Jump to content
tomek11

Dynaudio Excite X34 + lampa?

Recommended Posts

48 minut temu, tomek11 napisał:

CS-88A lub A-88TMK2

Nie znam niestety więc nie pomogę. Kolega h3x_Lukasz miał Cs88 więc może coś Ci podpowie. 

Lampa lampie nie równa. Są różne układy (np. PP, SE), do tego tryb triodowy, ultra linearny, różne typy lamp, kwestie jakości użytych elementów, itd... do tego lepsze i gorsze synergie z danymi głośnikami i resztą systemu. Temat rzeka. Ogólnie nie ma reguły, trzeba posłuchać.  Niestety mity na temat lampy są często mocno krzywdzące dla tych konstrukcji, to są nasze indywidualne, subiektywne wybory.

wiekszosc piszacych w tym watku nie ma pojecia o lampach.smutne jak kolege Tomka wciskacie w "kanal".

• Like 2

Taki wzmak jak na zdjęciu powinien autora zadowolić , ew. PP 2x 35-40W ~6000zł

se kt120.jpg

Edited by DeviLeq

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

xavian
Nie znam niestety więc nie pomogę. Kolega h3x_Lukasz miał Cs88 więc może coś Ci podpowie. 
Nigdy nie słyszałem mojego CS-88A z Dynkami ale za to miałem bezpośrednie porównanie do A55TP. Gdzieś tam w klubie Cayna dokładniej opisałem wrażenia. CS ma szczuplejszy, szybszy bas i gra jaśniejsza i bardziej otwarta góra. Ma na pokładzie lampy 6sn7, które w mojej opinii grają lepiej, precyzyjniej i muzykalniej od ecc w A55TP. Oczywiście pisze o NOS'ach bo te standardowe Cayin miały dużo słabsza górę.

Czekam z niecierpliwością na rozwinięcie tematu. Jestem ciekawy czy uda Ci się znaleźć jakiś fajny piecyk w rozsądnych pieniądzach, mam na myśli kwoty +/- wartość kolumn. 

A może przezroczysta końcówka mocy + preamp lampowy? Będzie wilk syty i owca cała, chociaż budżet trzeba by trochę naciągnąć.

Jeszcze inna opcja, TACT/Lyngdorf SDAI-2175 to bardzo mocny wzmacniacz o ciepłym, spójnym i plastycznym brzmieniu, wiele osób porównuje go do dobrze grającej lampy a ja nie mogę się z tym nie zgodzić. Na pewno polecam przesłuchać.

• Like 1

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

9 godzin temu, JarlBjorn napisał:

Masz w ogloszeniach V40SE

Dzięki, ale to za grubo. Nie wydam tyle na faszystowski wzmacniacz;)

Bluesound Node 2i - Rega Elicit R - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

8 godzin temu, opteron napisał:

A może przezroczysta końcówka mocy + preamp lampowy? Będzie wilk syty i owca cała, chociaż budżet trzeba by trochę naciągnąć.

Chciałem iść w prostszy, bardziej kompaktowy system (tzn. 2 klocki + głośniki) a tu takie propozycje:)

Ale nie powiem nie, bo jeśli chodzi o lampową integrę do X34 to na razie kręcę się trochę jak ... w przeręblu. Albo dołożyć z 5 tysięcy do zakładanego budżetu, żeby szukać czegoś mocnego do Dyniek albo zmienić kolumny na efektywne (i wyglądające jak dziwactwa, jak większość takich), albo kupić wydajnego Chińczyka, który jest wydajny ale mi się wcale nie podoba (vide Yaqin/Taga). Czyli krótko mówiąc do d...y.

Tak więc propozycja pre-amp + końcówka nie jest pozbawiona sensu.

W zakresie końcówki tranzystorowej coś bym pewnie wymodził rozsądnego za 3000-4000 zł (gdyby np. był do kupienia nowy Arcam P35 to od razu bym go wziął;)

Tylko jaki do takiej/podobnej końcówki dobrać pre-amp lampowy za przyzwoite pieniądze, bo tutaj to już zupełnie nie wiem, czego szukać, co brać pod uwagę? Pilot musi być!

Wprawdzie kolejne koszty to łączówki, jakieś, choćby przyzwoite sieciówki... ale to na razie zamiatam pod dywan;)

Bluesound Node 2i - Rega Elicit R - Dynaudio X34 a wcześniej: Dynaudio X14, X32, Monitor Audio RX2, Dali 450, Tannoy M3, Rega Brio R, Naim Unitiqute 2b, Arcam A32, 23T, CA SM 6v1, Creek "żabki", Onkyo...

Namiastka analogowego grania z dynamiką potężną mocą - Musical M6i za około 5000 używany. 

Bardzo dobry wzmacniacz chociaż u mnie burczało trafo. U kolegi od którego go kupiłem była cisza. 

Modyfikacje sprzętu AUDIO

30 minut temu, tomek11 napisał:

Chciałem iść w prostszy, bardziej kompaktowy system (tzn. 2 klocki + głośniki) a tu takie propozycje:)

Ale nie powiem nie, bo jeśli chodzi o lampową integrę do X34 to na razie kręcę się trochę jak ... w przeręblu. Albo dołożyć z 5 tysięcy do zakładanego budżetu, żeby szukać czegoś mocnego do Dyniek albo zmienić kolumny na efektywne (i wyglądające jak dziwactwa, jak większość takich), albo kupić wydajnego Chińczyka, który jest wydajny ale mi się wcale nie podoba (vide Yaqin/Taga). Czyli krótko mówiąc do d...y.

Tak więc propozycja pre-amp + końcówka nie jest pozbawiona sensu.

W zakresie końcówki tranzystorowej coś bym pewnie wymodził rozsądnego za 3000-4000 zł (gdyby np. był do kupienia nowy Arcam P35 to od razu bym go wziął;)

Tylko jaki do takiej/podobnej końcówki dobrać pre-amp lampowy za przyzwoite pieniądze, bo tutaj to już zupełnie nie wiem, czego szukać, co brać pod uwagę? Pilot musi być!

Wprawdzie kolejne koszty to łączówki, jakieś, choćby przyzwoite sieciówki... ale to na razie zamiatam pod dywan;)

problemy sa widze z budzetem.

jak to klasyk powiedzial.....zmienic prace .wziasc kredyt....

porzadniejszy preamp z pilotem.lampowy to kilkanascie tys zl.taki moze sie tobie spodoba.bo widze ze jestes esteta.

ponizej powiedzmy siedmiu tys zl same klony DIY.nie spodobaja sie.

do budzetu nalezy doliczyc dwie dobre sieciowki i dwa dobre interconecty.

o wzmacniaczu celowo nie wspominam.wiesz dlaczego.

26 minut temu, tomek7776 napisał:

problemy sa widze z budzetem.

Dlatego udzielam się nieśmiało w hi-fi a nie w hi-end;)

Problemy mam i owszem z budżetem bez limitu, a nawet i z limitem, nic z tym nie poradzę, ale jakoś pracy nie chce mi się zmieniać ani kredytu brać:) A poza tym nie chcę wydawać kilkadziesiąt tysięcy na system, po prostu.

27 minut temu, tomek7776 napisał:

porzadniejszy preamp z pilotem.lampowy to kilkanascie tys zl.taki moze sie tobie spodoba.bo widze ze jestes esteta.

ponizej powiedzmy siedmiu tys zl same klony DIY.nie spodobaja sie.

Ktoś może zaraz napisze, że pre-amp w miarę to w ogóle minimum 20 tysięcy, inaczej nie podchodź do tematu itd... czyli historia bez końca;) A za klony to dyszkie położyć trzeba mówiąc po naszemu;)

Może jednak da się to (pre-amp lampa + końcówka tran) jakoś skleić w ramach mojego bida-budżetu? Moim zdaniem za kilka koła da się przecież kupić jakąś fajną końcówkę tranzystor (z 2 ręki raczej). Czy Twoim zdaniem kolejne kilka tysięcy na pre-amp to już w ogóle nie da się, nie ma sensu itd? 

Jakbym miał wydać 15 koła, to od razu wziąłbym jakąś mocną integrę w lampie np. Audio Research albo Octave V70SE i nie zawracał głowy.

poszukuje sam drugiego preampu.lampowego.porzadnego.

jak ma byc do tego z pilotem.chodz dla mnie nie ma to znaczenia to kilkanascie tys zl trzeba polozyc.preampy sa zazwyczaj drozsze od koncowek mocy.

tu mozesz sobie poczytac oferty.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

niestety audio to kosztowna zabawa.a lampowe audio to bardzo droga zabawa.

dostales od kolegi JarlBjorn ciekawa propozycje.

propozycja kolegi opterona przeszla bez komentarza.

muda tez zaproponowal fajna propozycje.

8 minut temu, tomek7776 napisał:

preampy sa zazwyczaj drozsze od koncowek mocy.

Logicznego sensu to nie ma. Ale bywa i tak😉

11 minut temu, tomek7776 napisał:

niestety audio to kosztowna zabawa.a lampowe audio to bardzo droga zabawa.

Dzięki za uświadomienie😊

12 minut temu, tomek7776 napisał:

jak ma byc do tego z pilotem.chodz dla mnie nie ma to znaczenia

Dla mnie ma to znaczenie. Wydawanie kilkunastu tysięcy na preamp bez podstawowej funkcjonalności nie ma sensu moim zdaniem. Jeszcze dynamem go zasilać, będzie bardziej dziwacznie, o pardon, audiofilsko😉

15 minut temu, tomek7776 napisał:

dostales od kolegi JarlBjorn ciekawa propozycje

Napisałem już wcześniej. 

16 minut temu, tomek7776 napisał:

propozycja kolegi opterona przeszla bez komentarza.

TACT/Lyngdorf SDAI-2175 - za bardzo przypomina tuner... 

18 minut temu, tomek7776 napisał:

muda tez zaproponowal fajna propozycje.

Szczerze mówiąc rozważałem wcześniej M6si. No ale miała być lampa... 

Pozdrawiam Krajana😉

''Dla mnie ma to znaczenie. Wydawanie kilkunastu tysięcy na preamp bez podstawowej funkcjonalności nie ma sensu moim zdaniem. Jeszcze dynamem go zasilać, będzie bardziej dziwacznie, o pardon, audiofilsko😉''

dobry preamp zazwyczaj ma osobny zasilacz.no i sieciowka to pare kzl kosztuje.

Moc i jeszcze raz moc.

Zastanawia mnie siłowanie się z głośnikami ScanSpeaka, Dynaudio czy Morela za pomocą lampy.

Kilka razy w życiu próbowałem, słuchałem też sporo cudzych zestawień. I uważam, że to mija się z celem.

Lampa jaka by nie była, potrzebuje efektywnych kolumn z przyjaznym przebiegiem impedancji.

Mam od pewnego czasu linię transmisyjną na Morelach, równie przykrą dla amplifikacji jak Dynaudio i po kilku przymiarkach do zakupu wzmacniacza wychodzi mi, że tak 150-200W będzie jako-tako aby wysterować i rzetelnie trzymać w ryzach pracę głośników.

• Like 5

Flat Earth Audio

ale nasz zalozyciel tematu chce lampe.

to jest miejsce ogolno dostepne gdzie od dziesieciu lat koledzy wymieniaja doswiadczenia .nawet pisza o polaczeniu dynaudio z lampa.

Na szczęście to nie moje zmartwienie.

To on się będzie z tym męczył.🙂

Edited by rochu
  • Like 3

Flat Earth Audio

Kilka lat temu gdy szukałem kolumn, Pan z warszawskiego Nautilusa prezentował mi x34 z Lebenem sc-300f (zaznaczam, że chciałem tranzystor). Nie, że to moja propozycja w temacie bo i pilota brak i budżet nie ten. Chciałem tylko zaznaczyć, że ten wzmacniacz nie ma za dużo watów, a przyjemność ze słuchania w tej małej salce z oknem była ogromna, szczególnie po przełączeniu pokrętła Bass Boost na +3dB. Kolumny kupiłem, Lebena nie z różnych względów ale przeglądam wątki bo moje zauroczenie x34 nie minęło i nadal jestem w te pudełeczka zapatrzony, zasłuchany i rozglądam się dla nich za elektroniką, która pozwoli wykorzystać ich potencjał w całości. 

• Like 1