Skocz do zawartości
IGNORED

Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo ...


easy_rider

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie przyjaciele.

Rozważacie tu różne możliwości streamowania muzyki (proszę wybaczyć, jeśli nie wyrażam się fachowo).

Zadajecie pytania: jaki streamer, odtwarzać sieciowy, karta dźwiękowa? Daphile, malina itp.

Ja, jako alternatywne rozwiązanie do słuchania muzyki np. z serwisu TIDAL polecam zainteresować się jakimś używanym MacBookiem, których jest spory wybór na giełdach internetowych. Dlaczego lepszy starszy i używany model? Są dwa powody. Oczywiście jabłka nie są tanie, a poza tym, na nowych nie można zainstalować starszych wersji systemu, a to stwarza inny problem. W playerze Audirvana, który moim zdaniem jest rewelacyjny, nie można bez pewnych kombinacji włączyć trybu „direct”, a to jest chyba największy atut w tym odtwarzaczu, jeśli mowa o tym całym bit-perfect, czy co tam innego decyduje o jakości dźwięku z rożnych komputerowych odtwarzaczy w dziedzinie PC Audio. Wiem, że od jakiegoś czasu jest wersja Audirvany na PC, ale o ile się orientuję i nic się nie zmieniło, Windows przez swoją cyfrową kontrolę głośności nie jest, bez WASAPI, ASIO czy jakichś Kernel-ów, najlepszym urządzeniem do odtwarzania np. popularnych „flaczków”, czy wspomnianego TIDAL-a. Systemy dla jabłek chyba lepiej sprawdzają się pod kątem odtwarzania dźwięku. Mój DAC, który wspiera ASIO zadziałał „plug&play” bez instalowania żadnych sterowników. Drugi powód, dla którego starszy model MacBooka sprawdza się lepiej, to cicha praca komputera, bo o ile nowy mi trochę hałasował przy ustawieniu „Forced upsampling type - To DSD”, stary z 2013r. nie hałasuje w ogóle. Możliwe, że zarządzanie chłodzenim, cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy, czy samo zarządzanie poborem mocy obliczeniowej CPU w nowszych MacBookach o podobnych parametrach jest inne niż w tych starszych. Pewne jest to, że ten starszy MacBook, o którym tu wspominam, tzn. MacBook Pro 13" z 2013r. z procesorem i5 posiada dwa wentylatory, więc nie rozkręcają się one powyżej 2000rpm z haczykiem, a ten z 2019r. posiada tylko jeden, więc musi przy większym obciążeniu obracać się szybciej, co generuje już denerwujący szum podczas słuchania muzyki.

Uwierzcie koledzy, odkopałam starego MacBooka, zainstalowałem na nim OS X El Capitan, bo to chyba ostatni system z rozszerzeniem/plikiem, który pozwala bez kombinacji włączyć tryb bezpośredni w playerze Audirvana i jestem pod wrażeniem różnicy w jakości dźwięku w porównaniu z PC, czy nowej makówki z Audirvaną bez trybu „Direct”. Jak pisałem, w nowych modelach jabłek, z nowymi systemami macOS podobno można zainstalować zmodyfikowany plik „IOAudioFamily.kext”, bo o niego chyba chodzi (w El Capitan nie trzeba nic robić), żeby działał tryb „Direct”, a wtedy całą kontrolę nad dźwiękiem przejmuje Audirvana i naprawdę moim zdaniem i zdaniem wielu osób z forum na temat Audirvany, z włączonym trybem bezpośrednim jakość dźwięku jest lepsza. Dlatego doradzam rozważyć kupno starszego modelu, ponieważ będzie i tańszy, i będzie działał ze starszym systemem z Audirvaną w trybie bezpośrednim, bez kombinacji. O jabłecznikach niewiele się pisze, bo drogie, bo grać w gry się nie da i w ogóle to g... , dlatego postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem. Stary, używany MacBook z alledrogo lub OLX, za niewielkie pieniądze, biorąc pod uwagę wysokie ceny zabawek od Apple i może być naprawdę przyjemnie. Nawet z niedziałającą klawiaturą (jak w moim ;-)) nie ma problemów z obsługą komputera i np. TIDAL-a, bo są do tego świetne apki na telefon lub tablet, którymi wygodnie obsługuje się komputer i odtwarzacz.

Trzymajcie się koledzy. Mam nadzieję, że może komuś przyda się moja porada, jako alternatywa dla innych rozwiązań z tej dziedziny.

Na koniec powiem, że od dawna słucham muzyki z komputera i korzystałem z wielu rozwiązań i playerów, na PC i nic nie przekonało mnie tak jak powyżej opisana Audirvana z trybem „Direct” na MacBooku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo... " to można za darmo w łeb na Pradze dostać. Obawiam się, że powyższe określenia nie odnoszą się do sprzętu audio. Niestety....Bo jak dobrze, to nie może być niedrogo. Jak niedrogo, to nie może być dobrze. Itd. itp...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SynSama napisał:

 Obawiam się, że powyższe określenia nie odnoszą się do sprzętu audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, easy_rider napisał:
1 godzinę temu, SynSama napisał:

 Obawiam się, że powyższe określenia nie odnoszą się do sprzętu audio. 

Bez obaw, nie odnoszą się do sprzętu audio ... Przeczytaj dokładnie do czego odnosi się moja propozycja, jako alternatywa dla innych rozwiązań jak np. PC w roli transportu, lub mało intuicyjny i bardziej skomplikowany moim zdaniem Daphile i Twoje obawy się rozwieją. Gdybyś jednak dalej nie rozumiał dlaczego taki tytuł, postaram się dokładniej wytłumaczyć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Audrivana dla PC ma WASAPI , AISO i omija windowsowy mixer. DAC jest rozpoznawany tak samo dobrze. Problemem jest ,że nie jest to rozwiązanie ani tanie, ani bezproblemowe ani też w nowej wersji Audrivana lekkie do uniesienia przez komputer. Daphile jest za darmo, konfiguracja jest szybka a oprócz Tidala można korzystać ze Spotify Connect czy Deezera a dodatkowo świetnie to działa na komputerach bez monitora czy klawiatury. Także nie jest tak czarno biało. Ja też jestem fanem Audrivana i brzmi świetnie ale nie jest to rozwiązanie idealne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca zgadzam się z Tobą @Tomek_waw
Kiedy korzystałem jeszcze kilka lat temu wyłącznie z Windowsa, problem już na początku był z samym DAC-em. Nie dość, że chcąc korzystać z niego, potrzebowałem wgrać jakiś sterownik XMOS USB Audio driver, czy jakość tak. (niektórzy koledzy z tego forum w ogóle mieli problemy z  jego instalacją). Poza tym, nawet ze sterownikiem, DAC nie przyjął maksymalnej częstotliwości próbkowania. Jak napisałem OS X, czy jak od niedawna macOS, rozpoznał przetwornik jak zwykłego pendrive i przyjął wszystkie maksymalne parametry sygnału od pierwszego „kopa” ? Pamietam też jak została wydana wersja Amarry na Windows. Porażka. Brakowało połowę funkcji. Nie wiem jak jest z Audirvaną na Windows, ale jeśli podobnie jak z Amarrą, to myślę, że wersje na Windows są stworzone tylko dlatego, żeby użytkownicy okien mogli korzystać z Audirvany jeśli by chcieli, bo jeśli np. w opcjach upsamplingu brakuje połowę funkcji, które oferuje Audirvana na macOS, to po co za to płacić. Wystarczy darmowy foobar. Napisałeś również „Audrivana dla PC ma WASAPI , AISO i omija windowsowy mixer. DAC jest rozpoznawany tak samo dobrze. Problemem jest ,że nie jest to rozwiązanie ani tanie, ani bezproblemowe ani też w nowej wersji Audrivana lekkie do uniesienia przez komputer”. Hmm ... 300~350zł (dobrze nie pamiętam) za player, najmniejszych problemów z konfiguracją, intuicyjna obsługa również nawet bez klawiatury i monitora, jeśli zainstaluje się na iPhonie, czy iPadzie apkę Remote Control for Mac. Skoro jest na Twoim PC, czy laptopie tak jak napisałeś, to w takim razie sam podałeś przykład, że Windows w tym przypadku nie dorównuje macOS, ponieważ ja nie dostrzegam czegokolwiek problemowego, a MacBook z „uniesieniem” również żadnych problemów nie ma. To nie program do jakiejś grafiki 3D. 
Daphile, Daphile ... OK, darmowy, ale czy taki prosty i intuicyjny ...? Testowałem to coś kilka lat temu       Nie bardzo pamietam jak wyglądał proces konfiguracji i parowania go z np. tabletem. Tzn. pamiętam coś tam, ale jeśli nic od tamtego czasu nie uprościli, a po przeczytaniu kilku komentarzy w wątku Daphile, wydaje się że nic, to jest to moim zdaniem wciąż mało intuicyjne. Logowanie się przez przeglądarki, adresy IP, potem trzeba to wszystko parować itp. Nie sprawiło mi to większych trudności, ale nie nazwałbym tego czymś bezproblemowym i intuicyjnym. Zresztą gdyby takie było, to dlaczego w tym wątku tyle pytań o poradę odnośnie konfiguracji ...

Podkreślam jeszcze raz. Mój temat to propozycja, jeśli ktoś będzie przesiadał się z okien na jabłko. Nie musi od razu wywalać 6K, czy więcej na nowy komputer, tylko z giełdy internetowe kupić używany za jakieś 1,5K i będzie miał dźwięk jak z CD playera. Oczywiście to moja ocena. A jeśli komuś bardziej odpowiadają inne rozwiązania to jego wola. Ostatecznie wszystko i tak sprowadza się do tego, żeby cieszyć ucho muzyką, a jaką metodę się wybierze to sprawa indywidualna ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mr.Jones napisał:

taaa, a z windowsa ma dziek jak z MP3, ciekawa teoria fanboya Appla ?

Lżej Ci ...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mówisz o sytuacji z używanym  komputerem za 1.5k zł + 470 zł za Audrivana 3.5 czyli tyle samo co dedykowany streamer Bluesound node 2i że Spotify connect, Tidal connect, innymi serwisami i wbudowanym daciem więc to też nie ma sensu ? może nie miałeś żadnych problemów a jednak na forum Audrivna ludzie mieli. Widzisz u mnie nie było ,żadnego problemu na Windowsie a Ty je kiedyś miałeś więc to też miarodajne nie jest. Dźwięk i tak będzie zależał od Daca , no Daphile gra w bitperfect więc problemu nie ma.mozna obsługiwać system w aplikacji na telefonie więc to też nie problem. Mac magicznie nie poprawia dźwięku. Nie zrozum mnie źle. Bardzo lubię Audrivana i uważam,że jest to super rozwiązanie, nawet wolę je od Roona ale nie czarujmy się,że jest idealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak Tomek. 
Zacznę od Bluesounda. Sam kiedyś o tym myślałem, tylko jeden z kolegów mi odradził. Jeśli producent takiego streamera przestanie go wspierać, a np. taki Spotify wprowadzi streamowanie muzyki w jakości bezstratnej i producent nie udostępni nowszego firmware żeby obsługiwał przypuśćmy Spotify Hi-Fi, to będzie już kanał. Producent zapewne prędzej wprowadzi nowszy model streamera niż zaktualizuje stary. Wiesz przecież jak działa rynek :-) Producent musi zarabiać. 
Druga sprawa to wbudowany DAC. To z pewnością podnosi wartość urządzenia, a ja wolę swój zewnętrzny przetwornik. Nigdy też nie miałem problemów z konfiguracją jakichkolwiek innych rozwiązań na Windowsie. Jest taki tekst np. z recenzji przetwornika Hegla HD12 „ ...użytkownicy komputerów z systemem operacyjnym Windows będą zmuszeni do zainstalowania przygotowanych przez firmę sterowników, podczas gdy tym z Macami - jak zwykle - się upiecze ...”

Słowem, systemy macOS są lepiej zoptymalizowane dla zarządzania dźwiękiem. 
A co do jakości dźwięku ...? Nie ma o co się spierać, bo to jak ze słyszeniem kabli :-) Jednym wymiana kabli z HI-FI robi Hi-End, inni ich nie ,słyszą” ... Ja uważam to za niepotrzebny wydatek, ponieważ moim zdaniem to tylko kawałek przewodnika prądu elektrycznego, żeby kolumny odebrały sygnał od wzmacniacza, ale nie testuje ich, nie zmieniam, więc się i nie spieram. Z kolei w Audirvanie z włączonym trybem „direct” różnicę słyszę w porównaniu do innych rozwiązań, dlatego jest to w mojej subiektywnej ocenie nielepsze rozwiązanie z wcześniej testowanych ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci kolega powiedział , ale zobacz ,że praktyka mówi co innego. Tidal otrzymał kilka dni temu funkcje connect. Bluesound to dostał a Audriva nie. A jak wyszła nowa wersja Audrivana to dostałeś aktualizacje za darmo do MQA ? A streamery dostały. Poza tym tagiem gdybanie typu a co będzie jak bluesound nie dostanie jakiejś aktualizacji Spotify i lepiej audriva , która nie wspiera Spotify wcale to tak nie na miejscu. A Deezera HiFi czy Amazon HD dostałeś do Audrivana ? A czym różni się tryb Direct od bitperfect oprócz nazwy ? Czy naprawdę to, że kiedyś ktoś na windows 7 musiał zainstalować sterownik do dac to taki problem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, easy_rider napisał:

Słowem, systemy macOS są lepiej zoptymalizowane dla zarządzania dźwiękiem.

A swistak zawija dalej gowno w aplowskie skrzynki, rozumiem ze MacOS juz ma wszystkie sterownik do wszystkich przyszlych DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mr.Jones napisał:

A swistak zawija dalej gowno w aplowskie skrzynki, rozumiem ze MacOS juz ma wszystkie sterownik do wszystkich przyszlych DAC.

 

Historycznie kolega @easy_rider ma rację. Standard USB Audio 2.0 dla Windows był wprowadzony kilka lat po takim rozwiązaniu dla MacOS. Teraz jest częścią Windows 10 więc temat nie aktualny. Można sobie podłączać dac usb bez sterowników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego ze sobie podlacze po usb do kompa jak bedzie nierozpoznane urzadzenie albo uzywac 'generic chipset driver' ?

Sterownik urzadzen pisza firmy ktore produkuja dane urzadzenie, chyba ze opieraja sie o fabryczny sterownik chipsetu urzadzenia.

Co za roznica czy Apple samo dolacza sterowniki w swoj system, czy go sam instaluje do systemu i tak nie pochodza bezposrednio od wytworcy systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_waw MQA ...? Miałbym za to płacić? A cóż to jest oprócz marketingowej ściemy. 
Zamykam temat, bo nie założyłem go po to, żeby kogoś do czegoś zmuszać, tylko przedstawiłem swój pomysł na wykorzystanie w roli transportu jabłka, jeśli kogoś by to zainteresowało, nie wydając dużej kasy jaką krzyczy sobie Apple za swoje nowe produkty.

Poza tym, nie rozumiem dlaczego ktoś zaraz drwi sobie używając wyświechtanych tekstów „fanboy Apple”, tym bardziej, że to pożywka dla takich mędrców jak @szymon1977. Używam Wndowsa również, ale sporadycznie, bo odkąd przesiadłem się na macOS, jakoś nie chce mi się wracać do okienek. Nie „atakuje” jednak nikogo, kto woli korzystać z Windowsa. 
BTW
Szymonie1977, czy Ty musisz wścibiaj nos w każdy wątek ze swoją (nie)wiedzą? 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@easy_rider ja też jestem fanem Audrivana, mam służbowego iPhone i też się lubimy. Masz też rację,że może to być dobry system streamingowy. Po prostu proponując to rozwiązanie grupą docelową nie jest ta sam grupa,która używa Daphile czy też maliny, które są po prostu bardziej uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_waw z tego co zrozumiałem z tematu to @easy_rider podał to rozwiązanie jedynie jako opcję do rozważenia, bez kierowania sie w stronę konkretnej grupy docelowej. 

Daphile nie próbowałem ale malina żeby na prawdę dobrze zagrała jest mocno problematyczna. Poczawszy już od odpowiedniej konfiguracji poszczególnych jej elementów: malina, nakładka, zasilacz ... soft ...  

Tak więc rozwiązanie na japku przynajmniej w teorii wydaje się być sensowne i warte przetestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2020 o 09:12, easy_rider napisał:

Szymonie1977, czy Ty musisz wścibiaj nos w każdy wątek ze swoją (nie)wiedzą? 

@easy_rider o co Ci chodzi? Pisałem tu coś? Nie wiem, bo nic tu swojego nie widzę.

W dniu 24.10.2020 o 09:12, easy_rider napisał:

...tylko przedstawiłem swój pomysł na wykorzystanie w roli transportu jabłka, jeśli kogoś by to zainteresowało...

Tylko przedstawia swój pomysł to się na blogu, a na forum publicznym, to się swój pomysł poddaje publicznej dyskusji.

-----

W dniu 24.10.2020 o 12:51, szpakowski napisał:

Daphile nie próbowałem ale malina żeby na prawdę dobrze zagrała jest mocno problematyczna

 

W dniu 13.10.2020 o 21:27, SynSama napisał:

 "Dobrze, niedrogo, intuicyjnie i bezproblemowo... " to...

Jest jeszcze Volumio - tego ja nie próbowałem, ale podobno gra prawidłowo, a instalacja, konfiguracja i obsługa jest bezproblemowa. Użytkownicy sobie cenią.

-----

W dniu 23.10.2020 o 11:38, easy_rider napisał:

...jeśli ktoś będzie przesiadał się z okien na jabłko. Nie musi od razu wywalać 6K, czy więcej na nowy komputer, tylko z giełdy internetowe kupić używany za jakieś 1,5K i będzie miał dźwięk jak z CD playera.

A z terminala HP za 0,1K i Daphile będzie mieć dźwięk gorszy niż z CD playera? Fajnie, że ledwie żywe resztki swojego jabłka z radością wykorzystałeś... no ale 1,5K w porównaniu do 0,1K to nieco inny obszar rynku. Nie dorabiał do tego zalet, których nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Dobrze, intuicyjnie i bezproblemowo - ok. Ale 1,5K za dźwięk jak z CD playera to żadna okazja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jest jeszcze Volumio - tego ja nie próbowałem, ale podobno gra prawidłowo, a instalacja, konfiguracja i obsługa jest bezproblemowa. Użytkownicy sobie cenią.

Volumio to tylko jeden z systemów które możesz zainstalować np na malinie. 

Widzisz Szymonie w przypadku tego tematu kluczowym słowem jest określenie "dobrze" ... a jak sam wiesz "tanio to nie może być dobrze a dobrze to nie może być tanio ..."

Twoje pojęcie znaczenia słowa "dobrze" jest zgoła odmienne od tego jakie jest tu używane ... sprowadza się co najwyżej do stwierdzenia "to działa" ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Dobrze, intuicyjnie i bezproblemowo - ok. Ale 1,5K za dźwięk jak z CD playera to żadna okazja. 

Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to dywagacje odnoszą się do japka w roli jedynie transportu cyfrowego do którego należy podłączyć jeszcze jakiś przetwornik cyfrowo-analogowy ... co o zgrozo podniesie cenę tego rozwiązania o dodatkową kwotę ... nie sądzę, że mniejszą niż kolejne 1,5k. Jakość dźwięku więc zależeć będzie również w dużej mierze od daca którego będziemy podłączać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Volumio to tylko jeden z systemów które możesz zainstalować np na malinie. 

Ale na PC za 200pln chyba też?

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to dywagacje odnoszą się do japka w roli jedynie transportu cyfrowego do którego należy podłączyć jeszcze jakiś przetwornik cyfrowo-analogowy ... co o zgrozo podniesie cenę tego rozwiązania o dodatkową kwotę ... nie sądzę, że mniejszą niż kolejne 1,5k. Jakość dźwięku więc zależeć będzie również w dużej mierze od daca którego będziemy podłączać ...

Oczywiście. Nie wnikał autor stwierdzenia...

W dniu 23.10.2020 o 11:38, easy_rider napisał:

...za jakieś 1,5K i będzie miał dźwięk jak z CD playera...

...to i ja rozkładać na czynniki pierwsze nie będę. Rzecz w tym, że tę część roboty, którą robi autora jabłko za 1,5K, równie dobrze robi Daphile+HP za 0,2K... no i chyba Volumio+HP za 0,2K?

1 godzinę temu, szpakowski napisał:

Twoje pojęcie znaczenia słowa "dobrze"...

Dopóki mamy do czynienia z przesyłem danych cyfrowych, to nie da się zrobić tego lepiej niż błędnie. A bezbłędnie robi to w zasadzie każe urządzenie cyfrowe. Tu nie ma miejsca na inne znaczeni pojęcia "dobrze".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szymon1977 napisał:

Oczywiście. Nie wnikał autor stwierdzenia...

Szymonku, żeby Ciebie zrozumieć to specjalnego tłumacza trzeba ...

21 minut temu, szymon1977 napisał:

...to i ja rozkładać na czynniki pierwsze nie będę. Rzecz w tym, że tę część roboty, którą robi autora jabłko za 1,5K, równie dobrze robi Daphile+HP za 0,2K... no i chyba Volumio+HP za 0,2K?

Nie korzystałem z terminali i daphile ale podejrzewam, że raczej równie dobrze nie zrobi ...

21 minut temu, szymon1977 napisał:

Dopóki mamy do czynienia z przesyłem danych cyfrowych, to nie da się zrobić tego lepiej niż błędnie. A bezbłędnie robi to w zasadzie każe urządzenie cyfrowe. Tu nie ma miejsca na inne znaczeni pojęcia "dobrze".

Jesteś Szymonku w wielkim błędzie ale ... szkoda mi czasu ... a i cierpliwości również na pewno zbraknie, żeby to Tobie wytłumaczyć. Poza tym i tak nic do Ciebie nie dociera więc sensu w tym nie widzę żadnego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szpakowski napisał:

Jesteś Szymonku w wielkim błędzie...

Doszliśmy z dyskusją do klasycznego momentu, w którym Ty mojego błędu nie wykażesz, a swojej racji nie udowodnisz. W zasadzie już Cię tutaj nie ma. Granie zaczyna się w DAC. Jedyny problem to dostarczyć do DAC dane cyfrowe... ale to nie jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szymon1977 napisał:

swojej racji nie udowodnisz.

Tobie się nie da nic udowodnić.

17 minut temu, szymon1977 napisał:

Granie zaczyna się w DAC. Jedyny problem to dostarczyć do DAC dane cyfrowe... ale to nie jest problem.

Te dwa zdania obrazują dobitnie poziom całej wiedzy i doświadczenia ...

18 minut temu, szymon1977 napisał:

W zasadzie już Cię tutaj nie ma.

W tej kwestii zasadniczo masz rację ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, szpakowski napisał:

Tobie się nie da nic udowodnić.

Bez dowodów chcesz udowadniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szymon1977 napisał:

PS.

Dobrze, intuicyjnie i bezproblemowo - ok. Ale 1,5K za dźwięk jak z CD playera to żadna okazja. 

Wszystko wskazuje na to, że doświadczenie na temat audio dalej masz na poziomie ignoranta ... Nie jestem pewien znaczenia Twojego komentarza, który zacytowałem, bo Ciebie zawsze było trudno zrozumieć, ale pewien jestem, że Twoje myślenie jest mocno ograniczone i wraz z Twoim stażem na tym forum nie zmienia się. 1,5K za używanego MacBooka, czy jak ktoś woli, komputer z windowsem i protokołem skutecznie omijającym windowsowy mikser dźwięku, z którego można mieć dźwięk jak z CD Playera, to nie CD Player za 1,5K. To również odtwarzacz wszystkich formatów plików, streamowanie, odtwarzanie koncertów np. z dysków optycznych, co może zastąpić w pewnym stopniu również odtwarzacze tychże nośników i zewnętrzny streamer. Stąd właśnie przysłówek dobrze, a nie np. doskonale ... 

„Fajnie, że ledwie żywe resztki swojego jabłka z radością wykorzystałeś...” Tym wpisem kolego też się nie popisałeś, bo posiadam również całkiem świeże jabłko, w którym zamontowane głośniki grają pewnie lepiej niż Twoje marne Hi-FI, a dobrze wiem czym dysponujesz. Nie napisałbym jednak tego do żadnego z userow, ponieważ nie oceniam żadnego z kolegów audiofilów na podstawie wartości ich sprzętu, tylko ich wiedzy i doświadczenia, którego Ty nie masz. 

Powracając po wielu latach na to forum, postanowiłem, że nie będę kopał się z koniem, ale Ty potrafisz tak irytować, że są dwa wyjścia. Polemizować z Tobą, czy dołączyć do ignorowanych jak robili to kiedyś koledzy z ogromnym doświadczeniem, od których próbowałeś być mądrzejszy ... Lepszy okazywał się drugi wybór, co też i ja za chwilę uczynię ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyzsze zdanie o genialnym dzwieku Jabola z jego zamontowanych glosnikow chyba juz wszystko mowia o tej sekcie wyznaniowej ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mr.Jones napisał:

Powyzsze zdanie o genialnym dzwieku Jabola z jego zamontowanych glosnikow chyba juz wszystko mowia o tej sekcie wyznaniowej ?.

No proszę ... Nie upodabniaj się do szymona1977. To tylko ironia ? Swoją drogą, dlaczego tak się czepiasz tych jaboli? Dostałeś kiedyś silnego zatrucia i rozwolnienia po zepsutych jabłkach. ...? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.