Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz sieciowy Stereo + kolumny - jakie? Budzet 5-6 tys zł


twofish
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę przy zakupie wzmacniacza stereo oraz kolumn frontowych. Jestem amatorem w tym temacie, bardzo bym prosił o łaskawe spojrzenie na mój post ;-)

Zdecydowałem się na model wzmacniacza stereo sieciowego z możliwością streamingu z Tidala, Spotify.
Chciałbym podłączyć do niego 2 kolumny podłogowe lub monitory.
- Budżet 5000-6000 zł za całość (wzmacniacz + 2 fronty), chociaż jestem skłonny dołożyć + 1-2 tyś zł, jeśli będzie to miało sens
- Pokój 27m2,
- 70% muzyka, 25% kino domowe, 5% kablówka, konsola PS4.
- Muzyka rockowa, pop, chillout - np. U2, Coldplay, Linkin Park, Foo Fighters, Limp bizkit, Papa Roach, Pearl Jam, Disclosure, Rudimental, The Prodigy, Daft Punk, Hans Zimmer, Ludovico Einaudi, Yann Tiersen itp.
- port optyczny (podłączenie komputera), dodatkowy port optyczny / hdmi do TV

Aktualnie mam zestaw Harman Kardon AVR 235, głosniki 5.1 - fronty JBL E80, tył JBL E20, centralny JBL EC25 oraz sub JBL E150.
Generalnie z tego zestawu byłem zadowolony, niestety amplituner Harmana polegał i jestem zmuszony przebudować mój zestaw.
Myślałem o zostawieniu JBL E80, jednak przy wymianie Harmana możliwe, że nie będą to zbyt dobrze dopasowane kolumny.

Muszę zaznaczyć, że podczas doboru wzmacniacza testowałem jeszcze z moimi kolumnami Cambridge Audio Azur 540r - niestety kolumny JBL E80 z tym wzmacniaczem nie miały  dynamiki, energii, bassu, chociaż dźwięk był trochę bardziej szczegółowy niż z Harmanem. Nie odpowiadało mi to do muzyki której słucham, było to bardziej odpowiednie do jazzu, czegoś spokojnego itp.

Aktualnie chciałbym kupić zestaw, który ma dynamikę grania i moc uderzenia bassu na poziomie Harmana, natomiast chciałbym trochę lepszej jakości sprzęt, jeśli chodzi o szczegóły - stąd rezygnacja z amplitunera 5.1 na rzecz wzmacniacza stereo.

Czy uda się takie coś złożyć w moim budżecie i moich wymaganich?
Oczywiście odwiedzę jakiś sklep Audio w celu odsłuchu, jednak chciałbym zrobić szersze rozeznanie nie ograniczając się tylko do asortymentu konkretnego sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 21:43, twofish napisał:

Mam prośbę o poradę przy zakupie wzmacniacza stereo oraz kolumn frontowych. Jestem amatorem w tym temacie, bardzo bym prosił o łaskawe spojrzenie na mój post ?

Zdecydowałem się na model wzmacniacza stereo sieciowego z możliwością streamingu z Tidala, Spotify.
Chciałbym podłączyć do niego 2 kolumny podłogowe lub monitory.
- Budżet 5000-6000 zł za całość (wzmacniacz + 2 fronty), chociaż jestem skłonny dołożyć + 1-2 tyś zł, jeśli będzie to miało sens
- Pokój 27m2,
- 70% muzyka, 25% kino domowe, 5% kablówka, konsola PS4.
- Muzyka rockowa, pop, chillout - np. U2, Coldplay, Linkin Park, Foo Fighters, Limp bizkit, Papa Roach, Pearl Jam, Disclosure, Rudimental, The Prodigy, Daft Punk, Hans Zimmer, Ludovico Einaudi, Yann Tiersen itp.
- port optyczny (podłączenie komputera), dodatkowy port optyczny / hdmi do TV

Aktualnie mam zestaw Harman Kardon AVR 235, głosniki 5.1 - fronty JBL E80, tył JBL E20, centralny JBL EC25 oraz sub JBL E150.
Generalnie z tego zestawu byłem zadowolony, niestety amplituner Harmana polegał i jestem zmuszony przebudować mój zestaw.
Myślałem o zostawieniu JBL E80, jednak przy wymianie Harmana możliwe, że nie będą to zbyt dobrze dopasowane kolumny.

Muszę zaznaczyć, że podczas doboru wzmacniacza testowałem jeszcze z moimi kolumnami Cambridge Audio Azur 540r - niestety kolumny JBL E80 z tym wzmacniaczem nie miały  dynamiki, energii, bassu, chociaż dźwięk był trochę bardziej szczegółowy niż z Harmanem. Nie odpowiadało mi to do muzyki której słucham, było to bardziej odpowiednie do jazzu, czegoś spokojnego itp.

Aktualnie chciałbym kupić zestaw, który ma dynamikę grania i moc uderzenia bassu na poziomie Harmana, natomiast chciałbym trochę lepszej jakości sprzęt, jeśli chodzi o szczegóły - stąd rezygnacja z amplitunera 5.1 na rzecz wzmacniacza stereo.

Czy uda się takie coś złożyć w moim budżecie i moich wymaganich?
Oczywiście odwiedzę jakiś sklep Audio w celu odsłuchu, jednak chciałbym zrobić szersze rozeznanie nie ograniczając się tylko do asortymentu konkretnego sklepu.

Wiedząc co miałeś do tej pory i patrząc na preferowane gatunki muzyczne, chyba lepiej doradzić Tobie kolumny podłogowe. Tak będzie bezpieczniej. Z naszej oferty zacząłbym od umówienia się na odsłuch takich kolumn w połączeniu z Yamahą R-N803D, bo ona załatwia temat także źródeł cyfrowych, sieciowych i porządnego DAC:

PSB Alpha T20

Elac Debut 2.0 F5.2

PSB Imagine X1T

Zapraszamy do kontaktu z najbliższym salonem ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.