Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  7 członków

Audium klub
IGNORED

Audium


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam również do klubu jako użytkownik audium comp5.

Polecam testy w necie. Akurat pokrywają się z rzeczywistością dośc mocno co do tego modelu ! ?

U mnie grają w zestawieniu z Amp. Leema Acoustic Pulse+CD/Dac CA 851C+stream sonos zp90, kable - (biwiring, który plecam do w/w) audioquest Q2 na górne , qed anniversary edition na dolne., sygnałowy rca - D&M Art Sound Secret , zasilające D&M Art Sound Secret.

 

Czekam na opis wrażeń z odsluchów kolegi. Choć dopiero po zakupie więc ciężko spodziewać się efektu wow, bo muszą się jak każde wygrzać. Ciekaw jestem z czym czyt. jakim wzmacniaczem i kabelkami audiumy najbardziej przypadną do gustu...:)

Edytowane przez LeonZJG
Nie opisałem zestawienia w jakim grają kolumny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Pusto w tym klubie coś 😁

W dniu 12.11.2021 o 19:49, kaliman2 napisał:

To raczej do plumkania czy z drivem granie?

Jako świeży nabytek u mnie comp 5.2 🤗 

Jak dla mnie bardzo detaliczne i żywe granie świetnie się sprawdzają w metalu i rocku. 

Jedyna uwaga, że bas jest naprawdę potężny - po pomiarze wyszło mi że w 17m2 muszę skorygować moje nieszczęsne dudniace 53Hz aż o 12dB, więc chyba rekord w dotychczasowych kolumnach. Zakładam że w 25m odnalazły by się idealnie. Dźwięk po korekcji basu bajka 🙂

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam audiumy podłączyć do Hegla H190, problem z basem zbyt potężnym zniknie a i audiumy z nim odlecą ;). 

Wiem bo słuchałem takiej konfiguracji.

Sam używałem audium comp5 z Leemą Acoustic pulse i CD CA 851.

To było polączenie również bardzo udane, ktore mogę śmialo polecić.

Audiumy nie lubią też ciasnych czyt. małych pomieszczeń i słabej elektroniki. Z kabelkami też trzeba uważać :). 

pozdrawiam

LeonZ

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 17:06, LeonZJG napisał:

Polecam audiumy podłączyć do Hegla H190, problem z basem zbyt potężnym zniknie a i audiumy z nim odlecą 😉

Na mod pomieszczenia nie pomoże, ani nie zaszkodzi żaden wzmacniacz. Fakt że na niektórych problem jest trochę mniej odczuwalny, ale pomiary dalej podobne 🙂 Cyrus 8.2 odczuwalnie nie ma nadmiaru basu

U mnie problem z nadmiarem basu rozwiązuje doskonale DSP, ale bez DSP poniżej 20m bym 5.2 nie polecał...

W dniu 4.04.2022 o 20:01, marcinoss26 napisał:

Potrzebują sporo miejsca wokół siebie

zgadza się

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Dzień dobry.

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem Comp 3.2. Kupiłem z ciekawości po rekomendacji kolegi @marcinmarcin i jestem bardzo zadowolony a nawet zaskoczony jak one super grają w moich 18m. Wystarczająco detaliczne i rozdzielcze z dobrym wypełnieniem i nadspodziewanie dobrym basem , kontrola i szybkość. Scena na szerokość i głębokość ogromna, instrumenty możesz pokazywać palcem a przy tym jest to spójne i muzykalne. Jeszcze raz dzięki @marcinmarcin.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.