Jump to content
headstar

Amplituner stereo pod TV

Recommended Posts

Cześć,

Szukam porady w wyborze amplitunera, który generalnie będzie wykorzystywany jako wzmacniacz do oglądania TV, słuchania muzyki z Apple Music lub CD. Wymogiem jest kilka wejść HDMI, żeby podłączyć SAT, Apple TV, Blu-rey. Obecnie korzystam z Denona 6500, ale on wyląduje w pokoju z projektorem. Myślę nad Denonem DRA800H, ale może są lepsze rozwiązania. Głównie skupiłem się nad amplitunerami z HDMI, ale może bez tego dałoby się to ogarnąć? Jakieś passthrough przez TV za pomocą optyka? Wtedy można by nad lepszym wzmacniaczem pomyśleć. Budżet ok 3000pln, no mogę trochę dołożyć, bo zakup i tak bliżej końca roku.

Tomek

Za taką kasę dźwiękowo wygrywa Yamaha R-N803D. Funkcjonalnie z resztą też 😉 Jakie kolumny chciałbyś podłączyć?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Grać będzie z Klipsch RP-600M albo RP-8000F, zależnie co ostatecznie stanie na frontach w kinie. Do stereo i tak mam lampę i będę szukał do niej fajnych kolumn.

Rozumiem że ta Yamaha będzie grać przez wejście optyczne z TV, czy w takim razie telewizor musi być włączony np. jakbym chciał posłuchać Apple Music? Obecnie wszystko wpinam pod amplituner i jednym kablem do TV.

xavian

Onkyo TX8390, dobrze się z grą z Klipsch. Masz multi kombajn w Onkyo.

• Thanks 1

Onkyo z Klipsch zagra lepiej, ale niestety są ogromne problemy z dostępnością tej marki.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

W dniu 17.10.2020 o 13:59, headstar napisał:

Grać będzie z Klipsch RP-600M albo RP-8000F, zależnie co ostatecznie stanie na frontach w kinie. Do stereo i tak mam lampę i będę szukał do niej fajnych kolumn.

Rozumiem że ta Yamaha będzie grać przez wejście optyczne z TV, czy w takim razie telewizor musi być włączony np. jakbym chciał posłuchać Apple Music? Obecnie wszystko wpinam pod amplituner i jednym kablem do TV.

wszystko co odpalisz na tv będzie grało po optyku na Yamasze. Wiesz, że apple music ma kiepską jakość dźwięku? Kupując u nas Yamahę otrzymasz voucher na Tidal w jakości HiFi bezpłatnie na 3 miesiące. Będzie okazja, żeby porównać 😉

25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Cześć,

polecam Ci zerknąć na Onkyo TX-8390, tak jak pisali koledzy powyżej bardzo dobrze zgrywa się to z Klipschami. Jakby co mamy ten model dostępny więc jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

• Like 1

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wiesz, że apple music ma kiepską jakość dźwięku?

Tak wiem, ale muzyka leci głównie w tle, więc jakość nie jest najważniejszym wyznacznikiem. Dlatego też patrzę na amplitunery stereo z HDMI, przy których nie będę musiał włączać TV, żeby posłuchać muzyki. Co do Tidal, to miałem przez kilka miesięcy, ale HiFi/Master można chyba wykorzystać tyko przy odtwarzaniu przez PC - poprawcie mnie jeśli się mylę.

12 godzin temu, headstar napisał:

ale HiFi/Master można chyba wykorzystać tyko przy odtwarzaniu przez PC - poprawcie mnie jeśli się mylę.

mylisz się 😉

www.tophifi.pl

W dniu 19.10.2020 o 12:03, Q21 napisał:

Onkyo z Klipsch zagra lepiej, ale niestety są ogromne problemy z dostępnością tej marki.

Plotki głoszą że marka ledwo zipie. A ja liczyłem na atrakcyjne nowości...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

No dobra, to pozostaje posłuchać:

- Onkyo TX-8390; wg większości opinii powyżej lepiej zagra z Klipsch, kombajn z HDMI, na minus ciężej z dostępnością

- Yamaha R-N803D; co do jakości grania muszę porównać bezpośrednio, brak HDMI może być trochę uciążliwy ale pewnie dostępna od ręki

Dzięki na razie.

• Like 1

Do telewizora to najlepiej amplituner KD. Ale jeżeli koniecznie chcesz stereo, to można kupić taki amplituner, gdzie producent nie wlutował na płytce elementów dla 5 kanałów i zrobiło się stereo. Np. TX-8390 😉

Zobacz:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No dobra, to pozostaje posłuchać:
- Onkyo TX-8390; wg większości opinii powyżej lepiej zagra z Klipsch, kombajn z HDMI, na minus ciężej z dostępnością
- Yamaha R-N803D; co do jakości grania muszę porównać bezpośrednio, brak HDMI może być trochę uciążliwy ale pewnie dostępna od ręki
Dzięki na razie.
Jeszcze jest Denon DRA-800H, zgra się fajnie z Heco Aurora jak i Monitor Audio Silver lub Bronze.

Yamaha R-N803D jest przynajmniej zbudowana na bazie wzmacniacza stereo Yamaha A-S701 i to słychać w porównaniu z innymi amplitunerami wybebeszonymi z zbędnych końcówek mocy i sekcji wideo. Stąd zbiera tak dobre opinie.

www.tophifi.pl

W dniu 19.10.2020 o 15:13, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

polecam Ci zerknąć na Onkyo TX-8390, tak jak pisali koledzy powyżej bardzo dobrze zgrywa się to z Klipschami. Jakby co mamy ten model dostępny więc jesteśmy do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Raczej nie macie, na stronie brak jakiegokolwiek produktu ONKYO, więc nawet cen nie można zweryfikować

3 minuty temu, RobertG7 napisał:

Raczej nie macie, na stronie brak jakiegokolwiek produktu ONKYO, więc nawet cen nie można zweryfikować

Na stronie nie mamy, ale mamy na magazynie. Nie wystawiamy, ponieważ zostały naprawdę ostatnie sztuki. Cena 3699 złotych.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Zakupy i tak planuje bliżej końca roku, wiec jak jeszcze zostaną to dobrze, jak nie to będę szukał. Zależy co wybiorę.

Dzięki Bali, do Szczecina mi trochę nie po drodze, jestem spod Wrocławia.
W ogłoszeniu jest że to jakiś salon, czyli pewnie i zwroty 14dniowe są jeśli to zakup przez internet. W ten cenie nic lepszego nie znajdziesz.

A może coś w stylu Bluesound Powernode 2i? Posiada wbudowane HDMI ARC, więc telewizor można podłączyć w ten sposób.

23 minuty temu, felix napisał:

A może coś w stylu Bluesound Powernode 2i? Posiada wbudowane HDMI ARC, więc telewizor można podłączyć w ten sposób.

wygląd niepozorny, ale gra i to jak. Jakbym miał wybierać dźwiękowo między nim a Yamahą R-N803D, to biorę Bluesounda

www.tophifi.pl