Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka szatańska ]:->


liamk

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu szukam wlasnie tego typu muzyki. Czsem mozna ja uslyszec jako soundtracki w horrorach, np w egzorcyscie :") podaczas jakis diabeslkich obrzedow itp.

Innym przykladem moze byc np. utwor mephisto - dead can dance. Generalnie trudno zdefiniowac ta muzyke ale podczas sluchania od razu mozna poczuc tego "diabelka" ;)

Znacie moze jakis wykonawcow specializujacych sie w tego tupy muzyce albo chociaz pojedyncze utwory ? Dodam, ze nie chodzi mi np. o morbid angel albo dimmu borgir.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za wpisy i czekam na kolejne ;)

doczytalem na googlach o devil doll i okazalo sie ze to prawie kultowa formacja . . . ech, mam jeszcze spore braki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny #1 dla mnie w tej dziedzinie jest Univers Zero. Szczegolnie plyta "Heresie".

Posluchaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! ;)

 

Ale chodzi o przekaz satanistyczny czy tylko i wylacznie "klimat"?

Wspominasz o Dead Can Dance to ja dodam Elend. Wedlug mnie lepiej pokazuja "diabelskosc" w swojej muzyce. Chodzi oczywiscie o 2-wie pierwsze plyty: "Lecon de Tenebres" i "Les Tenebres Du Dehors" napewno znajdziesz cos dla siebie.

A jesli interesuje Cie przekaz to zacznij od: Venom, Bathory, Mayhem, Darkthrone, Burzum, Morbid Angel, Possessed, Emperor... To najwieksi przedstawiciele sceny Black Metal. Pomijam kwestie brzmienia, bo nie o to tutaj chodzi ;).

Taki BEHERIT czy inni wyplyneli na fali popularnosci w/w kapel na poczatku lat 90-tych, wiec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNAKED =>

 

Tez pamietam ich wystep na Metalmanii '97. Ale pozniejsza droga muzyczna jaka obrali nie przypadla mi do gustu i "zatrzymalem sie" na 2-giej plycie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk =>

 

Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

Posiadam taka skladanke z muzyka z horrorow. Najlepiej sie prezentuje oczywiscie sciezka dzwiekowa z filmu Omen i chyba najlepiej pasuje do stylu jaki preferujesz-poszukujesz. A Elend musisz znac! ;)

 

Devil Doll ma swoj specyficzny styl i ich muzyka jest bardzo roznorodna. Znam ich 5 plyt (ale tylko 1 orginalna) i polecam jak najbardziej.

 

Tez jestem zainteresowany takim klimatem, wiec uwaznie obserwuje ten watek. ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze

>niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

 

spoko, lubie metal , im ciezszy tym lepiej - w koncu o to walsnie w metalu chodzi. do zespolow ktore podales warto by dodac jeszcze summoning - bardzo klimatyczna muzyka aczkolwiek zamiast lucyfera mamy tam saurona ;)

a co do dead can dance to w zasadze tylko w jendym utworze poczulem prawdziwe zlo z czelusci ;) i jest to walsnie kawalek mephisto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie do końca jeszcze wiem czego szukasz

 

szukam diabla ;) w muzyce metalowej trudno mi go odnalezc, przynajmniej nie jest tak namacalny jak np. w dcd mephisto gdzie motyw przewodni prowadza skrzypce.

Zeby sprawa byla jasna w 100%, w tym watku nie chodzi mi o muzyke metalowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paganiniego sobie posluchaj. Wsolczesni twierdzili, ze pewnikiem jest opetany, bo czlowiek tak grac nie moze. A tak na serio to ostroznie z tymi klimatami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Slav, jezeli "taki BEHERIT" wyplynal na pocztaku lat 90tych to kiedy wyplynal Emperor ? nie istniejacy juz zreszta i na szczescie bo im sie pomysly skonczyly, a co do Beherit to jest on kojarzony raczej z kapelami pokroju Blasphemy czy niesmiertelne Sarcofago, a co do sztanskiej muzy to polecam wlasnie Sarcofago ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eq =>

 

Masz oczywiscie racje. Wspomnialem o Emperor tylko i wylacznie z tego powodu, ze stworzyli swoj wlasny styl. I troche sie rozlili muzycznie od swoich starszych kolegow. Pewnie rozumiesz co mam na mysli. Sarcofago rzadzi! Szczegolnie (dla mnie plyta) "Rotting" i ta okladka... Mozna jeszcze wymienic Hellhammer, ktory pozniej przeistoczyl sie w Celtic Frost. Kult!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD już był, to dodam wczesny Black Sabbath, King Crimson miały "szatańskie" dźwięki. Dawno temu wręcz zabronioną nutą była "F" o ile pamięć mnie nie myli.

 

Autorowi wątku chyba chodzi bardziej o klimat, a nie o jakąś satanistyczną muzykę, która mu służy jako podkład podczas zarzynania kurczaka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.