Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup używanego amplitunera do 1500zł.


Loseyy

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, bl4ck napisał:

Jak kupisz oglądać obrazki to polecam

no właśnie wykonanie, smaczki designerskie i rozmiary godne flagowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Dwa dolne przyciski na pilocie od lewej  to rózne wariacje dwóch kanałów, dwa następne i rząd wyżej pierwszy przycisk tryby przestrzenne  .Uruchomiony  DD sam ruszy na wciśniętym trzecim dolnym. Powodzenia.

Na samym dole mam przyciski Zone 2 / Zone 3 / Zone 4 oraz LIGHT (podświetlenie). Tak czy siak jest przycisk od zmiany systemu dźwięku na samym amplitunerze i go używałem, nie pomogło. Do tego pilot raz działa raz nie, bardziej to nie działa, reaguje tylko na wyłączenie ZONE'ów, nawet podkręcić głośności czy wejść w ustawienia się nie da aktualnie. 

20 godzin temu, RAF77 napisał:

Moim zdaniem, powinien ci dać jakiś upust.
Wina jest sprzedawcy. Co to za pakowanie...
Wrzucił do kartonu i zakleił taśma.
A gdzie styropian, jakaś folia z bąblami itp.
Nie dziwne że się połamały.

Zapakowany był w folie i trochę papieru, dwa małe styropiany na bokach oraz gąbka do wygłuszenia z przodu av. No trochę słabo to zapakował, przynajmniej ja bym tak tego nie wysłał w daleką podróż. 

21 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Ps. Autorze zrobiłem zbliżenie i widzę że nunczaku w rękach trzymasz  ( na bank źle napisałem) pamiętam te czasy , też miałem bzika na punkcie Ninja i filmów kung tu.

To są pałeczki perkusyjne, 2 sztuki ? ale rozumiem poczucie humoru ? 

10 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Konkretny ten ampli.

szkoda tego uszkodzenia :/ ale jak da się dobrze podłączyć kable to bym nie ruszał, lepsze jest wrogiem dobrego. Możesz zawsze poprosić sprzedawcę o jakąś rekompensatę, w końcu pakowanie sprzętu to jego odpowiedzialność.

No właśnie, pilot raz działa raz nie działa a do tego nie mogę odtworzyć dźwięku w 7.1, tylko stereo na każdej wariacji leci. Zobaczymy, chyba będzie trzeba zwrócić sprzęt, siedzę nad tym av od 2 dni i jakby coś było do zmienienia w ustawieniach to już bym to znalazł, przejrzałem każdą opcje i nadal nic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Loseyy napisał:

Na samym dole mam przyciski Zone 2 / Zone 3 / Zone 4

Ja mam do 83 pilot RF, widać jest inaczej. Nie ma co majstrować nie majac pewności czy pilot jest  sprawny Na ampli okragłe guziczki 4.5.6 działają ? Sprawdzę czy może być ustawiony na stereo w setupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WARMSTONE napisał:

Ja mam do 83 pilot RF, widać jest inaczej. Nie ma co majstrować nie majac pewności czy pilot jest  sprawny Na ampli okragłe guziczki 4.5.6 działają ? Sprawdzę czy może być ustawiony na stereo w setupie.

O jakie przyciski dokładnie chodzi? Jeśli chodzi o przyciski na amplitunerze to wszystkie działają i nimi steruje póki co. Co do ustawienia w setupie stereo to nie ma opcji, wszystko co się dało zmieniłem na 7.1, tak samo robiła się ta taka zaawansowana kalibracja głośników i wszystkie mają ustawione odległości czy głośności, jakieś wykresy odnośnie dB czy HZ też się pojawiają na wszystkie 7.1 głośników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Możesz mieć w setupie 4 SP Setting centrala i surroundy ustawione na / NO/. 

Już pomału dochodzę o co chodzi, koleś od którego kupiłem miał multizoony ustawione, pilot nie reagował bo ampli był na multizoonie chociaż jak wyłączałem multi to dalej nie chodził ale trzeba było załączyć RECEIVER. 

Z instrukcji dowiedziałem się też jak zresetować cały AV do ustawień fabrycznych, przytrzymując STANDBY ON i ENTER, dzięki temu w ustawieniach mogę zmienić w końcu dźwięk na NEO czy ProLogic itp itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny brak wyobraźni tak zapakować ciężką elektronikę do wysyłki kurierskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już fajnie bo zaczynałem rozkminiać ten amplituner ale natrafiłem na kolejne problemy i już powoli się poddaje (albo jestem na to za głupi chociaż nie sądzę żeby tak było bo z elektroniką typu miksery, amplitunery, monitory, konsole itp itd mam trochę do czynienia albo temu amplitunerowi coś się stało podczas wysyłki).

Sprawa 1. AV ma 6 pamięci do kalibracji głośników, skalibrowałem sobie 3 miejsca do odsłuchu w pokoju, przez trochę mały pokój ok. 25/30m2 i trochę dużo głośników jak na ten metraż plus meble itp przy kalibracjo wyskakiwał mi błąd odwrotnej fazy głośników tzw. "reverse phase" , myślałem że kable źle podłączyłem no ale sprawdziłem wszystko okazało się że są git, poczytałem w necie i wyszło na to że mikrofon po prostu zbiera dźwięk odbity czy coś takiego, no nieważne, pozmieniałem lekko umiejscowienie mikrofonu i w końcu jakoś tam znalazłem idealne punkty. Po kalibracji zacząłem odsłuch muzyki z laptopa poprzez połączenie HDMI AV-LAPTOP pod wejście BD oraz wyjście na (output 1) TV (czyli tak jakbym miał po prostu 2 monitory), przejrzałem i przesłuchałem kilkanaście opcji dźwięku jak te DTS, PROLOGIC, THX itp. itd., wszystko fajnie gra w 7.1 a bardziej w 7.0 bo subwoofer nie daje znaku życia, nawet jeśli zrobię głośniej muzykę. Wpadłem na pomysł że może ma za duże odcięcie po kalibracji czyli -(za dużo) dB w ustawieniach, więc zmieniłem na mniej czy tam nawet dałem na 0, lecz to nic nie zmieniło. Pomyślałem że może w ustawieniach przez to że dałem wszystkie głośniki LARGE to wszystkie niskie tony wysyłane są na kolumny bo AV myśli że sobie one poradzą, więc zmieniłem na SMALL, a tylko frontowe podłogowe zostawiłem LARGE, niestety nadal nic. Wpadłem na kolejny pomysł dzięki instrukcji, że herce Hz są za niskie w ustawieniach, było domyślnie na 80Hz ustawione więc zmieniłem najpierw na 100 kolejno na 150, 200, nic to mówię sobie może pójdę w dół więc dałem na 50Hz nadal nic, subwoofer jak nie grał tak nie gra.  Na końcu zacząłem zmieniać wejścia SW, są dwa więc jak miałem na jedynce to zmieniłem na dwójkę, nie pomogło, było jeszcze jakieś 3 wejście na subwoofer odosonione na tylnym panelu, pod nie też podpiąłem, nic to nie dało (aż mi się coś przypomniało "on był drugi w kulach nawet jakbym był pierwszy nie dałoby nic bo ja bym musiał być pierwszy on musiałby być czwarty a to by nic nie dało"). Wracając znalazłem jedno ustawienie na którym sub jest aktywny i gra, nazywa się DPLIIx GM + THX, na żadnym innym ustawieniu jak to sub nie gra. Pomijając pytanie, tak próbowałem również puszczać muzykę na czystych ustawieniach tzn. bez kalibracji gdy wszystko w ustawieniach jest na 0, również sub nie grał. 

Sprawa 2. Do zestawu AV jest dołączony ACCESS POINT model Pioneer AS-WL300, nie mam zielonego pojęcia jak go połączyć, patrzyłem w instrukcje tego urządzenia, robiłem jak każą czyli wejść na stronę cv.setup, niestety witryna się nie wczytuje nawet na przeglądarce Explorer tak jak pokazują w manualu. Próbowałem wbić po IP tego urządzenia na jakąś stronkę, również nie idzie, resetowałem urządzenie, wchodziłem w ustawienia na amplitunerze tam nie ma co za dużo do konfiguracji, raczej są podane suche fakty jak ip czy mac, no ale próbowałem coś tam zmieniać też się nic nie odpaliło. Dodam że urządzenie niby działa, świecą się 3 zielone diody, jedna miga i to tyle by było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisać ściany tekstu lepiej po prostu wstaw zdjęcia konfiguracji głośników,  zwrotnicy(odcięc) i jak jest ustawiony sub na pokrętłach.

Ps

Nie wiem skąd taki głupi pomysł żeby ustawiać głośniki na large.

Jeśli ci podczas kalibracji wykrywa sub normalnie to znaczy że jest ok wszystko a ty cos później pasujesz że nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bl4ck napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czytałem tą samą instrukcje, robiłem jak w punkcie 3, ale na samym starcie witryna cv.setup nie wchodzi. 

49 minut temu, bl4ck napisał:

Zamiast pisać ściany tekstu lepiej po prostu wstaw zdjęcia konfiguracji głośników,  zwrotnicy(odcięc) i jak jest ustawiony sub na pokrętłach.

Ps

Nie wiem skąd taki głupi pomysł żeby ustawiać głośniki na large.

Skąd mam wiedzieć co wam wstawić, dlatego opisałem problem. Zaraz wrzucę potrzebne zdjęcia. 

Ustawiłem na początku tak ponieważ Wharfedale D320 są duże, waga ok. 6kg, zakres mocy 25-100W. 

54 minuty temu, bl4ck napisał:

Jeśli ci podczas kalibracji wykrywa sub normalnie to znaczy że jest ok wszystko a ty cos później pasujesz że nie działa.

No bo nie działa, zrobiłem co umiałem albo co wyczytałem w necie nie pomogło, co mam Ci powiedzieć udawać że wszystko jest ok, szukam pomocy na takich forach bo nie jestem audiofilem i nie przetestowałem w życiu 100 amplitunerów, a są tu ludzie którzy się znają na rzeczy i myślę że potrafią mi pomóc. Po prostu przez to uszkodzenie terminali głośnikowych, jak coś nie działa to myślę że mógł również uszkodzić się jakiś układ scalony w transporcie. 

IMG-5769.jpg IMG-5771.jpg IMG-5772.jpg IMG-5773.jpg IMG-5774.jpg IMG-5775.jpg IMG-5776.jpg IMG-5777.jpg IMG-5778.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty masz podłączone w bi-amp?

Centralnego nie masz w ogóle?

Nie pokazałeś zdjęcia jeszcze ścianki suba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli jest sygnał podczas kalibracji na suba to gniazdo wyjściowe jest w porządku, poszukałbym czegoś w menu co sprawia iż suba można włączyć lub wyłączyć... tez tak miałem w Denonie podczas kalibracji sygnał był ale podczas słuchania muzyki nie grał wcale, okazało się ze trzeba było włączyć jedna funkcje i od tamtego czasu sub gra w stereo czy multichanel... 

A powiedz czy w kinie sub się oddzywa gdy oglądasz film z kodekiem Dolby Digital lub DTS czy ThruHD lub DTS-HD MA??? Sprawdzałeś z Blu Ray ??? 

A po drugie kalibracja jakieś cyrki ci płata... chyba ze ty miales tak fatalnie mikrofon ustawiony...?

12 godzin temu, bl4ck napisał:

Fronty masz podłączone w bi-amp?

Centralnego nie masz w ogóle?

Nie pokazałeś zdjęcia jeszcze ścianki suba.

 

A co da ścianka od suba??? Nic...No chyba ze chcesz zobaczyć jak ma głośno ustawionego suba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da dużo.

@WARMSTONE

Jakie masz\miałeś modele pionka? dobrze widzę że w starszych modelach korekcja dla basu jest możliwa w manualnej korekcji dopiero od 63hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, bl4ck napisał:

Da dużo

Widać naiwny jesteś... nawet jak by miał źle ustawione na subie to nie zmienia faktu ze problem leży w ustawieniach Amplitunera bo to on nie podaje dzwieku na wyjściu... ciężko tak to zrozumieć ??? Nie rozumiem niektórych tu ludzi z długim stażem, zrozumiałbym świeżaka bo ma prawo nie wiedzieć wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to pytam jego o te ustawienia tylko po to aby sprawdzić co on tam ciekawego narobił... skoro ustawia wszystkie na large to spodziewam się po nim wszystkiego.

A co do wiedzy wybacz ale do mnie nawet nie masz startu ? pamiętam jak jeszcze tutaj mleko piłeś cyca i co piąty twój post to brednie. Dlatego nie skacz bo się jeszcze zaraz zesrasz.

15 godzin temu, Loseyy napisał:

Wharfedale D320 są duże, waga ok. 6kg, zakres mocy 25-100W

Nie rób sobie jaj ... to pierdziawki a nie duże kolumny to raz dwa ich specyfikcja

Frequency Response (+/-3dB)56Hz ~ 20kHz

Wiesz co znaczy gdy ustawiasz ten głośnik je na large? to że od 0 do 60hz wypier... ci cały bas w kosmos.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Do Ciebie nadal nie dociera ze sygnał na suba idzie przy kalibracji, ale podczas słuchania milczy... to co rozumiem że sugerujesz iż subwoofer jest tego przyczyna iż sub nie gra? Brawa??? Pogratulować twoich myśli...

a co do mnie to podstawy jeszcze ogarniam

Nawet jak by dał Volume na Maxa, Crossover na Maxa, Phase na 180’ co to zmieni skoro bak sygnału ??? Albo na odwrót Volume na Polowe, Crossover na Minimum i Phase na 0’ zmieni to coś ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienia gdyby zmieniało to bym nie pisał dzień przed tobą słów które sam napisałem.

17 godzin temu, bl4ck napisał:

Jeśli ci podczas kalibracji wykrywa sub normalnie to znaczy że jest ok wszystko

Pytam o zdjęcia aby zobaczyć czy ma poprawnie ustawionego sub tylko tyle i aż tyle nie ma to nic wspólnego z brakiem dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Proszę u mnie gdy jest Parameter Surround wyłączony subwoofer podczas słuchania muzyki nie gra wcale natomiast gdy dostaje sygnał np. Dolby Atmos czy inny w kinie normalnie funkcjonuje... gdy włączę ten Parameter to subwoofer gra nie zależnie czy jest to muzyka czy film czy co tam jeszcze... 

powtórzę po raz enty problem tkwi w ustawieniach amplitunera 

B8B71131-65BB-48EC-B2F1-2C9D971164BD.jpeg

3 minuty temu, bl4ck napisał:

Nic nie zmienia gdyby zmieniało to bym nie pisał dzień przed tobą słów które sam napisałem.

Pytam o zdjęcia aby zobaczyć czy ma poprawnie go ustawionego sub tylko tyle i aż tyle nie ma to nic wspólnego z brakiem dźwięku.

tak wiem, czytałem... dla mnie to po pierwsze ważniejsze jest by ustawił w Ampli odpowiednio by sub dostał dźwięk, a co do ustawień kolumn i suba to jest punkt drugi, trzeci to jeszcze raz przeprowadzić kalibrację i wprowadzić poprawki ewentualnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bl4ck napisał:

Fronty masz podłączone w bi-amp?

Centralnego nie masz w ogóle?

Nie pokazałeś zdjęcia jeszcze ścianki suba.

 

Fronty na terminalach są mostkowane blaszką, nie podłączałem na dwa kable, spróbować?.

Mam ale nie jest podłączony bo będę półkę montował pod tą kolumnę.

Zdjęcie ściany suba: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

18 godzin temu, WARMSTONE napisał:

4. System Setup

 Przećwicz. Kolejny raz ci nie powtórzę.

 

Przestudiowałem ustawienia kilka razy.

5 godzin temu, Martin Rejek napisał:

A powiedz czy w kinie sub się oddzywa gdy oglądasz film z kodekiem Dolby Digital lub DTS czy ThruHD lub DTS-HD MA??? Sprawdzałeś z Blu Ray ??? 

A po drugie kalibracja jakieś cyrki ci płata... chyba ze ty miales tak fatalnie mikrofon ustawiony...

Sub odzywa się tylko na DPLIIx Game bądź DPLIIx GAME + THX. Na blu-ray'u nie sprawdzałem ponieważ nie posiadam, posiadam ps4 testowałem też tam na gierkach, yt czy spotify i nadal nic. 

Co do kalibracji to tak jak napisałem, może za mały pokój na tyle głośników. 

4 godziny temu, Martin Rejek napisał:

tak wiem, czytałem... dla mnie to po pierwsze ważniejsze jest by ustawił w Ampli odpowiednio by sub dostał dźwięk, a co do ustawień kolumn i suba to jest punkt drugi, trzeci to jeszcze raz przeprowadzić kalibrację i wprowadzić poprawki ewentualnie... 

Kalibracje mam na 3 różnych punktach, więc jak znajdę i coś zmienię w ustawieniach to słucham czy sub się odzywa na wszystkich 3 plus na czystej nieskalibrowanej pamięci, nadal nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Loseyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4a2 sub ustawiony na YES ?

 Skup się na jednym ustawieniu mikrofonu. Po co te trzy punkty, to wyższa szkoła jazdy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WARMSTONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

4a2 sub ustawiony na YES ?

 Skup się na jednym ustawieniu mikrofonu. Po co te trzy punkty, to wyższa szkoła jazdy.

 

Tak miałem ustawione na YES, lecz zmieniłem na PLUS i sub działa w wszystkich kodekach. Nw czy tak powinno to działać, ale sub działa więc zostawiam.

Godzinę temu, przmor napisał:

To jaki sygnał ten amplituner dostaje na wejście? 2 kanały stereo PCM, tak?

Tak PCM. Opłaca się łączyć je w bi-amping? Coś mi to zmieni? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Loseyy napisał:

Na blu-ray'u nie sprawdzałem ponieważ nie posiadam, posiadam ps4 testowałem też tam na gierkach, yt czy spotify i nadal nic. 

Co do kalibracji to tak jak napisałem, może za mały pokój na tyle głośników. 

Nie ma czegoś takiego jak za mały pokój to po pierwsze, po drugie yt, spotify, to stereo... w konsoli masz lpcm wyjście czy DD lub DTS nie pamietam jak tam jest ale sprawdź...bo w grach powinno być DD...

z tego co widać po zdjęciach to albo masz w złym miejscu porozstawiane kolumny lub miejsce siedzące...

ja mam w 9m2 10 kolumn razem z subwooferem i wszystko jest cacy...

4 minuty temu, Loseyy napisał:

Tak miałem ustawione na YES, lecz zmieniłem na PLUS i sub działa w wszystkich kodekach. Nw czy tak powinno to działać, ale sub działa więc zostawiam.

No widzisz a jednak był to problem w ustawieniach... teraz tak ustaw fronty na Large i na 60hz reszta na small i 80hz... ten twój bi-amping, bi-wire daj se spokój... nie usłyszysz różnicy przy takim systemie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Martin Rejek napisał:

Nie ma czegoś takiego jak za mały pokój to po pierwsze, po drugie yt, spotify, to stereo... w konsoli masz lpcm wyjście czy DD lub DTS nie pamietam jak tam jest ale sprawdź...bo w grach powinno być DD...

z tego co widać po zdjęciach to albo masz w złym miejscu porozstawiane kolumny lub miejsce siedzące...

ja mam w 9m2 10 kolumn razem z subwooferem i wszystko jest cacy...

Tak jak pisałem wyżej, subwoofer już działa zmieniłem w ustawieniach SW z YES na PLUS. To nie jest idealny pokój do kina ponieważ mam trochę gratów, takich jak biurko, szafki, kanapa, łóżko a to wszystko też oddziałuje na rozpraszanie się dźwięku. Dodatkowo dodam że kolumny nie są równo ustawione póki co, półka pod centralny niedługo będzie montowana, a brakuje mi jeszcze standów do dwóch kolumn obok kanapy, teraz jedna stoi na ziemi a druga na biurku więc to jest różnica. 

Na szczęście sub już działa więc ampli sprawny. 

Został do ogarnięcia ten Access Point, ale jak do tego podejść nie mam pojęcia, prędzej wszystko opisywałem że witryna cv.setup która jest w manualu tego access pointu nie odpala (może już wygasła, urządzenie z 2011/2012 roku?).

13 minut temu, Martin Rejek napisał:

No widzisz a jednak był to problem w ustawieniach... teraz tak ustaw fronty na Large i na 60hz reszta na small i 80hz... ten twój bi-amping, bi-wire daj se spokój... nie usłyszysz różnicy przy takim systemie... 

No jednak, jestem jednak trochę zniesmaczony tym wszystkim, jeśli SW w ustawieniach był na YES to powinno to działać, nie mam pojęcia co zmienia to że dałem z YES na PLUS, że co więcej sygnału leci na sub?

Mam tak ustawione jak napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jesteś chaotyczny, wciskasz guziczki, twierdzisz że wszystko o czym ci napisałem przerobiłeś, po czym okazuje się iż tylko raport oglądałeś. Uświadom sobie, że jesteś w przedszkolu kalibracji MCACC . Ja pasuję. Bierz się za instrukcję i uruchom myślenie bo narazie żadnej kalibracji nie zrobiłeś. Powodzenia. Rejek ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jednak, jestem jednak trochę zniesmaczony tym wszystkim, jeśli SW w ustawieniach był na YES to powinno to działać, nie mam pojęcia co zmienia to że dałem z YES na PLUS, że co więcej sygnału leci na sub?
Mam tak ustawione jak napisałeś.
Z tego co czytam, to wszystkie twoje źródła, to były stereo, nie było ścieżki dla subwoofera, dlatego nie grał.

Pewnie ta opcja plus puszcza sygnał z frontu, na subwoofer, dlatego teraz gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Loseyy napisał:

gierkach, yt czy spotify i nadal nic.

No to misiu kolorowy żadne z tych rzeczy nie posiada ścieżki LFE noo może jakieś gierki u ciebie także.... jeśli ustawisz fronty na large to zapomnij o basie z suba..bo skąd on ma niby nei znasz podstaw kina domowego jak poprawnie ustawić kolumny.

spotifu nie ma dźwięku 5.1

yt nie ma dźwięku 5.1

Na prawdę poczytaj sobie co to jest zwrotnica i jak prawidłowo ustawiać odcięcia i na czym to polega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.