Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ...


easy_rider

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno mi 'znac' szczegoly forum nie zyje nim. Ale wypowiedzi co do systemow operacyjnych i ich sterownikow klasyfikuja mi wlasnie uzytkownika w sekcji fanatykow Jabola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mr.Jones napisał:

Trudno mi 'znac' szczegoly forum nie zyje nim. Ale wypowiedzi co do systemow operacyjnych i ich sterownikow klasyfikuja mi wlasnie uzytkownika w sekcji fanatykow Jabola.

Nie sądzę, przynajmniej nie odniosłem takiego wrażenia ... bardziej chodzi pewnie o to, że Windows ingeruje w sygnał. W komputerach na Windzie sporo się trzeba namęczyć, żeby ten wpływ wyeliminować i uzyskać dobry sygnał na wyjściu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr.Jones napisał:

Trudno mi 'znac' szczegoly forum nie zyje nim. Ale wypowiedzi co do systemow operacyjnych i ich sterownikow klasyfikuja mi wlasnie uzytkownika w sekcji fanatykow Jabola.

Ale odpowiedz @Mr.Jones, dlaczego tak traktujesz ludzi kozystajacych ze sprzętu od Apple. Jesteś  z pewnością człowiekiem cywilizowanym, a nie zacofanym jak szymon1977. Nie chcę go obrażac,  ale to dziwny przypadek, który sam się o to prosi w prawie każdym wątku. Oglądasz z pewnością różne programy dokumentalne, w których różni graficy, naukowcy, montażyści wideo, audio itp. kozystają z jabłek na całym świecie. Takiego starszego naukowca, który w swoim laboratorium kozysta z MacBooka również nazwiesz fanboyem Apple, albo, źe należy do Applowskie sekty? Kiedy jeszcze grałem w gry, korzystałem prawie wyłącznie z PC i windowsa. Zmieniałem podzespoły, podkręcałem je i było fajnie. Teraz wolę kosystać z MacBooka bo się polubiłem z tym systemem. Ceną za moją przyjemność był niestety wydatek jak za wielokrotnie wydajniejszego przynajmniej w teorii PC-ta, choć i na swoim nowym MacBooku z CPU i5, 16GB RAM i zintegrowaną  grafiką mogę pracować na takich programach jak PS, LR, czy Final Cut Pro, bez zadyszki ze strony komputera. Przestań więc obrzucać błotem użytkowników Apple i produkty tej firmy. Nie jestem dzieckiem, który na podwórku chwali się przed kolegami: spójrzcie jakiego mam fajnego nowego iPhona. Jestem pewien, że jesteś w porządku, tylko przestań tak jechać po tych jabłkach i ich użytkownikach, bo ja np. nie drwię z Windowsa i windowsowców. Jeśli ktoś woli ten system i chce kozystać wyłącznie z niego to życzę mi przyjemnej zabawy. Sam używam go do niektórych celów, np. Office, bo mam wykupioną licencję właśnie na Windows. Poza tym to produkt Microsof, wiec i chyba jest bardziej funkcjonalny na Windowsie. 
Mam nazieje, że teraz się rozumiemy i przestaniesz już mnie upodabniać z jakąś sektą. Nie jest to miłe, a jako źe interesujemy się tym samym hobby, czyli muzyką w tym przypadku, to i odnosić się do siebie z szacunkiem powinnismy i wymieniać się doswisczeniami, a nie obrzucać się błotem ... 
Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@easy_rider : w dzisiejszych czasach ludzie nie majacy nic do czynienia z budowlanka np. programista podejmuje sie budowania domu wlasnymi rekami wiec nie mow ze skonfigurowanie systemu Windows jest jakims skomplikowana czynnoscia, ale jak czytam dzial o Malinie to wydaje mi sie ze obecnie czesci ludzi wylaczylo sie myslenie i czytanie - chca miec wszystko podane pod nos bez zapoznania sie z chocby instrukcja obslugi czegokolwiek. 

Moje slowa dotyczace fanboya Apple nie dotycza fizycznego chwalenia sie posiadaniem tego sprzetu, chodzi o udowadnianie jak to jeden system jest lepszy od drugiego. Kazdy ma swoje wady i zalety, ale nie mow ze obecnie Windows z takim samym procesorem jak od Applem nie daje rady programom Adobe ktore wymieniles, ze jest niemozliwe jednakowe funkcjonowanie programow na tych roznych systemach.

Co do sterownikow dla roznych systemow to wiem jak to wyglada, bo czesc z Was moglo miec produkty w swoich komputerach ktore projektowano i produkowano pod moim nadzorem na Taiwanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Kazdy ma swoje wady i zalety, ale nie mow ze obecnie Windows z takim samym procesorem jak od Applem nie daje rady programom Adobe ktore wymieniles, ze jest niemozliwe jednakowe funkcjonowanie programow na tych roznych systemach.

No widzisz @Mr.Jones, jak to jest kiedy czyta się w pośpiechu, lub bez zrozumienia, jak robi to wielu (ja również, żeby nie było) ? Napisałem coś zupełnie odwrotnego. Nigdzie nie napisałem, że Windows nie radzi sobie z jakimś programem od Adobe. Bardziej właśnie obawiałem się, że mój MacBook nie poradzi sobie z bardziej wymagająca pracą, jak np. obróbka dużych plików,  czy to graficznych, czy wideo i to na podpiętym do niego zewnętrznym monitorze. Na Windowsie mam CPU i7, podkręcony, wystarczająco szybki RAM, również podkręcone i dość wydajną kartę graficzna. Kiedy renderuje jakiś projekt w Sony Vegas Pro, mogę włączyć jeszcze akcelerację GPU. 
Obawiałem się, ze ten niepozorny jabłecznik nie poradzi sobie z takimi rzeczami, ale nic bardziej mylnego. Daje radę nawet ze zintegrowaną grafiką i to miałem na myśli, a nie jak zrozumiałeś, że Windows sobie nie razi ?

Nie twierdzę też, że skonfigurowanie czegokolwiek na Windowsie jest trudne, albo źe sterowniki stanowią jakiś problem. Naprawiałam wiele rożnych komputerów dla znajomych, którzy mieli problemy, bo z jakiegoś powodu nie.mogli sobie poradzić z awarią. W ostateczności po „format C ?”, trzeba instalować system od nowa, łącznie ze wszystkimi sterami do grafiki, dźwięku, internetu itp. Jeszcze trzeba było szukać w internecie tych przeznaczonych do odpowiedniego modelu. Wiem, że 10 pobiera te podstawowe automatycznie przez Windows Update, ale nie wszystko wychodziło różowo. Poza tym łatki, antywirusy, latanie łatek ... Za stary już na to jestem, dlatego wolę korzystać z jabłka. Już chyba wyczerpaliśmy ten temat ?

Trzymaj się ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, easy_rider napisał:

To tylko ironia...

A ironię moich postów dlaczego dosłownie traktujesz?

15 godzin temu, easy_rider napisał:

...posiadam również całkiem świeże jabłko, w którym zamontowane głośniki grają pewnie lepiej niż Twoje marne Hi-FI...

"Fanboy Aplle" Cię razi, ale robienie ze mnie "fanboya Onkyo" jest ok?

15 godzin temu, easy_rider napisał:

1,5K za używanego MacBooka, czy jak ktoś woli, komputer z windowsem i protokołem skutecznie omijającym windowsowy mikser dźwięku, z którego można mieć dźwięk jak z CD Playera, to nie CD Player za 1,5K. To również odtwarzacz wszystkich formatów plików, streamowanie, odtwarzanie koncertów np. z dysków optycznych, co może zastąpić w pewnym stopniu również odtwarzacze tychże nośników i zewnętrzny streamer. Stąd właśnie przysłówek dobrze, a nie np. doskonale ... 

A czy ja temu przeczę? Nie. Mnie tylko bawi stwierdzenie "za 1,5K dźwięk jak z CD". Zrobiłeś ze złomu przyzwoity kombajn multimedialny i to się chwali. Ale bez przesady. Jak ktoś lubi funkcjonalność i bezproblemowość jabłka to będzie zadowolony. Jeden wybierze Windows, drugi Android, a Ty Apple. To wszystko.

3 godziny temu, easy_rider napisał:

...wolę korzystać z jabłka.

No właśnie. Przeczytałem cały wątek z zaciekawieniem, niestety racjonalnych zalet tam nie wiele, raczej kwestia tego co kto lubi.

15 godzin temu, easy_rider napisał:

...Ciebie zawsze było trudno zrozumieć...

Zazwyczaj piszę dosłownie, czego szukasz między wierszami to nie wiem.

------

13 godzin temu, szpakowski napisał:

....chodzi pewnie o to, że Windows ingeruje w sygnał. W komputerach na Windzie sporo się trzeba namęczyć, żeby ten wpływ wyeliminować i uzyskać dobry sygnał na wyjściu. 

Do Foobara trzeba doinstalować wtyczkę - jeśli dla kogoś jest to sporo i męczące, to faktycznie jabłko wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

-----

11 godzin temu, Mr.Jones napisał:

...ale jak czytam dzial o Malinie to wydaje mi sie ze obecnie czesci ludzi wylaczylo sie myslenie i czytanie - chca miec wszystko podane pod nos bez zapoznania sie z chocby instrukcja obslugi czegokolwiek. 

Ja np nie mam czasu nie tylko no budowanie maliny, ale nawet naukę nowego dla mnie os jabłka. Wybrałem Daphile, bo jest prawie plug and play, i "za 0,2K zapewnia dźwięk jak z CD". Niektórzy nie zastanawiają się za co się zabierają, to później są rozczarowani.

-----

13 godzin temu, easy_rider napisał:

...jak szymon1977. Nie chcę go obrażac...

Skoro nie chcesz tego robić, to nie rób. Sam mnie tu przywołałeś, a teraz masz pretensje, że wyraziłem swoje zdanie i z tego powodu się obrażasz. Pora dorosnąć Kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Do Foobara trzeba doinstalować wtyczkę - jeśli dla kogoś jest to sporo i męczące, to faktycznie jabłko wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

No tak ... Szymon zawsze wie najlepiej. Widziałem w innym wątku jak się miotasz ze zmianą sprzętu ... Szymonie Ty po prostu musisz dojrzeć do niektórych rzeczy ... trochę wiecej otwatrości, mniej uprzedzeń, mniej skąpstwa ... i bedzie lepiej ... może nawet kable "usłyszysz" ... Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpakowski napisał:

Widziałem w innym wątku jak się miotasz ze zmianą sprzętu ...

Miotał, to bym się gdybym kupował kierując się wyłącznie przeczytanymi w internecie zachwytami. A ja dość konkretnie sprecyzowałem swoje ulubione brzmienie, i kroczek po kroczku zmierzam w jego kierunku. Miotanie się, mam to już za sobą.

3 godziny temu, szpakowski napisał:

Widziałem w innym wątku...

Ale to tu mamy ten wątek - coś na temat napiszesz?

3 godziny temu, szpakowski napisał:

... trochę wiecej otwatrości, mniej uprzedzeń, mniej skąpstwa ... i bedzie lepiej ... może nawet kable "usłyszysz" ... Trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia.

Więcej rozumu, rezerwy w stosunku do legend, rozsądku w wydawaniu pieniędzy ... może zaczniesz szukać tam, gdzie można znaleźć? Trzymam kciuki za Ciebie, i za szczere dobre słowo, równie szczerym i dobrym słowem odpowiadam. Szanuję Twoje zdanie, uszanuj moje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 12:38, easy_rider napisał:

Jak napisałem OS X, czy jak od niedawna macOS, rozpoznał przetwornik jak zwykłego pendrive i przyjął wszystkie maksymalne parametry sygnału od pierwszego „kopa

Owszem. Tak bywa. Tylko jak nie rozpozna to już nie rozpozna na amen bo nie ma sterowników. Albo, albo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że szymcio musi sie wszędzie pojawić. ?

Z "Audirvaną" jestem od kilku lat. Zainstalowana jest na mac mini (i tu faktycznie brak odgłosów wiatraka)

Początkowo system był w wersji o której piszesz, gdzie można było włączyc tryb "direct". Ale czy włączenie go dawało dużo lepsze rezultaty? Kiedyś byłem zachwycony tak jak ty @easy_rider ale powiem ci że z perspektywy czasu mam coraz większe wątpliwości.

Obecna wersja audirvany ma tak zepsuty system komunikacji pomiedzy telefonem/ipad sterującym odtwarzaczem na komputerze że skłoniło mnie to do zawarcia znajomosci z maliną i nakładką allo digione 1.2 (piewców wersji signature prosze o powstrzymanie sie od doradzania tej wersji)

I wydaje mi się że malina jest lepsza dźwiękowo.

Ja rozumiem że jest to "odkrycie" ? ale pamiętaj że w ogromnej większości przypadków "nowa zabawka" generuje zachwyty ( tak jak w moim przypadku malina ? )

Więcej dystansu

MQA ? O ile mi wiadomo audirvana dość szybko otrzymała taką możliwość. Ale należy pamiętać że jest ona ograniczona  do software-owych zakresów dekodowania. Mogę zrobić screeny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misio38 napisał:

Owszem. Tak bywa. Tylko jak nie rozpozna to już nie rozpozna na amen bo nie ma sterowników. Albo, albo.

Są to dwa różne systemy o których tu mówimy i jak nie w jednym to w drugim mogą wystąpić problemy z kompatybilnością. Tylko o to, że jakieś urządzenie danego producenta nie będzie działać na którymś z systemów jest mało prawdopodobne moim zdaniem, ponieważ producentom zależy na sprzedaży maksymalnej ilości swoich produktów. Z doświadczenie wiem, że kiedy Apple wydaje nową wersję systemu, najpierw udostępnia wersje beta do testów dla zainteresowanych. Obecnie mam zainstalowaną wersję beta macOS Big Sur. Dziesiąta publiczna wersja beta, jest chyba ostatnią przed wersją finalną. Było tak z każda poprzednią roczną aktualizacją. Producent miał wtedy czas przygotować sterownik. Tak miałem np. w przypadku zewnętrznych myszek, czy innych urządzeń. Także o coś takiego, jak brak ewentualnych sterowników raczej się nie obawiam, bo producentowi zależy z pewnością, żeby pozyskać klienta który korzysta zarówno z Windows jak i macOS. Komputery Apple nie cieszą się chyba taką popularnością jak np. za granicą; w US chyba jest największy popyt, a producenci rożnych sprzętów chcą raczej sprzedawać swoje produkty nie ograniczając się do kilku krajów, tylko do maksymalnie największej ilości konsumentów, wiec w ich interesie jest chyba dostarczyć produkt z ewentualnym sterownikiem jeśli bez niego urządzenie miałoby być bezużyteczne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, M-K napisał:

Widzę że szymcio musi sie wszędzie pojawić. ?

Sam mnie autor wywołał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, M-K napisał:

MQA ? O ile mi wiadomo audirvana dość szybko otrzymała taką możliwość. Ale należy pamiętać że jest ona ograniczona  do software-owych zakresów dekodowania. Mogę zrobić screeny ?

To już nie do mnie, bo ja o tym wiem ? 

Co do reszty masz dużo racji, z „szymciem” jak napisałeś w szczególności ?

A tak poważnie to zdaję sobie sprawę, że może być to tylko taki zachwyt, bo jak ktoś napisał na forum Audirvany, kiedy zniknęła możliwość wyboru trybu „direct”, nie kombinował nic, bo nie słyszy różnicy w porównaniu do braku możliwości korzystania z tego trybu. 

Godzinę temu, M-K napisał:

Obecna wersja audirvany ma tak zepsuty system komunikacji pomiedzy telefonem/ipad sterującym odtwarzaczem na komputerze

To z kolei bardzo mnie zdziwiło, bo ja z tym żadnych problemów nie mam i z iPada czy iPhona steruje mi się Audirvaną bardzo wygodnie ...

Cieszę się, że malina daje Ci poczucie lepszej jakości dźwięku, bo właśnie o to chodzi w tym całym audio. Czerpać radość ze słuchania muzyki w jak najlepszej jakości, która my dawać satysfakcję nam samym ... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Sam mnie autor wywołał ?

Litości ... Czy naprawdę muszę wytłumaczyć jak dziecku? Wywołałeś się sam przebijając piątkę zaraz na początku dla kolegi Mr.Jones’a. 
W codziennym życiu, gesty. mowa ciała, czy np. ironiczny uśmieszek może oznaczać więcej niż 1000 słów, dlatego nie musiałeś nic pisać, żeby oznaczało to, że do kolejnego wątku musiałeś się wciąć nie mając nic wartościowego do powiedzenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą wersję audirvany masz? Bo stara chodziła ZJAWISKOWO - żadnych problemów

szymcia wrzuć do ignora - lepiej dla zdrowia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, M-K napisał:

A którą wersję audirvany masz? Bo stara chodziła ZJAWISKOWO - żadnych problemów

szymcia wrzuć do ignora - lepiej dla zdrowia

Wysłałem na priv, bo myślałem, że to priv ... Siedziałem w skrzynce mailowej w tym czasie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M-K napisał:

chyba nie wysłałeś ?

nic nie dostałem

Wersja 3.5.41. Kilka zrzutów z iPada. Też podobnie wyglada u Ciebie aplikacja do sterowania? Dla mnie jest bardzo wygodna, tylko czasami muszę ją zamknąć i odtworzyć na nowo kiedy po dłuższym słuchaniu monitor i iPad oczywiście wygaśnie, żeby wyświetlała ponownie wszystko poprawnie, bo tak jakby straciła kontakt ?

Jednak nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

28F78B1F-CE73-4882-8270-948A6FE5E096.thumb.jpeg.c27f323bbe57391f9c6fb6a9b4ef488e.jpeg1EBD55F1-CC56-4316-9559-D4E7A93986A1.thumb.jpeg.b7870b9472c4df278463a7d6600c8ce4.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, easy_rider napisał:

...do kolejnego wątku musiałeś się wciąć nie mając nic wartościowego do powiedzenia ...

No widzisz. Nie pisałem, bo nic nie miałem do napisania. A kliknąłem emotkę, bo wpis doskonale określił wartość merytoryczną wpisów Twojego autorstwa, które tu czytałem. Ogólnie, to mógłbyś po prostu 100x napisać "lubię Apple", bo niewiele więcej powiedziałeś. A jak się okazuje, to w rzeczywistości wcale tak różowo nie jest jak w tytule wątku.

Twoje wpisy czytałem z zainteresowanie, ale czas uważam za stracony. Choć nie do końca, bo wiem że w Apple nie pójdę, bo jeśli ktoś Aplle nie ma, to po prostu szkoda zachodu. 

Baw się dobrze, a swoją dumę wsadź se w kieszeń. Bo to nie Twój prywatny blog a forum publiczne, i pisząc cokolwiek, poddajesz to publicznej dyskusji. Wywołałeś mnie to się pojawiłem, już mnie nie chcesz to znikam.

Powodzenia i radości w zgłębianiu tematu Apple vs audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szymon1977 napisał:

Ogólnie, to mógłbyś po prostu 100x napisać "lubię Apple", bo niewiele więcej powiedziałeś. 

A Ty jak w każdym wątku niewiele zrozumiałeś. Wracaj do wątku Daphile uczyć się to konfigurować. Mój czternastoletni bratanek   korzysta z Daphile, a konfiguracja zajęła mu kilkanaście minut. Jest nadzieja, że nawet takiemu ignorantowi jak ty uda się to skonfigurować do 31 grudnia, żeby przywitać nowy rok przy piosenkach Fasolek i butelce Piccolo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, easy_rider napisał:

...eby przywitać nowy rok przy piosenkach Fasolek i butelce Piccolo.

Jak widać, nawet sam we własnym wątku nic na temat nie masz do powiedzenia.

Dobrze? No powiedzmy.

Niedrogo? Absolutnie nie.

Intuicyjnie? Chyba tylko dla miłośnika Apple.

Bezproblemowo? Nie do końca.

Summa summarum tak sobie alternatywa PC, zupełnie nie warta inwestycji dla kogoś, kto Aplle nie ma. Baw się dobrze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że streamowanie z Maca i Audirvany jest działaniem ograniczającym, drogim i mało rozwojowym. Miałem taki setup przez wiele lat. Zrezygnowałem, na korzyść Raspberry Pi4 + Volumio (płatne) z integracją Tidal, Spotify, Dezeer i wielu innych platform, plus przez Ethernet połączone z domowym serwerem NAS z +/- 1 TB muzy.   Mam osobny DAC USB Wavelenght, stary, 9 letni ale wg. mnie bardzo dobry. Sygnał idzie do integry Hegel H200 i kolumn Phonar Credo S100.  Zestaw gra świetnie, jakość plików master, streamowana przez RPi4 jest rewelacyjna.   Całość steruję apką z iPhona (można z Androida bez problemu) przez domowe wifi, z każdego zakątka mieszkania.    Za Rpi4 z obudową i zasilaczem itd zapłaciłem niecałe 400 zł.   Kolejnym upgrade będzie nowszy DAC, chociaż na razie różnica pomiędzy moim a drogimi np. Cordem Questus, czy Schiitem są prawie / w ogóle niezauważalne. I wtedy w zależności od wejścia, dokupię za kilkaset zł nakładkę z wyjściami cyfrowymi do RPi4.  Jak wyjdzie jakiś lepszy player, obsługujący natywnie Tidala, to wymienię, w RPi4 system jest na microSD.      Inwestowanie z zamknięte platformy, przy tak szybkim postępie technologicznym jest mocno ograniczające i mało rozwojowe.   Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Już po pierwszych kilku wpisach można było się zorientować, że apple do muzyki to rozwiązanie chyba jedynie dla fanów apple. Autor używa i jest szczęśliwy. To wszystko. Niczego wartego uwagi tutaj nie ma. Wszystko byłoby ok, gdyby nie mylący tytuł wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, d_de_luxe napisał:

Uważam, że streamowanie z Maca i Audirvany jest działaniem ograniczającym, drogim i mało rozwojowym. Miałem taki setup przez wiele lat. 

Właśnie o to chodzi. Wyraziłeś swoje zdanie na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Porównałeś to z obecnym rozwiązaniem, który uważasz za lepszy, tańszy i bardziej rozwojowy sposób na streamowanie muzyki. Może ja również kiedyś rozważę i zmontuję taki zestaw u siebie. Na razie jestem zadowolony z obecnego. Jak już wcześniej napisałem, mój wariant przedstawiłem jako alternatywę dla innych rozwiązań, które tutaj występują, nie przekonując nikogo do niczego. A nuż kogoś to zainteresuje. 
Powtórzę jeszcze raz. Czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki jest najważniejsze, a jaką konfigurację ktoś sobie zbuduje, to sprawa jego, a nie gajowego ?

Jeśli chodzi o szymona1977, to wcale się nie dziwię, że tytuł był dla niego mylący. Przeczytał „dobrze i niedrogo” i zapewne pomyślał, że budżet nie będzie wyższy niż 100zł ?

Temat definitywnie do zamknięcia, bo dopóki szymon1977 włazi tu z buciorami nie mając nic ciekawego jak zwykle do powiedzenia, nie ma sensu tego ciągnąć i prowadzić interesującej dyskusji polegającej na wymianie swoich doświadczeń.

Pozdrawiam ...

EOT!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście temat można zamknąć. Nic nowego z niego nie wynikło a zaczęły się osobiste wędrówki w stronę Szymka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, easy_rider napisał:

Jeśli chodzi o szymona1977, to wcale się nie dziwię, że tytuł był dla niego mylący. Przeczytał „dobrze i niedrogo” i zapewne pomyślał, że budżet nie będzie wyższy niż 100zł ?

Nie, to Twój debilny pomysł, że niedrogo to nie więcej niż 100zł. A realną wartość Twojego rozwiązania należy ocenić porównując do innych rozwiązań. A 1500zł za sprzęt używany, który wbrew pozorom wcale nie jest bezproblemowy, a pod względem jakości dźwięku po prostu identyczny z innymi rozwiązaniami, to jest po prostu już dość sporo.

3 godziny temu, Tomek_waw napisał:

...a zaczęły się osobiste wędrówki w stronę Szymka. 

To Forum tak funkcjonuje, że jak ktoś nie ma argumentów, to się przypier.la do szymon1977 lub jego Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, d_de_luxe napisał:

Inwestowanie z zamknięte platformy,

Co nazywasz zamkniętą platformą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomek_waw napisał:

Rzeczywiście temat można zamknąć. Nic nowego z niego nie wynikło a zaczęły się osobiste wędrówki w stronę Szymka. 

Wybacz @Tomek_waw, ale chyba to nie Ty decydujesz kiedy można zamknąć czyjś wątek, na dodatek argumentując, że nic z niego nie wynikło. Moim zdaniem coś wynikło  Np. zaciekawił mnie komentarz @d_de_luxe. Może miałbym kilka pytań odnośnie jego konfiguracji i być może kilka cennych wskazówek by mi udzielił. Chociażby na temat nowego DACa, bo również mam zamiar kupić nowy. Po co zakładać nowy temat.
Problem jest tylko następujący. Wydaje się, że dyskusja znowu zboczy w stronę szymona1977. Tu się z Tobą zgodzę. Nazwałeś go Szymek, tak jak byś się z nim już zakumplował i było Ci go żal, że mu się „dowla”. Ja kilka lat temu udzielałem się tutaj bardzo często. Były rozmowy bardzo sympatyczne, w których zgadzaliśmy się z kolegami we wszystkim, jak i nie. Spory również są potrzebne, żeby wyciągać z nich różne wnioski. Kiedy nowego usera ktoś zbyt mocno zjechał, stawałem w jego obronie, ale nie będę przymykał oka na wypociny takiego egocentryka jakim jest @szymon1977, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy. Wszystkim, kto przedstawi mu jakieś kontrargumenty zarzuca brak merytorycznej rozmowy, brak logicznego myślenia, brak zrozumienia jedynych słusznych w jego mniemaniu teorii itp. Był jeszcze jeden typ tutaj, który uważał się za jakiegoś człowieka renesansu, ale po tym, kiedy prawie wszyscy wytykali mu jego ignoranctwo, przedstawiając niezbite dowody w końcu zniknął. Może coś w końcu zrozumiał, ale w przypadku @szymon1977raczej tak się nie stanie. To wyjątkowo oporny przypadek i zawsze będzie wtrącał swoje bezwartościowe trzy grosze, dlatego postanowiłem zamknąć wątek, którego byłem autorem i zaraz po moderacji mam do tego chyba większe prawo niż inni ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, easy_rider napisał:

Wybacz @Tomek_waw, ale chyba to nie Ty decydujesz kiedy można zamknąć czyjś wątek, na dodatek argumentując, że nic z niego nie wynikło.

 

W dniu 1.11.2020 o 07:47, easy_rider napisał:

Pozdrawiam ...

EOT!

 

Co Twoim zdaniem oznacza EOT!  co sam napisałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, easy_rider napisał:

Wydaje się, że dyskusja znowu zboczy w stronę szymona1977.

Potrafisz zanegować to, o czym piszę? Czy będziesz ograniczać się do przypier...lania się do mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.