Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka szatańska ]:->


liamk

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegos czasu szukam wlasnie tego typu muzyki. Czsem mozna ja uslyszec jako soundtracki w horrorach, np w egzorcyscie :") podaczas jakis diabeslkich obrzedow itp.

Innym przykladem moze byc np. utwor mephisto - dead can dance. Generalnie trudno zdefiniowac ta muzyke ale podczas sluchania od razu mozna poczuc tego "diabelka" ;)

Znacie moze jakis wykonawcow specializujacych sie w tego tupy muzyce albo chociaz pojedyncze utwory ? Dodam, ze nie chodzi mi np. o morbid angel albo dimmu borgir.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka diabelskich kawałków:

 

LISZT: Mephisto Waltz;

SAINT-SAENS: Danse macabre;

J. STRAUSS II: Lucifer Polka.

 

;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za wpisy i czekam na kolejne ;)

doczytalem na googlach o devil doll i okazalo sie ze to prawie kultowa formacja . . . ech, mam jeszcze spore braki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Lustmord oczywiście nie tworzy szatańskiej muzyki. Pisząc Lustmord, miałem na myśli niesamowite klimaty i tajemniczą aurę. Nie piekło :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny #1 dla mnie w tej dziedzinie jest Univers Zero. Szczegolnie plyta "Heresie".

Posluchaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze moonspell - iscie klimatyczne kawalki o wampirach wilkolakach i szatanach niekoniecznie zawsze mocna - do dzis pamietam ich koncert .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! ;)

 

Ale chodzi o przekaz satanistyczny czy tylko i wylacznie "klimat"?

Wspominasz o Dead Can Dance to ja dodam Elend. Wedlug mnie lepiej pokazuja "diabelskosc" w swojej muzyce. Chodzi oczywiscie o 2-wie pierwsze plyty: "Lecon de Tenebres" i "Les Tenebres Du Dehors" napewno znajdziesz cos dla siebie.

A jesli interesuje Cie przekaz to zacznij od: Venom, Bathory, Mayhem, Darkthrone, Burzum, Morbid Angel, Possessed, Emperor... To najwieksi przedstawiciele sceny Black Metal. Pomijam kwestie brzmienia, bo nie o to tutaj chodzi ;).

Taki BEHERIT czy inni wyplyneli na fali popularnosci w/w kapel na poczatku lat 90-tych, wiec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNAKED =>

 

Tez pamietam ich wystep na Metalmanii '97. Ale pozniejsza droga muzyczna jaka obrali nie przypadla mi do gustu i "zatrzymalem sie" na 2-giej plycie.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk =>

 

Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

Posiadam taka skladanke z muzyka z horrorow. Najlepiej sie prezentuje oczywiscie sciezka dzwiekowa z filmu Omen i chyba najlepiej pasuje do stylu jaki preferujesz-poszukujesz. A Elend musisz znac! ;)

 

Devil Doll ma swoj specyficzny styl i ich muzyka jest bardzo roznorodna. Znam ich 5 plyt (ale tylko 1 orginalna) i polecam jak najbardziej.

 

Tez jestem zainteresowany takim klimatem, wiec uwaznie obserwuje ten watek. ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jako, ze dopiero teraz zauwazylem Twoje ostatnie zdanie w pierwszym wpisie, widze, ze

>niepotrzebnie "wyskoczylem" z tym metalem ;). Ale jakby nie bylo musialem cos napomknac.

 

spoko, lubie metal , im ciezszy tym lepiej - w koncu o to walsnie w metalu chodzi. do zespolow ktore podales warto by dodac jeszcze summoning - bardzo klimatyczna muzyka aczkolwiek zamiast lucyfera mamy tam saurona ;)

a co do dead can dance to w zasadze tylko w jendym utworze poczulem prawdziwe zlo z czelusci ;) i jest to walsnie kawalek mephisto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie do końca jeszcze wiem czego szukasz

 

szukam diabla ;) w muzyce metalowej trudno mi go odnalezc, przynajmniej nie jest tak namacalny jak np. w dcd mephisto gdzie motyw przewodni prowadza skrzypce.

Zeby sprawa byla jasna w 100%, w tym watku nie chodzi mi o muzyke metalowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paganiniego sobie posluchaj. Wsolczesni twierdzili, ze pewnikiem jest opetany, bo czlowiek tak grac nie moze. A tak na serio to ostroznie z tymi klimatami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Slav, jezeli "taki BEHERIT" wyplynal na pocztaku lat 90tych to kiedy wyplynal Emperor ? nie istniejacy juz zreszta i na szczescie bo im sie pomysly skonczyly, a co do Beherit to jest on kojarzony raczej z kapelami pokroju Blasphemy czy niesmiertelne Sarcofago, a co do sztanskiej muzy to polecam wlasnie Sarcofago ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eq =>

 

Masz oczywiscie racje. Wspomnialem o Emperor tylko i wylacznie z tego powodu, ze stworzyli swoj wlasny styl. I troche sie rozlili muzycznie od swoich starszych kolegow. Pewnie rozumiesz co mam na mysli. Sarcofago rzadzi! Szczegolnie (dla mnie plyta) "Rotting" i ta okladka... Mozna jeszcze wymienic Hellhammer, ktory pozniej przeistoczyl sie w Celtic Frost. Kult!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD już był, to dodam wczesny Black Sabbath, King Crimson miały "szatańskie" dźwięki. Dawno temu wręcz zabronioną nutą była "F" o ile pamięć mnie nie myli.

 

Autorowi wątku chyba chodzi bardziej o klimat, a nie o jakąś satanistyczną muzykę, która mu służy jako podkład podczas zarzynania kurczaka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 35

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.