Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze pierwsze poważne kolumny: Dali Opticon 6, Audiovector QR3 czy Monitor Audio Silver 300 ?


PawLoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Po 10 latach męczarni z soundbarem philipsa dorośliśmy do pierwszego poważnego jak dla nas zakupu sprzętu Stereo. Niestety okazało się ze nasz Salon plus Kuchnia ( ok 36 m2, gdzie salon ma jakieś 4x4 m2, kończy się ścianą okien tarasowych które będą bokiem Do kierunku słuchania muzyki) jest niezłą studnią z uwagi na dużą ilość nagich ścian, brak dywanów oraz zasłon i firanek. Bo wstępnym rekonesansie wybraliśmy na krótką listę kolumny jak w temacie. Dodatkowo mamy fajna okazje zakupu z drugiej ręki amplitunera  Marantza  PM700N i CD Marantza CD6006. Proszę o Was o opinie i rade jakbyście to zestawili ewentualnie jeśli widzicie jakieś fajne alternatywy to również mile widziane. Jeśli chodzi o muzę to słuchamy lekkie jazzy, chillouty, sporo  alternatywy czy rocka czasem coś na granicy Metalliki. Lubimy dostrzec różnorodność dźwięków i jego przesteń. Basik tez miłe widziany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basik z tego ampli to raczej marzenie bo to neutralnie grający wzmak z naciskiem na średnicę. 

Podaj kwotę jaką możesz przeznaczyć na sprzęt to znajdą sie propozycje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował z czymś polskim. Pylon Diamond 28 lub w miarę budżetu Esa neo 3se. Oba zestawy miałem i zestawiałem z różnymi wzmakami. Granie po cieplejszej stronie. Wystarczająca ilość niskich tonów. Esa o wiele lepsze, ale i sporo droższe.

Polecam przynajmniej odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też z Pylona ale już Opal 20 w metrażu 16 - 25 m powinien wystarczyć.

Ponieważ niedookreślono ? budżet i pochodzenie kolumn, to jest też inny wybór.

Ze względu na basrefleks na froncie - łatwiej ustawić bliżej ściany np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )      albo z używanych dużo taniej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak spośród Twoich propozycji to QR3, choćby ze względu na położony

w podstawie BR - łatwe do ustawienia i oczywiście wstęgę,

która gwarantuje liniowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wolałbym nowe bo i tak moja żona ma wymagania co do koloru (pewnie będą białe). Co do ampli to chciałbym się zmieścić w 5 tys razem z CD

Jeśli chodzi o całość budżetu to oryginalnie chciałem się zmieścić w 10 tys przy założeniu ze jeśli wszystko kupię w jednym miejscu to coś przynegocjuje. Z drugiej strony zakładam ze dla jakiejś powalającej mnie propozycji znajdę sposób żeby jeszcze ze 2 tys dołożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na taki zestaw jak Audiolab 6000A w połączeniu z odtwarzaczem CD Audiolab 6000CDT i do tego kolumny Pylon Diamond 25. Zestaw muzykalny brzmieniowo i w połączeniu z dynamicznym Pylonem daje bardzo fajny efekt - polecam i zapraszam po indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Audiolubny napisał:

Basik z tego ampli to raczej marzenie bo to neutralnie grający wzmak z naciskiem na średnicę. 

PM7000N to jeden z niewielu aktualnych elektronik Marantza która gra ciepło i ma konkretną podstawę basową.

Wszystkie trzy kolumny mają brzmienie dość mocno szczegółowe. Z czego najłagodniejsze grania posiada Opticon 6, później MA Silver 500, a najostrzejsze to QR3. 

Marantz będzie dobrą bazą do tych kolumn ponieważ gra ciepło, a góra należy do tych spokojniejszych.

Masz jakieś pytania to zapraszam na priv. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o Marantzu. Byłem ciekaw co o nim sądzicie bo oferta wydała mi się kusząca a źródło second handu potwierdzone. Dla mnie jak na razie Audiovector QR3 jest pierwszym wyborem, ale już poszukałem gdzie mogę odsłuchać te polskie Pylony i może w przeciągu tygodnia mi się to uda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy musisz się ograniczyć do Dali, Monitor Audio i Audiovector?

Osobiście jestem cięty na QR3 , takiej żylety to nie słyszałem bardzo dawno. Kto wpadł na pomysł, żeby tak to zestroić ?!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około dwóch lat gram na QR3 i nie są to żylety. Wszystko na swoim miejscu, od niskiego basu w górę jest skrojone na miarę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tonnii99 napisał:

A czy musisz się ograniczyć do Dali, Monitor Audio i Audiovector?

Osobiście jestem cięty na QR3 , takiej żylety to nie słyszałem bardzo dawno. Kto wpadł na pomysł, żeby tak to zestroić ?!

 

Nie nie muszę się do nich ograniczać, po prostu były to pierwsze 3 które po wstępnych odsłuchach mi przypadły do gustu. Dzisiaj usłyszałem Audiovectory QR5 i Tu. dopiero się podjarałem 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko po pierwszych ( uzasadnionych ) zachwytach zadecyduje dopasowanie

do pomieszczenia, bo może się okazać, że nie QR 5 ale 3 będą lepszym wyborem w metrażu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciekawy jestem waszych propozycji co do wzmaka. Ja do tej pory skupiałem się bardziej na odsluchach kolumn bez kombinowania ze wzmacniaczem. Co prawda pierwszy odsłuch QR3 był z Quad Vena II Play i byc może dlatego tak dobrze zagrały, ale potem to w większości słuchałem na podstawowym Marantzu

19 godzin temu, mahoney napisał:

Od około dwóch lat gram na QR3 i nie są to żylety. Wszystko na swoim miejscu, od niskiego basu w górę jest skrojone na miarę.

 

A jaki masz wzmacniacz do swoich QR3 i jakiej muzy głównie słuchasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze są dwa. Pierwszy primare i 32, drugi to lampa na 2a3 niecałe 3 W klasa A. Muzyka przeróżna,  głównie kobiece wokale, trochu jazz, Pink Floyd, Knopfler, Bowie,  Cohen te okolice, kolumny z obydwoma wzmacniaczami grają wyśmienicie. Pod primare dynamika, bas, średnica, wysokie bez zarzutu jak dla mnie bardzo ok. Pod lampą kobiece wokale ... no ja się zachwycam. Wada primare jest taka, że przy niskich głośnościach brakuje dynamiki natomiast lampa wieczorami daje radę

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas było tak ze jak na QR 3 usłyszeliśmy Annie Marie Jopek to mieliśmy ciary. Ale potem okazało się że nawet Lenny Kravitz dał rade 

W dniu 23.10.2020 o 14:20, S4Home napisał:

PM7000N to jeden z niewielu aktualnych elektronik Marantza która gra ciepło i ma konkretną podstawę basową.

Wszystkie trzy kolumny mają brzmienie dość mocno szczegółowe. Z czego najłagodniejsze grania posiada Opticon 6, później MA Silver 500, a najostrzejsze to QR3. 

Marantz będzie dobrą bazą do tych kolumn ponieważ gra ciepło, a góra należy do tych spokojniejszych.

Masz jakieś pytania to zapraszam na priv. ? 

Jestem tu nowy i nie do końca wiem jak działa tutaj priv. Jakbyś miał wolna rękę to jaki byś dobrał wzmacniacz do QR3 który chwilowo jest moim faworytem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 23.10.2020 o 05:30, jaxcek napisał:

Ja bym spróbował z czymś polskim. Pylon Diamond 28 lub w miarę budżetu Esa neo 3se. Oba zestawy miałem i zestawiałem z różnymi wzmakami. Granie po cieplejszej stronie. Wystarczająca ilość niskich tonów. Esa o wiele lepsze, ale i sporo droższe.

Polecam przynajmniej odsłuchać.

Nie lubisz PawLoos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi ze nie lubie tylko nie miałem gdzie odsłuchać. Salony w mojej okolicy twierdzą ze Pylony im się słabo sprzedają i ich nie maja. Znalazłem jeden salon w pobliżu ale dopiero będą mieli do testów za jakiś 1-2 tygodnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Źle zrozumiałeś?

Zapytałem jaxcek czy nie lubi Ciebie, propnując takie knoty, co potwierdza ich niebyt

Inni też nie potrafią czytać ze zrozumieniem

Przecież wybrałeś trzy przykłady, odrzucajadc definitywnie Dali, dwa pozostałe są do odsłuchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt (studnia jak to określił autor wątku) odsłuchy w salonach moim zdaniem mijają się z celem. Po zachwytach w salonie przyjdzie rozczarowanie jak już sprzęt trafi na miejsce czyli do studni. Albo trzeba coś zrobić z akustyką pomieszczenia albo sobie odpuścić zakupy. Ewentualnie zabieraj sprzęt na odsłuchy do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jedno i drugie. Żonka szuka jakiś dywaników na podłogę, a finalne kolumny przed zakupem będę chciał zabrac do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, PawLoos napisał:

Planuje jedno i drugie. Żonka szuka jakiś dywaników na podłogę, a finalne kolumny przed zakupem będę chciał zabrac do domu.

Po pierwsze nie masz studni, tylko pomieszczenie inne niż klitki będące w większości pomieszczeniami, w których stoją systemy audio

Wystarczą tylko niewielkie nakłady finansowe na całościenne płyty akustyczne z kg i znika problem kościoła w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się jednak uparł przy tych QR3 to co byście mi polecili do niego ? Roksan K3 o którym pisze apple jest jednak chwilowo poza moim zasięgiem podobnie jak primare o którym pisał mahoney. Zostać przy tym Marantzu o którym pisałem na początku czy np Rotel A12 albo jeszcze coś innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Miałem kiedyś Opticony i grały właśnie z Marantzem. Pomieszczenie mam podobne metrażowo , stereo rozmieszczone niesymetrycznie , adaptacja akustyczna raczej taka sobie, ale grało to całkiem miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2020 o 15:36, PawLoos napisał:

Nie nie muszę się do nich ograniczać, po prostu były to pierwsze 3 które po wstępnych odsłuchach mi przypadły do gustu. Dzisiaj usłyszałem Audiovectory QR5 i Tu. dopiero się podjarałem 

W tym budżecie masz więcej kolumn. Pamiętaj nie przypalaj się na jeden model, odsłuchaj więcej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdziłbym jeszcze Audio Physic Classic 8 w bieli. Mogą miło zaskoczyć.

Co do elektroniki w budżecie 5k za wzmacniacz, streamer i cd będzie ciężko przebić tego Marantza.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Sprawdziłbym jeszcze Audio Physic Classic 8 w bieli. Mogą miło zaskoczyć.

Co do elektroniki w budżecie 5k za wzmacniacz, streamer i cd będzie ciężko przebić tego Marantza.

Pozdrawiam,

Michał

Cześć,

Podepnę się, bo stoję przed wyborem kolumn do lyngdorfa 1120. W grze są Audiovector qr3 i Audio Physic Classic 8,  any other ideas?

Pozdrawiam 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od roku gram na QR3 i w tym czasie przesiadłem się z Cyrus One na Musical Fidelity M3i.

Zresztą, przesiadka nastąpiła po założonym prze zemnie wątku na tym forum dotyczącym doboru wzmacniacza, i to był strzał w dziesiątkę. Najlepiej dobrać do nich wzmacniacz o ciepłym brzmieniu, ale to zależy od preferencji.

Myślę, że w okolicy 3000 zł znajdziesz, używany, wzmacniacz MF, i zostanie Tobie jeszcze na zakup nowych QR3.

Sam rok temu szukałem kolumn i odsłuchałem  z 10 par w 2 różnych salonach zanim, sprzedawca w jednym z nich, widząc to, że brzmienie najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek mnie  nie przekonuje, wyciągnął jakieś takie filigranowe kolumienki ( porównując z KEF Q950) i otworzył mi oczy, a w zasadzie uszy... pozamiatały wszystkie wcześniej słuchane propozycje min. Fyne Audio 501/502.

Prawda jest taka, że musisz sam posłuchać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.