Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ...


easy_rider

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie z ipad mini 2 - tak wiem stary...

Poprzednia wersja programu głównego miała remote który pracował bardzo szybko, łączył się bezbłędnie.

Obecna wersja potrafi wywalić program sterujący na ipadzie podczas odświeżenia listy płyt. Działa wolniej.

Czesto podczas przewijania listy płyt obrazy płyt nie zgadzają sie z tytułami - tak jakby sprzęt był zbyt wolny co jest bzdurą bo poprzednio działało bardzo dobrze. Po prostu skopali jakąś część programu.

Na telefonie z androidem miałem kłopot z wykryciem audirvany/komputera. Pomimo tego że np. splash top działał znakomicie.

Teraz "coś" sie zmieniło po wymianie telefonu bo działa/wykrywa komputer z audirvaną. Jest szybciej ale też potrafi pozamieniać obrazy płyt.

Dla mnie pod względem sterowania jest to szajs. Spieprzyli to koncertowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

A za 1000 można mieć nowe PC, albo pięć wypasionych terminali HP do postawienia Daphile. Że jest "kosmicznie drogie" pieprzysz Ty, za to że jest drogie relatywnie nie da się ukryć. Tak, jak nie da się ukryć, że za tą wyższą cenę nie tyle wyższą jakość oferuje, co odmienne rozwiązanie i odmienne problemy.

Jakie PC będziesz miał za 1000 zł? tak małe, aluminiowe i bezgłośne? Kolega bawił się dość długo w budowanie Pc pod muzykę. Do końca nie wyprzedził jakością brzmienia mojego mini. Skończył wyścig przy 7 tys. zł, wielkiej białej budzie i zasilaniu wodnym. Kurde, to jakby kupować dostawczaka do transportu plecaka.

Możesz między bajki włożyć że każdy, nawet rozklekotany pc (w cienkiej jak papier obudowie z wyjącymi wiatrakami i siejącym zasilaniem), jest lepszy od mini. A takie dostaniesz za 1000 zł. O spędzaniu mnóstwa czasu i wymaganej wiedzy do konfigurowania (oraz ciągłego naprawiania) nie wspominając. Wolę słuchać muzyki, niż ciągle coś ustawiać, instalować i poprawiać.
Pewno nie słyszałeś o CoreAudio w macach? Tak, to wpisane w system to, co Ty na pc musisz w pocie czoła instalować i ustawiać (porównując jakieś kernele, ASIO itp.), by uzyskać dobrą jakość.
Za cenę używanego mini nie kupisz nic lepszej jakości.

Nie wiem o jakich niby problemach maca piszesz? Że trzeba sobie wgrać program? A potem chodzi przez całe lata bez problemu?
Widać, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Może kiedyś spróbuj Maca, zanim zaczniesz wypisywać bzdury? Tylko niech Ci ktoś pokaże, bo możesz się zrazić prostymi różnicami interfejsu. To, że nie ogarniasz zamiany CTRL z Command i różnicy w działaniu okienek, to nie problem maca, tylko Twój.

Jakież to „wypasione terminale HP” można dostać za 200 zł? Chętnie się zapoznam.

Mini jest wręcz relatywnie tanie w stosunku do jakości wykonania, trwałości i bezawaryjności. Dlatego tak wielu ludzi (w tym recenzenci audio) używa maców.

1 godzinę temu, M-K napisał:

Sterowanie z ipad mini 2 - tak wiem stary...

Poprzednia wersja programu głównego miała remote który pracował bardzo szybko, łączył się bezbłędnie.

Obecna wersja potrafi wywalić program sterujący na ipadzie podczas odświeżenia listy płyt. Działa wolniej.

Czesto podczas przewijania listy płyt obrazy płyt nie zgadzają sie z tytułami - tak jakby sprzęt był zbyt wolny co jest bzdurą bo poprzednio działało bardzo dobrze. Po prostu skopali jakąś część programu.

Na telefonie z androidem miałem kłopot z wykryciem audirvany/komputera. Pomimo tego że np. splash top działał znakomicie.

Teraz "coś" sie zmieniło po wymianie telefonu bo działa/wykrywa komputer z audirvaną. Jest szybciej ale też potrafi pozamieniać obrazy płyt.

Dla mnie pod względem sterowania jest to szajs. Spieprzyli to koncertowo

No ja ma iphone. Dotąd nie zauważyłem problemów. Próbowałeś 3.5.42? Jak jest? Myślałem o tablecie, ale u mnie to bez sensu, kiedy 2 komputery z ekranami stoją o 4,5 metra od siebie, mam klawiaturę, myszkę i pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woodolec napisał:

No ja ma iphone

nie mam i raczej nei będę miał - zalezy mi na obsłudze 2 kart sim

2 godziny temu, Woodolec napisał:

Próbowałeś 3.5.42

Nie mam pojecia jaką mam wersję - sprawdzę ?

A z szymonkiem nie dyskutuj - to dziecię zamknięte w swoim świecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Woodolec napisał:

Wg mnie Roon brzmi nieco łagodniej (przyjemniej) - zaokrągla lekko brzmienie i dociąża przełom dołu i średnicy. Głosy brzmią naturalniej ale instrumenty czasem mniej spektakularnie. Bardzo dobra aplikacja, odstręcza mnie jednak stały abonament.

Mam podobne odczucia ,

Testowałem również Mac mini z Audirvana jako bezpośredni  transport po USB do DAC i tu niestety wg mnie jakościowo jest gorszy efekt niż gdy używam Project stream box S2 ultra ( mac mini audirvana jako server -> LAN -> streamer ->DAC)

Być może to kwestia zasilania - testy z Roon na MACach dały najlepszy dźwięk z macbook pro ,

stąd moje pytanie - czy ktoś przerabiał zasilanie do mac mini pod kątem audio

a druga kwestia  dotycząca sterowania , czy mając audirvane np  na mac mini , jest mozliwe w pełnej wersji wykorzystanie innego komputera np macbooka jako sterowania odtwarzaniem ( jak z komórki) - tak jak jest w roon -

Z resztą sterowanie z aplikacji roon na laptopie daje grubo większe możłiwości od apki na komórce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Jakie PC będziesz miał za 1000 zł? tak małe, aluminiowe i bezgłośne?

Skoro bierzesz używanego MAC-a, to weź też używane PC

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Możesz między bajki włożyć że każdy, nawet rozklekotany pc (...), jest lepszy od mini.

Ale Ty tą bajkę napisałeś - ja nie pisałem, że PC jest lepszy, zwłaszcza rozklekotany PC.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

O spędzaniu mnóstwa czasu i wymaganej wiedzy do konfigurowania (oraz ciągłego naprawiania) nie wspominając.

Poważnie doinstalować asio4all do foobar-a jest tak trudne? A  mojemu PC stuknie 10lat bez formatowania dysku.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Za cenę używanego mini nie kupisz nic lepszej jakości.

Ale to Twój pomysł że trypel PC będzie lepszy od trypla Mac.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Nie wiem o jakich niby problemach maca piszesz?

Ja tylko czytam.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Jakież to „wypasione terminale HP” można dostać za 200 zł?

Do Daphile terminal nie musi być wypasiony.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Mini jest wręcz relatywnie tanie w stosunku do jakości wykonania, trwałości i bezawaryjności. Dlatego tak wielu ludzi (w tym recenzenci audio) używa maców.

Ale ja nie mówię, że Mac nie ma zalet, za to Tobie się wydaje, że wad nie ma.

3 godziny temu, Woodolec napisał:

Dotąd nie zauważyłem problemów.

Ale inni zauważają.

Ps.

Sprawdziłem: za 200 terminal z procesorem dwurdzeniowym, 4gb i pasywnym chłodzeniem. Fakt nie ma alu obudowy, ale kosztuje o 800 mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Skoro bierzesz używanego MAC-a, to weź też używane PC

Ale Ty tą bajkę napisałeś - ja nie pisałem, że PC jest lepszy, zwłaszcza rozklekotany PC.

Poważnie doinstalować asio4all do foobar-a jest tak trudne? A  mojemu PC stuknie 10lat bez formatowania dysku.

Ale to Twój pomysł że trypel PC będzie lepszy od trypla Mac.

Ja tylko czytam.

Do Daphile terminal nie musi być wypasiony.

Ale ja nie mówię, że Mac nie ma zalet, za to Tobie się wydaje, że wad nie ma.

Ale inni zauważają.

Ps.

Sprawdziłem: za 200 terminal z procesorem dwurdzeniowym, 4gb i pasywnym chłodzeniem. Fakt nie ma alu obudowy, ale kosztuje o 800 mniej.

Miałeś kiedyś w rękach mini? Korzystaleś? Wiesz jak brzmi? Jeśli tak, to w jakim systemie? Nadal używane i drogie dawniej PC nie są tak ciche, niezawodne i wygodne jak mini. O wielkości i poborze prądu nie wspomnę.
Sporo się też czyta o różnych problemach ze sterownikami, ASIO itp na windzie. Coś, czego nie ma w mini. W  O G Ó L E. Potrafisz to sobie wyobrazić? Podłączasz DAC, nic nie instalujesz, działa. Nie musisz wiedzieć, które ASIO i jego nastawienia są najlepsze (szukać na forach). Nie musisz wiedzieć, co to kernel. Nic. Odpalasz i już!

Rozumiem Twój punkt widzenia. Jest pełno ludzi, którzy uwielbiają się grzebać w hardzie i sofcie a potem dzielić wiedzą z innymi. Tacy zazwyczaj nieufnie podchodzą do koncepcji kupienia czegoś, co po prostu działa i nie wymaga „przyłożenia ręki”. Zwłaszcza, jeśli nigdy nie zetknęli się danym systemem. Natomiast lata przesiedziane na dłubaniu nie dość, że czynią własny sprzęt prostym (co dla innych wcale nie jest) ale też „bezpiecznym”. Tacy będą walczyć do krwi w obronie swoich skansenów. Rozumiem to.

BTW, znalazłem mini za 700 zł. Powiem Ci tak: chętnie dopłaciłbym te 500 zł za samą obudowę z aluminium, 4GB i możliwość sterowania pilotem do Twojego „terminala HP”?

Oczywiście, nie narzucam Ci zmiany i nie będę przekonywał. Znam ludzi spędzających cały wolny czas w garażu na dłubaniu przy swoich brykach. Dla mnie to tylko udręka a samochód to tylko środek transportu. Jestem zadowolony, że Apple nic ode mnie nie wymaga i działa. Abstrahując już od darmowych systemów. A właśnie: ile zapłaciłeś za swój Windows 10 (czy co tam masz na swoim dziesięciolatku)? Bo ja za 6 kolejnych zapłaciłem równe O (czytaj: zero) zł.

2 godziny temu, M-K napisał:

nie mam i raczej nei będę miał - zalezy mi na obsłudze 2 kart sim

Nie mam pojecia jaką mam wersję - sprawdzę ?

A z szymonkiem nie dyskutuj - to dziecię zamknięte w swoim świecie

Teraz wszystkie iPhony mają 2 karty (jedna e-sim). Rozwiązałeś problem z trybem direct?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Woodolec napisał:

ile zapłaciłeś za swój Windows 10 (czy co tam masz na swoim dziesięciolatku)? Bo ja za 6 kolejnych zapłaciłem równe O (czytaj: zero) zł.

Dostałem go z kompemem, czyli "nic".

33 minuty temu, Woodolec napisał:

...używane i drogie dawniej PC nie są tak ciche, niezawodne i wygodne jak mini.

Sprzętowo jedno i to samo, programowo Mac ma swoje zalety.

35 minut temu, Woodolec napisał:

BTW, znalazłem mini za 700 zł. Powiem Ci tak: chętnie dopłaciłbym te 500 zł za samą obudowę z aluminium, 4GB i możliwość sterowania pilotem do Twojego „terminala HP”?

Daphile też jest sterowane pilotem (apka android), ale obudowa alu jest kozak przyznaję. Tylko widzisz, nie każdy by dopłacił.

37 minut temu, Woodolec napisał:

Coś, czego nie ma w mini. W  O G Ó L E. Potrafisz to sobie wyobrazić? Podłączasz DAC, nic nie instalujesz, działa.

Nie muszę sobie wyobrażać, bo mam w Daphile.

38 minut temu, Woodolec napisał:

Sporo się też czyta o różnych problemach ze sterownikami, ASIO itp na windzie.

Ci co zainstalowali 10 lat temu i bezproblemowo do dziś słuchają po forach nie pisują. Bajek o poprawianie brzmienia fidelizerami i innymi cudami, robiącymi w systemie jesień średniowiecza nie skomentuję.

41 minut temu, Woodolec napisał:

Oczywiście, nie narzucam Ci zmiany i nie będę przekonywał.

Ja też nie. Ale zrozum, Mac to coś za coś. Są zalety - są i wady. Więc jeśli ktoś już ma Mac-a to spoko, ale sens przejścia z Win lub Daphile jest mocno dyskusyjny.

43 minuty temu, Woodolec napisał:

Jestem zadowolony, że Apple nic ode mnie nie wymaga i działa.

To samo miałem z Win+Foobar, to samo mam z Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Dostałem go z kompemem, czyli "nic".

Sprzętowo jedno i to samo, programowo Mac ma swoje zalety.

Daphile też jest sterowane pilotem (apka android), ale obudowa alu jest kozak przyznaję. Tylko widzisz, nie każdy by dopłacił.

Nie muszę sobie wyobrażać, bo mam w Daphile.

Ci co zainstalowali 10 lat temu i bezproblemowo do dziś słuchają po forach nie pisują. Bajek o poprawianie brzmienia fidelizerami i innymi cudami, robiącymi w systemie jesień średniowiecza nie skomentuję.

Ja też nie. Ale zrozum, Mac to coś za coś. Są zalety - są i wady. Więc jeśli ktoś już ma Mac-a to spoko, ale sens przejścia z Win lub Daphile jest mocno dyskusyjny.

To samo miałem z Win+Foobar, to samo mam z Daphile.

Czyli rozumiem, że używasz 10-letniego systemu? Wtedy to chyba była 7 albo 8, nie 10? Fajnie, ja mam 2-letni. Za darmo. Mógłbym miec nowszy, tyle że nie chce mi się instalować.

Sprzętowo to wcale nie to samo. Większe, cięższe, bardziej energożerne. Chętnie zobaczę zdjęcie Twojego komputera. Wrzucam swojego.

Ale jak rozumiem, nigdy nie miałeś w rękach żadnego mini albo innego Appla? Bo ja miewałem (i nadal mam) różne PC. I jakoś wolę mini. Może dlatego, że ja mam porównanie a Ty nie?

Jeśli chodzi o różne „poprawiacze” to ten mój wspomniany kolega (od drogiego komputera muzycznego) pokazał mi działanie poprawiaczy (wcale nie tanich) do JPlaya. I ewidentnie było słychać poprawę. Może u Ciebie nie słychać?

Najwyraźniej dochodzimy do pewnego zrozumienia. Wygląda na to, że ja chcę prostoty, wysokiej jakości wykonania, bezkonfliktowości, niezłego wyglądu i dobrej jakości brzmienia.
Natomiast Ty jesteś zadowolony z tego, że Ci gra. A że wygląda jak wygląda, chodzi na 10-letnim systemie i z racji ułomności nie warto inwestować w usprawnienia i niuanse (typu fidelizery, wtyczki itp.) to Ciebie nie obchodzi. Grunt że tanio i daje się ręcznie prowadzić. To może tłumaczyć brak opisu zestawu na Twoim profilu. Zastąpionego dość dziwnym „wierszykiem” (?).

Mam nadzieję że rozumiesz, że nie wszyscy lubią druciarstwo byle zaoszczędzić 500 zł? A i kompetencje do oceny brzmienia człowieka ukrywającego swój zestaw też nie są do końca sprawdzone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




. Nie można mieszać utworów z Tidala z tymi z dysku. Gdy chcę zasymulować łagodniejsze brzmienie „roonowe” słucham wersji utworu z Tidala
W tym momencie nie widzę generalnie sensu w płaceniu co roku za Roona więcej, niż za jednorazowy zakup Audirvany.


Można mieszać utwory z własnej biblioteki i Tidala/Qobuza. Nawet dziś tak słuchałem. Jedna playlista z własnych plików druga z Tidala. Dodaję obie do kolejki, mieszam i gra. Wadą Audirvany jest natomiast brak wszystkich funkcji typu radio. Zauważyłem też, że w zakładce Artyści można wybrać podgląd na Kompozytorów ale z poziomu aplikacji sterującej widać tylko ikonki z nazwiskami a po kliknięciu albumów nie widać. Pod względem organizacji biblioteki to jednak Roon wygrywa.
Co do brzmienia to dziś zrobiłem dłuższe porównanie Audirvany z HQPlayerm 3. Oba grały z jPlay. Z HQPlayerem jest lepiej ale nie są to wielkie różnice, przesiadka na Audirvanę jest praktycznie bezbolesna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Czyli rozumiem, że używasz 10-letniego systemu? Wtedy to chyba była 7 albo 8, nie 10?

Na jednym z kompów tak. Aktualizował się w międzyczasie z 7 do 10, ale nie myl tego z instalacją czystego systemu.

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Sprzętowo to wcale nie to samo. Większe, cięższe, bardziej energożerne.

Kwestia modelu. Zapłacisz tyle co za Maca, to będzie taki jak Mac... właściwie to lepszy, ale mniejsza o szczegóły.

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Chętnie zobaczę zdjęcie Twojego komputera. Wrzucam swojego.

Tego do pracy nie widzę sensu tu wklejać, a Daphile proszę bardzo. Nie jest zbyt ładny, ale działa bezproblemowo, funkcjonalnie to strzał w 10, a kosztował 200 a nie 1000. Dlatego "niedrogo" w tytule wątku razi, bo wyższość Twojego nad moim, to kwestia subiektywnych preferencji a nie obiektywnych zalet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Bo ja miewałem (i nadal mam) różne PC. I jakoś wolę mini.

Jeśli chpdzi o komputer do pracy to... OT.

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Najwyraźniej dochodzimy do pewnego zrozumienia. Wygląda na to, że ja chcę prostoty, wysokiej jakości wykonania, bezkonfliktowości, niezłego wyglądu i dobrej jakości brzmienia. Natomiast Ty jesteś zadowolony z tego, że Ci gra...

Jeśli chodzi o wymienione cechy, to mój wszystkie posiada za wyjątkiem dobrego wyglądu, za to jest tani. 

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Mam nadzieję że rozumiesz, że nie wszyscy lubią druciarstwo byle zaoszczędzić 500 zł?

Ja też nie lubię, ale sprawny i bezproblemowy player za 200pln... nie przebijesz. Kwestia wyglądu rzecz subiektywna, i o ile sam Mac prezentuje się lepiej, to w moim salonie HP wpasowało się perfekcyjnie.

1 godzinę temu, Woodolec napisał:

A i kompetencje do oceny brzmienia...

A pisałem coś o brzmieniu? To sobie sam musi sam ocenić.

Cirszę się Twoim szczęściem, 9 nie kwestionuję zalet Mac, ale zrozum, takie rzeczy jak "tanio" da się obiektywnie ocenić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, szymon1977 napisał:

Dlatego "niedrogo" w tytule wątku razi

Więc nałóż przyciemniane okulary, albo naucz się czytać ze zrozumieniem. Komputery od Apple nie są takie tanie jak Twój wypasiony terminal HP, a temat nie jest o Daphile. Wyobraź sobie, że jesteś u kogoś, kto streamuje muzykę korzystając z jakiegoś MacBooka i playera Audirvana. Spodobało CI się takie rozwianie, ale nie masz kasy na nowy komputer lub nie potrzebujesz nowego. Kupujesz wtedy używany, płacąc kilkukrotnie mniej. Zamiast np. 6K, wydajesz 1,5K i masz MacBooka, który posłuży CI z pewnością jeszcze kilka lat, no może poza klawiaturą, bo są one dość awaryjne, ale to można obejść w prosty sposób. Mój wzmacniacz na pułkach stał za 6,5K, ale mi udało się go wyrwać za 4,5K, więc na pytanie „Ile dałeś za ten wzmacniać?” odpowiadam niedrogo. To zapewne autor miał na myśli. Czego tu jeszcze nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Woodolec napisał:

Rozwiązałeś problem z trybem direct?

nie zajmowałem się tym. Spacer + seriale puszczone z maczka na TV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam małego Nuca z Atomem, 4 GB RAM i Win 10 za który dałem 700 zł plus drugie tyle za zasilacz liniowy. Do tego dysk przenośny talerzowy 1 TB. Wszystko na nim chodzi łącznie z HQPlayerem przy którym Audirvana to pikuś. Oczywiście ja mam DAC tylko 24/96 więć nie ma problemu z upsamplingiem do nieskończoności.
Mac Mini też jest fajny choć nie wiem jak z jest z wiatraczkiem i możliwością podłączenia zasilacza ale też chyba są jakieś opcje.
Co do sterowania to najnowsza wersja Audirvany miała to poprawić i rzeczywiście działa to lepiej - choć z dugiej strony parametry dla aplikacji sterującej są chyba zbyt optymistycznie określone i wymagają jakiś wypasionych modeli. Np. odczyt pełny zakładki All Artist przy bibliotece 1400 albumów jest już wyzwaniem dla tabletu sprzed kilku lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ja tylko czytam.

Czytasz, lecz niewiele rozumiesz. 

Może jeszcze taka uzupełniająca informacja. Ten wzmacniacz udało mi się wytargować dokładnie za 4250 i tanio jak na moją kieszeń to nie było. Jednak jest to wzmacniacz, który ma wiele pochlebnych opinii i jest to dość znany model, więc moi koledzy znali jego cenę wyjściową. Kiedy więc zobaczyli mój nowy klocek i dowiedzieli się ile zapłaciłem, to sami mówili niedrogo, bo to był duży rabat w porównaniu z ceną bez rabatu. Kiedy za bilet lotniczy zapłaci się mniej jak za autobus, bo jest upust, to również mówi się niedrogo, lub wręcz „to grosze” jak za bilet lotniczy. 

Nadal nie chwytasz dlaczego taki tytuł? To porównanie ceny używanego komputera względem nowego, a nie to, że można na jakimś terminalu o wiele taniej zbudować Daphile. Temat traktuje o Audirvanie na Macach, oraz sposobu na uruchomienie trybu „direct”, którego w nowszych systemach nie można włączyć bez pewnych modyfikacji.

Jeśli natomiast chodzi o sam system macOS i urządzenia Apple, to są one naprawdę dobre moim zdaniem i o wiele lepiej radzą sobie z różnymi zadaniami jak i zarządzaniem dźwiękiem, ale jeśli ktoś nawet nie miał tego w łapach, albo jęczy, że czerwony krzyżyk jest po lewej stronie okna i na dodatek nie służy do zamykania aplikacji, to zaraz Apple jest shit. 

Zajmij się więc swoim wypasionym terminalem, pierdziel się z konfigurowaniem Daphile i nie zaglądaj tu jeśli Ci za drogo i nie interesuje Cię rozwiązanie, które zaproponował autor.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bit33 napisał:

Mój wzmacniacz na pułkach stał za 6,5K, ale mi udało się go wyrwać za 4,5K, więc na pytanie „Ile dałeś za ten wzmacniać?” odpowiadam niedrogo.

Za Twój wzmacniacz to niedrogo, ale jabłko jak na granie z komputera to relatywnie chyba najdroższa opcja (poza zabawami w hiendowe PC oczywiście). Więc...

6 godzin temu, bit33 napisał:

Czego tu jeszcze nie rozumiesz?

-----

2 minuty temu, bit33 napisał:

Jeśli natomiast chodzi o sam system macOS i urządzenia Apple, to są one naprawdę dobre moim zdaniem...

Nie przeczę.

3 minuty temu, bit33 napisał:

...pierdziel się z konfigurowaniem Daphile...

O czym Ty mówisz? Daphile nie wymaga żadnej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

O czym Ty mówisz? Daphile nie wymaga żadnej konfiguracji

Wiem o czym mówię, bo testowałem to, zanim Ty pewnie nawet jeszcze nie słyszałeś o Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o co wy się kłócicie , zaczyna się trochę robić jak w wątku Sansui....

Niedrogo jest względne dobrze wiecie , zależy gównie od tego ile kto zarabia ,

Można mieć porządnego PC-ta i porządnego Maca - kwestia co komu wygodniej, przedstawiliście opcje każdy sam wybierze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dziki607 napisał:

Niedrogo jest względne...

Dokładnie. W dziale Mac Audio mini faktycznie byłoby niedrogo, ale w dziale PC Audio to rozwiązanie najdroższe z możliwych. Poza tym wątek ciekawy.

1 godzinę temu, bit33 napisał:

Wiem o czym mówię, bo testowałem to, zanim Ty pewnie nawet jeszcze nie słyszałeś o Daphile.

Że są opcje nie znaczy, że trzeba tam włazić - Daphile działa dobrze w ustawieniach domyślnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szymon1977 napisał:

Że są opcje nie znaczy, że trzeba tam włazić - Daphile działa dobrze w ustawieniach domyślnych.

Ok. Jeśli od momentu, kiedy kilka lat temu bawiłem się tym, usprawnili poruszanie się po Daphile, to taki terminal za 200zł i wygodna apka do sterowania tym może być całkiem spoko rozwiązaniem. Ważne, żeby efekt końcowy, czyli słuchanie muzyki, sprowadzało się do słuchania muzyki bez wyraźnie słyszalnej utraty jakości dźwięku streamowanego z komputera i wygoda zarządzania bibliotekami, listami itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niestety od połowy maja tytuł wątku będzie nieaktualny. Audirvana wprowadza wersję Studio - dostępną wyłącznie w subskrypcji w cenie +/- połowy ceny Roona. Jeśli dobrze zrozumiałem stara wersja zostaje wycofana z oferty. Z opisu wynika, że za tę kasę dostajemy nową szatę graficzną, tryb kernel streaming i inne pierdoły w tym stylu - nie dające pewnie 10% funkcji, które posiada Roon.
Mam ambiwalentny stosunek do Audirvany. Ciągle się w niej coś krzaczy i nie wiem czy to wina mojej konfiguracji czy to Żabojady coś sp...y. Ale teraz bulenie na Roona będzie już chyba jedyną alternatywą.
"Premiera" na Fejsie wypadła dość żałośnie. Damien i drugi pan w PRLowskim sweterku sprawiali wrażenie odklejonych od jakiejkolwiek rzeczywistości - nawet wirtualnej.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.05.2021 o 22:09, dzarro napisał:

Audirvana wprowadza wersję Studio - dostępną wyłącznie w subskrypcji w cenie +/- połowy ceny Roona. Jeśli dobrze zrozumiałem stara wersja zostaje wycofana z oferty. Z opisu wynika, że za tę kasę dostajemy nową szatę graficzną, tryb kernel streaming i inne pierdoły w tym stylu - nie dające pewnie 10% funkcji, które posiada Roon.

Chyba informacje się nie potwierdziły. Nie wprowadzono żadnych zmian. Do tej pory wszystko działa i wyglada jak wcześniej. Przynajmniej u mnie.

Mam za to inne pytanie. Czym tak bardzo wyróżnia się Roon, że „nie dające pewnie 10% funkcji, które posiada Roon.”?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba informacje się nie potwierdziły. Nie wprowadzono żadnych zmian. Do tej pory wszystko działa i wyglada jak wcześniej. Przynajmniej u mnie.
Mam za to inne pytanie. Czym tak bardzo wyróżnia się Roon, że „nie dające pewnie 10% funkcji, które posiada Roon.”?
 
Jeśli masz wersję Audirvany zakupioną wcześniej to trudno żeby przestała działać. Nawet zrobili ostatnio aktualizację. Ale na żaden poważny upgrade np. za rok nie ma co liczyć. Będzie tylko wersja Studio, która jest nowym, niezależnym programem.
Roon chodzi płynnie na wszystkim a Audirvana potrafi się wieszać nawet na kompie z 32GB RAM. Pomijam inne bajery, których Audirvana mieć nie będzie. Za 400 zł za lifetime można było to zrozumieć - choć mnie niestabilność A już mocno zraziła. Za 300 zł rocznie to lepiej dołożyć jeszcze 200 zł na program, który nie sypie się z byle powodu. Oczywiście jest jeszcze prostsza opcja i rezygnacja z tego typu usług.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dzarro napisał:

Jeśli masz wersję Audirvany zakupioną wcześniej to trudno żeby przestała działać. Nawet zrobili ostatnio aktualizację. Ale na żaden poważny upgrade np. za rok nie ma co liczyć. Będzie tylko wersja Studio, która jest nowym, niezależnym programem.
Roon chodzi płynnie na wszystkim a Audirvana potrafi się wieszać nawet na kompie z 32GB RAM. Pomijam inne bajery, których Audirvana mieć nie będzie. Za 400 zł za lifetime można było to zrozumieć - choć mnie niestabilność A już mocno zraziła. Za 300 zł rocznie to lepiej dołożyć jeszcze 200 zł na program, który nie sypie się z byle powodu. Oczywiście jest jeszcze prostsza opcja i rezygnacja z tego typu usług.

Otrzymywałem wcześniej maile z jakimś tytułem Back In Black, jednak od razu je usuwałem dlatego nie wiedziałem nic na temat nowej wersji. Dzisiaj zainstalowałem wersję testową Studio. Zmian jakichś wielkich nie zauważyłem, poza faktycznie nową szatą graficzną i jakimiś pierdołami. Zniesmaczyć może mnie jednak zmiana na korzystanie subskrypcyjne. 
Nadal jednak nie rozumiem, co takiego posiada Roon, czego nie ma Audirvana w 90%? Te zawiechy o których piszesz i sypanie się z byle powodu też są dla mnie zagadką. Może dlatego, że korzystasz z Windowsa, wtedy raczej nie dziwiłoby mnie to. U mnie od kilku lat pracuje Audirvana na jabuchu i jak wysypała się przez razy tyle, że na palcach można policzyć, to maks. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.