Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Heco Aurora 700


J4Z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kup jaki kolwiek wzmacniacz powyżej 60W/8ohm w cenie od 2,5 tys w górę z gałkami bas/treble i poprostu podkręć gałkę jak Ci pasuje. Ludzie kupują wykastrowane funkcyjnie wzmacniacze i potem narzekają za mało/ za dużo góry, za mało / za dużo basu itd. Zaraz dostaniesz odpowiedz ze to degraduje dźwięk, że trzeba kupić dobrze dopasowany wzmacniacz, albo ze to nie audiofilskie. Powiem Ci na ucho: bzdury ? Ciesz się dźwiękiem i muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem za bardzo fanem kręcenia gałkami. 

@Grutka widziałem jak w innym temacie zachwalałeś loudness w a70da. Mam nadzieję że tutaj nie opisujesz dźwięku w tym trybie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JaZzGot87 napisał:

No właśnie nie jestem za bardzo fanem kręcenia gałkami. 

Rozumiem. To pozostaje znalezienie tego wymarzonego wzmacniacza metodą "prób i błędów". Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Grutka napisał:

Heavik,ale on  ma budżet do 4 tysięcy, więc mu nie starczy kasy 

No tak, używkę jedynie, to by się zmieścił w tym budżecie i jeszcze by zostało parę stów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grutka napisał:

No ale używek  nie ma prawie, sam zobacz, zero ani jednej sztuki, sam się szybko orientowałem i kupiłem parę dni temu a70da, dlatego zaproponowałem mu a50 lub a50da 

Faktycznie, nie ma. Ja może wystawię moją 70-kę na sprzedaż, ale dopiero za 2 miesiące.                                                                                  A z jakimi głośnikami gra u Kolegi ten Pioneer ? U mnie na zmianę z Usherami albo Monitor Audio, w zależności od repertuaru .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kejup napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cytat z testu audio

"Brzmienie
Zwarte, dynamiczne, oparte na mocnym, konkretnym basie. Lekko zaciemnione...."

Hmm ale autor tematu szuka rozjaśnionego brzmienia.

P.S - Z powyższego można wysnuć pewne teorie, co tu sie dzieje. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Grutka napisał:

No właśnie,  nie chciałem tego pisać,  by nie wywołać burzy, kolega Kejup, albo ma tego anthema i chce go sprzedać, albo ma sympatię,  bo interesował się nim w 2016roku ,jest temat w archiwalnych tematach 

Haha.

Macie mnie. To nie mój ale kiedyś poważnie nad nim myślałem i mogłem go mieć za ok 2tys zł dlatego zapodałem link.

To że w teście tak napisali to nie koniecznie musi go skreślać. Już naczytałem się opini o sprzętach po czym po kontakcie z nimi moje zdanie na jego temat było odmienne.

Nie wiem czy już pisałem ale myślę że np taki Nad c375 może się spodobać koledze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 15:39, JaZzGot87 napisał:

No ciekawe czy to źródło aż tak muli czy aurory są po prostu takie ciemne w moim odczuciu.

Mody raczej odpadają, bo będę kupować na raty, a i gwarancja zawsze może się przydać.

Zaskoczył mnie ten Pioneer A50. Nikt nie proponował mi go wcześniej. Może faktycznie wziąć go na testy?

Pomyślę o Pioneer A50 vs Nad 356.

Jeśli chodzi o streamery to jest duża różnica w dźwięku w WXAD-10 od NP-S303?

Dzięki Kejup, ale ja warmińsko-mazurskie.

 

Nie idź w stronę streamerów Yamahy, grają bardzo przeciętnie, nawet po modach, malina z alla Boss zagra dużo lepiej od NP-S303 i daj sobie spokój z Nad C356 BBE gra może i fajnie w swoim budżecie, ale można dużo lepiej, wszystko przerabiałem, kup sobie Yamahą A-S2000 (mogłaby byc i 2100 ale tą trudno kupić poniżej 7tys. zł) używaną i zobaczysz jak zagrają Ci te Heco, sprawdzone tylko Yamaha to już przejrzysty wzmak i tam takie źródła WXAD-10 lub NP-S303 wykażą swoją słabość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, RobG1974 napisał:

Nie idź w stronę streamerów Yamahy, grają bardzo przeciętnie, nawet po modach, malina z alla Boss zagra dużo lepiej od NP-S303 i daj sobie spokój z Nad C356 BBE gra może i fajnie w swoim budżecie, ale można dużo lepiej, wszystko przerabiałem, kup sobie Yamahą A-S2000 (mogłaby byc i 2100 ale tą trudno kupić poniżej 7tys. zł) używaną i zobaczysz jak zagrają Ci te Heco, sprawdzone tylko Yamaha to już przejrzysty wzmak i tam takie źródła WXAD-10 lub NP-S303 wykażą swoją słabość.

A ja przeciwnie, rekomenduję streamer Yamaha NP-S303 po modyfikacji Muda44. U mnie zastąpił odtwarzacz CD który Cayin Polska oferował za ponad 10 tyś. U mnie NP-S303 robi za źródło w systemie który składa się ze wzmacniacza Marantz PM 14S1 SE i kolumn PMC Twenty24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobiłeś błąd sprzedając Cayina. Jestem innego zdania i np-s303 jest bardzo przęciętnym źródlem. Nie słuchałem wersji bez moda Pana Marcina, a ta wersja którą słuchałem grała bardzo przeciętnie, a była porównywana na musical fidelity m6si i audia flight one mk3 i na kolumnach elac fs407, bs 403 i Opera Seconda Se. I właściciel jeszcze testował na innych. Zawsze warto porównać i mieć odniesienie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Jestem gotowy nawet spotkać się i podłączymy malinę z zasilaczem liniowym, mój transpprt cyfrowy i sam porównasz i wezmę jeszcze swojego daca i posłuchamy na Twoim systemie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

A ja chętnie posłucham PMC twenty 24, bo jeszcze PMC nie słuchałem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RobG1974 napisał:

Może zrobiłeś błąd sprzedając Cayina. Jestem innego zdania i np-s303 jest bardzo przęciętnym źródlem. Nie słuchałem wersji bez moda Pana Marcina, a ta wersja którą słuchałem grała bardzo przeciętnie, a była porównywana na musical fidelity m6si i audia flight one mk3 i na kolumnach elac fs407, bs 403 i Opera Seconda Se. I właściciel jeszcze testował na innych. Zawsze warto porównać i mieć odniesienie.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Porównywałem też na lampie Line Magnetic LM 518ia którą jeszcze wtedy miałem i twierdzę że ta Yamaha gra świetnie. Widać nasze gusta audio różnią się znacznie ale to normalne. Gdyby było inaczej to nie istniały by konkurencyjne firmy oferujące inne brzmienie. Niech każdy szuka swojego grania. Mi ten streamer bardzo podpasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kilka lat temu powiedziałbym że np-s303 gra dobrze. Jak kiedyś pisałem że nad c356bee po modzie gra dobrze ale od tamtego czasu trochę sprzętu przesłuchałem i dobrze mieć odniesienie do czegoś co gra referencyjnie a coś innego poprostu poprawnie i tyle.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

A wcześniej ten np-s303 grał z Heco Aurora 700 i Nad C356bee i właściciel kupił yamahę AS2000 i później trochę elementów jeszcze wymieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie płyńmy tak.... Mnie nie stać na Pionka a70da a co dopiero Yamaha AS2000...

Używki nie wchodzą w grę bo będę brać na raty. Życie. 

A te maliny to widzę często jak się przewijają na forach, ale dla mnie to jakaś czarna magia w tej chwili. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JaZzGot87

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie od razu,  ale w #24 poście wspomniałem o ratach i gw. 

Gotówkę wyłoże na pożyczenie, ale kupię na raty. :p

Zakupu dokonam tylko i wyłącznie po odsłuchach w domu, nigdy więcej w ciemno :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BS Node 2i lps, RME Adi-2 lps, UR Unico, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie no w ciemno brać nie można,  sam bym przez zachwalanie tutaj niektórych  gniotów, bym umoczył sporo kasy, idziesz na odsłuch, a tam mlun nad mlunami, bo proponujace osoby, lubią przelewajacy się bas po podłodze, jak lane powolne kluchy, a piszą i kojarzy im się to z melodyjnością, a ten który gra detalicznie, to piszą  że  jazgot

Edytowane przez Grutka
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, RobG1974 napisał:

Być może kilka lat temu powiedziałbym że np-s303 gra dobrze. Jak kiedyś pisałem że nad c356bee po modzie gra dobrze ale od tamtego czasu trochę sprzętu przesłuchałem i dobrze mieć odniesienie do czegoś co gra referencyjnie a coś innego poprostu poprawnie i tyle.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

A wcześniej ten np-s303 grał z Heco Aurora 700 i Nad C356bee i właściciel kupił yamahę AS2000 i później trochę elementów jeszcze wymieniał.

Od lat mam kolegę który ma modyfikowanego C356BEE ( jak i większość sprzętu po moich modyfikacjach) i wzmacniacz Accuphase ( który mu sprzedałem i to był najlepiej grający Accuphase jaki miałem ). I tu ciekawostka bo nie może się zdecydować który lepiej gra bo jeden i drugi ma dla niego inne zalety. 

Kolega jest doświadczonym audiofilem i wie że każdy system musi być dopasowany łącznie z kablami... 

Dlaczego o tym piszę? 

Jeden, zaznaczam jeden kabel w systemie potrafi zepsuć brzmienie całości. Często ludzie idą na łatwiznę i wolą dołożyć dużo kasy na coś droższego zamiast dopasować to co mają. 

Odtwarzacze cyfrowe, strumieniowe są przykładowo bardzo wrażliwe na kabel zasilający i to na czym stoją ale wielu zdecyduje się na wydanie tysięcy zamiast o to zadbać. 

Yamaha NP-S303 jest nadal moim głównym źródłem a zastąpiła Node 2i jako transport z Reimyo DAP-999EX plus drogie kable. Na plikach hi res gra lepiej niż jeden z najlepszych odtwarzaczy CD jakim jest Ayre C5xeMP a na ripach płyt CD bardzo podobnie. 

Jeden z klientów taką Yamahe porównywał w sklepie z Auralic Altair G1 i wraz ze sprzedającym stwierdzili że różnią się głównie budowaniem przestrzeni. 

Często jest tak że nowo kupione urządzenie zachwyca a po jakimś czasie warto wrócić do poprzedniego inna chłodno porównać. Tylko że przeważnie najpierw obecne się sprzedaje i kupuje inne... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marcinie pisać sobie można wiele, ja jestem gotowy na konfrontację bezpośrednio i wtedy są widoczne różnice. Miałem Pana wzmacniacz przez ponad rok. Ale naprawdę ani Pana modyfikowana yamaha np-s303 ani node 2 nie są pożądnymi źródłami. Grają przeciętnie, nie mają ani dobrej separacji instrumentów z poukładanymi planami w szerz i w głąb ani dobrego wybarwienia. Pisze Pan, że tylko przestrzenią się różni. A może właśnie tym też się różnią. Na początek zabawy z audio się nadają. Szkoda, że nie ma audioshow bo moglobyśmy się omówić i porównać, choć pokoje są specyficzne. Ale za rok będzie okazja mam nadzieję. A odnośnia kabli zasilających też jestem gotowy na konfrontację.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka







Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marcinie, nie chce też negować Pana pracy, bo faktycznie w przypadku urządzeń, które słuchałem i były przez Pana modyfikowane grają od oryginałów lepiej, ale nie jest to poziom wyższy od droższych urządzeń. Nad c356bee nigdy nie będzie miał dynamiki yamahy A-s 2000 czy 2100, bo musiałby Pan wymienić i poprawić całą część związaną z zasilaniem. Mocy wzmacniaczowi też Pan nie doda.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez rok AS 2000. Jakoś nigdy nie przepadałem za yamahą, a tu mnie ten wzmacniacz bardzo pozytywnie zaskoczył. Bardzo dobra dynamika, przejrzystość i stereofonia. Wzmacniacz tak gra jak pozwala źródło. Ma dobre dociążenie dźwięku przy zachowaniu bardzo dobrej szczegółowości. Dobrze się zgrywa z wieloma kolumnami z Heco Aurora i Focal Electra i Tannoy Precision. Mogłem jedynie w odniesieniu np do Leemy Tucana II najwyżej do kontroli basu się przyczepić. W cenie 3200-3500zł daje się kupić i gra naprawdę fajnie. Zapewne nie jest to granie dla wszystkich, ale to że jest przejrzysty powoduje, że można się bawić w kształtowanie barwy źródłem lub kablami. Każdą zmianę toru sygnału słychać.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drożyzna ta AS2000, nie macie szacunku do pieniądza?

 

Autorze wątku, bierz ode mnie Pionka A50 za 2k i cześć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.