Jump to content
cezar1972

Amplituner z Dolby Atmos

Recommended Posts

Chciałbym wymienić swoją poczciwą starą Yamahę RX-A  1010 na coś nowszego. Wymagania: Dolby Atmos (5.2.2), 4K,  eARC. Sprzęt będzie grał w pokoju o pow. 16m2. Głośniki - Definitive Technology ProCinema 600 i dodatkowo sub Velodyne Impact 10. Sprzęt tylko do kina, do stereo mam inny zestaw. Cena - im niej tym lepiej, czyli najtańszy sensowny. Mój obecny sprzęt zupełnie mnie zadowala pod względem jakości dźwięku, ale niestety nie ma atmosa,.

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Najtańszy sensowny spełniający twoje wymagania będzie Marantz SR5015 i Yamaha RX-A880.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Yamaha RX-A880 w zupełności wystarczy do tych kolumn. Wyżej bym nie szedł w tym wypadku 😉 Chyba, że ma być jeszcze taniej, to możesz poczekać na model RX-V6A Warunki spełnia, ale jak gra to jeszcze nie wiem, bo czekamy na nie 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

xavian

Dziękuję branży za podpowiedzi. Na poziomie cenowym tych amplitunerów są jeszcze Denony 3xxx i 2xxx. Poza tym znalazłem jeszcze Marantza NR 1710 i nowszego Marantza Nr 1711. Czy brać je pod uwagę, czy nie zaprzątać sobie nimi głowy?

Przed laty miałem okazję posłuchać slima Marantza z zestawem sub-sat Tannoy i to brzmienie (oczywiście w kinie) było dla mnie bardzo OK.

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Chyba, że ma być jeszcze taniej, to możesz poczekać na model

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kiedy ten amplituner będzie dostępny w waszych salonach? 

Edited by cezar1972

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson Stereo: gramofon Technics, wzmacniacz Yamaha, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser i Audio-Technica

Amplitunery slim są słabsze prądowo i przez to również wypadają nieco gorzej od tradycyjnych amplitunerów, a jeśli szukasz czegokolwiek to i slim się sprawdzi. Nowe amplitunery Yamahy powinny pojawić się na przełomie października i listopada.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

3 godziny temu, Q21 napisał:

Amplitunery slim są słabsze prądowo i przez to również wypadają nieco gorzej od tradycyjnych amplitunerów

Ok, frozumiem. A co z Denonami z serii 2xxx i 3xxx - też są niewarte uwagi?

22 godziny temu, cezar1972 napisał:

Kiedy ten amplituner będzie dostępny w waszych salonach? 

kilka sztuk przyjechało i na pniu się rozeszły. Czekamy na dostawę...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Denon 2XXX to seria na poziomie Yamahy RXV685, a seria 3XXX to wyższa klasa wypadająca całkiem dobrze również w stereo.