Jump to content
IGNORED

Tanie ale przestrzenne monitory - poszukiwane

Tomas20
 Share

Recommended Posts

6 minut temu, Tomas20 napisał:

Istnieje w ogóle coś takiego w tym przedziale cenowym ?

oczywiście

wystarczy dać im sporo  "powietrza" wokoło siebie

mozesz i wydać 10 tysi na kolumny , ale jak wciśniesz je w kąty to nic z tego nie bedzie - przejrzałem ostatnio zdjecia pokojów odsłuchowych naszych forumowiczów

jak zobaczyłem ustawienei kolumn większosci z nich , to przestało mnie dziwić poprawianie dzwieku kablami prądowymi  ?

Edited by billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

17 minut temu, Tomas20 napisał:

Cześć. Szukam monitorków do sypialni do 1,5-2k zł (nowe lub używane).

Najważniejszy warunek to mają mieć jak najlepszą stereofonię, przestrzenność, holografię (itp, itd jak to tam zwą). Istnieje w ogóle coś takiego w tym przedziale cenowym ?

używane B&W 685 albo 685 S2 albo najlepiej 606. Te modele pod tymi względami wybijają się zdecydowanie na tle konkurencji. Koniecznie je odsłuchaj ?

Dodatkowo dla takich odczuć ważne jest ustawienie kolumn w miarę możliwości daleko od wszelkich przeszkód jak tylna i boczne ściany. No i B&W potrzebują wydajnych wzmacniaczy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

21 minut temu, billy idol napisał:

oczywiście

wystarczy dać im sporo  "powietrza" wokoło siebie

mozesz i wydać 10 tysi na kolumny , ale jak wciśniesz je w kąty to nic z tego nie bedzie - przejrzałem ostatnio zdjecia pokojów odsłuchowych naszych forumowiczów

jak zobaczyłem ustawienei kolumn większosci z nich , to przestało mnie dziwić poprawianie dzwieku kablami prądowymi  ?

Oczywiście ustawienie jest ważne jednak nie mniej ważna jest predyspozycja danych kolumn do odrywania dźwięku,. Niektóre grają "płasko, na linii głośników" i koniec i nie idzie ich zmusić by dźwięk "latał w koło głowy", a niektóre robią to od razu od niechcenia, bez względu na ustawienie. Takich właśnie szukam.

Edited by Tomas20

4 minuty temu, Tomas20 napisał:

Niektóre grają "płasko, na linii głośników" i koniec i nie idzie ich zmusić by dźwięk "latał w koło głowy", a niektóre robią to od razu od niechcenia, bez względu na ustawienie. Takich właśnie szukam.

nie zapominajmy też o całej reszcie, a przede wszystkim o wzmacniaczu. Od tego też sporo zależy ? Nie każdy wzmacniacz gra wybitnie pod względem przestrzeni stereofonii itd

25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Teraz, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie zapominajmy też o całej reszcie, a przede wszystkim o wzmacniaczu. Od tego też sporo zależy ? Nie każdy wzmacniacz gra wybitnie pod względem przestrzeni stereofonii itd

Zgadzam sie. Mam wzmacniacz i źródło które gra przestrzennie i jeśli kolumny to potrafią to jest ok. Wzmacniacz i wszelkie inne czynniki pomijam. Skupiam się na samych kolumnach.

7 minut temu, Tomas20 napisał:

Zgadzam sie. Mam wzmacniacz i źródło które gra przestrzennie i jeśli kolumny to potrafią to jest ok. Wzmacniacz i wszelkie inne czynniki pomijam. Skupiam się na samych kolumnach.

jeśli chodzi o to co napisałem, to aktualny model jaki sprzedajemy możesz spokojnie odsłuchać w jednym z naszych salonów. Zadzwoń do najbliższego i umówi się na taką prezentację.

Zapraszamy ?

www.tophifi.pl

36 minut temu, Tomas20 napisał:

Oczywiście ustawienie jest ważne jednak nie mniej ważna jest predyspozycja danych kolumn do odrywania dźwięku,. Niektóre grają "płasko, na linii głośników" i koniec i nie idzie ich zmusić by dźwięk "latał w koło głowy", a niektóre robią to od razu od niechcenia, bez względu na ustawienie. Takich właśnie szukam.

Szukaj Xavian Mia II, one znikają od tak sobie. Nie masz "ściany z dźwiękiem", wszystko dzieje się wokół Ciebie. Czasami aż za bardzo.

Miałem kilka zestawów i te na tle innych to normalnie miszcz.

Edited by dementor