Skocz do zawartości
IGNORED

Wojny kablo-sceptyków vs kablarzy


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.10.2020 o 19:58, audioburak napisał:

Nie mam czym tego zmierzyć niestety, ale ciekaw jestem czy:

Pomiędzy metrową parą kabli IC wykonanych z dwóch miedzianych linek 4 mm2   a

                   metrową parą kabli IC wykonanych z drutu AWG 26 czyli chyba 0,13 mm2  ( ekrany pominąć )

pomiar wykazał by jakąkolwiek różnicę, bo elektrycznie linka powinna zagrać 4/0,13 czyli ze 30 x lepiej ...

Jakby wynik był trudno mierzalny, można oba przedłużyć a wynik podzielić, albo posłuchać..

 

27 minut temu, audioburak napisał:

@avilla   to nie jest forum dla pomiarowców elektroenergetycznych czy elektronicznych ? 

Weź się Pan zdecyduj... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to dość dawno, mając możliwość pomiarów do 12 GHz ? 

Powinienem był chyba dołożyć taką samą buźkę do postu #26 i wszystko byłoby jasne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz piszesz, że fajnie było by zmierzyć, a kilka postów dalej że to nie forum miernicze. 


To mocno nielogiczne i wewnętrznie sprzeczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cholerę Wam cokolwiek mierzyć, kolumny mierzymy mamy na to super normy i bardzo jasno określone parametry a i tak nikt nie zwraca na to uwagi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

z danych mierzalnych ( np. THD = 0,003 - 0,0015 )

czy pasmo; wszystkie CD'ki czy DAC'e powinny grać tak samo ... a chyba jednak tak nie jest

Na pewno tak nie jest. Więcej: ten sam CD czy DAC czy inny sprzęt nie zagra nigdy dwa razy tak samo.

Pozostaje pytanie jak duże są to różnice i czy jesteśmy w stanie je usłyszeć. Jedno i drugie można zmierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bartek Chojnacki napisał:

po cholerę Wam cokolwiek mierzyć, kolumny mierzymy mamy na to super normy i bardzo jasno określone parametry a i tak nikt nie zwraca na to uwagi...

Co racja to racja ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niowluka napisał:

Na pewno tak nie jest. Więcej: ten sam CD czy DAC czy inny sprzęt nie zagra nigdy dwa razy tak samo.

Pozostaje pytanie jak duże są to różnice i czy jesteśmy w stanie je usłyszeć. Jedno i drugie można zmierzyć.

zawsze mnie zastanawia to przekonanie że coś "można zmierzyć"... no wiec to o czym mówisz - na pewno nie można. Żeby cokolwiek można było skutecznie zmierzyć i powiedzieć - tak to jest różnica, zwłaszcza takie niewielkie różnice jak odtworzenie kilka razy czegoś na tym samym sprzęcie, różnice musiałyby być istotne statystycznie. DO tego zmierzam cały czas, jak ktoś pyta o pomiary kabli czy innych stolików i dlaczego ja tego nie robię mimo że mamy na AGH sprzęt do pomiarów elektorakustycznych za jakieś 500 tys zł i komorę bezechową. Tutaj nie ma na to żadnych szans, nikt nie wynalazł jeszcze sprzętu na tyle czułego żeby można było pominąć jego niepewność i wychwycić coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek Chojnacki napisał:

Tutaj nie ma na to żadnych szans, nikt nie wynalazł jeszcze sprzętu na tyle czułego żeby można było pominąć jego niepewność i wychwycić coś takiego

Wynik poniżej niepewności pomiaru to też wynik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niowluka napisał:

Wynik poniżej niepewności pomiaru to też wynik.

no niby jak, to jest właśnie brak wyniku bo nie wiadomo co się zmierzyło....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartek Chojnacki napisał:

no niby jak, to jest właśnie brak wyniku bo nie wiadomo co się zmierzyło....

Nonsens.

Wynik to jedno, prawidłowo przeprowadzony pomiar to drugie. Jeśli coś mierzysz z dokładnością e.g. 1%, i wynik nie jest statystycznie istotny, to wynik jest <1%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niowluka napisał:

Nonsens.

Wynik to jedno, prawidłowo przeprowadzony pomiar to drugie. Jeśli coś mierzysz z dokładnością e.g. 1%, i wynik nie jest statystycznie istotny, to wynik jest <1%.

mówimy o pomiarach kabli, gdzie nie chodzi o wynik poniżej 1% tylko o wskazanie różnicy, nie mieszaj tematów. W tym wypadku wynik poniżej niepewności pomiarowej oznacza statystyczny śmietnik i brak możliwości wnioskowania, a nie wynik. Jeżeli wyjdzie Ci <1% przy niepewności 1% to nie znaczy że różnica jest mniejsza niż 1%, tylko że nie wiadomo czy jest jakakolwiek różnica a o to cały czas się rozchodzi w jakichkolwiek pomiarach kabli. Nikogo nie będzie obchodzić wynik poniżej niepewności i nie powinien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bartek Chojnacki napisał:

mówimy o pomiarach kabli, gdzie nie chodzi o wynik poniżej 1% tylko o wskazanie różnicy, nie mieszaj tematów

Jeśli nie jesteś w stanie wychwycić różnicy pomiędzy kablami przy pomiarach z dokładnością 1%, to różnica pomiędzy kablami jest mniejsza niż 1%.

Czego w tym nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niowluka napisał:

Jeśli nie jesteś w stanie wychwycić różnicy pomiędzy kablami przy pomiarach z dokładnością 1%, to różnica pomiędzy kablami jest mniejsza niż 1%.

Czego w tym nie rozumiesz?

Tak, tylko tu nie chodzi o to czy masz wynik poniżej 1% - bo jak napisał Bartek chodzi o to aby udowodnić czy jest w ogóle jakaś różnica, która wychodzi w pomiarach jako mierzalna (powyżej niepewności) i powtarzalna. 

Jeśli będzie różnica nawet na poziomie 0.01% i będzie mierzalna i powtarzalna to zwolennicy poprawy audio poprzez wymianę kabli stwierdzą: „a widzicie - jednak my mamy rację i pewnie te 0.01% tak wpływa na wynik końcowy, że w dobrym systemie to robi dużą różnicę, którą my słyszymy”.

Marketingowo dało by się to sprzedać za naprawdę ciężkie pieniądze ? szczególnie upchnąć na targach high-end nowobogackim. A tak pozostają „obiektywne” oceny specjalistów z magazynów audio - sowicie opłacanych za wypisywanie subiektywnych opisów „słyszalnych” zmian. I wszyscy są szczęśliwi - każdy coś dostaje za swoją wiarę w to że on lub ktoś inny usłyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek Chojnacki napisał:

zawsze mnie zastanawia to przekonanie że coś "można zmierzyć"... no wiec to o czym mówisz - na pewno nie można. Żeby cokolwiek można było skutecznie zmierzyć i powiedzieć - tak to jest różnica, zwłaszcza takie niewielkie różnice jak odtworzenie kilka razy czegoś na tym samym sprzęcie, różnice musiałyby być istotne statystycznie. DO tego zmierzam cały czas, jak ktoś pyta o pomiary kabli czy innych stolików i dlaczego ja tego nie robię mimo że mamy na AGH sprzęt do pomiarów elektorakustycznych za jakieś 500 tys zł i komorę bezechową. Tutaj nie ma na to żadnych szans, nikt nie wynalazł jeszcze sprzętu na tyle czułego żeby można było pominąć jego niepewność i wychwycić coś takiego

wy na AGH? Kim Ty tam jestes kolego ze sprzetem za 500k i brakami w warsztacie, ze bez szans w prostym temacie :) A myslalem, ze Czarnek moze cos sp***dolic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ja odobserwuje temat bo robi się za dużo mądrych, między innymi z tego tytułu nie kontynuuje tematu bo to naprawdę nie ma sensu bo nic się nie udowodni ani jednej ani drugiej stronie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, haile napisał:

Ale takie niby wyksztalcone cwaniaczki podsycajace audiofilska psychoze dla zyskow, jak Ty, mnie wkurwiaja

na serio to piszesz ?

Dlaczego Ciebie 

1 godzinę temu, haile napisał:

wkurwiaja

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, haile napisał:

wy na AGH? Kim Ty tam jestes kolego ze sprzetem za 500k i brakami w warsztacie, ze bez szans w prostym temacie ?

A może kolego jakiś argument odnośnie tematu a nie ad personam? 
 

Tym bardziej, że nawet nie chciało Ci się zajrzeć do Google i poszukać informacji o Bartłomieju Chojnackim? A jest tego trochę - poszukaj np. na reasearchgate w tematach badań audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, will66 napisał:

na serio to piszesz ?

Dlaczego Ciebie 

??

pewnie z nie, tylko dla wiekszego dramatyzmu, temat ma w tytule wojna

54 minuty temu, avilla napisał:

A może kolego jakiś argument odnośnie tematu a nie ad personam? 
 

Tym bardziej, że nawet nie chciało Ci się zajrzeć do Google i poszukać informacji o Bartłomieju Chojnackim? A jest tego trochę - poszukaj np. na reasearchgate w tematach badań audio.

mnie pytasz o argumenty? Ja sie wypowiedzialem co jest bzdura w temacie, on tylko jojczy cos o bezsensownych a nawet niemozliwych pomiarach. Jak ktos ma wiedze i sprzet to bardzo latwo mu pomierzyc na ile kable wplywaja na przetwarzany sygnal, i jak bardzo jest to ponizej granicy ludzkiego sluchu, bo jest. Test roznicowy na syganle muzycznym to tez prostota i daje niepodwazalna odpowiedz. Koles z pewnoscia dosknale o tym wie, ale nie powie wprost, ze kable to bzdura, bo robi biznes na wierzacych. Znaczy tak podejzewam bo szkoda mi czasu na sprawdzanie, komentuje tylko wpisy powyzej, i jego branze. Jesli sie myle to nie przepraszam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, haile napisał:

Jak ktos ma wiedze i sprzet to bardzo latwo mu pomierzyc na ile kable wplywaja na przetwarzany sygnal, i jak bardzo jest to ponizej granicy ludzkiego sluchu, bo jest. Test roznicowy na syganle muzycznym to tez prostota i daje niepodwazalna odpowiedz. Koles z pewnoscia dosknale o tym wie, ale nie powie wprost, ze kable to bzdura, bo robi biznes na wierzacych. Znaczy tak podejzewam bo szkoda mi czasu na sprawdzanie, komentuje tylko wpisy powyzej, i jego branze. Jesli sie myle to nie przepraszam ?

Jak ktoś ma wiedzę i sprzęt to zna ograniczenia tego sprzętu.

Mówisz łatwe - to pokaż nam maluczkim taki pomiar - jak Ty to zrobisz. 

Czy tylko tak pier...lisz co Ci się wydaje i zatruwasz innym życie aby choć przez chwilę poczuć się lepszym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie tylko komuś, kto:

"podejrzewa bo szkoda mu czasu na sprawdzanie" polecam mimo zapewne potwornego zarobienia

próbę porównania dwóch kabli IC z mojego wpisu #26  i wszystko będzie miał jasne.

W moim systemie robi to pewną różnicę, ale mam też świadomość, że nie w każdym ...

Mam też pewność, że wielu nie zrobi i też będą wypisywać, że różnic nie ma, bo:

podejrzewają, przeczuwają, są przeświadczeni, wiedzą, pamiętają ze szkoły itd ...

i że zmierzyć też nie można. Że Nordost Valhalla brzmi jak linka 4 mm2 po 5 zeta ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, haile napisał:

pewnie z nie, tylko dla wiekszego dramatyzmu, temat ma w tytule wojna

mnie pytasz o argumenty? Ja sie wypowiedzialem co jest bzdura w temacie, on tylko jojczy cos o bezsensownych a nawet niemozliwych pomiarach. Jak ktos ma wiedze i sprzet to bardzo latwo mu pomierzyc na ile kable wplywaja na przetwarzany sygnal, i jak bardzo jest to ponizej granicy ludzkiego sluchu, bo jest. Test roznicowy na syganle muzycznym to tez prostota i daje niepodwazalna odpowiedz. Koles z pewnoscia dosknale o tym wie, ale nie powie wprost, ze kable to bzdura, bo robi biznes na wierzacych. Znaczy tak podejzewam bo szkoda mi czasu na sprawdzanie, komentuje tylko wpisy powyzej, i jego branze. Jesli sie myle to nie przepraszam ?

no i wszystko jasne ? z tego testu różnicowego wyjdzie Ci że dwa sygnały będą minimalnie różne. I co z tego? Żadnego parametru dającego jakąkolwiek informację na ten temat z tego nie wyliczysz i to o tym cały czas mówię, a nie żeby wziąć dwa sygnały na dwóch kablach i żeby cokolwiek było innego... pewnie że będzie, na poziomie napięcia 1E-12 i będzie wynikać z przesunięcia zegara karty pomiarowej. I nic z tego nie wyniknie

btw. - ja kablami nie handluje ? dobrze mi w akustyce gdzie rzeczy są zdecydowanie lepiej mierzalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Bartek Chojnacki napisał:

no i wszystko jasne ? z tego testu różnicowego wyjdzie Ci że dwa sygnały będą minimalnie różne. I co z tego? Żadnego parametru dającego jakąkolwiek informację na ten temat z tego nie wyliczysz i to o tym cały czas mówię, a nie żeby wziąć dwa sygnały na dwóch kablach i żeby cokolwiek było innego... pewnie że będzie, na poziomie napięcia 1E-12 i będzie wynikać z przesunięcia zegara karty pomiarowej. I nic z tego nie wyniknie

btw. - ja kablami nie handluje ? dobrze mi w akustyce gdzie rzeczy są zdecydowanie lepiej mierzalne

Z tymi sceptykami gadać to szkoda czasu i nerwow

Zauważyłeś ze można dostawić ustrój, usłyszeć zmianę w dźwięku a na wykresie praktycznie żadnej albo na granicy błędu ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek Chojnacki napisał:

no i wszystko jasne ? z tego testu różnicowego wyjdzie Ci że dwa sygnały będą minimalnie różne. I co z tego? Żadnego parametru dającego jakąkolwiek informację na ten temat z tego nie wyliczysz i to o tym cały czas mówię, a nie żeby wziąć dwa sygnały na dwóch kablach i żeby cokolwiek było innego... pewnie że będzie, na poziomie napięcia 1E-12 i będzie wynikać z przesunięcia zegara karty pomiarowej. I nic z tego nie wyniknie

btw. - ja kablami nie handluje ? dobrze mi w akustyce gdzie rzeczy są zdecydowanie lepiej mierzalne

No w sumie racja, tez nie widze powodu dla ktorego pracownicy naukowi AGH nie mogliby zyc w alternatywnym swiecie, w ktorym mimo iz jakies zjawisko ewidentnie nie wystepuje to jednak jakos magicznie sie objawia :)

Trudno Cie odczytac, wiec konkretny przyklad: podpinasz sobie CD do wzmacniacza jednym IC, a potem drugim. No i z wszelkich pomiarow i testu roznicowego na muzyce wychodzi, ze jakiekolwiek roznice pomiedzy tymi kablami gina w szumie tego wzmacniacza. To Twoim zdaniem nic z tego nie wynika i roznice w tych kablach uwazasz za mozliwe do uslyszenia?

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Z tymi sceptykami gadać to szkoda czasu i nerwow

Zauważyłeś ze można dostawić ustrój, usłyszeć zmianę w dźwięku a na wykresie praktycznie żadnej albo na granicy błędu ?

 

 

oczywiscie, ze zauwazylem. I zauwazylem tez, do czego Ty najwyrazniej nie doszedles, skad takie wrazenia zmian w dzwieku, pomimo braku zmian w pomiarach, sie biora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś ze można dostawić ustrój, usłyszeć zmianę w dźwięku a na wykresie praktycznie żadnej albo na granicy błędu ?

Jak sie nie wie co i jak trzeba mierzyc, to moze sie tak zdarzyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, haile napisał:

oczywiscie, ze zauwazylem. I zauwazylem tez, do czego Ty najwyrazniej nie doszedles, skad takie wrazenia zmian w dzwieku, pomimo braku zmian w pomiarach, sie biora.

Jakas tajemnica ? Ze ingerencja w akustyce to wiem ale dlaczego słyszę a nie widzę różnic na wykresie to mnie zastanawia
Domyślam sie ze dociążając kolumny ingeruje w czas wybrzmienia a nie charakterystykę, ale na wykresie spektrum czy fal tez nie mia dużej różnicy, wstawię absorber za kolumny tez odchudza mimo ze charakterystyka jest ponad  "przykazania"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:


Jak sie nie wie co i jak trzeba mierzyc, to moze sie tak zdarzyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czlowieku, przestan kablarzy podejzewac, ze nie potrafia wykonac pomiaru pozwalajacego im tu wrzucac swoje racje, do tego wystarczy linijka ?

Aha, i zeby bylo jasne, ja nie uwazam tak jak inni kablosceptycy, ze te warazenia sluchowe kablarzy biora sie z dupy. One sie biora z glowy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xajas napisał:


Jak sie nie wie co i jak trzeba mierzyc, to moze sie tak zdarzyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jestem taki żebym nie mierzył, dzisiaj na szybko wystrugałem następny absorber
wstawiłem za kolumnę, nie duzy 150cm wysoki 20cm szeroki
Charakterystyka bez zmian a na ucho odchudziło przesadnie, trzeba zacząć więcej pic ? ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Nie jestem taki żebym nie mierzył, dzisiaj na szybko wystrugałem następny absorber
wstawiłem za kolumnę, nie duzy 150cm wysoki 20cm szeroki
Charakterystyka bez zmian a na ucho odchodziło przesadnie, trzeba zacząć więcej pic ? ....

przeciez ja pisze o kablach. Absorbery realnie wplywaja na akustyke, mimo iz faktycznie trudno to pomierzyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, haile napisał:

Czlowieku, przestan kablarzy podejzewac, ze nie potrafia wykonac pomiaru pozwalajacego im tu wrzucac swoje racje, do tego wystarczy linijka ?

Aha, i zeby bylo jasne, ja nie uwazam tak jak inni kablosceptycy, ze te warazenia sluchowe kablarzy biora sie z dupy. One sie biora z glowy ?

Bo w głowie znajduje mózg, centrum połączone ze słuchem

 

Teraz, haile napisał:

przeciez ja pisze o kablach. Absorbery realnie wplywaja na akustyke, mimo iz faktycznie trudno to pomierzyc

Dlatego pisze w temacie, absorbery trudno pomierzyć a co mówić kable
to nie "audio mity" tylko dyskusja o możliwościach pomiaru
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.