Skocz do zawartości
IGNORED

muzyka szatańska ]:->


liamk

Rekomendowane odpowiedzi

>LeStat

 

dokladnie o to mi chodzi. Z wymienionych w tym watku juz prawie wszytko sciagnalem i na chwile obecna najbardziej trafily w moje gusta:

 

1.elend

2.carmina burana

3.diamanda, zwlaszcza masque of the red death

4.fantomas

5.univers zero

 

a z niewymienionych - symfonie ernesta blocha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szatana szukasz? Opowieść offtopic trochę, ale poznałem kiedyś gościa w drodze na koncert, który dał mi przepis na spotkanie się z szatanem. Otóż zaczął tak:

On: masz babcie?

Ja: mam

O: pewnie ma krowę jak mieszka na wsi?

J: ma

O: to pewnie ma też łańcuch, na którym ta krowa jest uwiązana

J: tak pewnie, że ma

O: to weź ten łańcuch uwiąż sobie na szyi, wbij kołek i biegaj pól godziny na naprężonym łańcuchu dookoła niego

J: i co spotkałeś szatana?

O: tak - 2 tygodnie do siebie dochodziłem

 

Gość nie słuchał metalowej muzyki, wyglądał raczej na punka niż na metala.

 

Co do muzyki metalowej jest w niej mniej szatana niż w ludziach, którzy ja uważają za szatańską. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Der Graaf Generator "Pawn Hearts" 1971

Z perspektywy czasu, nie jest to aż tak szatańska, demoniczna muzyka :-)

Być może, spodoba się tylko "archeologom muzycznym" :-)

 

o muzyce i o ciszy:

 

Straszny słuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka wyględa tak:

[obrazekLUKASZ-255861_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bójcie się Boga !!! Szatan w muzyce VdGG i Crimsonów ??

W poszukiwaniu szatańskich klimatów możnaby przeszukać całą scenę muzyki gotyckiej ( raczej pojedyńcze utwory niż całe płyty ). Słucham teraz na przykład Diary od Dream i kilka utworów chyba mogłoby tu idealnie pasować.

Poza tym jest cała masa zespołów grających w umownym stylu dark wave czy dark elektro : dioxyde, fortification 55, hocico, lamia, suicide commando, voice industrie, agonize, allied vision , amduscia , angel theory, c-drone-defect, centhron, cesium 137, coinside, concrete nature, cruciform injection , electro synthetic rebelion, feindflug, flesh field, infekktion , interlace , kiew , monoblut, necro facility, obszoen geschoepf, psyclon nine, punto omega, run level zero, severge illusion, solitary experiments, tactical sekt, the pain machinery, the retrosic, virual embrace

- to tylko garść przykładów. Ale tu spotkać można też raczej tylko pojedyńcze utwory.

Albo nasi południowi sąsiedzi i wczesne płyty XIII Stoleti. Pasuje jak ulał.

 

Wynika z tego, że Lustmord Ci nie przypasował. Bo nie znalazłeś chyba właściwych utworów. Na kilku płytach są takie klimaty, że słuchając człowiek rozgląda się po pokoju, czy na pewno jest w nim jeszcze sam :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wynika z tego, że Lustmord Ci nie przypasował.

 

narazie lustmorda zdazylem sciagnac tylko 2 plytki, ale bede sie starac o pelna dyskografie, bardzo klimatyczna muzyka.

jednak jest to typowy ambient, w tym gatunku preferuje klimaty deuter, liquid mind itp.

praktycznie we wszytkich podanych tutaj pozycjach, ktore zdazylem juz posluchac da sie doszukac diabla . . . ale to nie to samo co w utworze mephisto dcd gdzie zlo samo wypelza z membran nie pozostawiajac nikomu zadnych watpliwosci z czym mamy doczynienia ]:->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liamk>

szukasz diabła?

Hmm...........

większość wspólczesnych dołujących kapel nie robi na mnie wrażenia ,z małymi wyjątkami,ale to inna bajka.

ja osobiście polecam tobie odsłuch kawałków roberta johnsona głęboką nocą w ciemnym pokoju,a uczucie czyjeś obecności nie będzie raczej wizytą „zabłąkanego czerwonego kapturka” :)

a jeśli bardziej osobisty kontakt wybierzesz , wtedy nie zostaje nic innego jak –nocne spotkanie na rozdrożu-,a z tego co wieśc niesie i cyrograf podpisać możesz :)

 

ja z okresu, że tak powiem moich zainteresowań to dwie grupy wymieniłbym,których jeszcze tu nie wymieniono,a to ponoć kanon:), dzięki nim nazwy rock satanistyczny czy „occultrock” nabrały głębszego znaczenia ich teksty dotyczyły demonów, ich wywoływania, przyjmowania przez nich postaci ludzkich, operowania tajemniczymi mocami itp.

Black Widow – z albumem sacrifice 70r. i same nazwy utworów attack of the demon ;come to the sabbath

no i druga grupa

Aphrodite’s child – (z jakże uroczym tytułem płyty) 666

nabrały głębszego znaczenia- tu tylko bez przesady muzycy obu grup normalnie skończyli B.W nagrali jeszcze chyba ze 3 rockowe albumy ,a panowie z A.Ch –vangelis i roussos –tak właśnie ci o których myślisz-wiadomo jak potoczyły się ich losy.

 

R.u.s.t >

ten album vdgg szatański –wiesz nigdy go tak nie odbierałem ,no chyba że szatańsko piękny :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etykietki 'szatanski' (jak i 'anty-szatanski';) ) mam w nosie, wiec zasugeruje Ci po prostu kilku wykonawcow ociekajacych nieco oslizglym okultyzmem, tajemniczoscia i mrocznoscia. Moze cos sie spodoba...

 

Coil (moze bardziej sie spodoba niz kapele, z ktorych wyrosl, czyli the Throbbing Gristle i Psychic TV, ktore sa bardziej industrialne niz Coil)

Raison D'Etre

 

a juz na pewno sprawdzilbym:

Swans, zwlaszcza pozniejsze plyty, od Children of God

Jarboe - wspolliderka Swans, na swoich wlasnych plytach jest jeszcze bardziej mroczna;)

O Diamandzie Galas juz napisano.

 

No i pewnie Nick Cave with his red right hand;)- ale to bardziej w sensie piosenek;)

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb

Też nie uważam tego albumu za szatański (czy, jak to tam nazwać) :-)

Płyta, również mi się podoba, chociaż słucham jej rzadko (jak i pozostałych płyt VDGG).

Dramaturgia wokalu Petera Hammill`a, a także "krajobraz muzyczny" tworzony przez pozostałych muzyków, może (ale nie musi) wywrzeć wrażenie.

Album, jest płytą koncepcyjną, nie da się wyrwać poszczególnych części z kontekstu, dlatego nie podaję tytułów.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego szatana mozesz uslyszec w utworze Laurie Anderson: The Day the Devil (plyta Strange Angels). W ogole znajdziesz u niej wiele niepokojacych klimatow, pamietam jak wiele lat temu slychajac tytulowego utworu z Big Science ciarki chodzily mi po plecach (byla noc, wlaczam PR 3 a tu wycie wilkow i niesamowity glos Laurie - fakt, ze wtedy jeszcze nie wiedzialem, ze to Laurie, ale muzyka zauroczyla mnie na zawsze).

 

Demony daja o sobie znac na plycie Kwartetu Jorgi To i Tao: polecam kawalek pt. Mergen Hara Bo.

 

Niesamowite sa tez fragmenty soundtracku z Eyes Wide Shut (np. Masked Ball).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kook

Laurie Anderson - znam, znam :-)

Jestem fanem jej twórczości od wielu lat :-)

Pozamyzycznej nie znam (a ta jest dla niej najważniejsza) :-(

 

Uutwór, który wymieniłeś - "The Day the Devil" czy też inny, był wykorzystany w filmie (lekarz umierający na raka) zanim trafił na płytę "Strange Angels".

Reżysera, tytułu filmu,... - nie pamietam

(ubytki, mam nie tylo słuchowe, wzrokowe, ale i pamięciowe) :-(

 

Płyta "Strange Angels", jest muzycznie mniej "monodeklamacyjną", niż pozostałe płyty, ale jak wszystkie pozostałe bardzo ją cenię.

Fascynujące światy (inner space), kreowane przez L.A., wywieraja na mnie duże wrażenie.

Nie w sposób szatański :-)

Czekam na nowe płyty Laurie Anderson, na razie nie wychodzą.

 

Serdecznie pozdrawiam fana Ltwórczości aurie Anderson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu polecam :

WUMPSCUT - Music for a Slaughtering Tribe ( utwór 8 i 9 )

IN A SLAUGHTER NATIVES - Ressurection

PROFANE GRACE - SERENITY OF ENDLESS GRAVES.. ( czyste piekło !!! )

 

Przykro mi, że muszę to napisać - ale niektóre wpisy w tym wątku są bardzo zabawne. Gdzie Szatan w muzyce VdGG, Crimsonów, Black Widow czy Aphrodite's Child ?? Nawet poczciwej Laurie się dostało !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że intencją założyciela watku - liamk`a, jest podzielenie się, poznanie ciekawych płyt, wykonawców, tworzących muzykę (również filmową), która wywiera/wywierała wpływ nie tylko na nasze uszy.

Podałem przykład (staroć, nie wszystko musi być" z dzisiaj").

Widocznie, obok ubytków, októrych wspomniałem, mam taz problemy ze zrozumieniem słów (i tego co poza nimi) :-(

 

Z poważaniem dla prowokatora :-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t., wszystko ok - gdybyś nie napisał, to nawet nie pomyślałbym że to mnie masz na myśli. No chyba, że zrobiłeś to celowo ;)

 

Przeglądając swoje zbiory natrafiłem na kolejne, pasujące do głównego wątku przykłady:

DIE SONNE SATANS - ARCHIVE COMPENDIUM ( są momenty )

MELEK-THA - GLORIAM DEMONDI ( bardzo szatański - jak sam tytuł )

SOL INVICTUS - właściwie wszystkie utwory, w których mamy do czynienia z melorecytacją są bardzo demoniczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopor Aeternus and the Ensemble of Shadows

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze a propos Laurie Anderson: w watku 'diabelskim' pozwolilem ja sobie wymienic nie bez kozery, bo jej muzyczne i pozamuzyczne poszukiwania (New Age) wielokroc kierowaly ja w strone swiata ponadnaturalnego (zob. widowisko-performance Home of the Brave - BTW moze ktos ma to w pelnej czteroplytowej wersji, nie okrojonej jednoplytowej, i moglby zrobic kopie? Mam czym sie odwdzieczyc :-)

 

Diabel i inne istoty wyzszego rzedu, ktore pojawiaja sie u Laurie, nie sa jednak 'biblijne' (diabel-uosobienie zla, przeciwnik dobrego Boga, klamca i kusiciel), blizej im do gnostyckich i neognostyckich wyobrazen o swiecie.

 

Pozdrowienia dla fanow Laurie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mciek

Nie chodzi mi o diabła takiego z rogami, śpiewu o obrzędach, demonach, straconych duszach i śmierci, to łopatologia.

Chodzi mi wyłącznie o muzykę bez wspomagania się tekstem, w której czasami można poczuć, albo sobie wyobrazić otchłań piekielną.

A w King Crimson jest tego sporo. Na pewno nie całe utwory, ale jest mnóstwo riffów w których przechodzą ciarki po plecach i są piekielnie mroczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wygrzebalem w swojej plytotece album gila shahama pt. devil's dance, wydany przez DG w 2000 r. ciekawostka, ktora powinna zainteresowac jozwe maryna: na boksie jest naklejka w ksztalcie niepoterza, z ostrzegawczym napisem, ze za muzyka grana przez skrzypka jest ukryty diabel. oto kolejny dowod, ze nietoperz jest symbolem infernalnym:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat,

"Chodzi mi wyłącznie o muzykę bez wspomagania się tekstem, w której czasami można poczuć, albo sobie

wyobrazić otchłań piekielną"

- tak też zrozumiałem intencje autora tego wątku. Stąd moje propozycje ( spoza metalu ). A jeśli idzie o muzykę bez wspomagania tekstem, to utwory Lustmorda powstają chyba w samym piekle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A jeśli idzie o muzykę bez wspomagania tekstem, to utwory Lustmorda powstają chyba w samym piekle.

 

mam juz kilka jego plyt, faktycznie tworza niesamowity klimat, swietny do niejednego filmu grozy. Muzyki w ogolnym tego slowa znaczniu praktycznie nie uslyszymy. Jest za to 100% klimatu.

 

>powstają chyba w samym piekle

 

;D

podobno, w celu poprawy wiernosci przekazu, autor zchodzil gleboko pod ziemie i nagrywal w jaskiniach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam samaela - wszystkie albumy do "Blood Ritual" (ten szczególnie).

 

Wg mnie najlepszą pozycją jest muzyka Jerry'ego Goldsmith'a do filmu Omen (ten oscarowy album z 1976) ->

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wszystkie metalowe ryczenie umywa się do tego albumu.

 

pozdrawiam,

m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak ep'ka to nie album, to raz, dwa jezeli chodzi o tytuly tych ep'ek to o ile MO zagadza sie to o istnieniu tej drugiej nie slyszalem (bo chyba nie istnieje), a jezeli chodzi o to co bylo przed Worship to wg mojego stanu posiadania byly to : Medieval prophecy (1989), Into the infernal storm of evil (1988) i wspomniany Macabre Operetta (1988), jednak jakosc nagrania tych wydawnictw pozostawia wiele do zyczenia, ale kult to kult...

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.