Jump to content
.:Gerard:.

Moon Lumin dCS meitner Esoteric

Recommended Posts

To prywatne pomieszczenie czy pokój jakiegos dystrybutora?

Pytam bo ja nie jestem normalny ale tylu glosnikow nie mam 😞 

Jak mniemam jakies zawody na dlugość małego 🙂 . Ale dCSa nie widzę.

Edited by pmcomp
  • Haha 2

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Sklep dystrybutora

W domu na 1 pietrze
na zdjęciach wydaje się mały, ale przypuszczam ze ma ca. 50m²

Edited by .:Gerard:.

xavian

Jaki mały !!! 50 mkw to już jest bardzo duże pomieszczenie jak na "warunki" do domu.

A który to DAC Esoteric? D-07, D-07X? A jaki bedzie dCS?

Słuchałem kiedyś stary Esoteric D-70 ale ... wybrałem nowszy dCS Debussy. Który ciagle trzyma klasę i ma praktycznie tes same "mozliwości" co najnowszy Bartok (oprócz drugiego wejścia zegara).

Ciekawy sparing sie zapowiada. Jest na czym posłuchac choc pomieszczenie "nie wygląda" najlepiej.

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Fajne te kolumny, tyle się słyszy o wzmacniaczach gryphona a raczej mało o kolumnach. Czy niskotonowe tam to te duże węglowe głośniki scan speak? 25cm?

Moon Neo 280D
MOON 390
te dwa modele prawie nie do odróżnienia, równa stonowana dynamika, barwa w kierunku ocieplenia ale nie przesadnie
cholerna wada ograniczonej dynamiki ale nie skreśla tego urządzenia, na pewno znajdzie miejsce w odpowiednim systemie

Esoteric N-05 DAC
Dodal zdecydowanie dynamiki na średnicy, większe urozmaicenie w dolnym pasmie niedużym kosztem ocieplenia,
nie odczuwalna techniczność (twardość)

Lumin S1
Szybki, rozdzielczy, odczuwalna twardość na wyższej średnicy (szorstkość) 
mniej ocieplenia, bardziej neutralny

meitner MA-1 V2 DAC + Lumin vs. dCS Bartok
w zestawie z Gryphon jak na zdjęciu

meitner nie jest nudny, jest rozdzielczy i łagodny utrzymując charakter analogowosci, Lumin dodał lekkiej techniczności, twardości
w sumie ten komplet jako źródło dodało energii dynamice i otwartości wybrzmień The Gryphon Pantheon

z dCS Bartok zabrzmiało trochę gęściej i ciemniej, dynamicznie,
zawsze kiedy dCSa Bartok jest w łańcuchu systemu, słyszę przesuniecie balansu w dol pasma ale z utrzymaniem rozdzielczości, nie zamula a jakby akcentował dociążenia dźwięków, wyrazistość wyższej średnicy jest w porównaniu do lumina wycofana
Do systemu gdzie dźwięk jest przejaskrawiony czy za wyrazisty a potrzeba dociążenia to powinien sie wpasować

1). meitner MA-1 V2 DAC + Lumin (transport) jest dla mnie lepszy niz 2). Lumin S1
1). zestaw jest miej techniczny a praktycznie tak samo równy w balansie tonalnym i rozdzielczości

Godzinę temu, pmcomp napisał:

A który to DAC Esoteric? D-07, D-07X? A jaki bedzie dCS?

Jak wyżej, skromny N-05  i dCS Bartok

Godzinę temu, S0nic napisał:

Fajne te kolumny, tyle się słyszy o wzmacniaczach gryphona a raczej mało o kolumnach. Czy niskotonowe tam to te duże węglowe głośniki scan speak? 25cm?

Niestety nie wiem, trzeba by na stronę producenta wejść

Wniosek, że na tym pozionie cenowym trzeba dopasować do swojego systemu.

• Like 1

@.:Gerard:. ja to normalnie Ciebie podziwiam, masz chłopie dużo w sobie zapału aby tak "skakać" i wysłuchiwać różnych systemów.

Pozdrawiam. 

Edited by Mircysko

12 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Lumin S1
Szybki, rozdzielczy, odczuwalna twardość na wyższej średnicy (szorstkość) 
mniej ocieplenia, bardziej neutralny

Fajne porównanie- dzięki

Przy Luminie S1 miałem trochę inne wrażenia, wyraźnego ocieplenia, zagęszczenia dzwięku

Ilu ludzi tyle opini

1 godzinę temu, Mircysko napisał:

@.:Gerard:. ja to normalnie Ciebie podziwiam, masz chłopie dużo w sobie zapału aby tak "skakać" i wysłuchiwać różnych systemów.

Pozdrawiam. 

Kolega kupował i mnie zabrał ze sobą, a ze sprzedawce znam do za darmo do  domu na test sprzęt dostał
W piątek pakuje do bagażnika 3 wina i lecę na porównanie w domu kolegi 😉

Godzinę temu, morawka napisał:

Fajne porównanie- dzięki

Przy Luminie S1 miałem trochę inne wrażenia, wyraźnego ocieplenia, zagęszczenia dzwięku

Z przyjemnością

Mialem tez luminy w domu, jak widać na zdjęciach, (choć z S1 zdjęcia nie mam) porównywaliśmy plikowce łeb w łeb ,
był jeden problem, mianowicie poziom sygnału na wyjściu, staraliśmy się głośność wyrównywać i różnice były wyraźne
jak przełączaliśmy na MOONa to jakby muzyka spowalniała, na LUMINa jakby przyspieszała,
efekt złudzenia przez to ze LUMIN jest bardzo rozdzielczy ma szybki "punktowy" bas, ale traci na muzykalności
Podsumuje:
Z kolumnami które maja tendencje do rozciągania wybrzmień, dźwięki sa za bardzo sklejone to LUMIN wprowadzi pozytywna zmianę, ale w takich gdzie jest juz w miarę szybko, to wnosi efekt "techniczności" to jak D-klasowy wzmacniacz pasujący idealnie do napędzania Subbwooferow, ale z szybkimi przetwornikami to już nieliczni lubią
Rożnicę miedzy urządzeniami sa, oczywiście wszystko kwestia dopasowania według gustu, najważniejsze ze jest w czym wybierać

Najbardziej zbliżony do LUMINA jest Esoteric, co ciekawe sterowanie Apps jest LUMINA, prawdopodobnie streamer to cześć Lumina a DAC Esoteric

Kolega wybrał Esoteric -a jako najbardziej pasujący do jego systemu, naszym zdaniem pokazał wybrzmienia bardziej łagodne od LUMINa
a od MOONa minimalnie lepsza rozdzielczość na dole pasma i większe skoki dynamiki na średnicy
ale, muszę sie jeszcze wsłuchać u kolegi, spójność miedzy basem a średnicą to MOONa miał dobrą, moze nawet lepszą

Edited by .:Gerard:.
  • Like 1

24 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

W piątek pakuje do bagażnika 3 wina i lecę na porównanie w domu kolegi 😉

Cholera jasna, takie rarytasy mnie miną. 

😉😂

• Haha 1

19 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Sklep dystrybutora

W domu na 1 pietrze
na zdjęciach wydaje się mały, ale przypuszczam ze ma ca. 50m²

Ten sklep/dom dystrybutora to w PL 😎

A ten Esoteric z jakim źródłem będzie grał?

Pytam bo Bartok ma jeszcze player, pre i słuchawkowiec na pokłądzie.

EDIT: wróć, nie zauważyłem, że to jest N-05, a nie D-05. Niestety ten N-05 ma dla mnie zbyt małą funkcjonalność: ma tylke pętlę zegara czyli IN i OUT. Ja preferuję dwa wejścia zegara do automatycznego sterowania dla krotności 44,1 i 48 kHz. A w tym Esotericu przy korzystaniu z zewnetrznego zegara, co dla mnnie na tym poziomie jakościowo cenowym jest "obowiązkiem", bedzie wymagac ręcznego przełączania sygnału zegara w zalezności od wejściowego pliku muzycznego, czyli pomiędzy 44,1 i 48 kHz. Też tak mam ponieważ mój dCS tez ma tylko jedno wejście i napisze z doświadczenia, że jest to bardzo niewygodne.

Poza tym N-05 nie ma ani wyjścia ani wyjścia cyfrowego AES/EBU 🙂 .

N_05_g_photo02.jpg

DSCF2786.jpg

Do tego Esoteric po SPDIF DoP obsłuzy "tylko" DSD64, a Bartok po dwóch coax albo po dwóch AES/EBU obsłuzy DSD64 i DSD128. Funkcjonalność raczej na papierze ponieważ nie sądzę aby ktoś podłączał do obu na wejścia cyfrowe dodatkowe źródło DSD. Korzystać będzie raczej na 100% z wewnętrznych playerów. Jesli już to mozna podłączyc zewnetrzne PC po USB, wtedy przejdą oba DSD w obu playerach. Wspominam tylko dla porządku.

Ale jesli lepiej się wpasował w system i upodobania właściciela to ... nie mam pytań.

Pozdro

Edited by pmcomp

Oba Moony, Lumina i Meitnera "skreślam" gdyż nie mają wejścia zewnętrznego zegara, a na tym poziomie cenowym moim zdaniem to must have.

Do tego Lumin nie ma ŻADNYCH wejść cyfrowych ale podobnie jak LINN jako kompletne źródło w danym systemie bez potrzeby podpinania innych źródeł cyfrowych może być wart grzechu. Szczególnie w minimalistycznych instalacjach z aktywnymi kolumnami czy ze schowanymi np. za kolumnami końcówkami mocy. A na wierzchu tylko player.

Pozdro

Godzinę temu, Margol napisał:

Deutschland

Thx

45 minut temu, pmcomp napisał:

Pytam bo Bartok ma jeszcze player, pre i słuchawkowiec na pokłądzie.

Czy Pre w dCS Bartok to " kwiatek do kożucha " czy rasowy hi-end ? 

54 minuty temu, pmcomp napisał:

Szczególnie w minimalistycznych instalacjach z aktywnymi kolumnami 

Tak właśnie grał u mnie 

Ilu ludzi tyle opini

20 minut temu, morawka napisał:

Tak właśnie grał u mnie 

Takie coś plus np. dCS Network Bridge plus gramofon/magnetofon i mógłbym z tym zyć:

galerie01.jpg

Edited by pmcomp

EDIT: właśnie wyczytałem, że te kolumny sa teraz dostepne także w wersji półaktywnej jak kto woli.

Avantgarde Zero 1 Voll Activ - aktywne 3 - drożne 

Avantgarde Zero Tail Activ - półaktywne

@pmcomp - słuchałeś dCS Bartok jako Pre w systemie - warto łączyć z końcówką i skrócić tor maxymalnie ? 

41 minut temu, Yasior napisał:

@pmcomp - słuchałeś dCS Bartok jako Pre w systemie - warto łączyć z końcówką i skrócić tor maxymalnie ? 

Nie mam Bartoka, mam Debussy. Sluchalem u kumpla w jego systemie ale tylko w opcji z drugim pre.

Edited by pmcomp

4 godziny temu, Yasior napisał:

Wiem, mogę wziąć na odsłuch do siebie tylko ... nie wiem które. Zero znam bo ich kilka razy gdzies tam słuchałem i zawsze robiły na mnie piorunujące wrażenie. Wbudowany DAC i jedno wejście analogowe teoretycznie powinny wystarczyć ale ... kusi podłączenie całego własnego sprzętu "tak jak mam" do tych półaktywnych. I masz babo placek ...

BTW ciekawi mnie konfrontacja z aktywną zwrotką i JBL 4343 tak więc do porównania chyba jednak lepsza będzie wersja półaktywna. Wtedy za koncówkę mógłby robić do nich mój lampowiec na diabłach PP 50W w klasie A. 

Zobaczymy.

Na pytanie "czy w PL" zostało dopowiedziane wiec jadę dalej

Jeżeli chodzi o Avantgarde to miałem przyjemność słuchać limitowanej wersji
Wstawiam tylko tak do obejrzenia

2.thumb.jpg.8257f398d67e737198139f5a9604cf55.jpg

1.thumb.jpg.734e02b60c4976e9fa4ff78418479063.jpg

Na tym stoliku (ten w głębi ze sprzetem) ustawiłbym ... barek z moja kolekcją "pod puzonem" 🙂 .

Nie wiem czy nawet ja bym takie zdzierżył, moja zona raczej nie. Na wszelki wypadek na razie nie pytam.

Edited by pmcomp

55 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To nie stolik, to subwoofer 😉

Super, będzie wstrząchniente ... niezmieszane.

🙂 

Edited by pmcomp

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Wiem, mogę wziąć na odsłuch do siebie tylko ... nie wiem które. Zero znam bo ich kilka razy gdzies tam słuchałem i zawsze robiły na mnie piorunujące wrażenie. Wbudowany DAC i jedno wejście analogowe teoretycznie powinny wystarczyć ale ... kusi podłączenie całego własnego sprzętu "tak jak mam" do tych półaktywnych. I masz babo placek ...

BTW ciekawi mnie konfrontacja z aktywną zwrotką i JBL 4343 tak więc do porównania chyba jednak lepsza będzie wersja półaktywna. Wtedy za koncówkę mógłby robić do nich mój lampowiec na diabłach PP 50W w klasie A. 

Zobaczymy.

Ja bym spróbował 2 wersji - nie będziesz  później żałował wyboru 😉.

Słuchałem Zero Tail Activ z Audio Reveal Secend na bańce KT150 - 20 W w A klasie.    W krótkich żołnierskich słowach - było pięknie..., tylko mnie ta  plastikowa konstrukcja z pianki poliuretanowej (PUR) nie  przekonuje, niestety... 🙈.

1 godzinę temu, Yasior napisał:

- nie będziesz  później żałował wyboru 😉.

To by musiało być jakieś trzęsienie ziemi. Mój króliczek kolumnowy jest już złapany. Tyle, że zrobiłem mu "aktywne" Harakiri 🙂 .