Jump to content
bl4ck

Izolacja chrapania :)

Recommended Posts

Witam,

Niedługo mam w planach remont sypialni i będę chciał eksperymentalnie odizolować dźwięki chrapania i inne za ściany sąsiedniej. Wymyśliłem takie coś :

1. stelaż odstawiony od 1cm od ściany w okół taśma akustyczna

2. w stelaż ładuję 4cm wełnę techrock

3. kolejny stelaż odsunięty o 1cm od poprzedniego z wełną.

4. ładuję wełnę rockton 50mm

5. podwójne płytowanie płytą gk.

O taką kanapkę sobie wymyśliłem 😄

Jak myślicie czy taka pustka wełna-wełna to lepszy pomysł od trzeciego płytowania w środku? 

Taniej wyjdzie operacja przegrody, chrapiacemu bedzie tez lepiej oddychac :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Haha 1

Wiesz to nie tylko chrapanie napisałem humorystycznie 🙂 ogólne rozmowy jakieś nocne itd.

xavian

Moim zdaniem najlepsza izolacja chrapania to poduszka na twarz 🙂 skutecznie i raz na zawsze. Trochę wprawdzie skutków ubocznych przynosi...

A serio, skoro i tak dajesz 2 warstwy płyty to lepiej na jeden stelaż jedną i na drugi drugą. Co dwie ściany to nie jedna 🙂 Każda z nich szczelna i niezależna od drugiej, powinno lepszą robotę robić. 

Tylko dobrze byłoby gdybyś nie dawał tej ściany do posadzki pływającej, tylko do stropu pod posadzką. 

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

Ktoś mi polecał odciąć posadzkę od ściany i tak chyba zrobię powinno dać to podobny efekt.

Ze względu na koszta szukam oszczędności ... zrobię jeden stelaż myślałem o wełnie Rockwool FRONTROCK S 5cm 110 kg tylko mam trudności z jej dostaniem jak zresztą wszystkim co akustyczne...problemu nie mam z dostępem do Rockwool ROCKTON 50 kg/m3 .

Regipsy chce dać dwa, 1 Knauf Płyta Akustik Plus + Knauf Płyta Diamant HF15.

Podobno taśma obwodowa ta ich to trochę pic na wodę i nie do końca jest tak super i myślę o

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wycięciu pasów o szerokości 5cm pod profile obwodowe.

Dodatkowo dylatację między ścianą a regipsami chcę wypełnić uszczelniaczem

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ścianki chcę budować w takim systemie

s_80_20160425_092205_big.jpg

Czekam na wycenę jeszcze za płyty Knauf Płyta Diamant HF15  trochę boje się ich kosztów a chciał bym dać dwie inne płyty bo czytałem żeby nie stosować dwóch o takich samych parametrach.

17 godzin temu, bl4ck napisał:

Ktoś mi polecał odciąć posadzkę od ściany i tak chyba zrobię powinno dać to podobny efekt.

Kurcze, ludzie mieszają. 

Posadzka pływająca powinna być odcięta rzeczywiście od ściany, normalnie robi się to tak, że posadzkę wylewa się w "wannie" z materiału tłumiącego. Chodzi o to żeby dźwięki tupania (czyli uderzeniowe) nie przenosiły się na ściany. Stąd też ścianki działowe powinny być stawiane na stropie - żeby przez ścianę tupania nie przenosić do sąsiedniego pomieszczenia. O czym się często zapomina - pod drzwiami też jastrychy powinny być rozcięte, a nie ciągłe - a to bardzo rzadko widzę, często nawet zbrojenie jest uciąglone żeby nie pękało.  

Jaka jest różnica ceny między tymi materiałami typowymi do izolacji dźwiękowej a zwykłymi? Jeśli zbudowanie dwóch warstw ścianki dwoma rusztami z najzwyklejszej 12mm Gk jest w podobnej cenie co zbudowanie pojedynczej z super duper materiałów  i do tego masz miejsce, to zrobiłbym dwie. 

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681