Jump to content
hoobi

Poszukuję miejsca wymiany poglądów.

Recommended Posts

Cześć, ponieważ znudziły mnie "spadające koce", "nie ta liga", "Chińczyki bijące na łeb 10 krotnie droższe metkowce", "grające/nie grające kable", "polskie manufaktury nie mogą grać dobrze" oraz wszystkie inne kategoryczne stwierdzenia, szukam miejsca gdzie można spotkać ludzi z którymi można pogadać/popisac, wymienić się doświadczeniami. Gdzie ludzie mają otwarte głowy, nie są mentalnie milenialsami, pokoleniami x/y/z/q/p itp.

Wiem, że jest to kilka osób, które też dostrzegają taka potrzebę, kilka osób uciekło. Pytanie, czy do własnych jam, grot, piwnic itp, czy może jest takie przyjazne miejsce?

polecam forum [link_zablokowany] (forum zamknięte, musisz mieć zaproszenie od członka). Tam jest rozmowa na poziomie i z kulturą.

[link_zablokowany]

Edited by Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Partnerom też blokują linki? Drogie audiostereo, ludzie wiedzą, że poza waszym ściekiem istnieją inne fora. Nie obronicie się blokując linki do innych witryn.

• Like 1

xavian
3 godziny temu, hoobi napisał:

szukam miejsca gdzie można spotkać ludzi z którymi można pogadać/popisac, wymienić się doświadczeniami. Gdzie ludzie mają otwarte głowy, nie są mentalnie milenialsami, pokoleniami x/y/z/q/p itp.

Wiem, że jest to kilka osób, które też dostrzegają taka potrzebę, kilka osób uciekło. Pytanie, czy do własnych jam, grot, piwnic itp, czy może jest takie przyjazne miejsce?

Obawiam się że nie ma w sieci takiego miejsca. Kiedyś takim miejscem było anglojęzyczne Diyaudio, ale w ostatniej dekadzie również tam się popsuło. 

Nie działają mi PM. Kontakt na maila (w moim profilu).

Obawiam się że nie ma w sieci takiego miejsca. Kiedyś takim miejscem było anglojęzyczne Diyaudio, ale w ostatniej dekadzie również tam się popsuło. 
To by oznaczało, że zepsucie ludzkie doszło do granic możliwości. Nie nastraja to optymistycznie. Może jednak jest nadzieja, choćby właśnie jakimś zamkniętym forum o którym kolega wcześniej wspomniał. Co prawda pewnie trudno się "zapisać", ale warto szukać. Mam nadzieję, że warto.

To świadczy przede wszystkim o niewydolności moderacji. 
Do ogarnięcia takiego forum jak audiostereo potrzeba byłoby ze stupięćdziesięciu moderatorów, tak żeby w każdej chwili co najmniej kilkunastu pełniło dyżur online i mogło (a przede wszystkim chciało) na bieżąco reagować na nieprawidłowości. W przeciwnym razie to syzyfowa robota.

3 minuty temu, McGyver napisał:

To świadczy przede wszystkim o niewydolności moderacji. 

Przecież moderacja już dawno pożyła lagę na to forum. Można pisać ble co, byle gdzie, wyzywać innych, byle był ruch na stronie. 

• Like 1
  • Haha 1

Ja się moderacji nawet nie dziwię. Jest ich (tych aktywnych) ledwo kilku na krzyż. A to - jak już wspomniałem - prowadzi do sytuacji w której moderowanie to syzyfowa robota.

4 minuty temu, yacool1975 napisał:

Linki szybko wycinają jenakowoż

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodany jest filtr (jak na każdym forum, nie tylko związany z tematyką audio...). 

Był już czas, że za pośrednictwem tego forum, reklamę robiło sobie inne. Chyba dosyć zrozumiałe, że w pewnym momencie właściel przestał to tolerować. 

Internet to przepastne miejsce, każdy znajdzie kąt dla siebie, ale nie można tej platformy wykorzystywać do namawiania, sugerowania itp. innych miejsc kosztem tego... 

simple-events.pl

32 minuty temu, plastik1989 napisał:

Dodany jest filtr (jak na każdym forum, nie tylko związany z tematyką audio...). 

Nie pisz, że na każdym forum tak jest, bo takie chore zasady są tylko tutaj. Ani na audiomaniakach ani na winylnetach, nie ma takich cyrków, nie wspominając nawet o audiogonie czy audio karmie.

Edited by zbyszek 1982

2 minuty temu, zbyszek 1982 napisał:

Nie pisz, że na każdym forum tak jest, bo takie chore zasady są tylko tutaj. Ani na audiomaniakach ani na winylnetach, nie ma takich cyrków, nie wspominając nawet o audiogonie czy audio karmie.

Pierwsza sprawa, nie ja te zasady ustalałem. Druga sprawa odnoszę się do innego forum spoza audio, gdzie zauważyłem podobne blokady, nawet bardziej surowe (jeden wpis i ostrzeżenie, drugi wpis usunięte konto). Po trzecie, do pewnego momentu żadnych filtrów na forum tym nie było, dopiero jak pewna grupa osób zaczęła za pomocą tego forum rekrutować nowych użytkowników, te filtry weszły. Po czwarte nie ma żadnego problemu dyskutować sobie o takich rzeczach PW, nie jest w interesie tego forum takie tematy jeszcze wzmacniać. Część osób to rozumie inni widzą w tym zamach na wolność. 

• Like 4

simple-events.pl

2 minuty temu, plastik1989 napisał:

nie jest w interesie tego forum takie tematy jeszcze wzmacniać.

W interesie tego forum jest zasrywanie reklamami każdego wolnego miejsca i publikowanie sponsorowanych treści.

Nawet konta się tu nie da po ludzku usunąć, bo administracja nie odpowiada na wiadomości.

• Like 1

polecam forum (forum zamknięte, musisz mieć zaproszenie od członka).

Tam jest rozmowa na poziomie i z kulturą.

Na audio com pl też podobny poziom

f9696d277f530f9d7719e900bc8d2d32.jpg
  • Haha 2

If you want the job done right, hire a professional.

polecam forum [link_zablokowany] (forum zamknięte, musisz mieć zaproszenie od członka). Tam jest rozmowa na poziomie i z kulturą.
[link_zablokowany]

Jesli masz na mysli to samo forum co ja, to chyba mamy rozne pojecia na temat tego, co to jest poziom i kultura
Przeciez to audio-sekta nie majaca z wymiana mysli i otwartymi glowami nic wspolnego
  • Haha 1

20 godzin temu, hoobi napisał:

...szukam miejsca gdzie można spotkać ludzi z którymi można pogadać/popisac, wymienić się doświadczeniami...

Uważam, że i tutaj możesz prowadzić taką rozmowę.
Ważne aby ograniczyć dostęp do tematu kilku "nickom" które pojawiają się w większości kontrowersyjnych dyskusji i je rozbijają swoim ego.

Ja lubię czytać "wwwaudiosciencereviewcom" - idzie mi wolno bo to jednak nie mój język.
Na "audiophilestylecom" ludzie też potrafią sensownie dyskutować a niektórzy systemy mają w cenach odpowiadających budżetowi miasta powiatowego...

• Like 1

W dniu 17.10.2020 o 17:31, MrSalieri napisał:

Przecież moderacja już dawno pożyła lagę na to forum. Można pisać ble co, byle gdzie, wyzywać innych, byle był ruch na stronie. 

Hahahahaha  🤣  ja lubię to forum, moim zdaniem to forum jest najlepsze, nie biorę pod uwagę forów na fejsie , tylko te główne  czyli ten i audio com i audiolub, na audio com jest mini klika z opkiem na czele i tym głównym operatorem jakaś  dziewczyna jest, tam tylko trzeba im przytakiwać bo zaraz ban, Bogiem tam była i chyba nadal jest yamaha rn 803d, złego słowa powiedzieć o niej nie można bo ban!!! Hahahahaha, na audiolub znowuz to trzeba słyszeć kable i głównym założycielom, którzy pozjadali wszystkie rozumy i mają atolla in 200se, trzeba im rodzyne wychlapać ozorem, tylko trzeba się ich zapytać  czy jęzor ma sięgnąć  do kloaki, czy tylko obrzeża wychlapać i też przytakiwać oczywiście, także mimo wielu tu kłótni, to i tak uważam że tu jest najfajniej  🙂 

• Like 1
  • Sad 1

W dniu 17.10.2020 o 12:37, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

[link_zablokowany]

Kultura jest gdzie indziej 🙂

Ja dawno temu przestałem żonglować klockami, bo zauważyłem że jest to bezproduktywne. Najczęściej była jakaś różnica, nieco inna prezentacja, ale nie było postępu. Zmieniałem też sporo kolumn i to też nie dawało efektu, i jak słyszę ze głównie kolumny odpowiadają za brzmienie to śmiech mnie zbiera.

Zacząłem się interesować czymś co ogólnie nazywają tutaj voodoo. Sporo rzeczy próbowałem robić sam inne kupowałem na próbę. Efekty były różne, wykonałem mnóstwo eksperymentów, ale dużo się nauczyłem w efekcie. Teraz wiem że są to równie ważne rzeczy dla audio jak same klocki i kolumny.

Teraz nie zmieniam już klocków tylko dostrajam to co mam. I dopiero teraz mam fajne rezultaty. 

Napisałem nie na temat tego wątku, mając nadzieję że może choć tutaj nie zaglądają ci którzy wmawiają takim jak ja, że są nieświadomi i marnują pieniądze i co najgorsze psują młodzież.