwszy raz wiedzę coś takiego. Z ciekawości dodam, że gdy jest włączony i nie gra muzyka bierze 30W a gdy gra (głośność 40) 38-40 W. Więc jak kończę granie to go wyłączam z „ręki”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od trzech tygodni gra u mnie Hegel H160. Sprzedałem moje Zensory 7 i szukam nowych kolumn.
Na kolumny planuje wydać około 7 tys. (po ewentualnym rabacie), używane także rozważam. Naczytałem się już sporo i chybiałbym zawęzić wybór do powiedzmy trzech.
Na ten moment bardzo (Zensor 7) dźwięk jest bdb szczególnie przy jazzie, instrumentalnej, akustycznej a także przy muzyce klasycznej. Nokturny Chopina brzmią…. tak naturalnie, jakbym był w filharmonii i szczerze mówiąc gdybym słuchał tylko tego rodzaju muzyki to chyba bym nie kupował nowych kolumn. Takie granie bardzo mi się podoba.
W przypadku elektronicznej i pozostałych gatunków aż tak dużego przeskoku nie słyszę. Dodam tylko, że na Marantzu SR6009 muzyki słuchałem w trybie 5.1 i szczególnie do elektronicznej to się bdb sprawdza (w tym trybie (chyba neoX) nie jest tak, że te tylne ciągle grają) przez co miało się wrażenie bdb stereofonii. Dodam tylko, że nigdy nie słuchałem muzyki w trybie pure direct, ponieważ brzmiała bardzo przeciętnie. Dlatego chciałbym, aby nowe kolumny dawały dźwięk, z większym rozmachem, bardziej przestrzenny. Raczej aby były to kolumny uniwersalne a nie pod konkretny gatunek.
Na ten moment myślę o (podłogowe):
Tannoy Revolution XT 8F
Bowers & Wilkins 603/704 S2
Monitor Audio SILVER 6G 300/500
Te Tannoy są bardzo popularne wiec chciałbym od nich zacząć i sprawdzić czy warto wydać powiedzmy dodatkowy 1000 -1500 za kolumnę. Najbliżej mi do Poznania i chętnie wziąłbym wzmacniacz i sprawdził ja gra z kolumnami. A przy okazji, wiem że można zamówić do domu na odsłuch, przy zamówieniu 3 par i odesłaniu dwóch to jakie to są koszty przesyłki?
Będę wdzięczny za opnie i inne wskazania, szczególnie osób, które słuchały różnych kolumn z Heglem.
W przypadku tego Hegla przełączyć w tryb KD można z …. pilota! Pokrętłem zresztą też. To, oraz wbudowany dac, spowodowało, że go wybrałem. Jakbym miał go krótko podsumować to gra naturalnie i mocno. Dzięki LAN odpuściłem sobie kupno odtwarzacza. Strumieniowanie muzyki z NAS czy z Tidala jest szybkie i zaje…… wygodne.
Natomiast wzmacniacz ma jedną wadę. Nie można go włączyć i wyłączyć z pilota! (no chyba, że ja nie wiem jak to zrobić) Pierwszy raz wiedzę coś takiego. Z ciekawości dodam, że gdy jest włączony i nie gra muzyka bierze 30W a gdy gra (głośność 40) 38-40 W. Więc jak kończę granie to go wyłączam z „ręki”.
Tak jak napisałeś, nie słuchasz w PURE DIRECT bo to przeciętnie brzmi, teraz masz odpowiedź co powinieneś zmienić, nie kolumny a amplituner AV a raczej dokupić wzmacniacz. Amp AV to do kina jest a nie słuchania muzyki. Anthem to już jest kawałek dobrej maszyny co dobrze i w stereo i w kd zagra. Nic kolumna nie zmienisz jeśli masz kiepskie audio.....
Sam miałem Z7 i naprawdę fajne kolumny ale nie do wszystkiego. Jeśli tak bardzo Tobie zależy na wymianie kolumn to tak Monitor Audio Silwer500, ja mam Silver10 model wcześniejszy i jest moc. Pylon Audio Diamond 28 jak dla mnie bardzo ładny dźwięk jak i wykonanie kolumny, ProAc Studio 148, ostatnio ich u kolegi słuchałem z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bali79 napisał:

Tak jak napisałeś, nie słuchasz w PURE DIRECT bo to przeciętnie brzmi, teraz masz odpowiedź co powinieneś zmienić, nie kolumny a amplituner AV a raczej dokupić wzmacniacz.

Pisałem właśnie, że kupiłem wzmacniacz stereo Hegel H160 i teraz szukam do niego kolumn:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 10/3/2020 at 8:02 AM, muda44 said:

 

Za około 3000zl masz nowego NADa 356BEE z jego modyfikacją. 

Sprzęt NOWY a grający na poziomie kilka razy droższych ze sklepu. 

 

Kolejna autoreklama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muad napisał:

Pisałem właśnie, że kupiłem wzmacniacz stereo Hegel H160 i teraz szukam do niego kolumn:-)

A jaka wielkość pomieszczenia?

2 godziny temu, muad napisał:

Natomiast wzmacniacz ma jedną wadę. Nie można go włączyć i wyłączyć z pilota! (no chyba, że ja nie wiem jak to zrobić) Pierwszy raz wiedzę coś takiego. Z ciekawości dodam, że gdy jest włączony i nie gra muzyka bierze 30W a gdy gra (głośność 40) 38-40 W. Więc jak kończę granie to go wyłączam z „ręki”.

W H80 i H200 też mam włączanie tylko z guzika, nie wiem czy to nie jest związane z soft startem? ale ja jestem do tego przyzwyczajony po długim użytkowaniu Sony 570ES, który w ogóle nie miał pilota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, muad napisał:

Od trzech tygodni gra u mnie Hegel H160. Sprzedałem moje Zensory 7 i szukam nowych kolumn.

Na kolumny planuje wydać około 7 tys. (po ewentualnym rabacie), używane także rozważam. Naczytałem się już sporo i chybiałbym zawęzić wybór do powiedzmy trzech.

Na ten moment bardzo (Zensor 7) dźwięk jest bdb szczególnie przy jazzie, instrumentalnej, akustycznej a także przy muzyce klasycznej. Nokturny Chopina brzmią…. tak naturalnie, jakbym był w filharmonii i szczerze mówiąc gdybym słuchał tylko tego rodzaju muzyki to chyba bym nie kupował nowych kolumn. Takie granie bardzo mi się podoba.

W przypadku elektronicznej i pozostałych gatunków aż tak dużego przeskoku nie słyszę. Dodam tylko, że na Marantzu SR6009 muzyki słuchałem w trybie 5.1 i szczególnie do elektronicznej to się bdb sprawdza (w tym trybie (chyba neoX) nie jest tak, że te tylne ciągle grają) przez co miało się wrażenie bdb stereofonii. Dodam tylko, że nigdy nie słuchałem muzyki w trybie pure direct, ponieważ brzmiała bardzo przeciętnie. Dlatego chciałbym, aby nowe kolumny dawały dźwięk, z większym rozmachem, bardziej przestrzenny. Raczej aby były to kolumny uniwersalne a nie pod konkretny gatunek.

Na ten moment myślę o (podłogowe):

Tannoy Revolution XT 8F

Bowers & Wilkins 603/704 S2

Monitor Audio SILVER 6G 300/500

Te Tannoy są bardzo popularne wiec chciałbym od nich zacząć i sprawdzić czy warto wydać powiedzmy dodatkowy 1000 -1500 za kolumnę. Najbliżej mi do Poznania i chętnie wziąłbym wzmacniacz i sprawdził ja gra z kolumnami. A przy okazji, wiem że można zamówić do domu na odsłuch, przy zamówieniu 3 par i odesłaniu dwóch to jakie to są koszty przesyłki?

Będę wdzięczny za opnie i inne wskazania, szczególnie osób, które słuchały różnych kolumn z Heglem.

W przypadku tego Hegla przełączyć w tryb KD można z …. pilota! Pokrętłem zresztą też. To, oraz wbudowany dac, spowodowało, że go wybrałem. Jakbym miał go krótko podsumować to gra naturalnie i mocno. Dzięki LAN odpuściłem sobie kupno odtwarzacza. Strumieniowanie muzyki z NAS czy z Tidala jest szybkie i zaje…… wygodne.

Natomiast wzmacniacz ma jedną wadę. Nie można go włączyć i wyłączyć z pilota! (no chyba, że ja nie wiem jak to zrobić) Pierwszy raz wiedzę coś takiego. Z ciekawości dodam, że gdy jest włączony i nie gra muzyka bierze 30W a gdy gra (głośność 40) 38-40 W. Więc jak kończę granie to go wyłączam z „ręki”.

Za 7k dorwiesz audio physic tempo 6. Z heglem zgrywają się dobrze (z h200 i h300 używałem sporo). Grają rozrywkowo. Do muzyki elektro powinny świetnie się spisać. Mówię oczywiście o używkach. 

Jeśli taniej to vandersteen. Miałem model 1c i grały dobrze. Tylko to inne granie- bardziej spokojne i do elektro pewnie nie bardzo. 
 

Co do wszelkiego rodzaju dacow wbudowanych jestem przeciwnikiem, bo i tak szybko okazuje się ze lepiej gra zewnętrzny. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie to salon z kuchnią ok.38 metrów.

2 godziny temu, aliengbl napisał:

Za 7k dorwiesz audio physic tempo 6

Nowe kosztują sporo, poszukam czy nie ma jakiś używek.

 

2 godziny temu, aliengbl napisał:

Co do wszelkiego rodzaju dacow wbudowanych jestem przeciwnikiem, bo i tak szybko okazuje się ze lepiej gra zewnętrzny. 

W teście h160 zalecali jakiś dac hegla za 5k, do tego odtwarzacz... Pewnie poprawa byłaby ale za jaką cenę. Poza tym dodatkowe dwa sprzęty i kable. Miałem podpiętego pod mojego hegla topping d30, słuchałem dwa różne utwory kilkakrotnie na przemian z dac zewnętrznym i wbudowanym i nie słyszałem różnicy. Na ten moment chcę tylko kolumny i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pisałem właśnie, że kupiłem wzmacniacz stereo Hegel H160 i teraz szukam do niego kolumn:-)
Faktycznie na początku, umknęło mi to haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pomieszczenia z Heglem spróbowałbym koniecznie Audio Physic Classic 8, Pylon Diamond 25/28, Pylon Ruby 25/30, Fyne F501. Najlepiej jedź ze wzmakiem i przetestuj w salonie, jak podejdzie granie to wtedy na testy do domu.  Z używek warto sprawdzić AP Tempo 6(po bokach ze względu na woofery potrzebują trochę miejsca), dużo osób chwaliło ich połączenie z Heglem na forum.  Dopytaj się @aliengbl bo jak pamiętam to miał taką kombinację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pylony chyba będę miał okazję posłuchać na miejscu, z AP ciekawa ofera jest na virgo  3  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  mam tam w miarę blisko i skę. Te boczne woofery faktycznie mogą wymagać odpowiedniego ustawienia ale u mnie raxzej nie powinno być  z tym problemu, jedynie nie chciałbym mocno od ściany ich odsuwać, mam wyjście na taras 80 cm od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, muad napisał:

Pomieszczenie to salon z kuchnią ok.38 metrów.

Nowe kosztują sporo, poszukam czy nie ma jakiś używek.

 

W teście h160 zalecali jakiś dac hegla za 5k, do tego odtwarzacz... Pewnie poprawa byłaby ale za jaką cenę. Poza tym dodatkowe dwa sprzęty i kable. Miałem podpiętego pod mojego hegla topping d30, słuchałem dwa różne utwory kilkakrotnie na przemian z dac zewnętrznym i wbudowanym i nie słyszałem różnicy. Na ten moment chcę tylko kolumny i tyle.

Topping d90 mqa robi dobra robote - porownujac z wbudowanym z h300 kosmos. Koszt 3k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 10:19, dlmtb napisał:

Na OLX aktualnie siedem ogłoszeń o sprzedaży. Czyżby to był tak masowo kupowany wzmacniacz jako nowy czy raczej wielu chce się go pozbyć. no i ta utrata wartości z 15 tyś na 5 a nawet i 4tyś? ?

90% jest z NO. Bo są tam taniej niż tutaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni grają u mnie z H160 kolumny Tannoy DC8T. Poprawa nastąpiła w całym zakresie. Odłączyłem suba, teraz basu w sumie jest wystarczająco (choć czasami wydaję się za mało – ale to pokłosie wcześniejszego słuchania z subem). Dziś jak skończyłem serial oglądać to włączyłem muzykę  z KD i teraz ten bas z suba wydaje się strasznie męczący i czasem za bardzo dominujący. Wiec sub tylko w KD.

Krótko charakteryzując powiedziałbym, że muzyka jest bardziej krystaliczna niż była, ale nie w sensie czystości klinicznej tylko jakości.

W dniu 12.11.2020 o 08:04, aliengbl napisał:

Topping d90 mqa robi dobra robote - porownujac z wbudowanym z h300 kosmos. Koszt 3k.

Zastanawiam się czy mając tego Hegla i Tannoy DC8T nie można coś jeszcze z tego połączenia wykrzesać. Czy faktycznie ten Topping d90 robi taką różnicę? Czy tyczy się to też normalnej muzyki w jakości CD czy raczej plików MQA?

Mając taki DAC jaki optymalny transport zastosować? Z tego co się orientuję to optymalnie łączyć transport z dac za pomocą coaxiala. Teoretycznie gdy połączymy kablem cyfrowym to nie powinno być różnicy. Gdybym brał to na pewno z obsługą LAN (tidal).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muad napisał:

Krótko charakteryzując powiedziałbym, że muzyka jest bardziej krystaliczna niż była, ale nie w sensie czystości klinicznej tylko jakości.

Bo w Heglach siedzi ich autorskie rozwiązanie SoundEngine

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, muad napisał:

Zastanawiam się czy mając tego Hegla i Tannoy DC8T nie można coś jeszcze z tego połączenia wykrzesać. Czy faktycznie ten Topping d90 robi taką różnicę? Czy tyczy się to też normalnej muzyki w jakości CD czy raczej plików MQA?

Zewnętrzy DAC, powinien  bardziej ożywić muzykę w porównaniu z wbudowanym. Jak tak spasował Hegel to może HD11 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do kompletu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muad napisał:

Od kilku dni grają u mnie z H160 kolumny Tannoy DC8T. Poprawa nastąpiła w całym zakresie. Odłączyłem suba, teraz basu w sumie jest wystarczająco (choć czasami wydaję się za mało – ale to pokłosie wcześniejszego słuchania z subem). Dziś jak skończyłem serial oglądać to włączyłem muzykę  z KD i teraz ten bas z suba wydaje się strasznie męczący i czasem za bardzo dominujący. Wiec sub tylko w KD.

Krótko charakteryzując powiedziałbym, że muzyka jest bardziej krystaliczna niż była, ale nie w sensie czystości klinicznej tylko jakości.

Zastanawiam się czy mając tego Hegla i Tannoy DC8T nie można coś jeszcze z tego połączenia wykrzesać. Czy faktycznie ten Topping d90 robi taką różnicę? Czy tyczy się to też normalnej muzyki w jakości CD czy raczej plików MQA?

Mając taki DAC jaki optymalny transport zastosować? Z tego co się orientuję to optymalnie łączyć transport z dac za pomocą coaxiala. Teoretycznie gdy połączymy kablem cyfrowym to nie powinno być różnicy. Gdybym brał to na pewno z obsługą LAN (tidal).

CD Marantza (bodajze model UD8004) tez znaczaco lepiej gra podlaczone do daca ?

U mnie wpiete bylo CD - coax, a mini pc na usb. 

Optymalne rozwiazania to pc intela (jakis podstawowy model ok 1000zł) bądź raspberry pi z nakładką (cena zależna od nakładki).

Jak sie zastanawiasz to umow sie/wypozycz (zdecydowanie najlepiej) na odsluch i tyle. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.