Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ...


easy_rider

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Potrafisz zanegować to, o czym piszę? Czy będziesz ograniczać się do przypier...lania się do mnie?

Szymon, Ciebie nie da się "zanegować" ponieważ nie przyjmujesz do wiadomości niczego co jest sprzeczne z Twoimi przekonaniami. Wiedza raz zdobyta jest nie do obalenia ...

Żadne argumenty do Ciebie nie docierają a Twoja retoryka jest poniżej krytyki. Czesto nie potrafisz sklecić sensownego zdania co powoduje, że ciężko Cię zrozumieć. Pchasz się ze swoimi mądrościami do każdego wątku co powoduje, że dyskusja nie może się rozwinąć, bo trzeba się z Tobą użerać i znosić Twoją arogancję i impertynencje. Czy ciężko to zrozumieć, że swoją postawą działasz na szkodę forum? Dziwię się, że moderacja jeszcze nie przywołała Cię do porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomek_waw napisał:

 

Co Twoim zdaniem oznacza EOT!  co sam napisałeś ?

OK @Tomek_waw.

Wycofuję pierwsze zdanie w moim ostatnim komentarzu, ale tylko do drugiego przecinka, ponieważ nie zgodzę się, że nic z tego nie wynikło. Wynikło chociażby to, że interesujący się dziedziną PC Audio, którzy zabrali głos w tym wątku, wolą korzystać np. z malin, czy Daphile. Nie oznacza to jednak, że ktoś się tym nie zainteresował i za kilka dni nie otrzymam na priv pytania, jak włączyć np. tryb bezpośredni w Audirvanie na Catalinie, czy Big Sur, którego oficjalna wersja wkrótce się ukaże. Ja sam korespondowałem z jednym kolegą na ten temat, dla którego takie rozwiązanie było najlepsze i najwygodniejsze. Szkoda, że już go tutaj nie ma, bo koleś naprawdę był miły i pomocny, gdyż znał się na software macOS i wiedział jak pozmieniać pliki po wpisaniu rożnych komend do terminala, żeby jakaś operacja mogła zadziałać, pomimo wprowadzenie pewnych zabezpieczeń w nowszych wersjach macOS. Poza tym sam player posiada sporo ustawień upsamplera i rożnych filtrów. Także wiesz, jeśli moja propozycja nie zainteresowała nikogo w tej chwili, to może zainteresować kogoś za jakiś czas. Między innymi, jak myślę, po to jest to forum i ta dziedzina ...

Pozdrawiam i uważaj na siebie podczas tej szalejącej pandemii ...

35 minut temu, szpakowski napisał:

Szymon, Ciebie nie da się "zanegować" ponieważ nie przyjmujesz do wiadomości niczego co jest sprzeczne z Twoimi przekonaniami. Wiedza raz zdobyta jest nie do obalenia ...

Żadne argumenty do Ciebie nie docierają a Twoja retoryka jest poniżej krytyki. Czesto nie potrafisz sklecić sensownego zdania co powoduje, że ciężko Cię zrozumieć. Pchasz się ze swoimi mądrościami do każdego wątku co powoduje, że dyskusja nie może się rozwinąć, bo trzeba się z Tobą użerać i znosić Twoją arogancję i impertynencje. Czy ciężko to zrozumieć, że swoją postawą działasz na szkodę forum? Dziwię się, że moderacja jeszcze nie przywołała Cię do porządku.

Nic dodać, nic ująć ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Żadne argumenty do Ciebie nie docierają...

Przedstawiłeś tutaj jakiś?

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Czesto nie potrafisz sklecić sensownego zdania...

To nie mój problem, że ktoś nie potrafi odczytać sensu ze zdań tak prostych, jak te mojego autorstwa.

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Czy ciężko to zrozumieć, że swoją postawą działasz na szkodę forum?

To w interesie Forum jest dopuszczanie Userów o tylko jedynie słusznym poglądzie? To się nazywa cenzura kolego.

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Dziwię się, że moderacja jeszcze nie przywołała Cię do porządku.

Ilość wątków, w których udzielasz się tylko po to, by się do mnie przypier...lać pokazuje, że to Ty powinieneś stąd wylecieć.

-----

53 minuty temu, easy_rider napisał:

Nie oznacza to jednak, że ktoś się tym nie zainteresował...

Ja się zainteresowałem, niestety rozwiązanie okazało się nie spełniać większości cech wymienionych w tytule. Dzięki Tobie wiem, że jak się nie ma zalegającego i nieużywanego jabłka, to intresować się jabłkiem do audio nie ma sensu.

53 minuty temu, easy_rider napisał:

...za kilka dni nie otrzymam na priv pytania, jak włączyć np...

Gdybyś sam nie zrobił ze swojego wątku gówna przypier...laniem się do mnie, to pytanie być może być tu otrzymał, a odpowiedzi udzielił dla każdego zainteresowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, szymon1977 napisał:

Ilość wątków, w których udzielasz się tylko po to, by się do mnie przypier...lać pokazuje, że to Ty powinieneś stąd wylecieć.

Ilość wątków ... to tylko część wątków w których Ty przeprowadzasz dywersję ...

Szymon w odróżnieniu do Ciebie nie chcę żeby ktokolwiek wylatywał z forum ... apeluję jedynie opamiętaj się chłopie ...

15 minut temu, szymon1977 napisał:

To nie mój problem, że ktoś nie potrafi odczytać sensu ze zdań tak prostych, jak te mojego autorstwa.

Nie rokujesz dobrze więc po prostu dodałem Cię do ignorowanych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, easy_rider napisał:

...znał się na software macOS i wiedział jak pozmieniać pliki po wpisaniu rożnych komend do terminala, żeby jakaś operacja mogła zadziałać, pomimo wprowadzenie pewnych zabezpieczeń w nowszych wersjach macOS.

"Dobrze ... intuicyjnie i bezproblemowo..."

3 minuty temu, szpakowski napisał:

...dodałem Cię do ignorowanych ...

Całe Forum skorzysta, jak zniknie Twoja pyskówka pod moim adresem. To lepsze rozwiązanie niż wylot mój czy Twój. Dziuję w imieniu swoim, i wszystkich forumowiczów.

PS.

Nie apeluj o opamiętanie się, skoro sam opamiętać się nie potrafisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 22:27, SynSama napisał:

" Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo... " to można za darmo w łeb na Pradze dostać. Obawiam się, że powyższe określenia nie odnoszą się do sprzętu audio. Niestety....Bo jak dobrze, to nie może być niedrogo. Jak niedrogo, to nie może być dobrze. Itd. itp...:-)

Mylisz się, bo pewnie Twój wybór padł na "dobrze, ale drogo".
Uwierz, że można mieć z PC brzmienie lepsze niż z niejednego CD-playera, tylko trzeba potrafić tego PCta optymalnie skonfigurować pod audio i rozwiązać parę innych problemów, by zapewnić to brzmienie.
Różne są do tego drogi, ale wiem o czym piszę, bo mi się udało. Autorowi wątku też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soundchaser napisał:

...mi się udało. Autorowi wątku też.

Mi też. Kumpel kiedyś wpadł ze swoim CD żeby mi cos udowodnić, ale mu się nie udało. A mój PC to tylko Thinclient HP za 100pln, konwerter USB to SPDIF za 25 pln i darmowe Daphile. Są różne drogi ku szczęściu, ale obiektywnie rzecz biorąc, to z punktu widzenia audio, zbyt wiele wartego uwagi w jabłku po prostu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy twierdzą inaczej nie wiedzą, że jest taka możliwość, by za małe pieniądze mieć jakość perfekcyjną. Z tego prostego powodu, że nigdy im się nie udało do tego dojść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, soundchaser napisał:

...by za małe pieniądze mieć jakość perfekcyjną.

Jakość perfekcyjna? W moim przypadku za dużo powiedziane. Choć jeśli chodzi o porównanie z CD, to cała swoją część roboty Daphile bez wątpienia robi perfekcyjnie. Więc o czym mowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpakowski napisał:

Nie rokujesz dobrze więc po prostu dodałem Cię do ignorowanych ...

W te pędy uczynię to samo, bo jak wykazał ten wątek i każdy inny na tym forum, w którym @szymon1977zabira głos, dyskusja z nim jest jak gra w szachy z gołębiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, easy_rider napisał:

W te pędy uczynię to samo, bo jak wykazał ten wątek i każdy inny na tym forum, w którym @szymon1977zabira głos, dyskusja z nim jest jak gra w szachy z gołębiem ...

Srajcie gołąbki na szachownicę i odlatujcie. Poklikajcie sobie jeszcze lajki nawzajem na znak, jak pięknie nasraliście. Dla mnie to dwóch troli na głowie mniej, dla Forum mniej o Wasze trolowanie. Ktoś jeszcze chętny oczyścić Forum z własnego w nim srania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soundchaser napisał:

by za małe pieniądze mieć jakość perfekcyjną

"perfekcyjną" raczej ?

Bo ona jest perfekcyjna dla twojego bardzo subiektywnego odbioru. 

Audirvana jest znakomitym odtwarzaczem w którym skopano w jakis sposób komunikację ze sterowaniem przez telefon/tablet. Poprzednia wersja (ta przed niebieską kolorystyką i ciemnym motywem) była zrealizowana perfekcyjnie. Szybka, bez zawieszeń i wywalania z pamieci telefonu czy tabletu (w czasie działania - wczytywania listy płyt)

12 godzin temu, easy_rider napisał:

Nie oznacza to jednak, że ktoś się tym nie zainteresował i za kilka dni nie otrzymam na priv pytania, jak włączyć np. tryb bezpośredni w Audirvanie na Catalinie, czy Big Sur, którego oficjalna wersja wkrótce się ukaże. Ja sam korespondowałem z jednym kolegą na ten temat, dla którego takie rozwiązanie było najlepsze i najwygodniejsze

O... poproszę o informacje. 

A kłapouchymi się nie przejmuj 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M-K napisał:

A kłapouchymi się nie przejmuj 

I kolejny co w temacie nic nie ma do powiedzenia, ale z okazji by się przyj.ć korzysta. Drogie dzieci! Jak Was uczestnictwo w forum publicznym przerasta, to sobie w dziale Kluby wątek Jabłko-Audio załóżcie. Tam nikt Was nie będzie irytował przypominaniem rzeczywistego obrazu Świata, a nawet jeśli, to ku własnej radości go sobie po prostu sami zbanujecie.

2 godziny temu, M-K napisał:

"perfekcyjną" raczej ?

Bo ona jest perfekcyjna dla twojego bardzo subiektywnego odbioru. 

A co niby Jabłko+Audirvana robi lepiej niż chociażby mój HP+Daphile? Oczywiście mówię o kwestii jakości wysyłania danych cyfrowych przez port USB. Bo, że komuś interfejs Audirvany czy OS Jabłka bardziej się podoba, to kwestia gustu nie podlegająca dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M-K napisał:

Audirvana jest znakomitym odtwarzaczem w którym skopano

..wszystko.

Na komputerach Apple działa gorzej niż na windowsie. Jest to jedyny program który skutecznie zawieszał mi maka.Zdalne sterowanie z czasami reakcji kilkanaście - kilkadziesiąt sekund i notorycznym gubieniem połączenia  to jakiś ponury żart .Do tego dochodzi gubienie ustawień Tidala.Dla niedowiarków polecam forum audirvany a najlepiej spróbować samemu.To najlepsze lekarstwo.

Gdzie tu jest miejsce na "Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ..." ?

Daphile przy Audirvanie to profesjonalne,stabilne oprogramowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retha napisał:

..wszystko.

Na komputerach Apple działa gorzej niż na windowsie.

bzdura.

Jest to prawda tylko w twoim przypadku.

Od wielu lat audirvana działa u mnie  bardzo dobrze, nie zawiesza komputera (tak jak u ciebie) niestety w nowych wersjach skopali komunikację między remotem a głównym komputerem.

3 godziny temu, retha napisał:

Daphile przy Audirvanie to profesjonalne,stabilne oprogramowanie.

Ciekawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, M-K napisał:

Jest to prawda tylko w twoim przypadku.

Niestety nie tylko.Patrz forum audirvany.

Daphile jak na DARMOWE oprogramowanie jest bardzo dopracowane.

 

Jak komuś pasuje płacić 100 euro za program który ma fikuśną nazwę i multum błędów to jego sprawa, ale nie widzę powodu by takie rozwiązanie promować bo po prostu nie jest tego warte.Podkreślam że autor wątku napisał "Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ..." a tak nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez retha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że ci którym wszystko działa ok zwykle nie zabierają głosu? Żen najgłośniej krzyczą ci którym coś nie działa?

Nie ma softu doskonałego. Ten program w swojej podstawowej funkcjonalnosci jest według mnie znakomity. Upierdliwy jeśli chodzi o tagowanie ale reszta działa według mnie prefekcyjnie. 

Tyle.

rozwiązania swojego problemu (komunikacja z remotem)na forum audirvany nie znalazłem - choć założyłem tam osobny temat

Pomogła na mój problem zmiana telefonu. Dlaczego - nie mam pojecia. Moje prośby o dorobienie opcji "resetowania" zapamiętanego "remote"a niestety nei doczekały się realizacji.

Wybacz ale pisanie że wszystko źle działa to bzdura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru miesięcy używam Audirvanę na Win. Program jak każdy ma wady i zalety. To co mi się podoba to możliwości zarządzania biblioteką. Do każdej ścieżki można przypisać dowolną liczbę artystów, jako osobne tagi. To samo z artystami albumów. Jest też wspólne wyszukiwanie. Np. Jak kliknę na John Coltrane to widzę wszystkie albumy autorskie ale i wszystkie z Milesem. W dodatku można ustawić żeby Johna znaleźć pod C a Milesa pod D a nie jak w większości debilnych programów pod J albo M.
To zresztą jest też największą wadą tego programu - bo edytowanie tagów z poziomu Audirvany to mordęga a w przypadku edycji przez inny program(ja używam Media Monkey) nie wszystko przenosi się bezproblemowo. Najbardziej irytuje mnie funkcja przypisywania tagów artystów albumu do "Ensemble" więc wychodzi na przyład że David Bowe to zespół. Parę dni mi zajęło, żeby znaleźć patent jak to obejść. Nic dziwnego, że Roon się tak ceni - choć i u niego niedoróbek też nie brakuje.
Potwierdzam, że współdziałanie ze smartfonem bywa problematyczne. Dźwięk mi pasuje - choć u mnie Audirvana to tylko element układanki. Najpierw uruchamiam Fidelizera Pro potem dźwięk z Audirvany idzie na ASIO do jPlaya. Co ciekawe Audirvana pokazuje, że mam DAC 32 bity choć w rzeczywistości jest 24. Na WASAPI pokazuje OK - ale bez jPlaya gra to gorzej. Kupiłem A głównie pod Tidala - bo gra to dużo lepiej niż apka firmowa i sporo lepiej niż przez Foobar upnp(+F i jP). HQPlayer jest chyba lepszy ale trochę upierdliwy w obsłudze. Na razie i tak słucham tylko Tidala bo mam jeszcze ok 1/3 płytoteki do przeredagowania.
Ciekaw jestem jak działa opcja serwera upnp w zestawieniu z streamerem jako end-pointem. Czytałem, że w niektórych sprzętach (Atoll, Devialet) używanie Audirvany daje najlepsze rezultaty.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie krzyczę. Pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinię o programie do którego podchodziłem kilka razy i za każdym razem miał problemy. Na różnych sprzętach.Nie namawiam nikogo do instalowania tego czy tamtego.Każdy decyduje za siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retha napisał:

Podkreślam że autor wątku napisał "Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ..." a tak nie jest.

W samo sedno!

-----

5 godzin temu, M-K napisał:

Od wielu lat audirvana działa u mnie  bardzo dobrze, nie zawiesza komputera...

Byłby to fakt godny uwagi, gdyby wieloletnie i bezproblemowe działanie chociażby konkurencyjnego Foobar2000+Windows było mało prawdopodobne. A fakt jest taki, że dopóki ktoś sam nie spieprzy grzebaniem tam, gdzie grzebać nie trzeba, to działać będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, retha napisał:

Ja nie krzyczę.

 

18 godzin temu, M-K napisał:

Zdajesz sobie sprawę że ci którym wszystko działa ok zwykle nie zabierają głosu? Żen najgłośniej krzyczą ci którym coś nie działa?

To było ogólnie, tym bardziej ze wspomniałeś o forum audirvany. Po prostu jest to znane zjawisko.

U ciebie nie działa u innych działa - norma

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio używałem Audrivany to nie widziałem playlist My Mix  z Tidala. Dodali to już może ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta powyżej więc dopiszę tutaj. Zajrzałem na stronę i forum Audrivany, żeby sprawdzić czy ta opcja jest już dostępna. Nie znalazłem. Za to znalazłem na forum to to,że użytkownicy ( mac i windows ) mają nierozwiązany problem od marca gdzie Tidal się wylogowuje

Zajrzałem przy okazji na stronę,żeby poczytać o technologii i za co w sumie płacimy. Ponieważ w tym temacie często było wspominane Daphile, wezmę ten OS jako punkt odniesienia. Sam używałem Audrivany 3.5 razem z Windowsem, obecnie mam też systemz Daphile.

No i tak, mamy 3 punkty  a konkretnie

Audio Flow Control

Noise Reduction

DAC Adaptation

Możemy w tych punktach wyczytać,że:

Cytat

To avoid interference and damage, Audirvana reserves exclusive access to the audio device and minimizes the number of operations depending on the characteristics of the output converter. The format thus remains unchanged from end to end (bit-perfect). The implementation differs according to the OS: With Mac, it is necessary to impose an integer mode calculation (as opposed to floating) to neutralize the mixer. With Windows, the format remains consistent when the WASAPI driver has exclusive access.

* Sygnał niezależnie od systemu wypuszcza dźwięk w bitperfect omijając mixer systemowy. Bardzo dobrze, taki powinien być dzwięk. W Daphile jest to samo.

Cytat

Audirvana prevents jitter-induced glitches and possible signal interference by stabilizing the computer’s power supply and minimizing processor activity down to 0.5 percent CPU load.

* Audrivana zwalnia zegary procesora, dokładnie tak samo jak Daphile( tam możemy wybrać szybkość lub skorzystać z opcji Dynamic lub maximum, dodatkowo można wybrać które urządzenia mają działać a, które nie przeszkadzać ) Jak Audrivana stabilizuje zasilacz kopmutera nikt nie wie.

Cytat

Digital information is transmitted in your computer as a square-shaped analog electrical waveform, interpreted as “0” or “1” if below or above a voltage threshold. When this musical information is played in rhythm (synchronous SPDIF or I2S protocol), slight variations in the voltage around the limit induce slight time-shifts that alter the signal (known as digital jitter). 

* Audrivana walczy z jitterem jeżeli ktoś uzywa synchronicznego SPDIF lub I2S. Bardzo fajna opcja jeżeli ktoś tych portów używa. Jeżeli korzysta się z DAC z asynchronicznym USB  to nie trzeba się tym zajmować. Nie wiem nawet czy Daphile ma taką opcję.

Cytat

The digital-to-analog converter, or DAC, transforms the signal from digital to analog before transmitting it to the speakers. It is a critical element of your system that plays a major role in overall audio quality and optimizing the interaction between the source and DAC is also crucial. Audirvana always transmits a “ready-to-play” audio stream, i.e. a PCM (or DSD) stream already decoded, that takes into account the characteristics of your DAC and reduces the tasks to be performed at speaker level. Today most DACs internally work at very high frequencies and low bit depth, and this conversion implies upsampling. Since the processing power of your computer is much higher than the built-in capability of the DAC, it can run more sophisticated and demanding upsampling algorithms (SoX) within Audirvana, and feed your DAC with a signal containing more accurate data thus facilitating the interpolation calculation.

* Ten Paragraf jest już raczej marketingiem ale można z niego wyczytać,że software buforuje dane przed wysłaniem do DAC i można włączyć upsampling. Daphile robi to samo.

Co zyskujemy więc kupują Audrivanę,czego nie dostarczy Daphile:

* Atrakcyjny interfejs w aplikacji jak i apce

* Rozwijanie pierwszej warstwy MQA

* Bardzo łatwą instalację / konfigurację

* Wyświetlanie informacji o autorze / tracku w fajnej formie

* Możliwe czystsze przesyłanie po SPDIF czy I2S ( dyskusyjny punkt, zależnie od DAC )

Co zyskujemy wybierając Daphile zamiast Audrivana:

* Więcej popularnych serwisów ( Spotify, Spotify Connect, Deezer )

* Radia internetowe, podcasty

* Ogromne możliwości konfiguracyjne ( wtyczki, system, wygląd )

* Możliwość korzystania z różnych aplikacji do kontroli

* Możliwość pracy na dużo tańszym / słabszym sprzęcie

* Funkcję takie jak don't stop the music, która sama dobiera piosenki po zakończeniu playlisty korzystając z algorytmów streamingowych albo naszych płyt dodanych do ulubionych czy Tidal My Mix

*96 USD czy tam 470 zł, zależnie gdzie kupujemy

Można zauważyć,że obydwa rozwiązania mają swoje plusy. Dźwięk płynący z samego komputera po USB będzie dokładnie taki sam czyli bitperfect i to od naszego DACa zależy reszta roboty. Moim zdaniem Audrivana jest rozwiązaniem bardziej eleganckim, Daphile dużo bardziej uniwersalnym oraz tańszym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości - od 1,5 roku mam roon , ale chciałem spróbować czegoś innego , uruchomiłem na okres testowy Audirvane ( na mac mini w sieci ) i mam takie obserwacje

dźwięk na tym samym sprzęcie się różni

LAN Pro-Ject Stream Box S2 Ultra-> USB->DAC ( pliki flac)

roon wg mnie daje mniej ostry , momentami lekko przyćmiony , może ciut bardziej muzykalny - i tu zagwozdka - wydaje mi się że audirvana subiektywnie daje lepszy

Interfejs na komórce bardzo ubogi w stosunku do roon - np wyszukiwanie artysty może spowodować znalezienie składanki - przeskakujemy do płyty - i widzimy same tytuły ( moze nie pokonałem w pełni konfiguracji) ale roon pokazuje z marszu pełne dane utworu

Nie stwierdziłem żeby audirvana/mac sobie nie radził z biblioteką leżącą  na serwerze sieciowym - szuka dość szybko - powiedziałbym że szybciej niż roon bezpośrednio na qnap . ale po wgraniu nowych plików w zasadzie trzeba wymusić indeksacje - roon robi to z marszu

czy porównywaliście audirvane do room i jakie macie obserwacje  (zwłaszcza jeśli chodzi o jakość dźwięku)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał płyty MQA i ripował je na kompa...

Audirvana ma moduł MQA wystarczy użyć tego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co powoduje zmianę otagowania plików i rozpoznania że pliki są MQA

 

Uprzedzam - nie mam zamiaru dyskutować czy jest sens. Ot ciekawostka która wklejam, bo sam nie miałem pojęcia

W dniu 2.11.2020 o 19:18, easy_rider napisał:

Nie oznacza to jednak, że ktoś się tym nie zainteresował i za kilka dni nie otrzymam na priv pytania, jak włączyć np. tryb bezpośredni w Audirvanie na Catalinie, czy Big Sur, którego oficjalna wersja wkrótce się ukaże. Ja sam korespondowałem z jednym kolegą na ten temat, dla którego takie rozwiązanie było najlepsze i najwygodniejsze. Szkoda, że już go tutaj nie ma, bo koleś naprawdę był miły i pomocny, gdyż znał się na software macOS i wiedział jak pozmieniać pliki po wpisaniu rożnych komend do terminala, żeby jakaś operacja mogła zadziałać, pomimo wprowadzenie pewnych zabezpieczeń w nowszych wersjach macOS.

Możesz to opisać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2020 o 08:54, M-K napisał:

Widzę że szymcio musi sie wszędzie pojawić. ?

Z "Audirvaną" jestem od kilku lat. Zainstalowana jest na mac mini (i tu faktycznie brak odgłosów wiatraka)

Początkowo system był w wersji o której piszesz, gdzie można było włączyc tryb "direct". Ale czy włączenie go dawało dużo lepsze rezultaty? Kiedyś byłem zachwycony tak jak ty @easy_rider ale powiem ci że z perspektywy czasu mam coraz większe wątpliwości.

Obecna wersja audirvany ma tak zepsuty system komunikacji pomiedzy telefonem/ipad sterującym odtwarzaczem na komputerze że skłoniło mnie to do zawarcia znajomosci z maliną i nakładką allo digione 1.2 (piewców wersji signature prosze o powstrzymanie sie od doradzania tej wersji)

I wydaje mi się że malina jest lepsza dźwiękowo.

Ja rozumiem że jest to "odkrycie" ? ale pamiętaj że w ogromnej większości przypadków "nowa zabawka" generuje zachwyty ( tak jak w moim przypadku malina ? )

Więcej dystansu

MQA ? O ile mi wiadomo audirvana dość szybko otrzymała taką możliwość. Ale należy pamiętać że jest ona ograniczona  do software-owych zakresów dekodowania. Mogę zrobić screeny ?

Można oszukać (zainstalować odpowiednie rozszerzenia) które pozwalają na tryb Direct. Na razie używam tego na Mojave i da się. U mnie efekt jest zauważalnie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MQA nie jest ograniczona do software'wych zakresów dekodowania. Z iFi iDSD BL dogadywała się spokojnie. Ja niestety mam DAC bez MQA (Aqvox) ale Audirvana całkiem nieźle konwertuje to na tradycyjne hi-res.

W dniu 3.11.2020 o 08:17, M-K napisał:

"perfekcyjną" raczej ?

Bo ona jest perfekcyjna dla twojego bardzo subiektywnego odbioru. 

Audirvana jest znakomitym odtwarzaczem w którym skopano w jakis sposób komunikację ze sterowaniem przez telefon/tablet. Poprzednia wersja (ta przed niebieską kolorystyką i ciemnym motywem) była zrealizowana perfekcyjnie. Szybka, bez zawieszeń i wywalania z pamieci telefonu czy tabletu (w czasie działania - wczytywania listy płyt)

O... poproszę o informacje. 

A kłapouchymi się nie przejmuj 

Co konkretnie jest skopane? Używam czasem apki na telefonie i nie mam większych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 14:11, Dziki607 napisał:

Co do jakości - od 1,5 roku mam roon , ale chciałem spróbować czegoś innego , uruchomiłem na okres testowy Audirvane ( na mac mini w sieci ) i mam takie obserwacje

dźwięk na tym samym sprzęcie się różni

LAN Pro-Ject Stream Box S2 Ultra-> USB->DAC ( pliki flac)

roon wg mnie daje mniej ostry , momentami lekko przyćmiony , może ciut bardziej muzykalny - i tu zagwozdka - wydaje mi się że audirvana subiektywnie daje lepszy

Interfejs na komórce bardzo ubogi w stosunku do roon - np wyszukiwanie artysty może spowodować znalezienie składanki - przeskakujemy do płyty - i widzimy same tytuły ( moze nie pokonałem w pełni konfiguracji) ale roon pokazuje z marszu pełne dane utworu

Nie stwierdziłem żeby audirvana/mac sobie nie radził z biblioteką leżącą  na serwerze sieciowym - szuka dość szybko - powiedziałbym że szybciej niż roon bezpośrednio na qnap . ale po wgraniu nowych plików w zasadzie trzeba wymusić indeksacje - roon robi to z marszu

czy porównywaliście audirvane do room i jakie macie obserwacje  (zwłaszcza jeśli chodzi o jakość dźwięku)

 

Niestety, u mnie (może jakieś kiepskie ustawienia) dość często gubiła biblioteki na NAS. W końcu wkurzyłem się i odkurzyłem stary dysk WD po firewire. Nie dość, że nie mam problemów z gubieniem plików w playlistach, to i działanie szybsze i bardziej intuicyjne (zapominam o dysku - zasypia z komputerem). Do tego wg mnie poprawiła się jakość dźwięku. Ustawiłem tylko program backupujący by zrzucał kopię folderu muzycznego na NAS.

Wg mnie Roon brzmi nieco łagodniej (przyjemniej) - zaokrągla lekko brzmienie i dociąża przełom dołu i średnicy. Głosy brzmią naturalniej ale instrumenty czasem mniej spektakularnie. Bardzo dobra aplikacja, odstręcza mnie jednak stały abonament.
Za to Tidal wypada o wiele gorzej, niż spod Audirvany. Brzmienie Tidala jest generalnie zawoalowane. Roon nieco je poprawia ale o wiele słabiej niż Audirvana.

Audirvana jest bardzo wygodnie połączona z Tidalem, choć ma osobną sekcję playlist. Nie można mieszać utworów z Tidala z tymi z dysku. Gdy chcę zasymulować łagodniejsze brzmienie „roonowe” słucham wersji utworu z Tidala ?

W tym momencie nie widzę generalnie sensu w płaceniu co roku za Roona więcej, niż za jednorazowy zakup Audirvany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Woodolec napisał:

Co konkretnie jest skopane? Używam czasem apki na telefonie i nie mam większych problemów

W zacytowanym przez ciebie fragmencie mojej wypowiedzi masz odpowiedź co jest skopane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła tu kwestia ceny „Jabłka”. Że niby „bezsensownie drogie”.

Mam Mini late 2012 i7, które kupiłem za 1000 zł. Ale widziałem np. 2014 za 800 zł (choć jest o połowę wolniejszy - bez znaczenia dla odtwarzania muzyki). Dołożylem RAM (trochę bez sensu, nigdy nie przekroczyłem 8 GB - w tym momencie raptem 4GB) + 200 zł. Przełożyłem też SSD Samsung 840 EVO 512 GB, który i tak wypadł z komputera głównego. Powiedzmy za używkę - 150 zł.

Audirvana - 400 zł. Darmowe upgrade wewnątrz „pierwszej cyferki”. Czyli np. od 2.0.6 do 2.6.8. Teraz w ramach wersji 3 też. To kilka lat bez dodatkowych inwestycji. Zresztą stara 2 nadal działa, tylko ma o wiele mniej wygodny interfejs i gorszą integrację z Tidalem.

Klawiatura magic keyboard (BT) używana za 150 zł. Myszka magic mause następne 100 zł. Można oczywiście używać tańszych chińczyków i myszek po kablu. Miałem jakieś badziewną podróbę klawiatury z ali po BT za 19 zł. Działała, tylko na baterii trzymała 2 dni. Gdzieś się wala.

Podłączone do TV. Od lat nie mam żadnych problemów. Stabilnie, cicho. Komp w stanie uśpienia pobiera coś 1,5W? Działając chyba z 10. Zazwyczaj go nie wyłączam. Dodatkowa zaleta: można sterować nim z komputera Mac Pro, na którym pracuję. Bez problemu obsługiwany przez programowalny pilot Harmony (w tym makra). Mały, wsunięty pod stolik ze sprzętem.

Nie widzę sensu bawić się w pc, rozgryzać ustawienia ASIO i inne tego typu pierdoły. Mini od lat działa tak bezproblemowo i niewidzialnie, że doświadczenia nie odbiegają od dedykowanych odtwarzaczy plików.
Jedyne co musiałem „ręcznie” zmienić, to wgrać rozszerzenia, żebym mógł obsługiwać direct spod systemu Mojave.

Fakt, nie używam tabletu do sterowania, czasem telefonu. Najwygodniej bezpośrednio myszką i klawiaturą. Albo (gdy pracuję) zdalnie z poziomu komputera roboczego. Przerzucam utwory zazwyczaj pilotem.

Przestańcie pieprzyć, że to jakiś kosmicznie drogi sprzęt. Kolega używa Macbooka Pro z 2011, którego też kupił za 1000 zł.

Dobry odtwarzacz plików dziś to min. 2000 zł albo malinka za 700 zł.

 

4 minuty temu, M-K napisał:

W zacytowanym przez ciebie fragmencie mojej wypowiedzi masz odpowiedź co jest skopane

Ale jak się to objawia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Woodolec napisał:

Przestańcie pieprzyć, że to jakiś kosmicznie drogi sprzęt. Kolega używa Macbooka Pro z 2011, którego też kupił za 1000 zł.

Dobry odtwarzacz plików dziś to min. 2000 zł albo malinka za 700 zł.

A za 1000 można mieć nowe PC, albo pięć wypasionych terminali HP do postawienia Daphile. Że jest "kosmicznie drogie" pieprzysz Ty, za to że jest drogie relatywnie nie da się ukryć. Tak, jak nie da się ukryć, że za tą wyższą cenę nie tyle wyższą jakość oferuje, co odmienne rozwiązanie i odmienne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.